Bebek ve Anneler için ihtiyaç listesi..

canım ıslak mendil için erken değilmi?yani bozulur felan ne bilim ben en sona bırakıyorum onları...bide ilk dönemkullanılmıyor zaten tahriş ediyor. 3 aydan sonra ancak....

Canım bebişlerin sadecepoposu için değil vücudunu silmekiçin de kullanılıyor. Bozulma yapmaz merak etme. Erkek kardeşimde doğar doğmaz kullandık hiçbir şey olmadı hem de miss gibikokardı fındık..

Ben de :kedi: aldım unibaby ıslak pamuk ilk zaman için 3 paket burda bulamam beki die bide nivea setimizin içinde 2 tane 63'lü biri kremli biri parfümsüz var onlar 3 aydan sonra heralde ama hiç açıpta bakmadım nası die bozulur mu acaba

Bozulmaz cnm açmadığın müddetçe birşey olmaz merak etme.

lohusa pedi ayrımı oluyor.normal pedlerden alsak olmazmı

Normal ped birde lausa pedi alacakmışız cnmç.

çok fazlamı kanama oluyormuşki yaa korktum şimdi bak.

Kanamaçok oluyor diye değil de rahat korusun diye canm. Normal doğumda yinedeküçük pedi kullanmak daha zorç O daha garantili diye düşünüyorum.Kanaması fazla olanlarda oluyor tabi ama endişelenecek birşey yok merak etme sen=)):umursamaz:

Bende bizim akrabalardan getirteyim bari :)) ya da annem izmirden pazardan alsın.bizim ordaki pazarda var böyle ürünler..hiç duymamıştım daha önce..alalım bulunsun..teşekkürler cnm paylaşımın için :KK66:)
rica ederim cnm ne demek
güzel şeyleri palaşalım birbiirmizle ki işimize yarasın değil mi
hele bebişlere hiç kıyılmaz zaten
en iyisi olmalı hep
Ben de :kedi: aldım unibaby ıslak pamuk ilk zaman için 3 paket burda bulamam beki die bide nivea setimizin içinde 2 tane 63'lü biri kremli biri parfümsüz var onlar 3 aydan sonra heralde ama hiç açıpta bakmadım nası die bozulur mu acaba
bişey olmaz cnm güle güle kullanın marketlerde de bozulmuyo bakson kullanma tarihine kadar bişey olmazopuyorumnanaktan
Kızlar,ben bu bulgaristanlı kremden buldum mavi kutuda olandan. Pazarda bulg teyze vardı ondan aldım inşallah işe yarar kızlar. Birde alt açma hayat87 marketlerde daha uyguna bulacağına eminim canım. Ben dalinin alt açmasını aldım. Ebatı daha büyük olduğu için. 90x60 ebatı. Canbebenin 60x60 canım. Ama marketlerde daha uyguna emin ol.

kremden memnun nkalacaksın ben eminim cnm tecrübeyle sabit
dedem gitti geldi bulgaristana ben yine ısöarladım 7 kutu getirmiş
yine gidecek çok alsın dedim malum 2 bebişim var kaydirigubbakcemile3

bi de lohusa opedi ve normal pedlerden bahsetmişsiniz
ben spinal sezeryan oldum hemşire 2-3 tane hasta bezi alın demişti
gece olduğum için sabaha kadar altıma bişey giymedim sürekli kontrole geldiler sıktılar karnımı falan
sadece bir tane hasta bezi kullandım
sabah da üstümü giyince normal ped koydum aşırı kanamam olmadı
şu orkidin gece için olanlarından almıştım
lohusa pedi nasıl olur bilmiyorum görmedim
ama bu ikiside iş görüyo yani bilginiz olsunzemuszemus

Kayınvalidem e aldırdım yaa o kremlerden haftasonu yandıo krem kurtardı beni şimdi ne bi kızarıklık var ne bişi.Biri mavi biri sarı bunlarda aynı dedi sarının üstünde meduka mı medikal mi gibi bişi yazıo.

