Bebek Beslenmesi Bebeğini sağarak besleyenler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Maliko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
236
204
33
Merhaba anneler. Sezeyan ile doğum yaptım. Sütüm hemen gelmedi. Bebeğim sarılık olduğu için bir süre mama verdik. Göğüs ucum da olmadığı için memeyi bir türlü tutturamadım. Sağarak biberonla veriyorum. Kaşıkla şırıngayla denedim verdiğim sütün yarısını çıkarıyordu. Silikon uçla emzirmeye çalışıyorum onu da biraz çekip bırakıyor. Ağlıyor. Bütün emzirme pozisyonlarını deniyorum. Çocuk çatlayacakmış gibi ağlıyor. O ağlıyor ben ağlıyorum. Emzirmezsen bebeğinle aranda bağ olmaz diyorlar. İyice stres oldum. Her türlü yolu deniyorum . Olmuyor bir türlü. :KK43::KK43::KK43: Benimle aynı durumda olan var mı? Gerçekten bebeğimle aramda bağ olmayacak mı???😢😢😢😢

Ayrıca 2 yıl vajinusmus illetiyle uğraştım. Tam onu yendim bebeğim olacak diye sevinirken şimdi de bebeğim beni emmiyor.🙁🙁 Her şey sorunlu ilerliyor hayatımda. 🙁

Öncelikle sakin ol. Hiç emziremeyen anneler var onlarin aralarinda bağ olmuyor mu yani böyle düşünme. Benimde kizim kucuk dogdu sekeri dustu sarilik oldu mama verdik siringa ile emzirdim tutturamadik memeyi vs derken bebegim beni emmedi sarilik olaylari gecene kadar sutum kesilmemesi adina sagdim yetmedigi yerde mama verdim 42 gunlukken geri emzirmeye alistirdim silikon uç ile bir sure sonra onu da birakarak emzirebildim. Oncelikle kararlı olmalisin cok acken sinirli olabilir biraz doyurup oyle dene istersen uykuluyken de deneyebilirsin.

Bağın onla ilgisi yok canım rahatla bir an önce. Arkadaşım bebeği 10 aylık hala sağarak sütünü veriyor. Sev öp kokla kucağınızda besleyin. Güle güle büyütün inşallah sağlıkla.

Öncelikle sakin ol. Hiç emziremeyen anneler var onlarin aralarinda bağ olmuyor mu yani böyle düşünme. Benimde kizim kucuk dogdu sekeri dustu sarilik oldu mama verdik siringa ile emzirdim tutturamadik memeyi vs derken bebegim beni emmedi sarilik olaylari gecene kadar sutum kesilmemesi adina sagdim yetmedigi yerde mama verdim 42 gunlukken geri emzirmeye alistirdim silikon uç ile bir sure sonra onu da birakarak emzirebildim. Oncelikle kararlı olmalisin cok acken sinirli olabilir biraz doyurup oyle dene istersen uykuluyken de deneyebilirsin.
İnşallah tutar uğraşıyorum sürekli

Bağın onla ilgisi yok canım rahatla bir an önce. Arkadaşım bebeği 10 aylık hala sağarak sütünü veriyor. Sev öp kokla kucağınızda besleyin. Güle güle büyütün inşallah sağlıkla.
İnsanlar sürekli neden emzirmiyorsun deyince üzülüyorum. Sanki ben istemiyorum 🙁

Beni 4 ay emdikten sonra reddetti 1 hafta boyunca ağladım. Kendimi çok yıprattım şimdi sağarak vermeye devam ediyorum 6.5 aylık olduk. Bag falan boşverin kucağınıza alıp bol bol sevin kendinizi boşuna yıpratmayın. Bi şekilde anne sutu alıyor ya çok şükür. Bende keşke o kadar üzülmeseydim diyorum sutum de azalma olmuştu üzüldüğüm için. Emerek az içiyordu sagip sık sık besleyince kendini de topladı bebegim daha iyi oldu

Beni 4 ay emdikten sonra reddetti 1 hafta boyunca ağladım. Kendimi çok yıprattım şimdi sağarak vermeye devam ediyorum 6.5 aylık olduk. Bag falan boşverin kucağınıza alıp bol bol sevin kendinizi boşuna yıpratmayın. Bi şekilde anne sutu alıyor ya çok şükür. Bende keşke o kadar üzülmeseydim diyorum sutum de azalma olmuştu üzüldüğüm için. Emerek az içiyordu sagip sık sık besleyince kendini de topladı bebegim daha iyi oldu

Evet sağıp verince daha iyi besleniyor

X