bekaret ile ilgili bir konu daha..

Kendi doğrularınızla yaşayın. Sizin bakire olup olmamanız sizden başka kimseyi ilgilendirmez, aileniz dahil. Herkesin bu konuda farklı düşünceleri var. Yine de cinselliği evli olduğun kişi ile yaşamak en güzeli, bu benim düşüncem.

Bence arkasında duramayacağın şeyler yapma. Senin yaşlarındayım ben de. Benim ailem muhafazakar değil, o yüzden benim bu açıdan bir sorunum yok ama senin olayın farklı. Şu an okuduğun için ailenin himayesi altındasın. Hamilelik vs her ihtimal var. Bir şey olsa doğal olarak ailen işin içine girecek ve aile yapından dolayı bu çok kötü durumlara yol açacak. Bence kesinlikle okulundan mezun olup kendi paranı kazanana kadar böyle bir şey yapma.

Merhaba, öncelikle şunu söyleyeyim malesef yaşadığımız cografyada bekaret önemli en önemsemiyorum diyenler bile yeri gelir bunu yüze vurabilir ha elbette hiccc ama hicc takmayan da vardır ama azınlıkta...o sebepten bence gerçekten güvediğiniz inandığınız insanla yaşayın bu güzel duyguları, size bir örnek vereyim çok severek evlenen yıllardır birbirini tanıyan arkadaşlarım evlendiler ve ilk gece kanama olmamış ama kız daha önce kimseyle birlikte olmamış bazen olabiliyor böyle kızlık zarı farklılıkları, neyse eşi bir kavga esnasinda bunu dile getirmiş ve arkadaşım çok üzülmüştü...yani malesef bu bir tabu bizim ülkemizde ve kırılması çok zor :/ iyi düşünün İyi insanlar çıksın karşınıza insallah

Bir kere modernim modernim diye dilinizden düşürmüyorsunuz da aslında modernliğin yanından bile geçmiyorsunuz, modernliği iki bacak arasında gören zihniyet asıl bağnazlıktır, insanların bekarken cinsellik yaşamasının modernlikle zerre alakası yoktur, cinsellik sadece tercihtir, yoksa evlenmeden yaşadığında modern falan olmuyorsun. Kaldı ki bir yandan hayat benim karar benim naraları atarken, diğer taraftan yaşarsam da ya koca bulamazsam, bulursam da bulduğum modern insanın ailesi ya da kendisi benim ailemi beğenmezse, ya ailem onları istemezse derdindesiniz, kendi içinizde büyük açmazlarınız var.
Öncelikle benim hayatım benim kararım diyebilmen için kendi hayatını idame ettirebilecek sosyal ekonomik özgürlüğün olmalı, ailen öğrenemeyeceğini düşünsende bunu öğrenme olasılığı her zaman var, hamile kalma ihtimali korunsanda her zaman mevcut, hal böyleyken daha ailesinin eline bakan öğrenci bir kızın, ailesinin bunun öğrenilmesi halinde onun geleceğini karartma ihtimali varken, saçma sapan heveslerle böyle maceralara atılması en hafif tabirle kendi ayağına sıkmaktır. Kaldı ki sizin dünya görüşünüz bu konuda açık falan değil, yoksa bu kadar evliliğe takmazdınız, zaten sizin kadar evliliğe takıntılı, ailesi muhafazakar bir kızla cinsellik konusunda rahat da davransanız, aktif cinsellik yaşayan, bu konularda açık düşünen bir adam kolay kolay sizin gibi bir kızla evlenmez. Zira öyle adamlar için evlilik sadece formalitededir.
Eğer öyle bir aileye sahipken cinsellik yaşayacaksanız, kendi ekonomik özgürlüğünüzü aldıktan ve kendi yaşamınızı kurduktan sonra, bunun sonuçlarını üzerinize alarak, Türkiyede yaşadığımıza göre bunun ilerde bazı erkekler için evlenmeme sebebi olduğunu bilerek yaşayın. Bunu yaşarsam beni böyle kabul edecek birini bulabilirmiyim ya da bu konularda açık fikirli bir insan ailesi beni ailemi ister mi korkusu zaten sizin bunu yaşamaya hazır olmadığınızı gösteriyor.

