Bebek Beslenmesi bebek bezi ve ıslak mendil deneyimlerim...belki faydası olur

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

turkmengelini

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
3.046
33
merhaba..

oğlum şu günlerde 5 aynı bitirdi.

*ben de biraz forumlarda takılan çoğu anne gibi bebeğim yeni doğduğunda prima premiumcare ile başladım. çok da iyi etmişim. bebekler yenidoğduklarında çok fazla kaka yapıyor ve başka bez olsa nasıl baş ederdim bilmiyorum. bu bezin kötü denebilecek 2 tarafı var: fiyatı çoğu bezin yaklaşık 2 katı ve petek dokusu bebişin poposuna yapışabiliyor çünkü kakayı tamamen emiyor. o zaman ıslak mendilimiz de uni baby yenidoğandı..şimdi çakmaları çıktı ama uni baby gerçekten sadece pamuk ve sudan oluşuyor. (ha sonra dedim kli madem sadece pamuk ve su, evde olduğum zamanlar ben de sadece pamuk ve su kullanırım. hala da öyle yapıyorum ama dışarısı için bir paket ıslak mendil hep çantamızda.)prima premium care yenidoğan 22 tl idi. uni baby de kutunun içinde 40lı 3 paketi 12 tl ye almıştım.

*sonra annem primanın sensitive olan ıslak mendilini almış..sensitive ama içinde yine 2 satır kimyasal var ve berbat kokuyordu. paket bitince tekrar almadım. pakette 56 adet var ve fiyatı 4 tl..

*şampuanımız ve sabunumuz dalin diye dalin,in ıslak mendilini denedim. kocaman havlu gibi mendilleri var ve mis gibi dalin kokuyordu amaaaa kendimde deneyince fena halde yaktığını gördüm.bir daha almadım. onu da 3lü ekonomik paketini almıştım 9 tl ye.ama tekli paket 4 tl..

* bu arada sivasa geldim ve premium care daha ilçede bulunmuyordu. mecbur aktif bebe aldım.içinde 39 tane var ve 14 tl.. kaka yapınca farketmemişsem ve oğlum tepinmişse sızıntı yapıyor. ama çiş konusunda yine iyiydi. bir keresinde oğlumun çok ıslattığı bir gün, (bez 1 kilo falandı herhalde:KK1:) ıslak olması gereken kısıma peçeteyle bastırdım ve peçete kupkuruydu. ha bebeğiniz erkekse, yan yatmışsa, pipi o tarafa doğruysa sızıntı kaçınılmaz tabii..

*burada biri primayı aramış ve "tüm prima bezleri aynı" cevabını almış diye primanın en ucuzunu uyu-oyna yı denedim. 60lı yada 80 lisi 12 tl idi, hatırlamıyorum.turuncu paketler. o kadar i,nce ki oyuncak sanarsınız. hani insan "malzemeden çalmışlar" diyecek:KK1: hatırlamıyorum ama sızıntı yapmamıştı sanırım. ama bu benim beze güvenmediğimden 2 saat dolmadan değiştirdiğim için olabilir. bir de diğer prima bezlerine benzemiyor. naylon gibi...

*arkadaşımın ısrarlı tavsiyesi üzerine( hep de bu yüzden deneriz değil mi:KK1:) canbebe aldım. hem de Türk malı dedim meğer ontex almış onu da..neyse ekonomik paket diye bir şey. 84 tane bez+2 ıslak mendil+1 bakım örtüsü.24 tl.. her türlü kokuyu anında odanın genel havasında buluyorsunuz.oğlum çiş yapınca balon gibi şişiyor, peçete bastırıp kuruluk testini pek geçemedi,hafifi nem vardı peçetede. vee kakayı sızdırıyor. yan bantları da prima kadar esnek değil. hatta pek esnek sayılmaz. çekiştirince hafif geriliyor işte...

* can bebenin paketten çıkan ıslak mendili güzeldi aslında kokusu hoş. çok ıslak değil, çok kuru değil...hani hepsinde sürüyle kimyasal var ya ve inanın içeriklernde tek değişen kokusunu veren parfümün adı..o yüzden tercih edilebilir..perakende fiyatı nette 2,99 tl.

