Saç Uzatma Yöntemleri Bebek Yagi & Sac Uzatmak ?

yapmadığım şey kalmadı.Sinameki kürü, turplu su ve yağ bakımları yapıyorum.bu kadar yüklenmek iyimi bilemiyorum.ama hiçbirinden de vazgeçemiyorum. turplu suyu yumurtasız olarak durulama suyu olarak kullansam faydası olurmu? bekletince başağrısı yapmaya başladı. bu konularda bilgi ve tecrübe sahibisin anladığım kadarıyla.

Turplu suyu o başlıkta paylaşım yapan kızlara sormak gerek, işe yaradığı ortada ama ben maalesefki hiç haz edemedim turplu sudan, evde 2 kg kara turp bana bakıyor, bende onlara bakıyorum, sürsem bir türlü yesem bir türlü :)

Peki beslenme düzenin ne durumda, yeterince biotin, demir çinko alabiliyor musun mesela? Normal bir saç tırnak cilt kalitesi için günde 300 mcg biotin alınması şart eğer bunu gıdalardan karşılayabiliyorsan bir sorun yok ama kimi durumlarda çeşitli sebeplerden dolayı biotin eksikliği yaşanabiliyor...Eğer saçlarında dökülme ve uzamama gibi bir problem varsa basit bir kan tahlili ile bu değerlere bakılabiliyor...

Son düzenleme:
Turplu suyu o başlıkta paylaşım yapan kızlara sormak gerek, işe yaradığı ortada ama ben maalesefki hiç haz edemedim turplu sudan, evde 2 kg kara turp bana bakıyor, bende onlara bakıyorum, sürsem bir türlü yesem bir türlü :)

Peki beslenme düzenin ne durumda, yeterince biotin, demir çinko alabiliyor musun mesela? Normal bir saç tırnak cilt kalitesi için günde 300 mcg biotin alınması şart eğer bunu gıdalardan karşılayabiliyorsan bir sorun yok ama kimi durumlarda çeşitli sebeplerden dolayı biotin eksikliği yaşanabiliyor...Eğer saçlarında dökülme ve uzamama gibi bir problem varsa basit bir kan tahlili ile bu değerlere bakılabiliyor...

turplu su topiğine de sordum henüz cevap gelmedi.guatra bağlı demir eksikliğim var.düzenli olarak demir ilacı alamıyorum. ama saçlarım normal uzar. kesimi kötü olduğu için uzatmak istiyorum bu aralar.Şekle girse yeter.Biotine başlayayım olmazsa.Sorularıma sabırla cevap yazdığın için teşekkür ederim :)

turplu su topiğine de sordum henüz cevap gelmedi.guatra bağlı demir eksikliğim var.düzenli olarak demir ilacı alamıyorum. ama saçlarım normal uzar. kesimi kötü olduğu için uzatmak istiyorum bu aralar.Şekle girse yeter.Biotine başlayayım olmazsa.Sorularıma sabırla cevap yazdığın için teşekkür ederim :)

Saçların normal uzuyorsa aslında bir şeye ihtiyacın yok ama biotininde bir zararı olmaz...Dediğim gibi günde 300 mcg alınması zorunlu dozdur, bu ihtiyaca göre değişebilir ben 5000 mcg ile 3 ay kür yaptım sonra 2500 mcg ye indirdim şu an ise günlük 300 mcg ile devam ediyorum...En az 3 ay düzenli kullandıktan sonra etkisini görürsün, doz aşımı gibi bir etki söz konusu değildir fazlası idrar ile atılır...Bu arada rica ederim elbette ki cevaplayacağım...

evime genc bir temizlikci kiz geliyor evin heryerine saclarim dokuldugunden abla sacina bebe yagi sur dedi.dokulmeyi onluyormus.benimde cok dokuluyordu onu surdum dokulmem durdu demisti.kizin saclarida buarada at yelesi gibi.ben kullanmadim evde simdilik cesitli yaglarim var diye ama .duydugumu paylasmak istedim

Kizlar 2 ay önce kuzenimle beraber gidip saclarimizi ayni model ve ayni uzunlukta kestirmistik (omuzdan kat kat..) Bugün kuzenimi gördüm gözlerime inanamadim, aynen böyle oldum yemin ederim :KK53: 2 ay önce omuzlarindan olan saclari gögüslerine kadar inmis nerdeyse... Ne yaptin ne uyguladin diye sordugumda, haftada 2 kez bebek yagi ile saclarina ve sac diplerine masaj yaptigini söyledi. Bildigimiz su bebeklere kullanilan yag yani...
Bu konuda bilgisi olan var mi, uzatma etkisi var mi gercekten bebek yaginin ?
Daha öncede duymustum bebek yaginin saca iyi geldigini, yumusattigini parlattigini ama uzattigini ilk defa duydum gözlerime inanamadim. ´Baska birsey kullanip banada bebek yagi diye yalan söylecegini sanmiyorum ama sizede sormak istedim. Bilgisi olan varsa bu konuda yorumlarinizi bekliyorum..

