Doğuma Hazırlık bebek arabası araştırmalarım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
rica ederim ne demek bir faydam olursa ne mutlu.

arabayı inceledim biraz aşağıya notları ekliyorum:

ağırlığına bakıyorum hep huy oldu artık ve bence 7kg gayet başarılı. 10 falan ağır geliyor bana modelleri beğensem de ağır diye eliyorum geçenlerde kuzenim belini incitti mesela
5noktadan emniyet kemeri de var ve resme bakılırsa sünger şeklinde bwebeğin vücudunu acıtmaz
sırtı tam yatıyor yazmışlar ama başka yerlerde 160dereceye kadar yazıyor. yenidoğduğunda sırtı tam yatmıyorsa ya da anaklucağı takılmıyorsa omurgası için sağlıksız olabilir ama kışın doğacak ya da doğunca çok çıkarmıcam diyorsan olur
çift yönlü değil sanırım, bebek ilk aylarda sana baksın istersen o bir eksi olabilir.

bana bakması şart değil diyorsan en azından tentesinde şeffaf bir kısım olursa arabayı sürerken şeffaf kısımdan içini görebilirsin

insan didikliyor da didikliyor inşallah ufaklıklarımız da kıymet bilir de keyfini çıkarır arabalarının =)

çok çok teşekkür ederim canım, senin fikirlerine dayanarak şimdilik işime yarar gibi görünüyor, biraz daha vaktimiz var araştırmaya ve seni takibe davam:)

biz bebek arabamızı aldık sonunda içime sindi
Eki Görüntüle 310316
PIERRE CARDIN PS 705A ALİMİNYUM ÇİFT YÖNLÜ BEBEK ARABASI
Hitap Ettiği Yaş Aralığı
0 Yaş+
Emniyet Kemeri
5 Nokta Emniyet Kemeri
Ürün Madde İçeriği
Alüminyum Kasa
Taşıma Kapasitesi
0 - 40 kg
Tekerlek Sayısı
8 Adet
Ön Tekerlek Özellikleri
360° Dönebilir
Arka Tekerlek Özellikleri
Fren Sistemli
Teknik Özellikler
Katlanabilme
Var
Malzeme Gözü
Var
Güvenlik Barı
Var
Ek Özellikler
Temizleme
Kolayca Çıkarılabilir ve Yıkanabilir Malzeme
Pozisyonlar
4 Farklı Pozisyonda Ayarlanabilme
Sağladığı Fayda
Sportif - Şık Tasarımı ile Keyif ve Rahatlıkla Kullanabilme
Diğer Özellikler
Çift Yönlü Kullanabilme Özelliği
Görünüm
Ağırlık
6.5 kg
Garanti
Garanti Süresi
2 Yıl

Bu da çok güzelmiş canım güle güle kullan...

biz bebek arabamızı aldık sonunda içime sindi
Eki Görüntüle 310316
PIERRE CARDIN PS 705A ALİMİNYUM ÇİFT YÖNLÜ BEBEK ARABASI
Hitap Ettiği Yaş Aralığı
0 Yaş+
Emniyet Kemeri
5 Nokta Emniyet Kemeri
Ürün Madde İçeriği
Alüminyum Kasa
Taşıma Kapasitesi
0 - 40 kg
Tekerlek Sayısı
8 Adet
Ön Tekerlek Özellikleri
360° Dönebilir
Arka Tekerlek Özellikleri
Fren Sistemli
Teknik Özellikler
Katlanabilme
Var
Malzeme Gözü
Var
Güvenlik Barı
Var
Ek Özellikler
Temizleme
Kolayca Çıkarılabilir ve Yıkanabilir Malzeme
Pozisyonlar
4 Farklı Pozisyonda Ayarlanabilme
Sağladığı Fayda
Sportif - Şık Tasarımı ile Keyif ve Rahatlıkla Kullanabilme
Diğer Özellikler
Çift Yönlü Kullanabilme Özelliği
Görünüm
Ağırlık
6.5 kg
Garanti
Garanti Süresi
2 Yıl

