Bebekle evde gün geçmiyor

Bende doğum yapalı 3 ay oldu. Normal doğum yaptım ama çok kötüydü etkisinden uzun süre çıkamadım hala çektiğim acıyı hatırlarım.Hem doğumun etkisi hemde doğumdan sonra kayınvalidemin bebeğimi kıskanıp emzirme dışında kucağımda tutmama izin vermemesi vs vs gibi sorunların ardından bende tıpkı sizin gibi hissediyorum. Şuan oğlum kucağımda emerken bu yorumu yazıyorum. Daha dün eşimle kavga ettik evde hizmetçiden farkım kalmadı kendim için hiç bişey yapmaz oldum yaşadığımı hissetmiyorum görevden ibaret bir hayatım oldu diye :KK43: umarım bu durumdan kurtulabiliriz :KK43:
Tabii ki iyi olacaksın inşallah arkadaşım.

Bir kere artık bebeğini ellemelerine izin verme artık.

Sen bebeğinle bütünleştiğinde daha rahat olacaksın. Eşin de senden yanaysa çok iyi. Beraber bebeğin bakımını yapın. Bol bol fotoğraf çekin üçünüz. Öyle tatlı anılar kalacak ki…

Bebeğini eşinin yanına koy. Bir banyo yap, biraz makyaj yap. Bebek babaya alışınca git bir fön çektir yarım saat sürmez. Kendini iyi hissettirecek işler yap. Beraber çıkın hava alın üçünüz.

Benim de tam tersi bebekle gunun nasil gectigini anlamiyorum. Bebegim biraz nazli ve kucaktan inmiyor. Gunboyu onu hoplatirken, gonlunu etmeye calisirken bi bakmisim aksam olmus. Ne ev temizleyebilmisim ne yemek yapabilmisim. Sansliysam kahvalti yapabiliyorum sadece.

Bende doğum yapalı 3 ay oldu. Normal doğum yaptım ama çok kötüydü etkisinden uzun süre çıkamadım hala çektiğim acıyı hatırlarım.Hem doğumun etkisi hemde doğumdan sonra kayınvalidemin bebeğimi kıskanıp emzirme dışında kucağımda tutmama izin vermemesi vs vs gibi sorunların ardından bende tıpkı sizin gibi hissediyorum. Şuan oğlum kucağımda emerken bu yorumu yazıyorum. Daha dün eşimle kavga ettik evde hizmetçiden farkım kalmadı kendim için hiç bişey yapmaz oldum yaşadığımı hissetmiyorum görevden ibaret bir hayatım oldu diye :KK43: umarım bu durumdan kurtulabiliriz :KK43:
Off bu erkek aieleri niye böyle ya hep erkek ailesinden oluyo sorun hiç kız anneleri sorun çıkarmıyor nadir vardır ama genel olarak hep erkek aileleri anneleri yüzünden çıkıyor bişey

Merhaba, ben doğum yapalı 2 ay oldu. 36 yaşındayım ve bu yaşıma kadar evde hastalık ve pandemi dışında oturduğumu hatırlamam 🙄 Çalışıyordum zaten ve hep eşimle gezerdik. Doğum yaptığımdan beri yaşamıyor gibiyim, sanki hayatım bitti gibi hissediyorum. Bakımlı, kendine dikkat eden biriydim şuan o halimden eser yok. Eski fotoğraflara bakıp duruyorum. Dışarı da çıkıyorum her gün 5 dk bile olsa bebeğimle. 2 3 günde bir de Avm ye gidip kahve falan içiyorum ama olmuyor yetmiyor. O kadar mutsuz hissediyorum ki bu hisler geçecek diyorlar ama nasıl ne zaman😔 Tüm gün evde olmak, küçücük masum bebeğimin bana muhtaç hali, ona baktıkça duyduğum gelecek kaygısı. Çok bunaldım, sıkıldım, bundan sonrası sanki yokmuş gibi. Hayatım bebeğim doğduğunda sonlandı sanki. Hiç böyle hissedeceğimi düşünmemiştim oysa ki. Benden anne olmazmış diyorum😔 Neden diye sorup duruyorum kendime neden yani? Ve bu sorgulama sonunda da bebeğime karşı inanılmaz suçluluk hissediyorum. O istemedi ki dünyaya gelmeyi. Kendimi motive etmeye çalışıyorum ama bir süre sonra düşüyorum 😔 Bebeğimi çok seviyorum tabii ki. Ama çok duygusal karar verdiğimi düşünüp kendime kızıyorum. Herkes kabul eder bence çocuk yapmanın tek bir mantıklı tarafı yok. Sadece duygularla ilgili. Eşim hep çalışıyor, aileler uzakta. Kalakaldım ben de minik bebeğimle. Zaman geçmiyor gibi geliyor bazen ama su gibi de geçiyor.
Ahh bu hislerden nasıl kurtulurum, sizler yaşadınız mı ve nasıl atlattınız?
Merhaba benim bebeğim 1.5 yaşında oldu ama hala o zaman geçmiyor. Ben yay burcuyum biraz gezmeyi dışarda olmayı fazla severim. Şimdi oğlumla evdeyken çok bunalıyorum. Kendimi çok suçlu hissediyorum ama oğlum da çok zor. Hala kucağımda geziyor hep sıkılgan bensiz oyun oynamıyor. Gerçekten ne zaman geçecek bilmiyorum

