bekaret ile ilgili bir konu daha..

oyle seyler yapacak biri degil guveniyorum zaten merak etmeyin akilli bir insanim herkese guvenecek sevgili olacak biri degilim. sorum da bu degil lutfen soruma gore cevap verin.
Çok âkilli bir insanmışsın ya o zaman o aklını kullan demeye geldim.madem herseye saçma da olsa bir cevabın war hadi canım sen dilediğini yasa uygula aileni kendini niye düşüneceksin ki aaaaa gerek mi var sanki!!!

bi yorumunda sevgilime guveniyorum akilli bi insanim demissin bisey merak ediyorum etrafinda cinsel birliktelik yasayan insanlara sordun mu hic ilk nasil olmus...benim etrafimda hepsinin soyledigi tek cumle sevdim guvendim...o zamanlar hepsi kendi akilli da saniyormus ustelik konuya gelecek olursak hayat senin hayatin nasil yasamak istersen o sekilde yasarsin eger cinsel birliktelik yasamak seni mutlu edicekse yasa ama bi cumle kurmussun gununu gun ederler mi diye evet ederler unv. Bununla ilgili cok olaya sahit oldum Gorduklerimin %90 i ki bu buyuk bi rakam kizlardan faydalandi. Duyduklarimin ve gorduklerimin arasinda en acisi ne biliyo musun kiza evlilik hayali kurdurup ayrildiklarinda da bana ne agliyosun ilk kim yaptiysa ona git oldu kiz sadece yapma diyebildi o cumleye diyecek biseyi yoktu 3-4 sene boyunca sevgiliydiler ve cocuk birlikte olmak istemedi ilk baslarda ama kiz sevdi guvendi anlatti yasadi sonu kocaman bir pismanlik suan sana verdigin kararlar akillica mantikli gelebilir onemli olan bundan 10 sene sonra pisman olmaman umarim da pisman olmazsin 🙏🏻
Ama. Bircok sey okuyorum bakire olmayan insanlar evleniyor cok da mutlu oluyorlar

Hanımlar,
dini yorumlar yasaktır, rica ediyorum kurallara uyunuz.

hayır onu denemek icin hicbir zaman yapmayacagimi evlenmeye sakladigimi soyledim ve uzuldu ama kabul etti ben seni cok seviyorum bunun icin vazgecmem senin kararin saygi duyuyorum dedi, ben kendim cinsellik yasamak istiyorum onu seviyorum ve istiyorum beni engelleyecek bir sey de yok aslında ama sadece endise duyuyorum

Endişe duyuyorsanız henüz hazır değilsinizdir, cinsellik yaşamak için de acele etmeyin çünkü sizin kafanız karışmış, etrafınızdaki kızlarla yetiştirildiğiniz ortamın size öğrettikleri arasında sıkışıp kalmışsınız, sizin için doğru olan nedir bilmiyorsunuz şu an.
Bu kafa karışıklığıyla erkek arkadaşınızla birlikte olursanız pişman olursunuz zira ne cinselliğe tam olarak hazırsınız ne de ne istediğinizi net bir şekilde biliyorsunuz.

Cinsellik sizin için içinde olduğunuz ve "modern" diye tabir ettiğiniz arkadaşlarınızın arasında yer alabilmek adına "normalperson112263 modern kız" tanımlamasına girmek mi yoksa başını sonunu düşünmeden, ilişki yaşasanız da birlikteliğiniz bittiğinde üzülmeyeceğiniz, evlilik beklentisi olmadan, çevre ne der düşüncesine kapılmadan, istedim ve yaşadım diyeceğiniz bir eylem mi?

Eğer cinsellik yaşamak istiyorsanız karşınızdakine değil kendinize güveniyor olmanız gerekir, hiçbir korkunuz, endişeniz, pişmanlığınız olmamalı, birlikte olduk öyleyse evleneceğiz düşüncesi taşımamalısınız, yüzeysel bir şeyler yaşadım acaba hamile miyim demeyecek kadar bilgi sahibi olmalısınız.

