Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Almayı düşünüyorum, herkes geçecek dediği için bekledim ama geçmiyor. Ölüp gitsem daha rahat diye düşünmeye başladım...
Ah canim ölmeyi tercih etmek ne demek.
Kesinlikle bir destek al Koalinacim.
Bebeksiz rahat hayattan sonra, yeni duzene alismak butun herkes icin zordur.
Hepimiz az cok yasadik.Ama seninki genel gecer bir sendromdan cok, ciddi bir depresyona gidiyor canim dikkat et kendine lutfen.

Hayat ne garip.. istediğimiz ve istemediğimiz şeylerle sınanıyoruz.

Bende deli gibi çocuk isteyenlerdenim.. uyurken rüyamda uyanıkken her anımda bebek düşüncesi var. Bazen hiç bir zaman anne olamayacağımı düşünüp saatlerce ağlıyorum..
Her ay adet günümde evimizden cenaze çıkıyormuş havası oluyor.
Bende avmlerde dışarıda çocuklu aileleri görünce derin bir ah.. çekerken buluyorum kendimi.
Şuanda o bahsettiğiniz özgür hayata sahibim.
Çok şükür maddi, manevi bir sorunum yok.. sporumu yaparım, gezerim tozarım, çok aktif bir sosyal hayatım var.. Filmimizi de izleriz dilediğimiz saatte dilediğimiz yerde kahvemizi de.. ama gelin görünki bende böyle mutsuzum. Eşim artık çocuktan dolayı üzülmeyeyim diye ağzımın içine bakıyor ama hic bir şey tatmin etmiyor..

Sen böyle hissediyorsun diye sana kimsenin laf söylemeye hakkı yok. Bu hissettiğim duygular bir kalıp değil insana bir anda geçirilsin. Zamanla olacak şeyler.
Bunları hissetmemen seni kötü bir anne, kötü bir insan yapmaz. Vicdan azabı çekme sakın..
Kendini bu duygulara sahip olmak için zorlama.. zamana bırak. Sorgulama kendini daha çok yıpratırsın.
Burada herkes dünyanın en mukkemmel annesi havalarında.. ama gerçekte öyle bir dünya yok.
Hatada yapabilirsin, bocalayada bilirsin.. anne oldun diye mükkemmelliğe ulasacaksın diye bi kavram yok.
Bunlar saçma sapan insanların koyduğu kurallar!
Iyi bir anne olmak için aslında çocuğundan önce kendine bakman lazım. Şu bir iki ay gecsin.. tekrar gez dolas ye iç :)
Unutma sen mutlu olursan, cocukta mutlu olur eşinde .. o yuzden kendi önceliklerini ihmal etme..
Bu arada umarım eşin güzel bir iş bulur ve iyi ki işten çıkarılmış dersin

Şu an ikimizde çok zıt duygulara sahibiz.. ve birbirimizin hayallerini yaşıyoruz :) İkimizde bugünleri atlatıp yıllar sonra gülümseyeceğimiz acı, tatlı bir anı olarak hatırlarız

Bu arada pembiş gelinleri dikkate alma :)
ne kadar guzel yazmissiniz. İnsallah saglik sihhatli hayirli evlatlariniz olur tez zamanda

Koalina canim aralik annelerinde seni gordugumde bebegin icin hazirliklar yapiyodyn canim benim yanlis hatirlamiyosam tam dogum ustu esini isten cikarmislardi.kaygilar olustu belkide sende dua et canim bide arkadaslarin dedigi gibi mutlaka bir uzmandan yardim al.bende benegimj dogurdum esim bunalima girdi hic islerimiz yolunda gitmiyodu hergun isyan ediyodu adam diyodum artik bana bisey deme sutum gidecek 2tanede buyuk cocugum var zaten yipraniyorum diye.aslinda cogu kadin dogumdan sonra bi bocaliyo ama anlatamiyo sen bak anlatip care ariyosyn insaallah Rabbim sanada kolaylik verir icine huzur verir.