Bence yaşın bunları düşünmek için daha çok küçük. Ben 30 yaşındayım. Benim ailemde bana göre daha muhafazakar, ben de inançlı bir insanım fakat onlardan daha rahatım. Namusun kesinlikle iki bacak arasında olduğunu düşünmüyorum. Eğer kendini hazır hissediyorsan, karşındaki insana güveniyorsan, aynaya baktığında kendinden utanmayacaksan yapabilirsin. Ben bu yaşa kadar kimseyle birlikte olmadım. Çünkü o kadar güvenebileceğim bir insan çıkmadı karşıma. Ben değerliyim, benim vücudum kıymetli. 5 dakikalık zevkim için kendimi gerçekten inanıp güvenmediğim insanlara meze edemem. Ama karşımdakine inanırsam yaparım. Annem babamda ben bişi yaparsam doğrusunu yapacağımı bilir bana inanır güvenir ve sorgulamazlar. Yaptığım şeyin hesabını sadece Allah'a veririm. Günah boyutuda kimseyi ilgilendirmez. Ama benim sana tavsiyem şu an bunları düşünme. Sadece okuluna odaklan. İlk hedefin iyi bir iş bulup kendi ayakların üzerinde durmak olsun. Zaten mevcut şartlarda ülkemiz gençlerini kötü günler bekliyor. İş güç sahibi olmak artık çok daha zor. Kendi ayakların üzerinde durduğun zaman zaten hayatını kendi istediğin gibi inşa edersin. Haa benim üniversitede vardı arkadaşlarım erkek arkadaşları ile beraber olan ama çoğunun sonu ayrılık oldu. Ve kendilerini kullanılmış gibi hissettiklerini, pişman olduklarını ifade ettiler. Bence önce kendi ayakları üzerinde duran bir kadın ol. Karar senin 🙃
Eger bi gun cinsellik yasarsam sinrasinda kullanilmis hissetmeyecek sekilde yasarim ancak yorumunuz icin tesekkurler

Bir kere modernim modernim diye dilinizden düşürmüyorsunuz da aslında modernliğin yanından bile geçmiyorsunuz, modernliği iki bacak arasında gören zihniyet asıl bağnazlıktır, insanların bekarken cinsellik yaşamasının modernlikle zerre alakası yoktur, cinsellik sadece tercihtir, yoksa evlenmeden yaşadığında modern falan olmuyorsun. Kaldı ki bir yandan hayat benim karar benim naraları atarken, diğer taraftan yaşarsam da ya koca bulamazsam, bulursam da bulduğum modern insanın ailesi ya da kendisi benim ailemi beğenmezse, ya ailem onları istemezse derdindesiniz, kendi içinizde büyük açmazlarınız var.
Öncelikle benim hayatım benim kararım diyebilmen için kendi hayatını idame ettirebilecek sosyal ekonomik özgürlüğün olmalı, ailen öğrenemeyeceğini düşünsende bunu öğrenme olasılığı her zaman var, hamile kalma ihtimali korunsanda her zaman mevcut, hal böyleyken daha ailesinin eline bakan öğrenci bir kızın, ailesinin bunun öğrenilmesi halinde onun geleceğini karartma ihtimali varken, saçma sapan heveslerle böyle maceralara atılması en hafif tabirle kendi ayağına sıkmaktır. Kaldı ki sizin dünya görüşünüz bu konuda açık falan değil, yoksa bu kadar evliliğe takmazdınız, zaten sizin kadar evliliğe takıntılı, ailesi muhafazakar bir kızla cinsellik konusunda rahat da davransanız, aktif cinsellik yaşayan, bu konularda açık düşünen bir adam kolay kolay sizin gibi bir kızla evlenmez. Zira öyle adamlar için evlilik sadece formalitededir.
Eğer öyle bir aileye sahipken cinsellik yaşayacaksanız, kendi ekonomik özgürlüğünüzü aldıktan ve kendi yaşamınızı kurduktan sonra, bunun sonuçlarını üzerinize alarak, Türkiyede yaşadığımıza göre bunun ilerde bazı erkekler için evlenmeme sebebi olduğunu bilerek yaşayın. Bunu yaşarsam beni böyle kabul edecek birini bulabilirmiyim ya da bu konularda açık fikirli bir insan ailesi beni ailemi ister mi korkusu zaten sizin bunu yaşamaya hazır olmadığınızı gösteriyor.
yasimdan dolayi boyleyim, bir 5 yil 10 yil sonra ne dusunecegimi kimse bilemez. Evlilige takintimin gececegini dusunuyorum geciyor da, boyle olumsuz konusmaniz beni uzdu. Onun disinda haklisiniz su an hazir degilim ancak daha 19 yasindayim. Kendimle celismem cok normal degil mi sizce de? Sadece bir gecis donemindeyim ve hicbir sey icin acele etmemeye karar verdim.