Ayrıca modernlik, modernizm insan bedenine indirgenemez, bir insan sırf cinsellik yaşadı diye modern kabul edilemez, zira modernizm felsefeden edebiyata, mimariden resime, eşitlikten, bilginin evrenselliğine akılcılığa kadar geniş yelpazeli, yenilikçi, yeniliklere açık ve sürekli kendini güncelleyen bir akımdır, kültürel değişimdir de aynı zamanda.

Maksadınız modern olmaksa bunu fikirlerinizle, sizden farklı düşüncelere açık olan tavrınızla, araştıran, yeniliklere açık ve sorgulayan bir birey olmayı başararak da yapabilirsiniz.
Modern=cinsellik değildir çünkü.

Son düzenleme:
Elf gözlerim, yine ve yine üzerlerine vazifeymişçesine, ellerinde meşalelerle kızı taşlamaya gelen bir topluluk görüyor Legolas.

Yazar açıkça 'dinsel bağlamda bir endişem yok.' diyor huraaaaa "Yanacaağğğğsın. En dindar benim hani plaketim seni gevur" tayfa,
Bakire olmadan evlenmenin mümkün olduğunu söyleyince huraaa "binci evliliğine sakla, çünkü bütün varlığın bekaretin, ailenin başını eğme çünkü onlar vajinanın yılmaz bekçileri" tayfa dolmuş başlığa.

Bakire evlendim, şu hayatta ennn pişman olduğum şeylerin liste başlarındadır. Hayatımın ilki, iğrenç bir adamla olduğundan travma yarattı bende. Başka başka sebeplerden de (sapık çıktı mesela) psikolojik yardım aldım ve boşanıyorum. Kim veriyor evliliğe saklayınca daha iyi olacağının garantisini?
Cinsellik, erkeklerin tekelinde olan bir olgu değildir, bizim toplum bunu bir türlü anlayamadı. Ten uyumunun, tecrübeyle orgazmın yaşanmadığı ilişkiyi evliliğe dönüştürmeyin zaten. Ömürlük işkence. Başkalarını bilmem, iki kuruşluk ön yargılarla milleti kınamam da ama bu tipler genelde cinselliği görev, erkeği tatmin edilecek meta ve elbette 'aşkımızın meyvesi Altan' diyecekleri bebeler için kullanıyorlar.
E orgazm? E ten uyumu? Üçüncü sene cinsellik başlığı "kocamın kuşu ötmüyor, kocam ön sevişmeyi yapmıyor, kocamla 3 saniyede çocuk yaptık ehe" kaynıyor. Severek, sevişerek de evlenince mümkün tabi ama en azından bilirsin, tahmin edersin, bünyede travma etkisi yaratmaz.

Konu için diyebileceğim tek şey, aile yapını, arkadaş çevren gibi etkenleri cinsel hayatında düşünürsen üzülürsün. "ama bakire olmayan kadınlarla evleniyorlar" diye düşünürsen bekareti ama cümleleriyle kullanarak, kendi bilinçaltında sana göre yanlış olan bir aktiviteden pişman olman baya olası. Cinsel hayatında özgür olan kadınlar, o bu şu, aile, din, mitoloji, kitap demiyor. Yaşadıklarından pişman olmuyorlar çünkü o bilince ulaşmışlar.
Senin henüz o noktada olduğunu düşünmüyorum. En azından,ilk deneyimini yaşamadan önce bir uzman yardımı alırsan, sende etkisini anlayıp seni yönlendirecektir.

Tecrübe, tavsiye istediğin için herkes sana yorum yapti canim. Ve yorum yapan kadinlarin genel tavsiyesi bunu şuan yaşamaman konusunda. çünkü daha hazir degilsin. Soylemlerin düşüncelerin pişman olma olasılığının %95 olduğunu gosteriyor. Bakire olmayıp evlendigi zaman sıkıntı cikmamis mutlu evliligi olanlardan yorum istedin seni rahatlatmalari icin ama emin ol bizlerde sana hemen yapma bekle derken bunu tecrübelerimize, gördüklerimize gore söylüyoruz. Karar senin. Lutfen kizlik zari dikimi yaptirmak isteyenlerin evlenmeden önce iliski yasayanlarin pismanliklarini da oku. Bu herkeste ayni olmaz belki ama çoğunluk tavsiyesini baz aliyorsan eğer pismanlik is coming.

