Bebek Beslenmesi bebekleriniz kac aylik kac kilo?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
9 aylik en son gittigimde 9.400 du 300 gram almis az almis demisti ama bana gore gayet iyi. Kilolu cocuk saglikli cocuk degildir. Az yesin oz yesin zayif olsun saglikli olsun bu dusuncedeyim.

24 aylık , 10 kilo :KK42: çok coookk zor yemek yediriyorum sadece çorba içiyor günde üç kere küvete giriyor üç kere yıkıyorum onu , o sırada yedirebiliyorum. Ayda yılda bir keyfi yerinde olursa tavuk balık yer. Boyu 86 cm hep ileride olurduk persentilde, yaşından sonra geriledi. Bir sürü doktora gittik normal deyip gönderiyor hala gidiyoruz , test falanda yapıldı bir rahatsızlığı vs yok şükür. Bununla teselli ediyorum kendimi .

24 aylık , 10 kilo :KK42: çok coookk zor yemek yediriyorum sadece çorba içiyor günde üç kere küvete giriyor üç kere yıkıyorum onu , o sırada yedirebiliyorum. Ayda yılda bir keyfi yerinde olursa tavuk balık yer. Boyu 86 cm hep ileride olurduk persentilde, yaşından sonra geriledi. Bir sürü doktora gittik normal deyip gönderiyor hala gidiyoruz , test falanda yapıldı bir rahatsızlığı vs yok şükür. Bununla teselli ediyorum kendimi .
canim öncelikle Allah bagislasin miniği küçükken benim kardesimde cok yemezdi buyudukce yedi umarim seninkide oyle olur ben sey sorucaktim dogudugunda kilosu kacti acaba benim ilk bebegim olucak nasipse 17 haftanin içindeyiz dun kontrolümde doktor haftasina gore cok az bi fark ama takilacak kadar degil birden buyur mersk etme vs dedi yine de takıyorum dogdugunda zayif miydi

canim öncelikle Allah bagislasin miniği küçükken benim kardesimde cok yemezdi buyudukce yedi umarim seninkide oyle olur ben sey sorucaktim dogudugunda kilosu kacti acaba benim ilk bebegim olucak nasipse 17 haftanin içindeyiz dun kontrolümde doktor haftasina gore cok az bi fark ama takilacak kadar degil birden buyur mersk etme vs dedi yine de takıyorum dogdugunda zayif miydi

Ben her ay kilosunu not almistim yazayım,

Doğum , 2970
1.ay 4600 (sadece anne sütü)
2.ay 5300 ( meme reddi başladi, gündüz iki kez besleniyor , memeyi gece boyu emiyor)
3.ay 5800 ( red devam ediyor)
4.ay 6300 (red bitti)
5.ay 6900
6.ay 7100
7.ay 7300 (,ek gıdaya başladi)
8.ay 8400 kilo
9.ay 8400 (ek gıda reddi)
10.-11.12. 8400

14.aya kadar böyle devam etti bir doktor şurup verdi kullandığım ay 1 kilo aldirdi. Sonra ilaç sanırım etki etmedi yani iştah yine gitti.

Ay bı baktim cocugum zaten sorunluymus yeme konusunda unutmuşum

Ben her ay kilosunu not almistim yazayım,

Doğum , 2970
1.ay 4600 (sadece anne sütü)
2.ay 5300 ( meme reddi başladi, gündüz iki kez besleniyor , memeyi gece boyu emiyor)
3.ay 5800 ( red devam ediyor)
4.ay 6300 (red bitti)
5.ay 6900
6.ay 7100
7.ay 7300 (,ek gıdaya başladi)
8.ay 8400 kilo
9.ay 8400 (ek gıda reddi)
10.-11.12. 8400

14.aya kadar böyle devam etti bir doktor şurup verdi kullandığım ay 1 kilo aldirdi. Sonra ilaç sanırım etki etmedi yani iştah yine gitti.

Ay bı baktim cocugum zaten sorunluymus yeme konusunda unutmuşum
ayy canim ne guzel not tutmussun hepsini bende oyle yapicam :KK70: ay valla oyleymis hep bi red varmis yani minnosta :KK70: napalim artik canim karinlari doysunda idare edicez

4 aylık kızım
Doğum kilosu 3030
Ilk ay 4100
2. Ay 5000
4.Ay 5800 emmek istemiyor ne mama ne meme

Diş zamanı aldıkları kiloyu veriyorlar canım kiloya takılma hareketli bebekler kilo alamiyor çok bazısında yapı gereği. Büyük kızım hareketliydi o dönem kilolu değil normaldi küçük büyüğe göre daha kilolu şu an 9 ay 9 kilo.

X