Bebek ve Anneler için ihtiyaç listesi..

Bu arada şimdiden bebek bezi stoğu yapan var mı? ben bir tane molfix aldım ama herkes daha alma diyor. bazı bebeklerin hassas olurmuş poposu. boşa gidermiş kullanamazsa. sizin fikirleriniz neler?

canım valla ben ilk kızımda molfix kullandım ve cok memnun kaldım hatta benim kızıma prima pişik yaptı bundada aynı almayı düşünüyorum

Bu badiler konusunda ben de tereddütlü kaldım.Ben de temmuzun sonunda doğum yapacağım.Belki de ağustos başını bulur normal doğum istiyorum kısmetse.3 tane hastane çıkışı aldım.Bir de 5-6 tane çıtçıtlı badi.Kısa kollu ve kolsuz aldım tabi.Ama içine giyecek üstüne zaten zıbın giydirilecek.Sizin bu konuda fikriniz ne arkadaşlar?

selam canım ben ilk kızımda hastane cıkışı verdim hastaneye altınada cıtcıtlı bady verdim zıbın hiç kullanmadım ben sıfır kol için biraz minik üşür annesi ama bende şimdi yarım kollu aldım yarım kollu kullanacagım

Öncelikle çok güzel bir konu açılmış.tecrübelerini bizlere aktaran her anneye çok teşekkürler (özelliklede didobaya :KK66: yalnız benim bikaç sorum olacaktı bu bilgilerden sonra.
Bizler genelde ağustosta doğum yapcaz.hastaneye çıtçıtlı badi lerden kolsuz olanlardanmı yarım kollu mu yoksa uzun kollu olanlardanmı tercih edicez?gerçi didoba göbek bağı düşene kadar hastanede gömlek zıbın istiyolar demiş.aslında bizim bebikler yaz sonu doğup ilk 3 ayları daha çok sonbaharda geçicek.o yüzden kıyafetleri,badileri konusunda daha ayrıntılı detaylar verebilirlermi?
Birde alt açma minderi almayın demiş didoba.bende onlardan pek meraklıydım :KK43:( bi tanecik alayım bari yaa..canbebenin paket içinde satılan alt açmaları nasıl bişey oluyo acaba?yani paket halinde olduğuna göre incecik naylonumsu bişey diye hayal ediyorum ben..bunlar 1 kerelikmi kullanılıyo yoksa sadece kirlenincemi atıyoruz.sanırım bunlar dışarda kullanmaya daha elverişli.evden daha ziyade..
cnm hava ne kadar sıcak olursa olsun bebişler çokm hassa oluyorlar sıfır kol değil de kısa kollu badi alıcam ben,bide kııma yaın bile çorap giydirmiştim küçük oldukları için dolaşımları yavaş oluyormuş
o sıcaklarda bile çoraplarını çıkarınce buzz gbii oluyordu
alt açmaları kullanmadım cnm bilmiyorum
Bir de alt açma kaç tane aldınız?Ben şimdilil bir tane aldım ama bir tane daha alsam mı diye düşünüyorum?
cnm ben hiç almadım çok da gereklş olduğunu düşünmüyorum açıkçası
hani normal satılan alyt açmalar varya kumaşlı süngerli onlardan almıştım evde onları kullnadım,misafirliğe gidince de battaniyesini serdim kızımın altına bi kazayla karşılaşmadık şükür
Bu arada şimdiden bebek bezi stoğu yapan var mı? ben bir tane molfix aldım ama herkes daha alma diyor. bazı bebeklerin hassas olurmuş poposu. boşa gidermiş kullanamazsa. sizin fikirleriniz neler?
cnm evet fazla alma her bebk farklı oluyor
ama molfix güzel bende kızımda molfix yeni doğan almıştım hiç sorun yaşamadık