Merhabalar, bizde bugün 27+6 haftalık olduk..
yavaş yavaş alışverişe başlamıştım zaten, bende sıcaklar iyice bastırınca ve göbeklerde iyice büyüyünce iyice zor olacağı düşüncesindeyim.
ayrıca 7 ay dolduğundan itibaren hastane çantalarımız bir kenarda hazır olmalı biliyorsunuz; her an bizimkiler içeriden sıkılıp kucaklarımıza gelmek isteyebilirler artık :)
1. Bebek arabamızı aldık Kraft matrix ikili set (anakucağı+ puset) (Çok araştırdım tavsiye ediyorum. ilk bir yıl kullanabileceğiniz anakucağı pusetin iskeletine tek olarak takılabiliyor böylece ağır olmuyor, ayrıca araba baston şeklinde katlandığından çok yer tutmuyor. son derece şık ve hafif bir set. hellobaby izmirden aldık 540 tl idi 100 tl hediye çeki ile 440'a geldi fiyatı. )
2. Park yatağımızı da aldık. Kraft 821 modeli. yine aynı özelliklere sahip chicco ya göre 70 tl ucuz ama tercih sizin.
3. Alttan çıtçıtlı askılı ve yarım koluu bodyler. Beyaz 7'li 2 set halinde.
4. ıki tane hastane çıkış setimiz var.
5. Sebamed şampuan, vücut yağı,pişik önleyici kremi,sabunu. (bunu da araştırdım oldukça ve sebamede çok güveniyorum bu konuda)
6. Burun aspiratörü, ateş ölçer.
7. Emzirme yastığı (mycey büyüklerden), sevi bebe emzirme önlüğü.
8. Babaannesi pamuk yorgan yaptırmış.

Ama daha çooook alınacak şey var tabi, listem hazır durmadan alıyorum.
Günler geçtikçe stres oluyorum çünkü bir an önce tamamlıyımda kafam rahat olsun, izinide çıktıktan sonra son haftalarımı rahat rahat evde son hazırlıklarımı yaparak, bebişimi bekleyerek geçirmek istiyorum...
Herkese kolay gelsin, sevgiler...

Kayınvalidem e aldırdım yaa o kremlerden haftasonu yandıo krem kurtardı beni şimdi ne bi kızarıklık var ne bişi.Biri mavi biri sarı bunlarda aynı dedi sarının üstünde meduka mı medikal mi gibi bişi yazıo.
canım sarı olanı bilmiyorum onu da bi araştırayım annemler bilir mutlaka,ama mavi olan baykal yani süper bişi her derde deva kullandım biliyorum
sanada çok geçmiş olsun cnm
Merhabalar, bizde bugün 27+6 haftalık olduk..
yavaş yavaş alışverişe başlamıştım zaten, bende sıcaklar iyice bastırınca ve göbeklerde iyice büyüyünce iyice zor olacağı düşüncesindeyim.
ayrıca 7 ay dolduğundan itibaren hastane çantalarımız bir kenarda hazır olmalı biliyorsunuz; her an bizimkiler içeriden sıkılıp kucaklarımıza gelmek isteyebilirler artık :)
1. Bebek arabamızı aldık Kraft matrix ikili set (anakucağı+ puset) (Çok araştırdım tavsiye ediyorum. ilk bir yıl kullanabileceğiniz anakucağı pusetin iskeletine tek olarak takılabiliyor böylece ağır olmuyor, ayrıca araba baston şeklinde katlandığından çok yer tutmuyor. son derece şık ve hafif bir set. hellobaby izmirden aldık 540 tl idi 100 tl hediye çeki ile 440'a geldi fiyatı. )
2. Park yatağımızı da aldık. Kraft 821 modeli. yine aynı özelliklere sahip chicco ya göre 70 tl ucuz ama tercih sizin.
3. Alttan çıtçıtlı askılı ve yarım koluu bodyler. Beyaz 7'li 2 set halinde.
4. İki tane hastane çıkış setimiz var.
5. Sebamed şampuan, vücut yağı,pişik önleyici kremi,sabunu. (bunu da araştırdım oldukça ve sebamede çok güveniyorum bu konuda)
6. Burun aspiratörü, ateş ölçer.
7. Emzirme yastığı (mycey büyüklerden), sevi bebe emzirme önlüğü.
8. Babaannesi pamuk yorgan yaptırmış.