*dün de bim e gitmiştik. elimdeki can bebe bitmek üzereydi. yine burada birinin komşusu kullanıyormuşşşş çok memnunmuşşşş diye bim in kendi ürünü var. jenny-willy bebek bezini denedim. paketi açınca buraaam buram deterjan kokuyor. banyoda deterjan dolabını açmış gibi oldum. bu sayede kaka ve çiş kokusunu fevkaladenin fevkinde bastırıyor amaaaa bu bezi tasarlayan yan esnel bant diye bir şey duymamış mı acaba?????? yan bantlar kazık gibi..arka bel kısmını lastikli gibi yapmışlar. onun dışında can bebeyle tipi aynı. ama peçeteyle kuruluk testinden resmen sınıfta kaldı. Allahtan oğlum kucağımda oynarken kakasını yaptı ki hemen farkettim. daha işlemin gürültüsü kulağımdayken bezi açtım, anında bacaklara doğru sızıntıda...az beklesem pijama batacakmış...saat başı değiştirerek elimdekileri bitirmeyi ve bu ayı kaka lekesiz atlatmayı hedefliyorum.. bu arada 5-9 kilo aralığında içinde 60 adet var ve 12,50 tl.

* bim deyken bir de ıslak mendil yapmışlar. "yenidoğan:nazar:" şimdi moda ya nazar boncuğu koymak...resmen prima sensitive ile aynı. o berbat kokusu dahil. sadece bu daha küçük mendilleri.. 40lı paket, 1,69 tl...

*evde bulunsun diye a101 in kendi ürünü mendiva yı, bim in kendi ürünü şu yeşil paketleri ve hobby de denedim ıslak mendilde. hobby en kötüleri. küçücük sert mendiller ve kötü kokuyor. bimin kutu falan pratik de koku kötü. en iyisi mendivaydı...mavi paket. 2 tl. havlu gibi kocaman mendilleri. kokusu da hafif.

demek ki neymiş,

bütçe el verdikçe premium care e devam...ıslak mendile gelince, evde pamuk+su(şu yuvarlak tüysüz makyaj silme pamuklarından alıyorum. bimden. 70 li 1,5 tl falan), dışarıda da mendiva ya da canbebe tercih edilebilir...

kızlar kendim denemediğim hiç bir şeyi yazmak istemedim. duyumlarım var ama bazen biz anneler kullandığımız şey kötü olsa bile söylemeyebiliyoruz. o yüzden güvenemedim. umarım işinize yarar deneyimlerim...

bu arada çok şükür oğlum pişik olmadı maşallah...

Son düzenleme:
selamlar. gerçekten çok güzel olmuş deneyimlerini paylaşman. benim de 5 aylık kızım var. bende prima premium care kullanıyorum memnunum ama kızım kakasını yapınca bazen belinden sızıyor. onun dışında kuru ve bebeğim rahat. huggies denedim ondan pek memnun kalmadım. çok kalın ve prima kadar kuru tutmuyor. evet bütçe el verdikçe ben de devam edeceğim.:KK34:

Hakikaten çok açıklayıcı bir yazı olmuş..:KK9:

Ben Huggies'le başladım ama inanılmaz sızdırma yaptı..Sonra molfix kullandım..O Huggies kadar olmasa da yine de sızdırdı..Bunun üzerine Prime Premium Care kullanmaya başladım ve bir ay öncesine kadar sürekli kullandım..Ben kendi adıma çok memnun kaldım..Son bir aydır Prima aktif bebek kullanıyorum..Çok memnunum..

Islak mendil olarak neredeyse hepsini denedim ama maalesef hiçbiri yaramadı popomuza:KK50: Şimdi havalar ısındığı için direk lavaboda ılık suyla yıkayıveriyorum:KK1:

selamlar. gerçekten çok güzel olmuş deneyimlerini paylaşman. benim de 5 aylık kızım var. bende prima premium care kullanıyorum memnunum ama kızım kakasını yapınca bazen belinden sızıyor. onun dışında kuru ve bebeğim rahat. huggies denedim ondan pek memnun kalmadım. çok kalın ve prima kadar kuru tutmuyor. evet bütçe el verdikçe ben de devam edeceğim.:KK34:

hadi yaa:KK19:ben de premium care asla sızdırmaz diyordum..e o zaman ona o kadar para vermeye ne gerek var?aktif bebe de çişi sızdırmıyor hem de daha ucuz...