Öncelikle herkese merhaba, ben üniversite öğrencisi bi genç kızım. Buyuksehirde yaşıyorum iyi bir okuldayim cevrem iyi. Yakın zamanda bir erkek arkadaşım oldu ve haliyle hayatıma yeni bir alan eklendi, cinsellik. Henüz bir şey yapmadık ama olabileceğini biliyorum ki erkek arkadaşımla ayrılsam bile genel olarak hayatımda ne yapacağımı düşünüyorum bu konuda. Etrafımda cinsellik yaşayan birçok kız var ancak genelde modern ailelerden geliyorlar. Ben muhafazakar bi ailede büyüdüğüm için sanki bakire olmamak hep yargilanir gibi hissediyorum. Ilerde baska biri bana bu konuda sıkıntı cikarirsa ya da bakire degilim diye eglenip geceyim gozuyle bakarsa diye korkuyorum. Aslinda dedigim gibi cevrem cok modern ancak kucukken yetistirildigim cevreden dolayi hala oyle hissediyorum sanirim. Bir yandan da belli bi dusunceye ulasamamis erkekle ben evlenmek istemem yani buna takan biriyle. Birçok baslik okudum bunu umursamayan cok erkek oldugu soyleniyor ki bence de oyle ancak sizce evlenirken ailem sorun olur mu bu konuda. Bekareti takmayan erkekler genelde modern ailelerden geliyorlar bu yuzden benim aileme sahip olan biriyle evlenmek istemezler gibi geliyor. Bu konuda etrafinizda gordugunuz ornekler nelerdir sizce kendi dogrularimla yasayip kendim gibi bir erkek bulabilir miyim ve ailem sorun olur mu yoksa sorun olmaz mi boyle bir durumda. Simdiden tesekkurler cevaplarinizi bekliyorum ve lutfen dine baglamayin cunku dindar degilim.
Benimde en takıldığım nokta sürekli bunu modernlikle bağdaştırmanız.
Cinselliği evliliğe saklayan insanlar ya da aileniz muhafazakar diye modern olmuyor mu? Nasıl bir zihniyettir bu? Aileniz ya da bazı sebeplerden cinselliği evliliğe saklamayı tercih eden kadınlar modern değil mi? Çok garip ve sığ bir düşünce

Öncelikle herkese merhaba, ben üniversite öğrencisi bi genç kızım. Buyuksehirde yaşıyorum iyi bir okuldayim cevrem iyi. Yakın zamanda bir erkek arkadaşım oldu ve haliyle hayatıma yeni bir alan eklendi, cinsellik. Henüz bir şey yapmadık ama olabileceğini biliyorum ki erkek arkadaşımla ayrılsam bile genel olarak hayatımda ne yapacağımı düşünüyorum bu konuda. Etrafımda cinsellik yaşayan birçok kız var ancak genelde modern ailelerden geliyorlar. Ben muhafazakar bi ailede büyüdüğüm için sanki bakire olmamak hep yargilanir gibi hissediyorum. Ilerde baska biri bana bu konuda sıkıntı cikarirsa ya da bakire degilim diye eglenip geceyim gozuyle bakarsa diye korkuyorum. Aslinda dedigim gibi cevrem cok modern ancak kucukken yetistirildigim cevreden dolayi hala oyle hissediyorum sanirim. Bir yandan da belli bi dusunceye ulasamamis erkekle ben evlenmek istemem yani buna takan biriyle. Birçok baslik okudum bunu umursamayan cok erkek oldugu soyleniyor ki bence de oyle ancak sizce evlenirken ailem sorun olur mu bu konuda. Bekareti takmayan erkekler genelde modern ailelerden geliyorlar bu yuzden benim aileme sahip olan biriyle evlenmek istemezler gibi geliyor. Bu konuda etrafinizda gordugunuz ornekler nelerdir sizce kendi dogrularimla yasayip kendim gibi bir erkek bulabilir miyim ve ailem sorun olur mu yoksa sorun olmaz mi boyle bir durumda. Simdiden tesekkurler cevaplarinizi bekliyorum ve lutfen dine baglamayin cunku dindar degilim.
Ayrıca henüz yaptığınız davranışların arkasında duracak olgunlukla değilsiniz.
Çevre önemsiz faktör. İnsan kendi kararlarını kendisi için verir.
Üstelik dindarlıkla modernlik karşıt kavramlar değildir. Biraz görüş açınızı zenginleştirin