Ama daha çooook alınacak şey var tabi, listem hazır durmadan alıyorum.
Günler geçtikçe stres oluyorum çünkü bir an önce tamamlıyımda kafam rahat olsun, izinide çıktıktan sonra son haftalarımı rahat rahat evde son hazırlıklarımı yaparak, bebişimi bekleyerek geçirmek istiyorum...
Herkese kolay gelsin, sevgiler...

cnm güle güle kullanın aldıkalrınızı
inş iyi günlerde kullanmak nasip olurhihoyyyt

bende bugün bebein kıyafetlerini tamamladım kendim kaldım bi.
gecelik pijama alıcam
bebek içinde bez küvet file şampuan vs gibi şeyler kaldı.

özellikle tecrübeli annelerimizin de önerilerini bekliyoruz..a.s.

merhaba hallisna, okadar az yazıyorum ki hala özel mesaj yazma hakkına ulaşamadım:KK43: benim bebiş kız olarak görünüyor da listede.. o erkek oldu bikaç aydır:) onu bi zahmet düzeltiverir misin..AEO

bu hasta bezi diye bahsedilen ürünler yetişkin bezi diye geçiyor onlar mı?? Bebek bezinin büyükleri, felçli hastalarda fln kullanılanlar, bunlardan mı almalıyız?? Çok itici gözüküyorlar, yoğun günler için olan hijyenik pedler işe yaramaz mı??

bu hasta bezi diye bahsedilen ürünler yetişkin bezi diye geçiyor onlar mı?? Bebek bezinin büyükleri, felçli hastalarda fln kullanılanlar, bunlardan mı almalıyız?? Çok itici gözüküyorlar, yoğun günler için olan hijyenik pedler işe yaramaz mı??
ben de gece pedlerinin yeterli olacağını sanmıştım ama bgn birçok arkadaşım eğer normal doğum yaparsak hasta bezine çok ihtiyaç olacağı konusunda çok ısrar ettiler..benden söylemesi..

ben de gece pedlerinin yeterli olacağını sanmıştım ama bgn birçok arkadaşım eğer normal doğum yaparsak hasta bezine çok ihtiyaç olacağı konusunda çok ısrar ettiler..benden söylemesi..
Hah tamda ben aynı şeyi söylecektim.Ben aldım orta boy hasta bezi bi açtım dedim bu ne itici evet keşke almasamıydım derken komşum iyiki almışsın dedi normal yapmış oda çok kanaman oluyor çook dedi.
Bende hastane çantama
2 adet hasta bezi
5 adet gece pedi
4 adet te normal ped koydum
çok çok gelirse hasta bezini biraz gelirse gece pedlerini normal gelirse de normal ped koyarım...Arkadaşta böyle diince evet iyi yapmışsın hasta bezini koymakla dedi...
Hiç olmadı çok rahatsız ederse hasta bezi belden,bel kısmını kesip ped gibi koyarım altıma...

biz de bebişin ağır eşyalarını önce aldık. araba, beşik, oto koltuğu, 5 li set(ana kucağı,kanguru , portbebe, alt açma, bez çantası)... sonrada battaniyeleri tulumları zıbınları falan onları aldık. bir ara bim de dalinin seti 15 tl idi içinde şampuan, ıslak mendil, bebe yağı, pudra baya bşi var. kayınvalidem aldı. o çok ii. şimdi bebişin anneciği kaldı. pijama, emzirme sütyeni falan alcam. ha bi de bebişe küvet alımmı almayımmı karar veremedim. büyük oluo ve çok yer kaplıo. banyom zaten küçük. napsam düşünüorum. bezide 98 li prima aldım. herkesin bebişi de cicileri de hayırlı olsun...opuyorumnanaktan