özellikleri çok iyiymiş ya
çok hafif, çift yönlü, kılıfı çıkıyor, cidden hoşuma gitti

bu arada kiddicare'de gördüm mclaren techno xlr 270euro yani aşağı yukarı600tl hem de anakucağıyla beraber
türkiyede 1200tl sadece arabası :S
niye hep kazıklanıyoruz ya bişi de burda ucuz olsa ya

Arkadasar merhaba
3aylik bebegim var.dogum oncesi alisveriste bebek arabasi secimi kadar zorlandigimiz bir konu daha olmamisti. Sonunda inglesina avio urununu aldik.fakat urunu kendi ana kucagi ile degil maxi cosi pebble ana kucagi ile hasim iscan carsisindan (en ucuz orada bulabilirainiz) aldik. Cok memnunuz. Memnuniyet urunden aradiginiz ozellikle alakali. Ben tek elle acilip kapanan bir urun ariyordum. Sonucta arabayi acip kapatirken cocugu bir taksicinin ya da yoldan gecen birinin kucagina vermek istemezsiniz degil mi? Hem de ileri de baston almaya gerek kalmayacak kadar hafif. Ama bebek sarsilmasin derseniz sisme ve 3tekerlekli modelleri tercih edin. Hos benimko sarsintiyi hissettirse bile bbegin hosuna gidiyor,icinde uyumaya devam ediyor.

Tercih sizin ama model cok icine girdikce insanin kafasi karisiyor. Kendinizi fazla sikmayin,hamileligon tadini cikaein. Siz ne alirssaniz bebeginiz en cok onu sevecektir emin olun...

Arkadasar merhaba
3aylik bebegim var.dogum oncesi alisveriste bebek arabasi secimi kadar zorlandigimiz bir konu daha olmamisti. Sonunda inglesina avio urununu aldik.fakat urunu kendi ana kucagi ile degil maxi cosi pebble ana kucagi ile hasim iscan carsisindan (en ucuz orada bulabilirainiz) aldik. Cok memnunuz. Memnuniyet urunden aradiginiz ozellikle alakali. Ben tek elle acilip kapanan bir urun ariyordum. Sonucta arabayi acip kapatirken cocugu bir taksicinin ya da yoldan gecen birinin kucagina vermek istemezsiniz degil mi? Hem de ileri de baston almaya gerek kalmayacak kadar hafif. Ama bebek sarsilmasin derseniz sisme ve 3tekerlekli modelleri tercih edin. Hos benimko sarsintiyi hissettirse bile bbegin hosuna gidiyor,icinde uyumaya devam ediyor.

Tercih sizin ama model cok icine girdikce insanin kafasi karisiyor. Kendinizi fazla sikmayin,hamileligon tadini cikaein. Siz ne alirssaniz bebeginiz en cok onu sevecektir emin olun...

Biz de en sonunda arabımızı aldık :) BEBECONFORT ELEA .. ağırlığı 13 kg ama çok sağlam, dengeli ve kaliteli bir ürün. internetten aldık, 950 tl civarında fiyatı var. Özellikle siyahını aradık ve 3 ayrı siteden talep ettik, hepsinden olumsuz cevap geldi. artık 2012 model ve renkleri geleceği için elde kalanlar temizleniyordu. şansımız varmış. son birkaç tane satılan bir sitede bulduk.

Çocuğa maksimum konfor ile güvenlik sağlamak için yumuşak ergonomik oturma ünitesine sahip.
180' Gerçek bir yatış pozisyonu ile doğumdan itibaren kullanılır.
Oturuş pozisyonu kolayca anneye ve yola bakar şeklinde değiştirilebilir.
Büyük tekerleklere ve etkili süspansiyolara sahiptir.
Ağırlık : 13 kg
Pusetin açık ölçüleri :80 x G 51 x Y 93,5 cm
Pusetin kapalı ölçüleri (oturma ünitesi ile) :88,5 x G 60,5 x Y 52 cm = 0,28 m3

YAĞMURLUKLA GELDİ! Pakette başka aksesuar yok.

