bebek hayali :(

depresif polyanna

Canım kızım Defne'm ❤
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2015
1.000
1.021
merhaba arkadaşlar.uzun süredir bu siteyi ve sizleri takip ediyorum.en sonunda sırf sizlerle motive olabilmek için üye oldum.ben 15 aylık evliyim ve 29 yaşındayım.küçük yaşlarımdan itibaren en büyük ve tek hayalim bebek sahibi olabilmek diyebilirim.ama eşim ve fazla kilolarım yüzünden bu isteğimi gerçekleştiremiyorum.çünkü eşim kilo vermeden hamile kalmamı istemiyor.o da çok istiyor çocuğumuzun olmasını ve benim kilolarım yüzünden çocuk düşünemediğimizi her fırsatta bana hissettiriyor.gelelim kilo hikayeme.aslında çok abartılacak bi kilom yok allaha şükür ama bu bile bana çok fazla.boyum 167 kilom 83 tü geçen aya kadar.ben bekarken eskiden yine 80 kilo civarındaydım ve dukan diyeti yaparak 15 kilo vermiştim.eşimle tanıştığımda şişman değildim yani.nişandı düğündü derken yavaş yavaş kilo almaya başladım.en büyük suçum baştan önlem almamak oldu.çünkü kilo almaya çok meyilli bi yapım var.evlendikten sonra nerdeyse 15 kilo aldım.eşimle tek kavga konumuz fazla kilolar.bana o kadar çok baskı yapıyor ki...özgüvenimi yerle bir etti 15 ayda.hep beni ezdi.en son kavgamızda bana senin böyle olman normalde benim işime gelir sana kimse dönüp bi daha bakmaz ne güzel işte ama ben senin sağlığını düşünüyorum dedi.insan eşini böyle aşağılar mı.hayatımda hiç bu kadar kötü hissetmemiştim kendimi.ben de diyetisyene gitmeye karar verdim ve geçen hafta diyetime ve sporuma başladım.şu anda 79 kiloyum.hedefim 60 kilo olmak.her hafta diyetisyen randevusundan sonra gelişmeleri size yazacam.birbirimize destek olalım.motive edelim birbirimizi.ben de bir gün inşallah öncesi ve sonrası resim paylaşabilirim.inşallah en kısa sürede istediğim kiloyu verir ve bir an önce bebek hayalime kavuşurum.allah herkesin gönlüne göre versin inşallah....

Şu kilo hiçbir zaman erkeklerde sorun olmuyor ama aman haa bayanlar kilo almasın, bayanlar yemesin içmesin nefes de almasın... Evet, sağlıklı bir beden için elbette ideal kilomuzu yakalamak ve korumak mecburiyetindeyiz ama bu kilo meselesi özgüvenimizi alt üst edecek, depresyonlara sokacak hale gelmemeli... Ama ne yazık ki oturmuş bir kalıp var insanların kafasında: "zayıf bayan=güzel bayan". O yüzden eşinize de kızamıyorum bir yerde, çünkü inanın hiçbir erkek istemiyor kilolu bayan.. Ama moral bozacak hiçbir şey yok, önceden vermişsiniz demek ki yapabiliyorsunuz :) Şimdi neden yapamayasınız ki :)

Şu kilo hiçbir zaman erkeklerde sorun olmuyor ama aman haa bayanlar kilo almasın, bayanlar yemesin içmesin nefes de almasın... Evet, sağlıklı bir beden için elbette ideal kilomuzu yakalamak ve korumak mecburiyetindeyiz ama bu kilo meselesi özgüvenimizi alt üst edecek, depresyonlara sokacak hale gelmemeli... Ama ne yazık ki oturmuş bir kalıp var insanların kafasında: "zayıf bayan=güzel bayan". O yüzden eşinize de kızamıyorum bir yerde, çünkü inanın hiçbir erkek istemiyor kilolu bayan.. Ama moral bozacak hiçbir şey yok, önceden vermişsiniz demek ki yapabiliyorsunuz :) Şimdi neden yapamayasınız ki :)
ben de kızamıyorum eşime,hak veriyorum ama keşke bu kadar kırıcı olmasa.beni çok seviyor bundan eminim ,yoksa asla katlanmazdım.evet haklısın canım erkekler kilo alsa evlilik yaradı olur biz alsak kendini saldı oluyor maalesef...ayrımcılık hayatın her alanında var.bazen keşke erkek olsaydım diyorum :)

X