biz de bebişin ağır eşyalarını önce aldık. araba, beşik, oto koltuğu, 5 li set(ana kucağı,kanguru , portbebe, alt açma, bez çantası)... sonrada battaniyeleri tulumları zıbınları falan onları aldık. bir ara bim de dalinin seti 15 tl idi içinde şampuan, ıslak mendil, bebe yağı, pudra baya bşi var. kayınvalidem aldı. o çok ii. şimdi bebişin anneciği kaldı. pijama, emzirme sütyeni falan alcam. ha bi de bebişe küvet alımmı almayımmı karar veremedim. büyük oluo ve çok yer kaplıo. banyom zaten küçük. napsam düşünüorum. bezide 98 li prima aldım. herkesin bebişi de cicileri de hayırlı olsun...opuyorumnanaktan
Küvet şart canım çünkü yaz da olsa banyo ufakta ısınıyorda olsa bebeşinin vakit geçirdiği odanın sıcaklıının korunduu yerde banyo yapması bence daha mantıklı.
Benim koyacak dolabım felanda yok mecbur kullanırken küvetin içinde kalacak duşa kabinden gözükmez zaten çok büyük olanlardan almadım biraz ufak çok kullanamayız ilk etapta lazım olur sonrada banyoya alıştırırız.
Gerçi görümcem üşür uzun bir süre banyoda yaptıramazsınız diyor ama bakalım artık..

bebeğin kıyafetleri çok küçük parçalardan oluştuğu için makinada kaybolmasın diye çamaşır filesi de aldım.

Bebefox Çamaşır Yıkama Filesi - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Bebişin kirlileri için de uyku setine ait kirli torbasını da sipariş verdim . http://www.firststeps.com.tr/?urun-detay_401_Baby_Girl_Bebek_Bezi_Torbasi__.html

Altın yastığı yaptırıyorum çok şirin üzerine kuzumun ismi işleniyor

http://www.firststeps.com.tr/?urun-detay_1476_Etaminle_isim_islenmis_altin_yastigi_.html

Son düzenleme:
bebeğin kıyafetleri çok küçük parçalardan oluştuğu için makinada kaybolmasın diye çamaşır filesi de aldım.

Bebefox Çamaşır Yıkama Filesi - Anne ve Bebek - joker.com.tr

Bebişin kirlileri için de uyku setine ait kirli torbasını da sipariş verdim . Baby Girl Bebek Bezi Torbas

Altın yastığı yaptırıyorum çok şirin üzerine kuzumun ismi işleniyor

Etaminle isim işlenmiş altın yastığı
Hepsi çok güzel etamin işlemeli altın yastıına bayıldım bende etamin işlemiştim seccade felan.Hatta altın yastıını kendim yapmak istedim ama etamin hiç aklıma gelmemişti süpper güzel günlerde kullanın hepsini :lepi:

kızlar selam.. haftasonu bebişin halı işini hallettik.. Unkapanında Merba diye bir firma ben netten buldum.. ayrıca masko ve modokoda da ürünleri satıyomuş.. Biz odamızda bulunan melek karakterine uygun halıyı yaptıracağız.. Ellerinde bir sürü model var.. m2 130 tl.. samur halının ürünüymüş.. 1 hafta sonra veriyolarmış.. Daha elimize ulaşmadı fakat örnek halıya baktık.. güzeldi.. bilginiz olsun..

merhaba kızlar....doğum yapmış bir haziran annesi olarak ufacık hatırlatmalarda bulunmak istedim..sezeryanla doğum yapacak annelere epidural doğumu kesinlikle öneriyorum..bikaç gün içinde ayağa kalktım..oysa doğuma günler kala korkudan uyuyamaz olmuştum...bi arkadaşın pipet götürün tavsiyesi çok işime yaradı..yatarak sürekli sıvı tüketildiği için...birde bebek bezi stoklamayın demişlerdi..tam tersini düşünüyorum..epeyce kılosu pek fazla değişmıyor ve bebek günde 10 kez yaklaşık kaka yapabılıyor...rabbim hepinizi bebklerinize sağlıkla huzurla kavuştursun..

Ben bu listeyi geçen haftalarda Eylül Anneleri başlığında paylaşmıştım ama sanırım artık buraya aidiz miniğimle ve listemi burada da paylaşmak istedim. Kendim tek tek yazdım hepsini.