Koalina öncelikle hayırlı olsun. Benim ilk cocugum tup bebek yıllarca emek verilen bir bebek olduğu ıcın sanırım dogum yaptığımda dunyanın en mukemmel olgusuna erıstigımı dusunup mutluktan aglıyordum. Depresyon yanıma bıle ugramadı. Herhalde cok emek verip, cok beklediğim ıcındı.
Ancak 2.cocugumda dogdugu ilk gun ilk gece hastanede sabaha kadar perisan olduk, hıc uyumadı hep agladı. Benim birde tup baglama opr. OLdugu ıcın ben hıc ıyı degıldım, yerimden kalkmak oturmak hele yatmak olumdu. Acayip bir duygusal bosluga dustum ve kimseye soyleyemesemde pisman oldum. Eve geldik , oglum buyugu anne neden yurutemiyorsun neden konusamıyorsun gıbı seyler soyluyordu, bende gayet 24 saat aglıyordum. Annem vardı evde,, gelen giden kafamda bir suru karmasık düşünce, ben aglayınca annemde aglıyordu neden agladıgımı bende hala bılmıyorum. Ustune 5.gun sabah yine agladım, oglum da uzuldu okula gıttı esım bız naptık hayatımızı maaf ettik galıba dedi bana, hastaneye gittik. Sarılıktan oturu ufaklıgı alıp yogun bakıma bıraktık ve bende is bitti. Ne dusunduysem, neden aglıyorsam hepsi bitti. 8.gun annemi gonderdım, gunduz geldi ama aksam ustu hep evine gitti ben duse kalka ogrendım surecin nasıl gececegını.
Annem geldıkce bebegı sadecee emzırdım ben gundelık islerimı hallettım ben boyle nefes alabildim acıkcası. Sanada bebegın sorumluluğunu biraz paylasmanı tavsiye ediyorum Hazır yanında birileri sabit kalıyorken sen kafanı dinlemeye bak. Ben her gun dısarı cıktım, 20 gunluk ten sonra bebegı de cıkardim. Oyle boyle gectı ha hersey eskisi gibi mi, buyugunden oncesının hatırlamıyorum, bundan oncesınıde unutmak uzereyım. Sankı herkes bızım gıbı yasıyor sanıyorum.
Sana bir tavsiyemde bebeğini erken uyutmaya calıs. Suandan itibaren ben sizin kadarken 7 de gırdıgım odadan, dısarda bir cocuk bırakmama ragmen 9.30 kadar uyutma cabasında oldum dusun birde vicdan azabı karıstı bana ki 2 çocukta hemen hemen herkes yasamıstır bunu sanırım. Ama degdı 13 aylık bızım ki sımdı daha rahat en azından aksamlar bizim, gunduz daha uzun uyuyor daha kısa emiyor kendi kendine oyalanıyor ama tamamen bitecek diye bekleme. Cocuk boyle bısey biliyorsun her donem Baska sıkıntıları var, ben senin yerinde olsam hem destek alırım hem annen hadi uzaktan geliyorda en azından kv geldıgınde sizde kalmasın, o gunduz geldıkce sen kendi istediğin islerşe ilgilen, dinlen gez dolas ne istiyorsan
Ben 2.dogumda hıc bırseye yetısemedıgımı dusunuyordum, bebegı besleyemedım sarılık, 2 saat emzırıp 15 dk uyuması da benim sucum, buyuk oglum beni aglayarak goruyor, e annem var ne yemek ne bulasık hepsi yarim yarim, gelen gidende beni 5 gunde bitirmişti..surece mudahele et kendi haline bırakma

