Bebeklerini sallamadan uyutmaya nasıl alistirabilirim

Allah kolaylık versin canım. Nasıl bir tavsiyede bulunsam bilemedim.
Sen tam olarak nasıl uyguladın yatır kaldırı anlatır mısın? Ben tam yatır kaldır da yapamıyorum en kolay akşamları uyuyo mesela onda da yüzstü dönüyo mızmızlanıyo geriye dönemediği için çeviritorum sırtüstü sonra yine aynı yerane öyle öyle uyuyo ama gğndüz uykuları felaket bikaç kez bu şekilde çevirdiğimde ağlamaya başlıyo ve her yatırışımda daha çok ağlıyo

Sen tam olarak nasıl uyguladın yatır kaldırı anlatır mısın? Ben tam yatır kaldır da yapamıyorum en kolay akşamları uyuyo mesela onda da yüzstü dönüyo mızmızlanıyo geriye dönemediği için çeviritorum sırtüstü sonra yine aynı yerane öyle öyle uyuyo ama gğndüz uykuları felaket bikaç kez bu şekilde çevirdiğimde ağlamaya başlıyo ve her yatırışımda daha çok ağlıyo
Uyku saati geldiğinde gece yada gündüz yatağına yatırdım. Hafifçe poposunu pışpışladım , sırtını kaşıdım. Ağlaması şiddetlenince kucağıma alıp sarıldım öptüm susunca geri yatırdım. Bunu sürekli tekrarladım. Yaptığım başka birşey yok canım.

sana kendi tecrübelerimi yazim belki faydası olur.
oglum şuan 4 aylık şükür kendi kendine uyumaya alıştı şöyleki...
dogdugu zamanlar hiç salmamamıştım 2 aylık olana kadar yanına tülbent yada battaniye koyarak kendi kendine uyuyodu emzikde alıyo. ama 2 aylık olunca memlekete gittim ve bütün düzen alt üst oldu hem kucaga hemde köy beşiginde sallanarak uyumaya feci şekilde alışmıştı. uykusu geldiginde cıglık cıglık aglama krizine giriyodu. neyse 1 aya kadar köyde bu şekilde devam etik. sonra evime geldigimde bu böyle olmayacak deyip yavaş yavaş egitime başladık.(egitim demek dogrumu bilmem ama alışkanlıgını degiştirdim.) öncelikle kucagımdan indirdigim zaman cıglıkları basan oglumu yatmaya alıştırmam lazımdı. bunuda encok onunla vakitlerimi o yatarken gecirdik mesela yere örtümüzü serip yerde oyunlar oynadık döndür yatır kaldır ama bunu hep agucuklarla gülücüklerle yaptıkk. uyku zamanıda yatagına koydum aglaması şiddetlendiginde kucagıma aldım sakinlaştirip geri koydum yine agladıgında tekrar alıp sustugu an hiç beklemeden tekrar koydum bi bikaç kez devam etiyodu ve sonunda susup kendi kendine uyumaya geciyo ve telden nini acıyorum. ama ellerini kullanmayı ögrendigi için 1 haftadır yarım kundak yapıyorum cünkü elleri hiç durmuyo emzini çıartıyo kundakla uyuması 3 dk yı bulmuyo. ve uyku arkadaşı aldık onuda yanına koyuyorum kundagı bıraktıgımda zorlanmasın diye.

ben öyle oglumu sürekli agalatmadım ki denedim ama vicdanen çok rahatsız oluyodum. o yüzden agladıgı zaman kucagıma aldım hemen susunca yatagına koydum bi süre sonra o zaten buna alışıyo anlıyo ki uyku yatakda olacak.

inan kararlı olursan yapamıcan şey yok. geceleri bile hiç sallamıyorum zaten o uyanırsa bile emer uyur . uyanıksa yatırırım yataga uyur kendi kendine

Bebeğim tüm ihtiyaçlarını görün karnını doyurun altını temizleyin gazını alın öpün okşayın koklayın sonra eline yaşına uygun bir oyuncak verin ve hooooop yatağına bir ağlar iki ağlar 3.ye alışır
Ben bunu kime söylediysem başta işte çocuğa ilgi göstermeyeceksem niye doğurdum dedi sonradan bu rahatlığa alışan keşke zamanında seni dinleseydim dedi iki çocuğumu da böyle uyuttum tamam her zaman bir olmaz rahatsız olur diş ağrısı çeker istemez gayet normal

X