Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

benim de arkadaşımın arka arkaya olmuştu o zaman benim ikiz onun tekti ikinci olduktan sonra bana tek çocuk hakkaten show bence demişti:halay:
Haha
Tek çocuk hiç çocuk derlerdi de inanmazdım ama öyleymiş,ikinci gelince acı bir şekilde tecrübe ediliyor.
Bu arada saygım sonsuz sana zira ikiz büyütmek aşıri zordur eminim.

Haha
Tek çocuk hiç çocuk derlerdi de inanmazdım ama öyleymiş,ikinci gelince acı bir şekilde tecrübe ediliyor.
Bu arada saygım sonsuz sana zira ikiz büyütmek aşıri zordur eminim.
her çocuğun zorluğu da var kolaylığı da benim de arka arkaya olanlara saygım sonsuz bana göre daha zor geliyor istekleri çok ayrı çünkü

Attım bile ben de bekliyorum :)

Koalina seni ve konularını biliyorum eskiden beri, bu konunu da takip ediyordum, kendim anne olmadığım için yorum yapmak istemedim hiçbir zaman ama düzeleceğine inancım tamdı, öyle de olmuş çok sevindim...Sen harika bir annesin, hep de öyle olacaksın.
:KK200:

Haha.
Allah kolaylık versin sizede.
Ben kahve yaptım ama türk kahvesi yapmadım korkumdan,koydum fincana 1 yudum aldim sıcak sıcak,telefona bakarken fincanı masaya koydum sanarak bıraktım,fincan yere,kahve boydan boya masanın altina döküldü, aldım viledayı temizledim,neyseki fincan kırılmadı diye sevinirken ki kırık porselen temizlemek istemedim,süpürge açmak =uyanan oğlum , sonra telefonu aradım ama yok,çöpe bile baktım yok,buzdolabına koymuşum telefonu o ara birşey alırken. Baya aradım ama hatta komşuya gidip beni bir çaldırın diyecektim o derece.
Yani kahve yine yalan oldu,içmiyorum kahve mahve. Bir kez daha anladım ki bana lüks.
:KK70:
Allah yardımcınız olsun size de evlatlarınıza da sağlıklı uzun ömürler versin
Geçecek elbet bugünlerde böyle avutuyorum kendimi 🙈

Sağolun cümlemizi inşallah

Geçecek geçecek eminim.
Bir arkadaşım iki çocukluydu,onun ikinci çocuğu bebekken benim tek çocuğum vardı,sen yap cocuğu ben kolaylamış olacağım derdi,öyle de olmuş. 3 yaşında şimdi oğlu, kızıda 6 ,gayet rahatladı,bu sene oğluda anaokuluna gidecek.
Bende oğlumun okula gideceği güne kadar diye düşünüyorum, o zaman biraz vaktim kalacak kendime.

victoryvivi victoryvivi
Siz sorunlu bir hamilelik gecirmistiniz hatirladigim kadariyla.. Bebeginizi saglikla kucaginiza almissiniz, gozunuz aydin.. Sevindim sizin adiniza.

Insallah korktugumuz gibi olmaz ve kolay adapte olabiliriz bebekli hayata.. :anne:

Allahim okurken sanki benim logusaligimi yazmış biri diye düşündüm. 18. Aydan sesleniyorum şu çok güzel 😄 bir çok şey düzene girdi uykusu yemeği aglamalar azaldı yavaş yavaş konuşup kendini anlatıyor. Oyunlar yapıyor ve gülerek aaaannnnniiii diyor 😂 asla unutmadım o zorlukları, ikinci bir bebek hayali bile içimi titretiyor ama şu an harika diyebilirim. Geçecek ve geçiyor da. Lütfen kendine iyi bak iyi davran kendini sev bebeğini de sev. İnan bunu yaşayan tek insan degilsin. Seni anlıyoruz ve bir çok insan olarak aynı yıllardan geçtik. Bunu bilmek belki seni rahatlatır

Valla bacilarim avutun kendinizi, bu Günler geçecek evet , amaaa daha önünüzde öyle ergenli günler varki bu günleri mumla arayacaksınız 😬 <—— tecrübe ile sabittir 😬

Allahim okurken sanki benim logusaligimi yazmış biri diye düşündüm. 18. Aydan sesleniyorum şu çok güzel 😄 bir çok şey düzene girdi uykusu yemeği aglamalar azaldı yavaş yavaş konuşup kendini anlatıyor. Oyunlar yapıyor ve gülerek aaaannnnniiii diyor 😂 asla unutmadım o zorlukları, ikinci bir bebek hayali bile içimi titretiyor ama şu an harika diyebilirim. Geçecek ve geçiyor da. Lütfen kendine iyi bak iyi davran kendini sev bebeğini de sev. İnan bunu yaşayan tek insan degilsin. Seni anlıyoruz ve bir çok insan olarak aynı yıllardan geçtik. Bunu bilmek belki seni rahatlatır
18 aylıktan bıldırıyorum :KK45:Gecelerı genelde uyumuyor, erken uyuyor sorun yok . Ama acken ve uykusuzken tam bır canavar. Bırde emme durumu artık sırke tadı vermeye basladı , bıraktırmak ıcın cesaret edemıyorum acaba bu canavarın hangı yuzuyle karsılasacagım bılemıyorum :eek:

18 aylıktan bıldırıyorum :KK45:Gecelerı genelde uyumuyor, erken uyuyor sorun yok . Ama acken ve uykusuzken tam bır canavar. Bırde emme durumu artık sırke tadı vermeye basladı , bıraktırmak ıcın cesaret edemıyorum acaba bu canavarın hangı yuzuyle karsılasacagım bılemıyorum :eek:
43. aydan sesleniyorum Allah'ını seven bu tarafa gelmesin :KK70::KK70::KK70:

Rahat etme hayalleri kuranlar çok minnoş geldi bana ya 😅
Cocuk demek ömür boyu bitmeyen sorunluluk demek, kabul edelim bunu, bebekligi biter okulu baslar, ergenligiydi, egitimiydi, dugunuydu, işiydi, gucuydu, saglik sorunuydu derken Ömür boyu rahat edemeyeceksiniz, kabullenmeli, baska sansimiz yok.
Kendi anne-babami dusunuyorum, 40 yasina geldik hala bizim dertlerimizle ugrasiyorlar, ancak mezarda rahat edecekler gibi görünüyor.

Rahat etme hayalleri kuranlar çok minnoş geldi bana ya 😅
Cocuk demek ömür boyu bitmeyen sorunluluk demek, kabul edelim bunu, bebekligi biter okulu baslar, ergenligiydi, egitimiydi, dugunuydu, işiydi, gucuydu, saglik sorunuydu derken Ömür boyu rahat edemeyeceksiniz, kabullenmeli, baska sansimiz yok.
Kendi anne-babami dusunuyorum, 40 yasina geldik hala bizim dertlerimizle ugrasiyorlar, ancak mezarda rahat edecekler gibi görünüyor.
:KK70:evet aynen katıliyorum.size

10. Yaş bir adet burdan sesleniyorum atar gider başladı ergenlik gümbür gümbür geliyor ://

7 yaştan sesleniyorum abisi ile sürekli inatlasip kendini ön plana atma çabasında her zaman kendi istediği olsun diye diretiyor

Her ikisinde fosur fosur uyuyup sabah kalkmak bilmiyor :KK45:

2 yaş kızdan bildiriyorom gece uykulari düzenli 11 de yatip sabah 9 da kalkıp öğlende aşağı yukarı 2-3 saat uyku uyuyor

Abilerini taklit Edip her türlü yaramazlığı ortak oluyor

2 taş sendromuna girdi :KK17:

10. Yaş bir adet burdan sesleniyorum atar gider başladı ergenlik gümbür gümbür geliyor ://

7 yaştan sesleniyorum abisi ile sürekli inatlasip kendini ön plana atma çabasında her zaman kendi istediği olsun diye diretiyor

Her ikisinde fosur fosur uyuyup sabah kalkmak bilmiyor :KK45:

2 yaş kızdan bildiriyorom gece uykulari düzenli 11 de yatip sabah 9 da kalkıp öğlende aşağı yukarı 2-3 saat uyku uyuyor

Abilerini taklit Edip her türlü yaramazlığı ortak oluyor

2 taş sendromuna girdi :KK17:
3 tane mi abovvv ama yinede varliklari cok guzeldir eminim bundan

3 tane mi abovvv ama yinede varliklari cok guzeldir eminim bundan
Evet her biri ayrı telden 3 kalp bin şükür

Hepsinin sıkıntısı üzüyor ama aynı anda guldukleri ve mutlu oldukları zaman herşey toz pembe gözüküyor bana en kotu şey bile

Ama geçen gün ishal kusma salgını vardı :/ önce en küçük sonra ortanci hasta oldu yaklaşık bir hafta yatak carsaf yıkandı evde

Böyle zamanlarda sabretmek çok önemli :KK43:

43. aydan sesleniyorum Allah'ını seven bu tarafa gelmesin :KK70::KK70::KK70:
1. 6 yaştan sesleniyorum buralar çok tehlikeli hic ama hic gelmeyin her türlü atara atar gidere gider kapi carpmalar offf ya demeler başlamış bulunmakta tünelin sonu karanlik soyliyim :confused:
2. 30 ayliktan sesleniyorum burasi da epey karıştı elde avuçta durmuyor bagirip kendini yerlere atmak parkta markette sürekli rezil olmaya kadar her çeşit rezilligimiz mevcut evde ki kavgalari hiç anlatmiyim sonumuz hayir olsun tertemiz delirdik :KK53:

X