bol bol çorap alın kızlar acayip kirleityor bebişler en çok o lazım oluyordu bize
battaniyeler 2-3 tana olmasın 6-7 tane oldu halde bazen hiç kalmıyordu elimde kusup batırıyor sürekli
ince penye türü battaniyeler çok kullanışlı
zıbıb takımı fazla almadım ben hastaneden gelince giydirmedim çünkü hiç 2 li takımlar çok işime yaramıştı içine de çıtçıtlı oh mis gibi
tulum da fazla almayın kızlar yada nerden nasıl açıldığına dikkat edin ben bakmamışım alırken
bebeği komple içinden çıkarmam gerekiyordu bazılarında bu da beni çok zorladı giydirmedim fazla
bebeğpinize başlarda giymesi için sarı bişeyler almayın pek
sarılık olabiliyor bebişler sarı da giydirince anlaşılması güç olabiliyormuş aklınıozda olsun
dr.umuz söylşemişti
bi de ben pişik kremi hiç kullanmadım
niveanın falan almıştım canbebenin bi işe yaramadılar tavsiye etmiyorum
zeynep bir hafta yoğunbakımda kalmıştı artık nasıl baktılarsa hemşireler altı bütün pişik ti yavrumun pantomed diye bişey sürüyorlarmış ona rağmen o kadar olmuştu düşünün yani bepanten falan geçirmedi
evimize geldiğimi,zde niveayı denedim yok geçmedi annem bi krem getirdi bak bununla geçecek dedi yok dedim krem işe yarar mı hiçistemedim başta diğerlerine devam edecektim hatta eşimden gizli sürdük valla kızar diye
2 güne kalmadı bişey kalmadı inanamadım
11 aylık oldu hala aynı kremi kullanıyoruz
bi dahada pişik falan görmedim zeynepte
bu kremi bulgaristandan getiriyorlarmış göçmenler satıyor,mavi bir kutuda adı da baykal krem diye geçiyor bildiğim kadarıyla almak isteyen olursa bi ara resmini eklerim buraya
pazarlarda kolayca bulursunuz sizde
biberonlarını da alın bebişlerin hastane çantasını hazırlarken onları da kaynatmış olun bi tanesi yanınızda bulunsun
aksililer olabiliyor bizde olduğu gibi kullanıyorsunuz yada bebişler emmeyi tam bilmediği için aç kalmasın diye mama veriyorlar hemşireler
başkaa aklıma bişey gelmiyor şimdi
geldikçe yazarım size

Hanımlar cabebenın alt açmalarını bulamıyosanız mıgrosta satılıyomus haberınız olsun...

Kızlar geçen markete dalinin altaçması gelmiş. 7.50 tl içerisinde 10 adet var. ama canbebenin 60x60 dalinin de 60x90. o yüzden dalinin altaçmasından aldık şimdilik 3 paket. bir de ıslakmendilaldım.Ben yüzümiçin de uzun zamandır hobby kullanıyorum. ayrıca kuzenim de bebeğiiçin hobby kullanıyor çok memnun. Nıvea tavsiye ettiler ama çok tahriş edici. 2 tane de ıslak mendil aldım papatya özlü ve gül özlü olmak üzere. Tavsiye ederim.tanesi 2.50 tl.
Ben de dalin in aldım 1 paket ama ben yatak koruyucu olarak kullanmayı düşünüyorum.Daha mı fazla alsaydım acaaba
Ben molfix almayı düşünüyordum fakat dün hediye geldi 2 numara primaa herkes ne kullanıyorsan onla devam et diyor yoksa pişik olurmuş 2 yi daha kullanacağımız için 1 i bari prima alayım bende.
Hanımlar cabebenın alt açmalarını bulamıyosanız mıgrosta satılıyomus haberınız olsun...
Çok sağol canım :)
Nivea set alacak arkadaşalr olursa alt açma sırt çantalıda yok onun yerine ıslak mendil var görümcem hiç tek kullanımlık almamıştı o alt açmayı kullandı kirlenince hemen yıkıyordu kumaş olmadığından hemen kuruyordu bilginize...

bi de ben pişik kremi hiç kullanmadım
niveanın falan almıştım canbebenin bi işe yaramadılar tavsiye etmiyorum
zeynep bir hafta yoğunbakımda kalmıştı artık nasıl baktılarsa hemşireler altı bütün pişik ti yavrumun pantomed diye bişey sürüyorlarmış ona rağmen o kadar olmuştu düşünün yani bepanten falan geçirmedi
evimize geldiğimi,zde niveayı denedim yok geçmedi annem bi krem getirdi bak bununla geçecek dedi yok dedim krem işe yarar mı hiçistemedim başta diğerlerine devam edecektim hatta eşimden gizli sürdük valla kızar diye
bu kremi bulgaristandan getiriyorlarmış göçmenler satıyor,mavi bir kutuda adı da baykal krem diye geçiyor bildiğim kadarıyla almak isteyen olursa bi ara resmini eklerim buraya
Hehe aşağı indim bunu okuyunca apartopar saçımbaşım dağınık pijamalarla kadın korktu kaydirigubbakcemile3 dedim anne böle böle bi krem varmış bul.ta baykal diye dedim gidicen yaa ondan al bize evde bulunsun.O da hep çocuklarına kullanmış çook iyi geliyor dedi bütün yara,kızarıklık,pişik geçiriyor dedi.Bu arada pazarlardan alıcaksanız tarihine bakın derim çünkü ben getiririm gidince pazarda bazen taze olmuyor dedi...