Bence hala hazır değilsiniz. Sevişmek öyle bir şey değil bundan sonraki yaşayacağınız ilişkileri düşünerek adım atmaya çalışıyorsunuz. Evet bu konu toplumda önemli ama bazı kesim için hiç önemli değil. Sevişmek böyle planlı bir şey değil ya.
bence sen hiç bulaşma sonra üzülebilirmişsin gibi hissettim :)

Elf gözlerim, yine ve yine üzerlerine vazifeymişçesine, ellerinde meşalelerle kızı taşlamaya gelen bir topluluk görüyor Legolas.

Yazar açıkça 'dinsel bağlamda bir endişem yok.' diyor huraaaaa "Yanacaağğğğsın. En dindar benim hani plaketim seni gevur" tayfa,
Bakire olmadan evlenmenin mümkün olduğunu söyleyince huraaa "binci evliliğine sakla, çünkü bütün varlığın bekaretin, ailenin başını eğme çünkü onlar vajinanın yılmaz bekçileri" tayfa dolmuş başlığa.

Bakire evlendim, şu hayatta ennn pişman olduğum şeylerin liste başlarındadır. Hayatımın ilki, iğrenç bir adamla olduğundan travma yarattı bende. Başka başka sebeplerden de (sapık çıktı mesela) psikolojik yardım aldım ve boşanıyorum. Kim veriyor evliliğe saklayınca daha iyi olacağının garantisini?
Cinsellik, erkeklerin tekelinde olan bir olgu değildir, bizim toplum bunu bir türlü anlayamadı. Ten uyumunun, tecrübeyle orgazmın yaşanmadığı ilişkiyi evliliğe dönüştürmeyin zaten. Ömürlük işkence. Başkalarını bilmem, iki kuruşluk ön yargılarla milleti kınamam da ama bu tipler genelde cinselliği görev, erkeği tatmin edilecek meta ve elbette 'aşkımızın meyvesi Altan' diyecekleri bebeler için kullanıyorlar.
E orgazm? E ten uyumu? Üçüncü sene cinsellik başlığı "kocamın kuşu ötmüyor, kocam ön sevişmeyi yapmıyor, kocamla 3 saniyede çocuk yaptık ehe" kaynıyor. Severek, sevişerek de evlenince mümkün tabi ama en azından bilirsin, tahmin edersin, bünyede travma etkisi yaratmaz.

Konu için diyebileceğim tek şey, aile yapını, arkadaş çevren gibi etkenleri cinsel hayatında düşünürsen üzülürsün. "ama bakire olmayan kadınlarla evleniyorlar" diye düşünürsen bekareti ama cümleleriyle kullanarak, kendi bilinçaltında sana göre yanlış olan bir aktiviteden pişman olman baya olası. Cinsel hayatında özgür olan kadınlar, o bu şu, aile, din, mitoloji, kitap demiyor. Yaşadıklarından pişman olmuyorlar çünkü o bilince ulaşmışlar.
Senin henüz o noktada olduğunu düşünmüyorum. En azından,ilk deneyimini yaşamadan önce bir uzman yardımı alırsan, sende etkisini anlayıp seni yönlendirecektir.

