Oğlum için işten ayrıldım

Hayalperestttttttt

Oğlum herşeyim♥️
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
1.202
882
29
Merhabalar doğru yere mi konu açtım bilmiyorum ama 22 nisanda işbaşı yapmam gerekiyordu oğlumda 30 nisanda bir yaşına girecek annem bakmak için baştan beri hiç oralı olmadı düşünün oğlum gördüğünde yabancı gibi davranıyor korkuyor kayınvalidem sürekli hastalığını dile getirdi kendi evinde bakmak istedi mesafe uzak değil ama ben oğlumu hergün nasıl kaldırıp götüreceğim ve oğlum sürekli uyanan uyku düzeni olmayan bir bebek birazda huysuz ben halimden memnunum hani bunu belirtiyorum uykusuz olduğunda ağlar falan falan kayınvalidem görümceme nasıl bakıcam bilmem ne falan demiş bir ara hasta oldu 2 hafta hep yattı eşime dedim annen hep hasta nasıl olacak bu iş hallederiz ben gitmem işe bilmem ne dedim ben istemiyorum çalışmak çıkıcam tamam dedi zorlanırız ama sen bilirsin dedi bugünde arayıp söyledim müdüre zaten çalıştığım yerden memnun değildim çünkü kadına insana önem vermiyorlar özellikle kadınlara kendileri çıksın istiyorlar sürekli izin aldıkları için… uzun lafın kısası hayırlısı diyerek bitirdim ama aklımda sorular iyimi yaptım var mıydı benim gibi olan uzun oldu hakkınızı helal edin

Bence iyi yapmışsınız içiniz kafaniz müsterih olsun eşiniz zorlaniriz demiş ama olsun kim zorlanmiyor ki artık bu devirde idare edersiniz
İnsanın çocuğu oldu mu gücüne gidecek artık çok şeyi oluyor kimseye minnet etmeyin o kadar saçma bir ekonomide yaşıyoruz ki bakıcı tutsak aldığımız maasin üstüne bide para vermemiz gerekiyor öyle tuhaf şeyler yaşıyoruz hakkinizda hayırlısı olsun

Hakkınızda hayırlısı olsun. İçinize sinmeyen bir ortamda çalışıp huzursuz olup sonra da anne ya da kayınvalidenizle çocuk bakımı için gerilim yaşayacağınıza bana kalırsa doğru karar vermişsiniz. Zaten düşünmüş, eşinizle de konuşmuşsunuz, maddi açıdan zorlansanız da çocuğunuzun her anında yanında olacaksınız ve biraz büyüyüp okula gitme zamanı geldiğinde yeniden çalışma hayatına dönebilirsiniz. Anne olmak çokça fedakarlık demek (bazı anneler hariç).

Bence iyi yapmışsınız içiniz kafaniz müsterih olsun eşiniz zorlaniriz demiş ama olsun kim zorlanmiyor ki artık bu devirde idare edersiniz
İnsanın çocuğu oldu mu gücüne gidecek artık çok şeyi oluyor kimseye minnet etmeyin o kadar saçma bir ekonomide yaşıyoruz ki bakıcı tutsak aldığımız maasin üstüne bide para vermemiz gerekiyor öyle tuhaf şeyler yaşıyoruz hakkinizda hayırlısı olsun
Evet gerçekten öyle malesef yorumunuz için çok teşekkürler

Hakkınızda hayırlısı olsun. İçinize sinmeyen bir ortamda çalışıp huzursuz olup sonra da anne ya da kayınvalidenizle çocuk bakımı için gerilim yaşayacağınıza bana kalırsa doğru karar vermişsiniz. Zaten düşünmüş, eşinizle de konuşmuşsunuz, maddi açıdan zorlansanız da çocuğunuzun her anında yanında olacaksınız ve biraz büyüyüp okula gitme zamanı geldiğinde yeniden çalışma hayatına dönebilirsiniz. Anne olmak çokça fedakarlık demek (bazı anneler hariç).
Değil mi bazı anneler çalışma hayatını kaçış olarak görüyor nasıl oluyor anlamadım insan yavrusundan niye kaçsınki tabiki mecbur olanlar dışındakileri söylüyorum

Değil mi bazı anneler çalışma hayatını kaçış olarak görüyor nasıl oluyor anlamadım insan yavrusundan niye kaçsınki tabiki mecbur olanlar dışındakileri söylüyorum

Şimdi kendi durumunuzla kıyaslayıp başka annelere de laf atmaya gerek yok diye düşünüyorum 😂
Ben 7 aylık oğlumu bakıcıya bırakmak zorunda kaldım. Keşke ilk 1 yıl yanında olabilseydim. Evet evden uzaklaşmak sosyalleşmek aşırı iyi geliyor ama bebeğinin en güzel zamanlarında yanında olamamanın hüznü hiç gitmiyor.
Biz de kendimizi böyle teselli ediyoruz işte. Siz bakmayın o kaçış laflarına 😊

Şimdi kendi durumunuzla kıyaslayıp başka annelere de laf atmaya gerek yok diye düşünüyorum 😂
Ben 7 aylık oğlumu bakıcıya bırakmak zorunda kaldım. Keşke ilk 1 yıl yanında olabilseydim. Evet evden uzaklaşmak sosyalleşmek aşırı iyi geliyor ama bebeğinin en güzel zamanlarında yanında olamamanın hüznü hiç gitmiyor.
Biz de kendimizi böyle teselli ediyoruz işte. Siz bakmayın o kaçış laflarına 😊
Hayır tabikide amacım laf atmak değildi sadece kaçış olarak gören anneleri anlamadığımı belirtmek istedim tabikide kadının çalışmasına her anlamda desteklerim

En doğrusunu yapmışsınız bakıcıya vereceğiniz ücret artı ruhen rahatsızlık olmasındansa en güzel zamanlarınızı birlikte geçireceksiniz.
Ben kızım 2 2,5 yaşlarına gelene kadar çalışmayacağım.
Kimse olmadığı için değil bebeğin anneye en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar olduğu için yoksa annem bakmak için can atıyor.
Ne kadar zorlansanız da en azından 1 yıl dişinizi sıkın bebeğinizle geçirin

En doğrusunu yapmışsınız bakıcıya vereceğiniz ücret artı ruhen rahatsızlık olmasındansa en güzel zamanlarınızı birlikte geçireceksiniz.
Ben kızım 2 2,5 yaşlarına gelene kadar çalışmayacağım.
Kimse olmadığı için değil bebeğin anneye en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar olduğu için yoksa annem bakmak için can atıyor.
Ne kadar zorlansanız da en azından 1 yıl dişinizi sıkın bebeğinizle geçirin
Benim gibi anneleri gördükçe içim rahatlıyor çok teşekkürler yorumunuz için🥲

X