BEBEK YAGINI BENDE UYGULUYORUM GERÇEKTEN İYİ GELİYOR BANADA DERMAKOLOG SÖYLEDİ :)

Cidden inanılmaz bi formül. Benim saçlarım baya sert kabarık ve kuruydu, üstelik kuruluktan da dalgası garip bi kıvırcık halini almıştı ama saçımda hiçbir işlem yok, yapısı böyle sanırsam. :KK37: Herneyse ben bebek yağını denedim ve şu ana kadar denediğim hiçbir üründen bu kadar memnun kalmamıştım. Kabarıklığı bayaaaa bir indi dalgası geri geldi ayrıca rengi de ortaya çıktı saçımın, yumuşacık oldu. Ha ayrıca ben çıkınca da jöle yerine çok az bir miktar şekil vermek için kullandım banyodan önce saç diplerime yedirdikten sonra. O da gerçekten çok işe yaradı hiç sertleştirmeden çok güzel bi şekil verdi saçlarıma çok mutluyuuuuuum :KK62::KK64:Saçlarının kabarıklığından şikayeti olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Fakat benim saçlarım çok sık ve kuru olduğundan yağlı falan göstermedi ama çok ince telli sönük saçlar için daha da söndürücü ve saç dökücü özelliği olabilir diye düşünüyorum. Ama yine de şekillendirmek için kullanılabilir çok az bi miktar :KK61:
BEN İNCE TELLİ SAÇA SAHİBİM DE BEN KULLANDIM AMA DERMAKOLOG SÖYLEDİ BANA BUNU GERÇEKTEN DEDİGİN GİBİ DÖKEER Mİ

burdan okuyup dün denedim..uzatmadaki rolü henüz belli değil tabi ki ama şimdiye kadar denediklerim içinde en iyisi ki yağlandırmadan keçe olmuş saç uçlarımı nemlendirdi, yumaşacık yaptı :) ayriyetten süper de kokuyor -ben aleo veralı aldım-...bundan sonra her yıkamadan sonra saç uçlarıma sürücem.

Saç bakım yağım elseve bitmişti elseve almayı düşünürken birden aklıma vücudumu nemlendiren yımuşatan mis gibi kokutan yıllar önce kullandığım bebe yağım geldi.:KK58: vücuda bunları yapan kim bilir saça neler yapar diye altın gibi bi fikir geldi :KK71: hemen netten araştırdım veeee yarın ilk işim alıp denemeye başlamak :KK6:

Bebek yağı saçlarımı yumuşacık yaptı diblere sürüyorum ki saç hep nemli kalıp daha hızlı uzasın :KK66:
Bu ikinci kullanışım uzun süre kullanmayı düşünüyorum saçlarım istediğim gibi uzayana kadar

Kızlar bende bebe yağı kullanmaya başladım saç uçlarıma ve diplerime masaj yapıp sürüyorum.

Aslında kullanma amacım uzatması değil, nemlendirmesi. Çünkü kafa derimde egzamalar kış mevsiminde kuruluktan dolayı çok artıyor. Bakalım bebe yağı işe yarayacak mı?

ben kullandığım zaman saçımı yıkayıp kuruttuğumda bile yağlı bi görüntüsü vardı nemlendiricisi etkisi çok güzeldi ama yağlı görüntü beni rahatsız etti

merhaba kızlar benim de saç uzama ile ilgili problemlerim vardı ve acayip bir şekilde saçlarım dökülüyordu instagramda gezinirken vusla kara sarımsak seti al diye bir sayfayı buldum kara sarımsak özlü ve şampuandan oluşan bir setmiş ilk defa duydum kara sarımsağı,sarımsağın faydalarını herkesin bildiği üzre bende biliyordum fakat bu kara sarımsak bildiğimiz sarımsaktan çok çok daha faydalıymış,bende sarımsağın faydalı olduğundan yola çıkarak bu ürünü denemeye karar verdim ve almaya karar verdim ve aldım ürünü saçlarımdaki dökülme son buldu ve gerçekten saçlarım gözle görülür bir uzunluk sağladı kesinlikle bu ürünü denemelisiniz kızlar inanın pişman olmuyacağınız bir ürün 1 aylık kullanım için 3 adet şampuan +3 adet serum ve maske gönderdiler önerilen paket 1 aylık set bu da 179 tl şuanda uygun fiyatları eğer sizlerde bu ürüne ulaşmak istiyorsanız @vuslakarasarımsaksetial instagram sayfasından ulaşabilirsiniz mutlaka girin bi bakın

X