Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Egzama Doğal Tedavi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

KadinlarKulubu

Portal Editör
İçerik Editörü
21 Ağustos 2011
5.186
594
Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık, bebeklerde egzama doğal tedavi yazımızı tamamen doğal, evinizde bulabileceğiniz çarelerden derledik, burda bildirilenlere riayet ederek, deneyerek bebeğinizin sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
Bebeklerde egzama doğal tedavi yazımız, bebeğinize şifa olabilecek doğal yolları size bildirecektir.
Bebeklerde egzama doğal tedavi konumuzdaki tavsiyelere uyarak bebeğinizi bu dertten kurtarabilirsiniz.
Bebeklerde egzama doğal tedavi yazımıza geçmeden önce, egzama nedir ne değildir bu konuda bilgi verelim.
Egzama alerjik kökenli bir rahatsızlıktır. Genetik yatkınlığı olan, aile geçmişinde egzama olan, alerjik riniti ve astımı olan bebekler egzamayla karşılaşmakta daha fazla risk altındadırlar.
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle tanıştığımız deterjanlar, kozmetik ürünler, kısaca tüm kimyasalların egzamayı tetikleyebildiği bilinmektedir.
Mümkün mertebe kimyasallardan uzak doğal ürünler kullanarak ve bebeklerde egzama nasıl geçer de bildirilenlere uyarak egzamayı önleyebiliriz.
Kadınlar kulübü editörleri olarak araştırdık, bebeklerde egzama doğal tedavi yazımızı tamamen doğal, evinizde bulabileceğiniz çarelerden derledik, burda bildirilenlere riayet ederek, deneyerek bebeğinizin sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Kadınlar Kulübü’ne aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Kadınlar Kulübü tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bebeklerde Egzama Doğal Tedavi

Çok Sık Banyo Yaptırmayın
Bebeklerde egzamanın en önemli nedenlerinden biri cildin aşırı kurumasıdır,suyla sık temasta bulunmak derinin nem kaybına neden olduğundan çok sık banyo yapmak cilt kurumasına davetiye çıkarıyor.
Banyo sonrası 3-5 dakika içinde bebeğinizin teni nemli haldeyken, egzamalı bölgeye doktorunuzun önerdiği merhemlerden sürün.

AynıSafa (Kalendula Yağı)
Kalendula uzun yıllardır yetişkinlerde ve bebeklerde egzamayı tedavi amaçlı kullanılır.
3-4 damla kalendula yağını 1 yemek kaşığı zeytinyağı, badem yağı veya hindistan cevizi yapına ekleyin.
Bebeğinizde egzama olana yerlere bu yağ ile masaj yapın.

Yulaf ezmesi
Yulaf, bebeklerde egzama tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilir.
Yulaf ezmesini banyoda kullanarak egzamadan kurtulunabilir
Küveti ılık su ile doldurun içine bir bardak yulaf ezmesi ekleyin,
elinizle yulaf ezmesini karıştırın.
Ve bu suyun içinde bebeği 15-20 dakika tutun.

Karbonat
Karbonat bebeğinizin doğal ph seviyesini dengelemeye yardımcı olur.
1 yemek kaşığı organik karbonatı bebeğinizin küvet suyuna koyun, ve karıştırın.
Bebeğiniz iri bir çocuksa ve bebek küvetini kaplıyorsa 2 kaşık karbonat kullanın
Bebeğiniz banyo boyunca 10-15 dakika bu suda kalsın

Çocuklarda Egzama Ve Doğal Tedavi Yolları için tıklayınız

Hindistan Cevizi Yağı
Bu yağ antibakteriyel özellikleri ile egzama tedavinizde etkilidir.
Banyo sonrası bebeğinizin nemli cildine hindistan cevizi yağını
uygulayabileceğiniz gibi, direk küvet suyuna da bir yemek kaşığı ekleyebilirsiniz.

$bebeklerde_egzama_nasil_gecer (1).jpg $bebeklerde_egzama_nasil_gecer (2).jpg $bebeklerde_egzama_nasil_gecer (3).jpg $bebeklerde_egzama_nasil_gecer (4).jpg $bebeklerde_egzama_nasil_gecer (5).jpg

Benim bebeğimde 18 günlük başladı yüzünde sivilceler Dr alerjik egzama dedi kortizon lu krem verdi tabi bana da diyet. 10 gün diyet yaptım bir İki kere de krem sürdüm geçti ama hangisi faydalı bilemedik.Dr diyeti kes dedi kestik. Ta ki 80 günlük olana kadar. Vücudunda çıkmaya başladı bu kizarikliklar, şiddetli ağlamalar başladı Dr â götürdük bize tamamen bitkisel bi krem aldırdı ve alerji damlası. sonra bizi tip fakültesinde bi Prof. E yönlendirdi. Ona götürdük o da baktı bu seboreik dermatit (Konak) dedi vücutta da olurmuş. Z.yağı ile hergün yağla ovalayıp yıka dedi. Damlayı kullanma ama nemlendiriciyi kullan dedi Iki gün dediği gibi yaptım ama bu sefer de boğazı kabardı sırtına yayıldı. Z.yağı da alerji yapabiliyormus. Vazeline e geçtik. Benim ise içimde hala şüphe var peynir yerken vicdan azabı çekiyorum alerji testi de yapamıyorlar doğru sonuç vermez diye çok mutsuzum. Benimle aynı durumu yaşayan var mı?

Benim bebeğimde 18 günlük başladı yüzünde sivilceler Dr alerjik egzama dedi kortizon lu krem verdi tabi bana da diyet. 10 gün diyet yaptım bir İki kere de krem sürdüm geçti ama hangisi faydalı bilemedik.Dr diyeti kes dedi kestik. Ta ki 80 günlük olana kadar. Vücudunda çıkmaya başladı bu kizarikliklar, şiddetli ağlamalar başladı Dr â götürdük bize tamamen bitkisel bi krem aldırdı ve alerji damlası. sonra bizi tip fakültesinde bi Prof. E yönlendirdi. Ona götürdük o da baktı bu seboreik dermatit (Konak) dedi vücutta da olurmuş. Z.yağı ile hergün yağla ovalayıp yıka dedi. Damlayı kullanma ama nemlendiriciyi kullan dedi Iki gün dediği gibi yaptım ama bu sefer de boğazı kabardı sırtına yayıldı. Z.yağı da alerji yapabiliyormus. Vazeline e geçtik. Benim ise içimde hala şüphe var peynir yerken vicdan azabı çekiyorum alerji testi de yapamıyorlar doğru sonuç vermez diye çok mutsuzum. Benimle aynı durumu yaşayan var mı?
Foto atar mısın nasıl bir dermatit acaba?

X