Eklentiler

• $detskaja-progulochnaja-koljaska-bebe-confort-elea-full.jpg
    $detskaja-progulochnaja-koljaska-bebe-confort-elea-full.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 69
kızlar merhaba bizim daha 2-3 ay vaktimiz var ama araştırmaya başladık tek bebek arabası yeter mi yoksa travel sistemleri mi tavsiye edersiniz?

ben bebek yenidoğduğunda bahar ayında olacağımız için çift yönlü ya da üzerine ana kucağı takılabilenlerden istiyorum
ana kucağı takılınca bebek bana bakacağı için bi yaştan sonra çift yönlü olmasına gerek kalmayacak
ama portbebe almayacağım travel sistemlerin bazılarında o da oluyor

Biz de en sonunda arabımızı aldık :) BEBECONFORT ELEA .. ağırlığı 13 kg ama çok sağlam, dengeli ve kaliteli bir ürün. internetten aldık, 950 tl civarında fiyatı var. Özellikle siyahını aradık ve 3 ayrı siteden talep ettik, hepsinden olumsuz cevap geldi. artık 2012 model ve renkleri geleceği için elde kalanlar temizleniyordu. şansımız varmış. son birkaç tane satılan bir sitede bulduk.

Çocuğa maksimum konfor ile güvenlik sağlamak için yumuşak ergonomik oturma ünitesine sahip.
180' Gerçek bir yatış pozisyonu ile doğumdan itibaren kullanılır.
Oturuş pozisyonu kolayca anneye ve yola bakar şeklinde değiştirilebilir.
Büyük tekerleklere ve etkili süspansiyolara sahiptir.
Ağırlık : 13 kg
Pusetin açık ölçüleri :80 x G 51 x Y 93,5 cm
Pusetin kapalı ölçüleri (oturma ünitesi ile) :88,5 x G 60,5 x Y 52 cm = 0,28 m3

YAĞMURLUKLA GELDİ! Pakette başka aksesuar yok.

güle gül kullansın canım biz de görmüştük o modeli çok şık ve bebeğin ksin çok rahat edecek güzel yerler görün gezin inşallah :)

Merhabalar
Aranıza yeni katıldım ama bi süredir üye olmadan takip ediyordum.22 haftalığız bizde fakat parça parça alacaklarımızı alalım dedik arabayı graco ultimayı almaya karar verdim ve daha kullanmadım ama :) çok hoşuma gitti.
Linkini sizede vereyim sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

Graco Ultima +Ts Plus Junior Baby Travel Sistem Bebek Arabası New 2011 | Ayhan Çocuk Gereçleri

şim bu modeli beğenmişti ama bagajımızın büyük kısmını kapladığı için vazgeçmiştik
araba yoksa ya da bagajı büyükse neden olmasın ana kucağı da var miss

$artic-blue-2.jpg

Graco Symbio Travel Sistem Bebek Arabası Yeni 2011
Ürün Adı: Symbio Travel Sistem
Markası: Graco
Üretim Yeri: Luxembourg
Markanın Ait Olduğu Ülke: Amerika
Kullanım aralığı: Doğumdan yaklaşık 3 yaşına kadar (0-15 kg)
Ağırlık: 7,5 kg
Açık: 79 x 58 x 100 cm
Katlı: 79 x 58 x 35 cm
Güvenlik

EN 1888:2003 koşullarına uygun.
Kaliteli, güçlü çerçeve, çocuk için güvenlik ve rahatlık temin eder.
Çocuğunuzun güvenliği için 5 noktalı kemer.
Kumaşlar zehirlilik, yanıcılık ve renk solmasına karşı test edilmiştir
Rahatlık

Koltuk üç yatırma pozisyonu ile çocuğun rahatlıkla oturmasını sağlar.
Şok emici yaylı süspansiyon ve şişme lastikler en kötü zeminlerde bile rahat sürüş sağlar.
Açılabilir UV koruyucu tente koltuk eğikken bile ekstra gölge ve güneşten korunma sunar.
Kullanılabilirlik