Ne diyorsa aynısından. İlk ilişkimi çok genç yaşta yaşadım, kendimi bildim bileli açık görüşlü ve benim bedenim benim kararım kafasında bi kızken, ilişkiden sonra iki hafta bunalıma girdim toplumun dayattiklari çıkmadı aklımdan. En son bir arkadaşımın "portakal sen hala sensin, bak ben sana bakınca seni görüyorum, sana bakıyorum, sen değişmedin ki" diyene kadar. Evet ben gerçekten hala bendim, tek eksiğim iki damla kandi o günden bugüne de asla pişman olmadım. Cinsellikle ilgili hiçbir şey bilmeden, 2 buçuk dakika sürecek ilişkileri afedersin normal boyutunun yarısi kadar bile sertlesemeyen bir penisi normal sanmak istemezdim asla. Sadece bunu sonrasında daha aklı başında kişilerle daha seçici olarak yaşamayi dilerdim. Bu da senin elinde zaten. "Sen bakire değilsin ben seninle evlenmem" diyen adama da "hahhahhay ben senin suratına b.kumu bile degdirmem" der geçerim. Benim değerimi ben belirlerim.

Benimde en takıldığım nokta sürekli bunu modernlikle bağdaştırmanız.
Cinselliği evliliğe saklayan insanlar ya da aileniz muhafazakar diye modern olmuyor mu? Nasıl bir zihniyettir bu? Aileniz ya da bazı sebeplerden cinselliği evliliğe saklamayı tercih eden kadınlar modern değil mi? Çok garip ve sığ bir düşünce
Maalesef Modern ve Muhafazakar tanımları öyle dar bir alana hapsedilmiş ki modernlik bedene, muhafazakarlık tek bir değere indirgenmiş, bunun suçlusu bizler değiliz bize bunları böyle empoze edenlerin suçu.
Muhafazakar muhafaza'dan türemiştir, anlamı aynı modern gibi çok geniştir.

Bu 2 tanımın aslında tam olarak ne olduğunu, neden bu kadar yüzeysel ve sığ bir anlama hapsedildiklerini konuşmaya kalksak günler yetmez, ki zaten başka noktalara değinmek zorunda kalırız, o zaman da hem konu sapar hem de kuralları ihlal ederiz.

Gençler ne'yin ne olduğunu anlamak için biraz araştırsınlar rica ediyorum, her kavramı bize gösterildiği gibi kabul etmesinler sonra modernlik ve muhafazakarlık gibi şeyler hem tekelleşiyor, hem ötekileştiriliyor, hem de dar bir alana hapsedilip kötü gibi algılatılıyor.

Çok âkilli bir insanmışsın ya o zaman o aklını kullan demeye geldim.madem herseye saçma da olsa bir cevabın war hadi canım sen dilediğini yasa uygula aileni kendini niye düşüneceksin ki aaaaa gerek mi var sanki!!!
Aileme kotu bir etkisi mi var bunun ne alakasi var simdi, imza

Ben de oyle bi an gelirse diye onceden karar vermek istemistim
Bazı şeyler vardır ki önceden karar verilmez, mesela aşık olmak planlanarak yaşanmaz, bir an birini görürsünüz ve aşık olursunuz, cinsellik an gelir her şey bir anda yaşanır.
Sizin tereddütleriniz var, bu haldeyken pişman olursunuz.
Mesela biriyle birlikte oldunuz ama ilişkiniz bitti ve karşınızdaki erkek sizinle birlikte olduğunu ailenize söylemekle tehdit etti ya da dikkat etmediniz hamile kaldınız, böyle bir durumda krizi yönetebilir misiniz?
Sanmıyorum, çok korkacaksınız, yaşadıklarınızın arkasında da duramayacaksınız, genital estetik bölümünü veya gebelik bölümünü açın, sizin gibi aklında şüphelerle ve korkularla cinsellik yaşayanların hymenoplasty operasyonlarını, hamile miyim çok korkuyorum yazılarını okuyun.