Koalina öncelikle hayırlı olsun. Benim ilk cocugum tup bebek yıllarca emek verilen bir bebek olduğu ıcın sanırım dogum yaptığımda dunyanın en mukemmel olgusuna erıstigımı dusunup mutluktan aglıyordum. Depresyon yanıma bıle ugramadı. Herhalde cok emek verip, cok beklediğim ıcındı.
Ancak 2.cocugumda dogdugu ilk gun ilk gece hastanede sabaha kadar perisan olduk, hıc uyumadı hep agladı. Benim birde tup baglama opr. OLdugu ıcın ben hıc ıyı degıldım, yerimden kalkmak oturmak hele yatmak olumdu. Acayip bir duygusal bosluga dustum ve kimseye soyleyemesemde pisman oldum. Eve geldik , oglum buyugu anne neden yurutemiyorsun neden konusamıyorsun gıbı seyler soyluyordu, bende gayet 24 saat aglıyordum. Annem vardı evde,, gelen giden kafamda bir suru karmasık düşünce, ben aglayınca annemde aglıyordu neden agladıgımı bende hala bılmıyorum. Ustune 5.gun sabah yine agladım, oglum da uzuldu okula gıttı esım bız naptık hayatımızı maaf ettik galıba dedi bana, hastaneye gittik. Sarılıktan oturu ufaklıgı alıp yogun bakıma bıraktık ve bende is bitti. Ne dusunduysem, neden aglıyorsam hepsi bitti. 8.gun annemi gonderdım, gunduz geldi ama aksam ustu hep evine gitti ben duse kalka ogrendım surecin nasıl gececegını.
Annem geldıkce bebegı sadecee emzırdım ben gundelık islerimı hallettım ben boyle nefes alabildim acıkcası. Sanada bebegın sorumluluğunu biraz paylasmanı tavsiye ediyorum Hazır yanında birileri sabit kalıyorken sen kafanı dinlemeye bak. Ben her gun dısarı cıktım, 20 gunluk ten sonra bebegı de cıkardim. Oyle boyle gectı ha hersey eskisi gibi mi, buyugunden oncesının hatırlamıyorum, bundan oncesınıde unutmak uzereyım. Sankı herkes bızım gıbı yasıyor sanıyorum.
Sana bir tavsiyemde bebeğini erken uyutmaya calıs. Suandan itibaren ben sizin kadarken 7 de gırdıgım odadan, dısarda bir cocuk bırakmama ragmen 9.30 kadar uyutma cabasında oldum dusun birde vicdan azabı karıstı bana ki 2 çocukta hemen hemen herkes yasamıstır bunu sanırım. Ama degdı 13 aylık bızım ki sımdı daha rahat en azından aksamlar bizim, gunduz daha uzun uyuyor daha kısa emiyor kendi kendine oyalanıyor ama tamamen bitecek diye bekleme. Cocuk boyle bısey biliyorsun her donem Baska sıkıntıları var, ben senin yerinde olsam hem destek alırım hem annen hadi uzaktan geliyorda en azından kv geldıgınde sizde kalmasın, o gunduz geldıkce sen kendi istediğin islerşe ilgilen, dinlen gez dolas ne istiyorsan
Ben 2.dogumda hıc bırseye yetısemedıgımı dusunuyordum, bebegı besleyemedım sarılık, 2 saat emzırıp 15 dk uyuması da benim sucum, buyuk oglum beni aglayarak goruyor, e annem var ne yemek ne bulasık hepsi yarim yarim, gelen gidende beni 5 gunde bitirmişti..surece mudahele et kendi haline bırakma
Benim destek buraya kadardı annem zaten başka şehirde, kv de bayağı uzak nadir gelip gider. Artık kendi başıma kalmam lazım.
Ben uyutma konusunda hiç zaman tutmadım. Şu an 18 günlük isteğine göre uyuyup uyanıyor. En fazla 4 saat uyuduğu oldu genelde 1.5-2 saatte bir kalkıyor. Anne sütüyle ancak bu kadar sanırım ama sütüm de az galiba ki sık sık emiyor. Bebeği çıkartamıyorum kış bebeği olduğu için bayağı soğuk gözüm korkuyor açıkçası.

Canım geçecek gerçekten böyle düşün
Bak kimseye söyleyemediğim gerçeği sana itiraf edeceğim
Sezeryanla doğum yaptım
bebek emiyor zannediyorum ama sürekli ağlıyor 3 saat emiyor ki ben öyle zannediyormuşum ama tam tutamadığı için memeden akan damla damla sütle doymaya çalışıyormuş
Allahım ne kadar zorlanıyorum o ilk hafta ve lohusalığın da verdiği durumla içimden allahım şu bebeği 1 hafta küveze alsalar ben dinlensem diye dua ediyordum düşün
Şimdi hatırladıkça içim yanıyor resmen nasıl böyle düşündüm diye
Bak şimdi 1 yasina girecek arabamiza biniyoruz istediğimiz yere gidiyoruz
O bana can yoldaşı
O küçücük bedeni ile

Şükret... Dua et.. Suan sadce lohusalik bunlari sana dusunduryor. İnan bana 2 ay 3 ay sonra onun gulucukleri herseyi degistircek esinle senden olan allahinlutfettigi bir can emanet ve sna muhtaç. İki cocugum war ben hic bu kadar cokmedim yardim almadigim halde. Yinede hersey duzelcek emin ol.

Kendimi gordum yazdiklarinizda bende dogum yaptim oglum kuveze girdi 12 gun sanki hep bir kotu haber gelicek diye korkuyla beklerdik en sonunda aldik eve geldik o gece hic uyumadi ve benim icin baslamisti cekilmez gunler annem gitmedi yanimda kaldi bir sure daha beni oyle gorunce sanki hayatim tepetaklak olmustu gece gunduz birbirine karisti eski rahat gunlerimi deli gibi ozluyordum hep agladim bir yandan vicdan azabi cektim neden ben bir bag kuramiyorum oglumla diye ne zaman bu durumdan kurtulacam diye dusunurken her gecen ay daha alistim daha tecrube sahibi oldum eskiye ozlem hep oldu ama var olan durum aalisip tekrar eski hayatimdaki mutlulugu yakalamaya baslamistim annemler geldiginde birakip geziyorduk sinemaya gidiyorduk disari cikiyordum tek basima kafa dinliyordum oyle boyle 14 ayi devirdik cok sukur emin olun buyudukce o sevgi o bag kuruluyor ben yapi itibariyle cok anac bir kadin degilim ama ona olan duygularim icimde cok yogun esimde cok duskun oda ilk zamanlar adapte olamamisti ama simdi gozunun icine bakiyor yani isin ozu herseyin ilaci zaman..basa cikabilmeyi cocuk bakmayi kendiniz ogreniyorsunuz sonra gecen sene ne zordu dimi deyip bir oh cekip suanki halinize sukrediyorsunuz:)