Off bu erkek aieleri niye böyle ya hep erkek ailesinden oluyo sorun hiç kız anneleri sorun çıkarmıyor nadir vardır ama genel olarak hep erkek aileleri anneleri yüzünden çıkıyor bişey
Evet iki lafından birisi kucağına alışmasın aman sana alışmasındı. Zaten kabus gibi bir normal doğum yaşadım doğumdan daha uzun dikişlerim sürdü çok yırtık oluştu. 1,5 ay acısı geçmedi. Oğlumla yeteri bağı kuramadığım rahatça emziremediğim için sütüm varken çocuğum sarılık geçirdi hastanede yattı. Hala 2 günlük lohusayken hüngür hüngür ağlattığı için kayınvalideme kanım ısınmıyor.

Tabii ki iyi olacaksın inşallah arkadaşım.

Bir kere artık bebeğini ellemelerine izin verme artık.

Sen bebeğinle bütünleştiğinde daha rahat olacaksın. Eşin de senden yanaysa çok iyi. Beraber bebeğin bakımını yapın. Bol bol fotoğraf çekin üçünüz. Öyle tatlı anılar kalacak ki…

Bebeğini eşinin yanına koy. Bir banyo yap, biraz makyaj yap. Bebek babaya alışınca git bir fön çektir yarım saat sürmez. Kendini iyi hissettirecek işler yap. Beraber çıkın hava alın üçünüz

O kadar haklısınız ki bebeğinle bütünleşme cümlesinde ben bütünleştiğimi hala hissedemiyorum herşeyi görev icabı yapıyormuşum gibi hissediyorum:KK43: 3 aydır oğlumla bir kare düzgün fotoğrafım bile yok ben herkesle oğlumun resmini çekerim gülerken kucaklarında vs kimse de beni çekmemiş galerimde hiç resim bulamadım dün güzel bir yere gittik fotoğraf çekinelim diye oğlum 2 saat gittiğimiz yerde uyudu uyanmadı fotoğraf cekinemedik diye çocuğa bile trip attım moralim bozuldu çocuğum bile bakımı dışında beni istemiyor diye :KK43:((

O kadar haklısınız ki bebeğinle bütünleşme cümlesinde ben bütünleştiğimi hala hissedemiyorum herşeyi görev icabı yapıyormuşum gibi hissediyorum:KK43: 3 aydır oğlumla bir kare düzgün fotoğrafım bile yok ben herkesle oğlumun resmini çekerim gülerken kucaklarında vs kimse de beni çekmemiş galerimde hiç resim bulamadım dün güzel bir yere gittik fotoğraf çekinelim diye oğlum 2 saat gittiğimiz yerde uyudu uyanmadı fotoğraf cekinemedik diye çocuğa bile trip attım moralim bozuldu çocuğum bile bakımı dışında beni istemiyor diye :KK43:((
Hiç üzülme arkadaşım.

Hiç kimse seni istemese de eşin var, evladın var seni isteyen unutma bunu.

Verme artık hiç kimsenin kucağına lütfen.

Öyle misafircilik oyununu da bitirin. Evde eşin, bebek ve sen üçünüz baş başa kalın. Her şey çok güzel olacak inşallah.

Hiç üzülme arkadaşım.

Hiç kimse seni istemese de eşin var, evladın var seni isteyen unutma bunu.

Verme artık hiç kimsenin kucağına lütfen.

Öyle misafircilik oyununu da bitirin. Evde eşin, bebek ve sen üçünüz baş başa kalın. Her şey çok güzel olacak inşallah.
Allah razı olsun sizden beni tanımıyorsunuz ama ona rağmen şuan çevremdeki insanlardan daha iyi tanıyorsunuz gibi bile hissettirdiniz çok sağolun :) umarım biran önce bu buhrandan çıkabilirim

Allah razı olsun sizden beni tanımıyorsunuz ama ona rağmen şuan çevremdeki insanlardan daha iyi tanıyorsunuz gibi bile hissettirdiniz çok sağolun :) umarım biran önce bu buhrandan çıkabilirim
Amin inşallah arkadaşım.

Allahım hepimizden razı olsun inşallah.

Tabii ki tanışıyor gibiyiz.

Hemen hepimiz geçtik bu yollardan.

Hiç kimseyi takma sen. Herkes konuşur, herkes öğretir, herkes anlatır. Hiç umursama. O bebeğin sadece sana ve babasına ihtiyacı var unutma. Bunu eşine de iyice anlat ki o da senden yana olsun.

Hele ki yavrun biraz büyüsün inşallah o zaman sen kendin sallamayacaksın insanları.

X