Cocugum bu tamamen senin tercihin , senin hayatin ama kafanda sorular varsa sevisme kimseyle
18 yasimdan beri aktif cinsel hayatim var , su anda 42 yasindayim , ne evlenirken sorun oldu bu ne ailemle ama benim cevremde cok normal sevismek , evlenmeden once beraber de yasadim esimle , erkek kardesim de evlenmeden once beraber yasadi esiyle vs vs cevremizdeki herkes bu sekilde yasiyor
Benim kafamda hic boyle sorular yoktu , rahat rahat istedigim sekilde yasadim ama kafanda soru isaretiyle secilecek bir hayat tarzi degil bu , endiselerin korkun varsa sevisme kimseyle ileride mutsuz ve pisman olursun

Bence yaşın bunları düşünmek için daha çok küçük. Ben 30 yaşındayım. Benim ailemde bana göre daha muhafazakar, ben de inançlı bir insanım fakat onlardan daha rahatım. Namusun kesinlikle iki bacak arasında olduğunu düşünmüyorum. Eğer kendini hazır hissediyorsan, karşındaki insana güveniyorsan, aynaya baktığında kendinden utanmayacaksan yapabilirsin. Ben bu yaşa kadar kimseyle birlikte olmadım. Çünkü o kadar güvenebileceğim bir insan çıkmadı karşıma. Ben değerliyim, benim vücudum kıymetli. 5 dakikalık zevkim için kendimi gerçekten inanıp güvenmediğim insanlara meze edemem. Ama karşımdakine inanırsam yaparım. Annem babamda ben bişi yaparsam doğrusunu yapacağımı bilir bana inanır güvenir ve sorgulamazlar. Yaptığım şeyin hesabını sadece Allah'a veririm. Günah boyutuda kimseyi ilgilendirmez. Ama benim sana tavsiyem şu an bunları düşünme. Sadece okuluna odaklan. İlk hedefin iyi bir iş bulup kendi ayakların üzerinde durmak olsun. Zaten mevcut şartlarda ülkemiz gençlerini kötü günler bekliyor. İş güç sahibi olmak artık çok daha zor. Kendi ayakların üzerinde durduğun zaman zaten hayatını kendi istediğin gibi inşa edersin. Haa benim üniversitede vardı arkadaşlarım erkek arkadaşları ile beraber olan ama çoğunun sonu ayrılık oldu. Ve kendilerini kullanılmış gibi hissettiklerini, pişman olduklarını ifade ettiler. Bence önce kendi ayakları üzerinde duran bir kadın ol. Karar senin 🙃

Benim uzun süredir ciddi bir flört etme sürecim vardı aslında ağırdan alıyoruz.3ay küstük konuşmadık bu sürede gidip biriyle cinsel birliktelik yaşamış. Bana söyledi bende haliyle kendimi kötü hissettim çünkü ben daha önce ileri boyutta cinsel birliktelik yaşamadımkarşımdaki insanında böyle olmasını isterdim. Birlikte cinselliği keşfetmeyi. Sonra konuşmama kararı aldım ama dayanamadım yazdım. Bilmiyorum birsz içimde huzursuzluk var

ailem beni guzel yetistirdi ben iyi bir insanim zaten evlilik oncesi cinsellik yasamak insanin kendi tercihidir bu bana gore yanlis bir sey degil seviyorsa insan yasayabilir bence bu baskasini ilgilendirmemeli ilerideki erkek arkadasimi da ilgilendirmez çünkü benim kararim bu tercihim. tesekkurler yorum icin ama bu konuda ailemle ayni dusunmek zorunda degilim benim hayatim cunku onlarin degil. kotu bir sey oldugunu da dusunmuyorum dindar degilim.
Zaten sorduğunuz sorunun cevabını kendiniz vermişsiniz , bu benim kararım ailem ve ilerdeki erkek arkadaşım saygı göstermek zorunda diye . Neden başkalarının düşüncelerini öğrenmek istiyorsunuz ? Bir kesim genç kızlar bakire gelinlik giymeli der diğer kesim ise namus bacak arası degil der , bunun ortası yok ne yazıkki ....

X