Benim destek buraya kadardı annem zaten başka şehirde, kv de bayağı uzak nadir gelip gider. Artık kendi başıma kalmam lazım.
Ben uyutma konusunda hiç zaman tutmadım. Şu an 18 günlük isteğine göre uyuyup uyanıyor. En fazla 4 saat uyuduğu oldu genelde 1.5-2 saatte bir kalkıyor. Anne sütüyle ancak bu kadar sanırım ama sütüm de az galiba ki sık sık emiyor. Bebeği çıkartamıyorum kış bebeği olduğu için bayağı soğuk gözüm korkuyor açıkçası.
Belki daha iyi olur senin icin bebegın gece uykusu diye bir bilinci artık oturmaya baslayabılır sın, 6 ile 8 arası uyuttun diyelim aksam, uyanınca uyanık kalmasın karanlık bir ortamda yeniden uyutmaya calıs. Sık emmesı normal sutun az degıldır, mama da verdim ben bir ara inan hıc bısey degısmedı 4 saat uyuması harika bısey bir arkadasım in bebegı her saat bası uyanıyordu 4 aya kadar. Merak etme hep boyle olmayacak inan bana sende alısacaksın, oda ayak uyduracak merak etme esine de sarılacaksın, opuseceksın ohoo dur bakalım

Buarada bu gunlerde gazı baslayabılır ınsallah az gazlı olur veya hıc olmayan var mı bılmıyorum ama ilk oglum kolik idi, bu gazlı idi. Cok ruhsal olarak, beden olarak yıpratıcı surecler bunlar. Birde esinin ailesinin durumu iyi dıye hatırlıyorum, umarım ise donus surecını uzatabılırsın

Oğlum 4 yaşında, ailelerden uzak bir yerdeyiz kimse yok, ördek ailesi gibi 3muz geziyoruz. Oğlumu çok seviyorum ama bazen gerçketen eşimle zaman geçirmek ıstediğim oluyor . Psikolog çocuğu oyun alanına bırakin avm de bir kahve icin dedi yaptık ama biri alir ordan diye oturamadım cok değişik seyler. Yapamam zannederdim ama yapılıyor işin tuhafi sanki hep çocuk varmis gibi rahatlığı neydi, nasildi unuttum. 4 senedir yalnızız .

Sütüm az diye düşünüp strese girme, yenidoğan olduğu için acıkmasa da emmek ister. O da yeni bir dünyada kendini bu şekilde sakinleştiriyor.

Oğlum 4 yaşında, ailelerden uzak bir yerdeyiz kimse yok, ördek ailesi gibi 3muz geziyoruz. Oğlumu çok seviyorum ama bazen gerçketen eşimle zaman geçirmek ıstediğim oluyor . Psikolog çocuğu oyun alanına bırakin avm de bir kahve icin dedi yaptık ama biri alir ordan diye oturamadım cok değişik seyler. Yapamam zannederdim ama yapılıyor işin tuhafi sanki hep çocuk varmis gibi rahatlığı neydi, nasildi unuttum. 4 senedir yalnızız .

Ben buna soyle bir cozum buldum,
3 ayda bir falan emekli babami cagiriyorum, masraflarini ustlenerek, 2-3 hafta kaliyor, o cocuklarla vakit geciriyor, biz esimle sinemaya gidiyor, guzel restoranlara gidiyoruz :))

Siz de eşiniz de biraz sakin olun bence, panik yapacak bir şey yok, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak modundan çıkın. Sadece şekil değiştirecek ancak bu eskisinden kötüdür anlamına gelmez. Ayrıca bebek size tepkiler verdikçe, gülümsedikçe, o etkileşim yakalandıkça bir bağ oluşuyor. Hayatınızın döngüsüne ve kendinize güvenin, her şey kendi doğal akışında gayet yolunu buluyor. Tüm bunların dışında eğer çökkünlük durumunuz ve depresifliğiniz giderek artarsa elbette psikolojik destek alın. Hatta bence artmasını da beklemeyin. Tüm bunlar çok insani kaygılar ve destek almak gayet normal.

