Bebek Beslenmesi bebekleriniz kac aylik kac kilo?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bencde dert etme..dedigin gibi ek gilarda yemiyolar...ama seninki istahli yer bence
Mama veriyorum severek almıyor
Meme verdiğim de süt olsada olmasa agzinda tutuyor.zaten meme istediği için süt içmiş oluyor hep biraz da o yüzden kilo aliyor .. kaşıkla damlayı yani vitamini verdiğim de hoşlanmıyor. . Pek emin değilim ek gıdaya geçince yer mi .. az kaldı zaten göreceğiz 15 gune

Mama veriyorum severek almıyor
Meme verdiğim de süt olsada olmasa agzinda tutuyor.zaten meme istediği için süt içmiş oluyor hep biraz da o yüzden kilo aliyor .. kaşıkla damlayı yani vitamini verdiğim de hoşlanmıyor. . Pek emin değilim ek gıdaya geçince yer mi .. az kaldı zaten göreceğiz 15 gune
Insallah yer canim ya cok zor cunku yemeyen cocuk:KK43:

Benim oğlum 7.5 aylık 11 kilo. Ilk 6 ay sadece anne sütü verdim 6 ayin sonunda 10.500 du. 6 ay dolunca ek gıda vermeye başladım yavaş yavaş tadimlik hala daha tam olarak gecebilmis değiliz. Çok sevmiyor. Yesin diye zorlamiyorum ama alışmayacak diye de korkuyorum.

Benim kızım 5.5 aylık en son 5 aylık kontrolünde 6900 gr. dı. 2590 gr. doğdu.

Benim oğlum 7.5 aylık 11 kilo. Ilk 6 ay sadece anne sütü verdim 6 ayin sonunda 10.500 du. 6 ay dolunca ek gıda vermeye başladım yavaş yavaş tadimlik hala daha tam olarak gecebilmis değiliz. Çok sevmiyor. Yesin diye zorlamiyorum ama alışmayacak diye de korkuyorum.
Benim kızım da ilk başta meyve dışında birşey koymuyordu ağzına. Ama şimdi çorba, yoğurt yiyor. Yemediği zaman bir kaç gün o tadı unutsun diye vermeyin. Sonra tekrar deneyin. Bir de ben corbanın içine biraz labne peynir ekliyorum. Peyniri sevdiği için çorbayı da yiyor. :)

Fakat ulkemizde çoğu anne bebeginin kat kat tombul bebek olmasini ister ne yazik ki.. Obezite kol geziyor. Cagin hastaligi. Sisirmeyin yavrunuzu. Ileride kilolu olunca yediğini elinden aldiginizda caniniz daha cok yanar.
Çok doğru söylüyorsunuz sonuna kadar katılıyorum. Ben hayatı boyunca hep kilolu bir insan olarak kızımın öyle sağlıksız olmasını istemiyorum şahsen. Dengeli beslenmeyi ve yediklerini yakacakları hareketi onlara sağladığımızda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Masallah...sizin sutunuz yariyomus bebeyinize demekki....ek gida konusundada hic endiselenmeyin, alisiyolar yavas yavas birden aadapte olmasini beklemeyin biraz mussade edin bebeynize..istahli bi cocuksa yee oyle yada boyle zaten...

Benim kızım 5.5 aylık en son 5 aylık kontrolünde 6900 gr. dı. 2590 gr. doğdu.
Masallah iyi kilosu....ben napicam bi oneriai olan yardimci olursaniz sevinirim..benim kizim azinda tutuyo 2 saat yutmuyo yemiyo hicbisey..bibernda kullamiyo saten istahini acicak bisey blmam lazim

Masallah iyi kilosu....ben napicam bi oneriai olan yardimci olursaniz sevinirim..benim kizim azinda tutuyo 2 saat yutmuyo yemiyo hicbisey..bibernda kullamiyo saten istahini acicak bisey blmam lazim
Ek gıdaya geçince belki iştahı artar. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Doktoruyla konuşmanız en doğrusu olur aslında. İştah her çocuğa göre değişiyor çünkü. Takip eden doktoru bence en iyi yanıtı verecek olan kişidir.

Ek gıdaya geçince belki iştahı artar. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Doktoruyla konuşmanız en doğrusu olur aslında. İştah her çocuğa göre değişiyor çünkü. Takip eden doktoru bence en iyi yanıtı verecek olan kişidir.
Benim kizm memeyi birakti mamayida birakti istemiyo butun mamalari kullandik..suan evolvia kullaniyoru ama kahvaltisina muhalebane koyuyorum yesin diye...ek gidaya 3bck 4 aylikken basladik yiyodu az cok gene ama son 2 aydir hicbisey yemiyo hicbsey ama kilo veriyo hatta...doktrlar zorla yedir istahsiz fln diyo..zorlada nasil yedirebilirm ki azinda tutuyo saatlerce yutmuyo

Benim kizm memeyi birakti mamayida birakti istemiyo butun mamalari kullandik..suan evolvia kullaniyoru ama kahvaltisina muhalebane koyuyorum yesin diye...ek gidaya 3bck 4 aylikken basladik yiyodu az cok gene ama son 2 aydir hicbisey yemiyo hicbsey ama kilo veriyo hatta...doktrlar zorla yedir istahsiz fln diyo..zorlada nasil yedirebilirm ki azinda tutuyo saatlerce yutmuyo
Doktorların zorla yedir demesi bana ilginç geldi. Zorla yedirmeye çalışmak bence daha da negatif tepki vermesine neden olur bence. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Doktorunuz kim? Bizim doktorumuzu önerebilirim. Biz çok memnunuz İstanbul bahçelievlerde.

Doktorların zorla yedir demesi bana ilginç geldi. Zorla yedirmeye çalışmak bence daha da negatif tepki vermesine neden olur bence. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Doktorunuz kim? Bizim doktorumuzu önerebilirim. Biz çok memnunuz İstanbul bahçelievlerde.
Biz anadolu yakasinda otryoruz..maltepede

Anladım. Aklıma şu da geldi. Acaba diş çıkaracak olabilir mi? Bebeklerin diş çıkarma döneminde iştahları kesilir diye biliyorum. Belki de ondandır. Olamaz mı?
Bikac aydir boyle istahsiz ama...dislerinide kontrl edyorum surekli ama bisey yok henuz..simdi bi surup var onu denicem 1 hafta 10gun fln ise yaramazsa buda bi hastneye goturcem tekrar.

önemli olan mümküm oldugunca anne sütü vermek. sonrası ayına göre boyu kilosu normalmi onu takip etmek bence. Ben 6 aydan önce ek gıdaya geçilmesini dogru bulmuyorum anne sütü yeterli oldugu sürece. benim oglum yeni 6 aylık oldu.9.5 kilo 71 cm boyu. iri bi bebek ama bu kilo meselesi birazda yapı bence her bebek farklı

Ek gida veriyomusnz veriyosanz neler vweyosnz
1 hafta oldu başlayalı devam sütü kullanıyordum ek gida olarak simdilik meyve püresi elma armut sebze olarak havuc patates ve pirinç gece kaşık mamasi olarak ari mama tahilli olanina başlıcam

X