Evim çok müsait olmadığı için bebeğime ayrı oda kurmadık, ilk 6 ay bizim odamızda ona bir yer ayırdık. Dolap için kendi gardrobumun bir tarafını tamamen ona ayırdım ve onun minik eşyalarını düzenlemek için Koçtaştan bez raf ve kutular alıp onun eşyalarını düzenledim. Hamileliğimin 4. ayından itibaren yavaş yavaş aldım eşyalarını. Bu gün de bir tek bebeğim eksik, temel olan her şeyi tamamlandı :)

İşte en temelde bebeğimi en azından ilk 3 ay, bazı eşyalar 3 yıl ve üzeri, idare edecek şeylerin listesi ve yaklaşık fiyatları (bazı şeyeri mağazadan toptan ve nakit parayla aldığım için fiyatları çok ucuza geldi):

TEMEL EŞYALAR:
> Park Yatak (70X130 ebadında, titreşimli , cibinlikli, Alt değiştirme aparatlı, 3 kademeli) -PIERRE CARDIN - 300TL -En az 4 yaşında kadar kullanabilecek, sonrasında top havuzu olarak kullanacağım.
> Bebek Arabası ve Araba koltuğu (ana kucağı) -PIERRE CARDIN - 500TL
> Ana Kucağı + Mama Sandalyesi -CHICCO POLLY MAGIC - 248TL (chicconun mağazasında 360tl, ben internetten sıfır aldım, merak edene sitenin adını özel mesajla yazarım) -Doğduğu andan 3 yaşına kadar kullanılabilen bir eşya.

YATAK, YEMEK , TEMİZLİK VS
> Yatak için Visco Şilte
> 70x130 Alez -ENGLISH HOME - 13.90TL
> Yorgan
> Nevresim takımı , yastık kılıfı - MOTHERCARE
> Pike - MOTHERCARE
> Alt değiştirme örtüsü - IKEA - 7TL
> Mama Önlüğü - IKEA - 15TL
> Kullan-At önlük - MOTHERCARE
> Temizleme havlusu -GERBER , MOTHERCARE
> Bebek küveti - Isı termometresi- Bornoz - Su ve Pamuk Kabı SETİ - MOTHERCARE - 69TL
> Ayaklık MOTHERCARE- 20TL

TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
> Bebek şampuanı - MUSTELA
> Bebeklere özel tırnak makası - MOTHERCARE
> Islak mendil -WATSONS
> Bebek Sabunu -WATSONS
> Pisik kremi -NIVEA
> Bebek bezi - HUGGIES
> Bebek deterjanı -DALIN

KIYAFET
> Hastane çıkıs seti
> Body
> Çorap
> Eldiven
> Patik
> Yelek
> Hırka
> Tulum
> Penye şapka

ELEKTRONİK
> Biberon ısıtıcısı - AVENT
> Sterilizatör - AVENT
> Buhar makinesi -WEEVEL - 60TL
> Bebefon - CHICCO -80TL
> Kulaktan Ateş Ölçer - BRAUN

Ne olur ne olmaz, yedekte bulunsun diye aldıklarım:
> Emzik - AVENT
> Biberon - Biberon emziği , Yeni Doğan Pakedi - AVENT- 69TL

Benim İhtiyaçlarım
> Bebek malzeme sırt çantası (Özellikle bebek için diye satılmıyordu, hoşuma giden hoş bir sırt çantası aldım)- TCHIBO
> Emzirme sütyeni TCHIBO- 30TL
> Göğüs pedi - CHICCO
> Göğüs Pompası - AVENT
> Çatlak kremi - Body Shop'ın kakao kremini kullanıyorum, işe de yarıyor şimdilik.
> Emzirme Yastığı
> Hamile Yastığı
> Hastane için 100% pamuk kullan-at hijyenik iç çamaşırları -WATSONS - 5'lisi 4.99TL

Benim listemdekiler şimdilik bu kadar. Unuttuklarım olabilir. Bebeğim geldiği anda ilk ihtiyaçlaımız bunlar diye düşündüm ve eksik bir şey varsa da bebeğimle çıkıp alırım diye hayal ediyorum :))

Dilerim işinize yarar.

Ben bu listeyi geçen haftalarda Eylül Anneleri başlığında paylaşmıştım ama sanırım artık buraya aidiz miniğimle ve listemi burada da paylaşmak istedim. Kendim tek tek yazdım hepsini.