Hakikaten çok açıklayıcı bir yazı olmuş..:KK9:

Ben Huggies'le başladım ama inanılmaz sızdırma yaptı..Sonra molfix kullandım..O Huggies kadar olmasa da yine de sızdırdı..Bunun üzerine Prime Premium Care kullanmaya başladım ve bir ay öncesine kadar sürekli kullandım..Ben kendi adıma çok memnun kaldım..Son bir aydır Prima aktif bebek kullanıyorum..Çok memnunum..

Islak mendil olarak neredeyse hepsini denedim ama maalesef hiçbiri yaramadı popomuza:KK50: Şimdi havalar ısındığı için direk lavaboda ılık suyla yıkayıveriyorum:KK1:

canım keşke yıkayabilsem ama hatırlarsın köyde lojmandayım..sıcak su yok. banyoyu bile kovaya elektirikli ısıtıcı atıp yapıyoruz..havalar o kadar ısınmadığı için çeşmeden akan su hala buz gibi.ben pamuk+suyla hallediyorum.

Canım, şartlara göre tabi..Bende 1-2 hafta öncesine kadar su ve pamukla temizliyordum..Eğer sıcak su yoksa yine de öyle yapıyorum..Yeter ki su olsun:KK1: Çünkü ıslak mendiller yapış yapış ediyor popoyu..Su ve hava en güzel pişik ilacı..:KK9:

Canım, şartlara göre tabi..Bende 1-2 hafta öncesine kadar su ve pamukla temizliyordum..Eğer sıcak su yoksa yine de öyle yapıyorum..Yeter ki su olsun:KK1: Çünkü ıslak mendiller yapış yapış ediyor popoyu..Su ve hava en güzel pişik ilacı..:KK9:

evet günde en az 1 kere sıvı geçirmeyen alt açını serip altını açık bırakıyorum. halının ortasına attırmasın diye bir külot giydiriyorum sadece:)zevkten mest oluyor. bacaklarını oraya buraya çeviriyor...hemen alışsa da bezlerden kurtulsak..

evet günde en az 1 kere sıvı geçirmeyen alt açını serip altını açık bırakıyorum. halının ortasına attırmasın diye bir külot giydiriyorum sadece:)zevkten mest oluyor. bacaklarını oraya buraya çeviriyor...hemen alışsa da bezlerden kurtulsak..

Evet..Bence de:KK9: Ben de külot giydirip bırakıyorum da benim oğlum en kısa zamanda yapıveriyor çişini..İşin ilginci her seferinde böyle oluyor..Bir de alıştırma külodu almıştım ama onun da bacak kısmı sıkmaya başladı:KK50: Yine de her gün az da olsa açık tutuyorum ki rahat etsin çocuğum:KK1: Havalar ısındıkça daha bir sıkılırlarmış gibi geliyor bezlerle..

bende evy baby kullandm berbat ötesi. hiç memnun kalmadım açıkcası.huggıes fena değildi. yeni doğan doğal pamuklu olanı kullandım. prima premium careden çok memnun kaldım bende. ek gıdaya kadar devam. sonra aktif bebeğe geçerim die düşünüyorum. gündüzleri uyu oyna kullanıp geceleri premium caremi kullansam acaba ne dersiniz?

arkadaşım ne çok bez değiştirmişsin,bez değişikliğinden bebeğin pişik olmadı mı? yiğenime huggiesin hem bezini hemde ıslak mendilini kullanıyodu yengemler ve çok memnunlardı hala kullanıyolar çok memnunlar,bizde huggies yenidoğan bulamadığımız için prima premium care almış eşim,hiçççç memnun kalmadım hem sızdırdı hem bebeğimin poposunun kıpkırmızı yaptı,sonra hemen değiştirip huggiesin organik pamuklusnu aldık,çok memnun kaldım ilk 3 ay organik pamuklu kullandık,şimdide huggiesin normalini kulalnıyorum çok memnunum ne sızdırma ne kızarıklık hiç bişey yok,ıslak mendil olarakda huggiesi kullanıyoruz ondanda çok memnunum özellikle petek dokulu olandan çok memnunum,2 aylık olana kadar evde ılık su pamuk hazırlayıp sildim,zaten kışın doğdugu için soğuklarda hiç dıları çıkamadık,o yüzden evde pamuk-ılık su hazırlayıp sildim hep,2 aydan sonrada huggiese geçtik,hem ıslak mendilinden hem bezinden çok çok memnunum,yenidoğan bebeklerinize organik pamuklusunu tavsiye ederim

