Saç Uzatma Yöntemleri Bebek Yagi & Sac Uzatmak ?

aLiye03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2010
930
5
Kizlar 2 ay önce kuzenimle beraber gidip saclarimizi ayni model ve ayni uzunlukta kestirmistik (omuzdan kat kat..) Bugün kuzenimi gördüm gözlerime inanamadim, aynen böyle oldum yemin ederim :KK53: 2 ay önce omuzlarindan olan saclari gögüslerine kadar inmis nerdeyse... Ne yaptin ne uyguladin diye sordugumda, haftada 2 kez bebek yagi ile saclarina ve sac diplerine masaj yaptigini söyledi. Bildigimiz su bebeklere kullanilan yag yani...
Bu konuda bilgisi olan var mi, uzatma etkisi var mi gercekten bebek yaginin ?
Daha öncede duymustum bebek yaginin saca iyi geldigini, yumusattigini parlattigini ama uzattigini ilk defa duydum gözlerime inanamadim. ´Baska birsey kullanip banada bebek yagi diye yalan söylecegini sanmiyorum ama sizede sormak istedim. Bilgisi olan varsa bu konuda yorumlarinizi bekliyorum..

bende kullanıyorum ama şekil vermek için ne yalan diyim aman aman bi uzamam yok.gerçi masaj yapmıyorum.

valla cilde iyi geldiğini biliordum ama saç uzatmaya faydası olduğunu ilkkez duydum:KK53:

Bende hiç duymamıştım.. Uygulama şeklini , ne kadar kaldığını v.s öğrenip yazarsanız denemek isterim.

bebek yağının saçı uzatması bbana pek inandırıcı gelmior ama deneyerek bişi kybetmeyiz sanırım evet denenebilir..ben daha çok vücuduma kullanıorum onu

ben gece yatarken saç uçlarına sürüyorum kırıklar için
uzama için bi etkisi var mı ???? bilmiom

Bende hiç duymamıştım.. Uygulama şeklini , ne kadar kaldığını v.s öğrenip yazarsanız denemek isterim.

Dedigim gibi haftada 2 kez sac diplerine masaj yaparak sürüp saclarin tamaminada sürdükten sonra 2 saat bekletip yikiyormus. inanilmaz yumusak yapmis saclarini bebek saci gibiydi valla. en önemliside saclari cokkk uzamiss, darisi benim ve sizlerin basina insallahh. bende bugun alip basliycam denemeye.

Son düzenleme:
cnm kuzeninin saçını düzenli masaj uzatmış olmasın bebek yağı da masajı kolaylaştırmıştır artı yumuşaklık vs... sonuçta saç derisi kan yoluyla besliyor saçları masaj da kan dolaşımını hızlandırır :KK34:

cnm kuzeninin saçını düzenli masaj uzatmış olmasın bebek yağı da masajı kolaylaştırmıştır artı yumuşaklık vs... sonuçta saç derisi kan yoluyla besliyor saçları masaj da kan dolaşımını hızlandırır :KK34:

Haklisin canim, masaj saca iyi geldigini bende biliyorum. ama haftada 2 kez yagi sürerken bi 5 dakika masaj yapiyormus 2 x 5 dakika yapar haftalik 10 dakika masaj.. bununda uzamayi hizlandiracagini sanmam. ha günlük masaj yapilsa uzamada etkisi olur ama haftada 2 kez be$er dakikalik masaj uzamayi hizlandiracagini sanmam. bu yapisal ve bebek yagindan diye düsünüyorum ben. bugun bende basliycam sonuclari paylasirim.