Tutma yeri bir hareketle ters yöne çevrilerek çocuğun size bakması veya önünde uzanan manzarayı izlemesi sağlanır.
Kompakt çerçeve (0,16 m3) evin içerisinde veya otomobilin bagajında kolaylıkla muhafaza edilebilir.
Yalnızca 7,5 kg olup hafiftir ve kolay taşınabilir.
Yalnızca 58 cm tekerlek genişliği ile çevreyi dolaşmak kolaydır. Her kapıdan ve koridordan rahatlıkla geçebilirsiniz!

graco symbio kullanıyorum. çok kaliteli ve çok kullanışlı.fren mandalı var elinize yakın bir yerde, ayaktan fren yok.
portbebesi yok türkiyede pek satılmıyor.ama puset ve oto koltuğu ile işimi gördüm.ilk aylarda portbebe yerine puseti tam yatar konuma getirip içini yastık ve battaniye ile destekledim.zaten 3.aydan sonra portbebeye pek gerek olmuyor.bebek etrafı seyretmek istediğinden tam yatar konumunda yatmak istemiyor.portbebe olayına takılmayın derim ben. .yalnızca sepeti biraz küçük kalıyor.herkese tavsiye ederim.

Son düzenleme:
bıraz agır olsada cihcco trio dan cok memmunum port bebesı oto koltugu ve arabası yolda muhtesem gıdıyor bunu daha sonra baska arkadaslarıöın bebek arabalarını kullandıktan sonra anladım

Kızlar bugun ebebek mağazasına girdim. araba araştırması yaparken birde baktık arabaları alıp çıkmışız :)
çok memnun kaldım. ikiz olması dolayısıyle iki tane arabanın bagaja sığması çok zordu. içi çıkıp katlanabilen ve ilk zamanlarda sadece
anakucağıyla kullanılabilen ve fiyat olarak çok uygun bir araba. 500 tl indirimli fiyatı. ve + her 250 tl ye 50 tl çeki var. yani arabanın tanesi 4 liraya geldi.
linkinide veriyim. nette kalmadı görünüyor ama mağazalarda bulunabilir.
Kraft New Matrix Travel Sistem (Yağmurluklu) - e-bebek.com
tek sorunu lacivert sarı ve kırmızı bej renkleri kalmıştı mağazada.

bu aralar bebek arabası yada herhangi bir bebek malzemesi almayı düşünen ve istanbulda olan arkadaşlar, size tavsiyem bu hafta sonu bebek fuarı var özellikle son günü (22 ocak pazar) giderseniz yarı fiyatına varan indirimlerle satın alınabiliyormuş herşey.
Allah izin ederse ben pazar günü gidip bebeğime araba bakmayı düşünüyorum. indirimli de alabilirsem ne mutlu bana.
davetiyeleri de e-bebek mağazasına mail atıp alabilirsiniz sadece kargo parasını ödeyerek.

Eki Görüntüle 321204

Graco Symbio Travel Sistem Bebek Arabası Yeni 2011
graco symbio kullanıyorum. çok kaliteli ve çok kullanışlı.fren mandalı var elinize yakın bir yerde, ayaktan fren yok.
portbebesi yok türkiyede pek satılmıyor.ama puset ve oto koltuğu ile işimi gördüm.ilk aylarda portbebe yerine puseti tam yatar konuma getirip içini yastık ve battaniye ile destekledim.zaten 3.aydan sonra portbebeye pek gerek olmuyor.bebek etrafı seyretmek istediğinden tam yatar konumunda yatmak istemiyor.portbebe olayına takılmayın derim ben. .yalnızca sepeti biraz küçük kalıyor.herkese tavsiye ederim.

Merhabalar,
uzun süredir araştırıyorum fakat tam olarak cevabını bulamadım. Graco Symbio tam yatıyor mu? sanki ayak kısmı hiç ayarlanmıyor sabit kalıyormuş gibi videolarında...
yastık ve battaniye ile destekledim derken tam olarak ne kastediyorsunuz pek anlamadım :26:

X