benim oğlumda 5 aylık oldu bende çok çeşitli ıslak mendil kullandım diğer çocuklarımda tülbent bezi kullanmıştım ama bu sefer kolayına kaçtım fakat zarar vereceğini bildiğim ve yinede kullan at olayının kolaylığından vazğeçmemek için tupperın ıslak mendil kutularından aldım havlu türü ıslak mendilleri marketten gelince paketinden çıkarıp çeşmenin altında toplu halde yıkayıp sıkıyorum kutuya koyup kullanıyorum içim rahat :KK1: yalnız bende şu kakanın belden çıkmasına bi çare bulamadım prima ve molfix kullandım ikisindede oldu sebebini bilen varmı acaba kızlar hepinize evlatlarınızla sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum...

Bugün marketlerde bez fiyatlarını incelerken molfixten bilgi aldım. Geçen sene çok şikayet almışlar, bu yıl tamamen ürünlerin yenilendiğini söyledi kız. Göbek bağı oyuntulu yenidoğan bezinden bir kaç tane numunelik aldım. Artık doğurunca deniycem. Söyledikleri mantıklı geldi, fiyat konusunda da kız bizi uyardı. 19 tlye de var 16ya da. Marketleri dolaşmadan almayın dedi. Eğer numune ürünlerim pişik yapmazsa :) önce molfix deniycem, ama primanın da çok methini duydum. O nedenle ilk bezini 54lü almıştım. Göbeği düşünce de primaya geçiş yapıcam.

ben doğduğundan beri prima premium care kullanıyorum bir ara aktif bebe denedim ama sevmedim premium care e devam ediyorum çok memnunum. ıslak mendil olarakra unibaby yenidoğan ıslak pamuk kullanıyorum yine doğduğundan beri hiç pişik olmadık maşallah.

benim oğlumda 5 aylık oldu bende çok çeşitli ıslak mendil kullandım diğer çocuklarımda tülbent bezi kullanmıştım ama bu sefer kolayına kaçtım fakat zarar vereceğini bildiğim ve yinede kullan at olayının kolaylığından vazğeçmemek için tupperın ıslak mendil kutularından aldım havlu türü ıslak mendilleri marketten gelince paketinden çıkarıp çeşmenin altında toplu halde yıkayıp sıkıyorum kutuya koyup kullanıyorum içim rahat :KK1: yalnız bende şu kakanın belden çıkmasına bi çare bulamadım prima ve molfix kullandım ikisindede oldu sebebini bilen varmı acaba kızlar hepinize evlatlarınızla sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum...

Mrb.Benim bebeğimin de belinden kaka çıkıyordu sonra şunu fark ettim ;bezin fazlasını öne kaydırıp sırtına daha azını bırakıyormuşum.Sonra fazlasını arkaya çıkarıp öne daha azını bırakınca belden çıkma olayı bitti.Belki sizde de öyle oluyordur.

Mrb.Benim bebeğimin de belinden kaka çıkıyordu sonra şunu fark ettim ;bezin fazlasını öne kaydırıp sırtına daha azını bırakıyormuşum.Sonra fazlasını arkaya çıkarıp öne daha azını bırakınca belden çıkma olayı bitti.Belki sizde de öyle oluyordur.

kızım 16 aylık,premium care ile başladım,aktif bebeyle devam ediyorum.bir kez huggies aldım,bel kısmını resmen kağıtan yapmışlar,hemen pişik oldu.bir daha da almadım.
ilk 4 ay hiçbir koşulda ıslak mendil kullanmadım,sonra unibaby yenidoğana geçtim.bir ara huggies yenidoğan aldım ama içeriğini görünce tekrar unibaby aldım.kızım 16 aylık,bezden kurtulana kadar da aynı mendile devam edeceğim.yıkamaktan falan bahsedenler olmuş,ben hiç beceremiyorum ,banyo yaptırıyorum gibi oluyor,her yer su içinde,kızım durmuyor.o sebeple mendille temizliyorum.