Evim çok müsait olmadığı için bebeğime ayrı oda kurmadık, ilk 6 ay bizim odamızda ona bir yer ayırdık. Dolap için kendi gardrobumun bir tarafını tamamen ona ayırdım ve onun minik eşyalarını düzenlemek için Koçtaştan bez raf ve kutular alıp onun eşyalarını düzenledim. Hamileliğimin 4. ayından itibaren yavaş yavaş aldım eşyalarını. Bu gün de bir tek bebeğim eksik, temel olan her şeyi tamamlandı :)

İşte en temelde bebeğimi en azından ilk 3 ay, bazı eşyalar 3 yıl ve üzeri, idare edecek şeylerin listesi ve yaklaşık fiyatları (bazı şeyeri mağazadan toptan ve nakit parayla aldığım için fiyatları çok ucuza geldi):

TEMEL EŞYALAR:
> Park Yatak (70X130 ebadında, titreşimli , cibinlikli, Alt değiştirme aparatlı, 3 kademeli) -PIERRE CARDIN - 300TL -En az 4 yaşında kadar kullanabilecek, sonrasında top havuzu olarak kullanacağım.
> Bebek Arabası ve Araba koltuğu (ana kucağı) -PIERRE CARDIN - 500TL
> Ana Kucağı + Mama Sandalyesi -CHICCO POLLY MAGIC - 248TL (chicconun mağazasında 360tl, ben internetten sıfır aldım, merak edene sitenin adını özel mesajla yazarım) -Doğduğu andan 3 yaşına kadar kullanılabilen bir eşya.

YATAK, YEMEK , TEMİZLİK VS
> Yatak için Visco Şilte
> 70x130 Alez -ENGLISH HOME - 13.90TL
> Yorgan
> Nevresim takımı , yastık kılıfı - MOTHERCARE
> Pike - MOTHERCARE
> Alt değiştirme örtüsü - IKEA - 7TL
> Mama Önlüğü - IKEA - 15TL
> Kullan-At önlük - MOTHERCARE
> Temizleme havlusu -GERBER , MOTHERCARE
> Bebek küveti - Isı termometresi- Bornoz - Su ve Pamuk Kabı SETİ - MOTHERCARE - 69TL
> Ayaklık MOTHERCARE- 20TL

TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
> Bebek şampuanı - MUSTELA
> Bebeklere özel tırnak makası - MOTHERCARE
> Islak mendil -WATSONS
> Bebek Sabunu -WATSONS
> Pisik kremi -NIVEA
> Bebek bezi - HUGGIES
> Bebek deterjanı -DALIN

KIYAFET
> Hastane çıkıs seti
> Body
> Çorap
> Eldiven
> Patik
> Yelek
> Hırka
> Tulum
> Penye şapka

ELEKTRONİK
> Biberon ısıtıcısı - AVENT
> Sterilizatör - AVENT
> Buhar makinesi -WEEVEL - 60TL
> Bebefon - CHICCO -80TL
> Kulaktan Ateş Ölçer - BRAUN

Ne olur ne olmaz, yedekte bulunsun diye aldıklarım:
> Emzik - AVENT
> Biberon - Biberon emziği , Yeni Doğan Pakedi - AVENT- 69TL

Benim İhtiyaçlarım
> Bebek malzeme sırt çantası (Özellikle bebek için diye satılmıyordu, hoşuma giden hoş bir sırt çantası aldım)- TCHIBO
> Emzirme sütyeni TCHIBO- 30TL
> Göğüs pedi - CHICCO
> Göğüs Pompası - AVENT
> Çatlak kremi - Body Shop'ın kakao kremini kullanıyorum, işe de yarıyor şimdilik.
> Emzirme Yastığı
> Hamile Yastığı
> Hastane için 100% pamuk kullan-at hijyenik iç çamaşırları -WATSONS - 5'lisi 4.99TL

Benim listemdekiler şimdilik bu kadar. Unuttuklarım olabilir. Bebeğim geldiği anda ilk ihtiyaçlaımız bunlar diye düşündüm ve eksik bir şey varsa da bebeğimle çıkıp alırım diye hayal ediyorum :))

Dilerim işinize yarar.

elinize ayağınıza sağlık çok yeni doğum yapacaklara birer dip not çok işlerine yarayacak...........

X