Hehe aşağı indim bunu okuyunca apartopar saçımbaşım dağınık pijamalarla kadın korktu kaydirigubbakcemile3 dedim anne böle böle bi krem varmış bul.ta baykal diye dedim gidicen yaa ondan al bize evde bulunsun.O da hep çocuklarına kullanmış çook iyi geliyor dedi bütün yara,kızarıklık,pişik geçiriyor dedi.Bu arada pazarlardan alıcaksanız tarihine bakın derim çünkü ben getiririm gidince pazarda bazen taze olmuyor dedi...

evet cnm kızarıklık,pişik ,yara herşeye çok iyi geliyor mavi bi kutuda satılıyor
abi tarihine bakın alırken benim dedim arad gezmeye gittiği için alıp getirdi sağolsun öyel dışardan almadım
ama süper bi krem valla,tavsiye ederim,dedem yine gidecekmiş gezmeye,bi koli getir bana dedim bulunsunkaydirigubbakcemile3

Birde lausa pedi arkadaşlar. Bugün doğum koçumuz söyledi. Lausa pedi de çantada olması lazım.

kızlar dalinin 3'lü ıslak mendilleri 6.45 tl aldım indirimden.

canım ıslak mendil için erken değilmi?yani bozulur felan ne bilim ben en sona bırakıyorum onları...bide ilk dönemkullanılmıyor zaten tahriş ediyor. 3 aydan sonra ancak....

Bende bizim akrabalardan getirteyim bari :)) ya da annem izmirden pazardan alsın.bizim ordaki pazarda var böyle ürünler..hiç duymamıştım daha önce..alalım bulunsun..teşekkürler cnm paylaşımın için :KK66:)

canım ıslak mendil için erken değilmi?yani bozulur felan ne bilim ben en sona bırakıyorum onları...bide ilk dönemkullanılmıyor zaten tahriş ediyor. 3 aydan sonra ancak....
Ben de :kedi: aldım unibaby ıslak pamuk ilk zaman için 3 paket burda bulamam beki die bide nivea setimizin içinde 2 tane 63'lü biri kremli biri parfümsüz var onlar 3 aydan sonra heralde ama hiç açıpta bakmadım nası die bozulur mu acaba

Gerçekten çok güzel olmuş bu konu ilk bebişim olduğu için tecrübesizim neyi nasıl yaparım ne lazım olur hiç bilmiyorum..
Canbebe'nin alt açmaları için amcamın kızıda çok iyi dedi internetten baktım e- bebek mağazalarında varmış 12 adet 9.90 fiyatı üye yorumlarıda çok olumlu memnun olmayan yok nerdeyse..

1

Birde çalışan anneler için daha çok lazım olan biberonlara baktım bir arkadaş DrBrowns tavsiye etmiş o da var e-bebek te 11.90 TL

1

Aldığı Ödüller :
Medikal Tasarım Mükemmellik Ödülü 2000 yılı

Özellikleri :
Patentli özel hava dolaşım sistemi, biberonun içinde vakum ve hava kabarcıkları oluşmasını önler.
Bu sayede gaz sancıları, kolik krizleri, aşırı salya akışı ve kusma minimum seviyeye indirilir.
Aşırı emme gücü gerektirmediği için orta kulakta sıvı birikmesini önler.
Bebeğin mamayı rahat emmesini sağlar.
Mama veya sütün hava ile temas etmesini önleyerek sütteki C vitamini oranını korur.

Hitap ettiği Yaş Aralığı : 0+ Yaş
Üretildiği Malzeme : Polikarbonat
Kullanım Amacı ve Faydası : Bebeğin beslenirken hava yutmasını önler.
Temizlenme Özellikleri : Kaynatılabilir, sterlize edilebilir.
Paket İçeriği : Biberon,emniyet pulu,emzik, korucuyu kapak

Kızlar,ben bu bulgaristanlı kremden buldum mavi kutuda olandan. Pazarda bulg teyze vardı ondan aldım inşallah işe yarar kızlar. Birde alt açma hayat87 marketlerde daha uyguna bulacağına eminim canım. Ben dalinin alt açmasını aldım. Ebatı daha büyük olduğu için. 90x60 ebatı. Canbebenin 60x60 canım. Ama marketlerde daha uyguna emin ol.

Dün carrefour dan aldım canbebe'nin alt açması 7 küsürdü bebişimin ilk alt açması oldu :CüvCüv:
Bebek bezi de prima yeni bebek aldım 98 li 18 küsürdü o da..

lohusa pedi ayrımı oluyor.normal pedlerden alsak olmazmı
Ben hasta bezi aldım orta boy ve normal ped de götürücem şu pamuklu kalın olanlar varya uzun yoğun için onlardan
yeter heralde (lohusa pedide öyle birşey olması lazım kalın pamuklu)

X