bende evıme en yakın market olması ve acıl durumlarda gıdebılecegım en kısa mesafe olm.hasebıyle ılk jenny vılly almıstım 2 3 paket kullandım ondan ..cunku ılk zamanlar hem cok sık kaka yapıyor hemde gurultulu oluyordu anlıyordum yaptıgını sızdırmaya kalmadan degısıtırıyordum ama sonra sonra 1 . ayın sonlarına dogru sureklı sızdırma yaptı degıstırdım..prımanın turuncu paket olanlarından aldım kagıt gıbı bısey bez demeye kırk sahıt lazım bıter bıtmez bıdaha almadım ..sızdırmalar hala devam ettı...daha sonra can bebenın o ekonomık paketlerınden aldım..baslarda memnundum ama ara ara sızdırmaları yıne yasıyordum ..gunde 4 5 posta ust degısıyordum ..sonra bırgun marketten can bebe bulamayınca mecburen guvenmeyerekte olsa baby star aldım..yenı bır marka cunku..ama ınanılmaz memnun kaldım..sızdırma olayı tarıh oldu .. aylarca kullandım bır damla bıle sızdırmadı..en son gecen gun mısafır varken kulotlu corabı baktım lekelenmıs ınanamayarak altını actım kı sızdırmıs aylar sonra..ama bu bezın kabahatı degıl bezın numarası artık kucuk gelıyordu kızıma ama bıtırmeye calısıyordum..sukur bıttı ve buyuk no sunu aldım bırdahada yasamadım...kesınlıkle hem yan bantlar,hem emıcılık,hem sızdırma konusunda,hemde fıyat acısından baby starı sıddetle tavsıye ederım...suan kızım 7 aylık 5 nosunu kullanıyorum 9,5 kılo cok ıı tutuyor..
ıslan mendıl dede can bebe kullanıyorum en cok ondan memnun kaldım..burda 1,99 fıyatı aylık toptan alıyorum ıı oluyor...ben hıc pamuk kullanmadım alısmasın bu kadar konfora:) ve hıc pişik sorunu yasamadım..

bırde bu sızdırma olayı sadece bezın kotu olusundan kaynaklanmıyor..bezı yamuk baglanırsa sırt kısmına az on kısmına fazla bez bırakılırsa,bacak kısmındakı o fazlalık dısarı cıkarılmazsa bez baglandıktan sonra...ne yaparsanız yapın en pahalısını da kullansanız sızdırır...

bır arkadas ıslak mendılı yıkayıp kullandıgını yazmıs gercekten bılhassa pişik onleyıcı bır taktık cok ıı bır uygulama ..kımyasalı cesme de akıtıp sadece ıslak bez halıne getrmek cok akıllıca..:KK42:

evet sana katılıyorum premium care bebek bezi ve uni baby ıslak mendil süper ayrıca huggıes ıslak mendilde kullandım oda çok güzel.
bikaç değişik bişi kullandım ama memnun kalmadım pahalı ama bebeğimin poposundan değerli değil o fark.
güzel konuya değinmişsin

Bugün marketlerde bez fiyatlarını incelerken molfixten bilgi aldım. Geçen sene çok şikayet almışlar, bu yıl tamamen ürünlerin yenilendiğini söyledi kız. Göbek bağı oyuntulu yenidoğan bezinden bir kaç tane numunelik aldım. Artık doğurunca deniycem. Söyledikleri mantıklı geldi, fiyat konusunda da kız bizi uyardı. 19 tlye de var 16ya da. Marketleri dolaşmadan almayın dedi. Eğer numune ürünlerim pişik yapmazsa :) önce molfix deniycem, ama primanın da çok methini duydum. O nedenle ilk bezini 54lü almıştım. Göbeği düşünce de primaya geçiş yapıcam.

kızın da annesi kadar güzel olur inşallah:nazar::nazar::nazar:

X