@Ada Lovelace yorumunuzu alintilayan uyelerden okudum , gecmise bakip bulamadim
Ama gozleeim doldu , ne kadar guzel yazmissiniz
Insallah en kisa zamanda bebeginize kavusursunuz , cok icten diliyorum bunu size

2 ayda ise donmek canavarlik miymis :KK53: valla ben dogumdan eve gelip mail cevapladim, 15 gunlukken catir catir calisiyordum bu durumda canavarlik level ini gecip ejderhalik seviyesine oturdum :KK53:
16 günlük lohusayken çalıştım. Hastanede mail yazdım. Banka şifrelerimi kimseye veremedim.
Ejderhalık tahtında bana da yer aç. Ben de canavarım...

Yasamadilar ki neyi ozlesinler diyorum ben. Dogmuslar buyumusler evden cikmak yok,spor yok,sosyal hayat yok,yurtdisi yok,tatil yok,gece gezmesi yok. Neyi ozlesinler kardes :KK66:
Bak bu cok yerinde bir yorum. Gözünü açmış evli. Gezmek yok tozmak yok . Ya hayatinda bir kere kız kiza yurtdışı yapmış kadın bunu ozlemez mi ?
Tatilde sabahlamis hatun istedigi saatte yatip kalkmayi ozlemez mi ?
Palavra
Varsa yoksa cocuklariymis
Evet baska bir seyleri yok çünkü

Hayat ne garip.. istediğimiz ve istemediğimiz şeylerle sınanıyoruz.

Bende deli gibi çocuk isteyenlerdenim.. uyurken rüyamda uyanıkken her anımda bebek düşüncesi var. Bazen hiç bir zaman anne olamayacağımı düşünüp saatlerce ağlıyorum..
Her ay adet günümde evimizden cenaze çıkıyormuş havası oluyor.
Bende avmlerde dışarıda çocuklu aileleri görünce derin bir ah.. çekerken buluyorum kendimi.
Şuanda o bahsettiğiniz özgür hayata sahibim.
Çok şükür maddi, manevi bir sorunum yok.. sporumu yaparım, gezerim tozarım, çok aktif bir sosyal hayatım var.. Filmimizi de izleriz dilediğimiz saatte dilediğimiz yerde kahvemizi de.. ama gelin görünki bende böyle mutsuzum. Eşim artık çocuktan dolayı üzülmeyeyim diye ağzımın içine bakıyor ama hic bir şey tatmin etmiyor..

Sen böyle hissediyorsun diye sana kimsenin laf söylemeye hakkı yok. Bu hissettiğim duygular bir kalıp değil insana bir anda geçirilsin. Zamanla olacak şeyler.
Bunları hissetmemen seni kötü bir anne, kötü bir insan yapmaz. Vicdan azabı çekme sakın..
Kendini bu duygulara sahip olmak için zorlama.. zamana bırak. Sorgulama kendini daha çok yıpratırsın.
Burada herkes dünyanın en mukkemmel annesi havalarında.. ama gerçekte öyle bir dünya yok.
Hatada yapabilirsin, bocalayada bilirsin.. anne oldun diye mükkemmelliğe ulasacaksın diye bi kavram yok.
Bunlar saçma sapan insanların koyduğu kurallar!
Iyi bir anne olmak için aslında çocuğundan önce kendine bakman lazım. Şu bir iki ay gecsin.. tekrar gez dolas ye iç :)
Unutma sen mutlu olursan, cocukta mutlu olur eşinde .. o yuzden kendi önceliklerini ihmal etme..
Bu arada umarım eşin güzel bir iş bulur ve iyi ki işten çıkarılmış dersin

Şu an ikimizde çok zıt duygulara sahibiz.. ve birbirimizin hayallerini yaşıyoruz :) İkimizde bugünleri atlatıp yıllar sonra gülümseyeceğimiz acı, tatlı bir anı olarak hatırlarız

Bu arada pembiş gelinleri dikkate alma :)
Bebek hasreti ceken kadinlar icinde en mukemmel yorumu yazan sizsiniz.
Insallah 2019 sizin de anne olduğunuz yıl olur. Dualarımda olacaksiniz

Gece mama versen belki karni iyice doyarsa 4 saat uyur. Tabi ki anne sütü cok önemli. Ama annenin sagligi daha cok onemli. Valla arada getir bakayim cik gez dolas demek geldi icimden. Takma kafaya hepsi gececek. Arada babaya birak yürüyüş yap. Paylas sorumluluğu.

X