Bebe yağını 1 aydır saç uçlarına sürüyordum.Artık bundan sonra diplerine de süreceğim demektir:))Yapmadığım şey kalmadı.Bir yandan da saç bakım yağı olmadığından saçları dökermi diye düşünüyorum.

huhuu ben derimki derinize sürmeyin ama uçlara kırılar için ne yalan sölim benmde aklıma geldi daa yeni kestrdm bari kırıksız uzasın diyorum çam terebentini kullanmaya basladım bakalım ama kırık olsun istemyrm kızlar gliserini duydum ama sizce napım bebek yagımı glisernmi uçlar kuru olmasınn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

:nazar:
huhuu ben derimki derinize sürmeyin ama uçlara kırılar için ne yalan sölim benmde aklıma geldi daa yeni kestrdm bari kırıksız uzasın diyorum çam terebentini kullanmaya basladım bakalım ama kırık olsun istemyrm kızlar gliserini duydum ama sizce napım bebek yagımı glisernmi uçlar kuru olmasınn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Deriye neden sürmeyelim ??
Bebeklerin cildine sürülüyor.. Hatta yeni dogan bebegin sac derisi cok kepeklenir yeni dogdugu icin cildini yeniler.. o dönemde mesela doktor bana bebek yagi sürmemi önermisti, bebegimin sac derisine.. Zararli olacagini hic sanmam, cok sacma. Bide bebek yagi yani.. bebeklerin cildi cok hassastir, onlara özel yapilan yetiskinlere hic zarar vermez.

Bebek yağının uçlara sürence parlaklık ve yumuşaklık verdiğini hatta kabarmayı önlediğini biliyorum ama uzattığını ilk kez duydum diplere sürünce zararlı olacağını sanmam sonuçta bebeklerin vücuduna sürüülüyor

ben bi yerde bakın badem yagı için duydum saç köklerini yumusatığı için dökülme yapar demişlerdi bnada oldukca mantıklı geldi nedeni ise saç kremini acaba neden diplere sürmüyoruz kızlar çünki dökülme yapıyor bnada bu mantıklı geldi kırıklarım için uçlarına sürücem ama gliserin konusundada fikirsizim anlıcan şekerim bu sadece bnm düşüncem tamam mı?

aliye03, canım senin kuzenin saç uzattığını nereden duymuş?böyle bir yöntem varmıymış.Yoksa kendisi mi yapmış.Uçlarına sürüyordum kabarmaması için ama diplerine de uzaması için sürüldüğünü bilmiyordum.Uygulamayı düşünüyorum da

ben bi yerde bakın badem yagı için duydum saç köklerini yumusatığı için dökülme yapar demişlerdi bnada oldukca mantıklı geldi nedeni ise saç kremini acaba neden diplere sürmüyoruz kızlar çünki dökülme yapıyor bnada bu mantıklı geldi kırıklarım için uçlarına sürücem ama gliserin konusundada fikirsizim anlıcan şekerim bu sadece bnm düşüncem tamam mı?

Sac kremini bebek yagiyla kiyaslaman yanlis. Söyledigin gibi sac kremini sac diplerine sürmeyin döker derler.. ama bebek yagi icin ayni sey söylenmiyo :) bebek yagini vücudun her yerine sürebiliyorsun.
Daha öncede yazdigim gibi doktorum önermisti benim bebegimin sac dipleri cok kepeklendigi icin..
Sac kremi gibi sac derisine zararli olsa doktor demezdi herhalde bebek yagi sür diye :)

aliye03, canım senin kuzenin saç uzattığını nereden duymuş?böyle bir yöntem varmıymış.Yoksa kendisi mi yapmış.Uçlarına sürüyordum kabarmaması için ama diplerine de uzaması için sürüldüğünü bilmiyordum.Uygulamayı düşünüyorum da

Canim kuzenimde okuldaki arkadaslarindan duymus, onlarda hizli uzatmak icin kullandiklarini anlatinca kuzenimde uygulamaya baslamis. Kuzenimde baya ise yaramis ins darisi bizlerin basina..

ya bende saçlarımın çabucak uzamasını istiyorum.şimdi bebek yağını mı denesem yoksa başka diğer topikde okuduğum sinemakili kür mü kararsız kaldım.:KK17::KK17:

X