Benim uzun süredir ciddi bir flört etme sürecim vardı aslında ağırdan alıyoruz.3ay küstük konuşmadık bu sürede gidip biriyle cinsel birliktelik yaşamış. Bana söyledi bende haliyle kendimi kötü hissettim çünkü ben daha önce ileri boyutta cinsel birliktelik yaşamadımkarşımdaki insanında böyle olmasını isterdim. Birlikte cinselliği keşfetmeyi. Sonra konuşmama kararı aldım ama dayanamadım yazdım. Bilmiyorum birsz içimde huzursuzluk var
Bence siz kusunce 3 ayda baskasiyla olabilmesi kotu bir sey, durust davranmis en azindan dicem de bilmiyorum ben guvenemezdim sanirim. Onun disinda cinsellik yasamasi sizi rahatsiz etmesin bence eger gecmisinde yasadiysa ama sizle kusup yasamasi kotu bir sey ben olsam bunu kaldiramazdim

Kendi doğrularınızla yaşayın. Sizin bakire olup olmamanız sizden başka kimseyi ilgilendirmez, aileniz dahil. Herkesin bu konuda farklı düşünceleri var. Yine de cinselliği evli olduğun kişi ile yaşamak en güzeli, bu benim düşüncem.
Sanirim simdilik yüzeysel seylerde kalacagim, yorumunuz icin cok tesekkurler haklisiniz. Bir gun gercekten hazir olduğumda ve seks yapmak istedigimde kimsenin gorusunu umursamayacagim cunku bu beni ilgilendirir. Ancak o zaman daha gelmedi.

yasimdan dolayi boyleyim, bir 5 yil 10 yil sonra ne dusunecegimi kimse bilemez. Evlilige takintimin gececegini dusunuyorum geciyor da, boyle olumsuz konusmaniz beni uzdu. Onun disinda haklisiniz su an hazir degilim ancak daha 19 yasindayim. Kendimle celismem cok normal degil mi sizce de? Sadece bir gecis donemindeyim ve hicbir sey icin acele etmemeye karar verdim.
Verdiğiniz cevapla bile böyle bir konuda sorumluluk alabilecek olgunlukta olmadığınızı gösteriyorsunuz. Siz daha kendinizi ve ne istediğinizi bile tam olarak bilmiyorsunuz aslında, ailenizi cinsellik konusunda açık olmamakla eleştirirken, özünde bir yanınız onlar gibi düşünüyor, kaldı ki 19 yaşında eğitim görem bir kızın cinsellik yaşamama nedeni kesinlikle koca bulamam , evlrnemem olmamalı.
Öncelikle şu serbest cinsellik yaşayan moderndir görüşünü kafanızdan atmalısınız. Modernliği bununla bağdaştırnak sadece cahillerin yapacağı birşeydir. Cinsellik sadece tercihtir, kimisi evleneceği insanla yaşamak ister, kimisi aşık olduğu insanla, kimisi içince sadece insani bir ihtiyaçtır ve karşı cinsi beğenmesi yeterlidir, bu tercihleri kimseyi bağnaz yapmadığı gibi, modernde yapmaz.
Öncelikle cinsellik yaşayacaksanız sonuçlarını da peşin peşin kabul edeceksiniz, hamile bile kalsanız partnerinizin sizle evlenme zorunluluğu olmadığını bilecekseniz, bunun yaşadığınız toplumda tabu olduğunu, toplumun bir kesimi için önemli olduğunu, bu nedenle karşı cinsle ilerde sıkıntı yaşayabileceğinizi bileceksiniz, ailenizin sizi destekleyen bir dünya görüşü yoksa hem ekonomik hemde sosyal yönden kendinize yetebilecek gücünüz olmalı. Sizinle benzer aile yapılarımız var, sana bir 16 yıl sonradan sesleniyorum, anlık hevesler için geleceğini yakma, bende muhafazkar bir aileden geliyorum, iyi bir üniversiteden mezun oldum, iyi bir işim var, bunları böbürlenmek için yazmıyorum, bundan 17 yıl önce İstanbula üniversiteye geldiğimde aynı yurtta kaldığım ya da beraber okuduğum senin gibi çok arkadaşım oldu, benzer aile yapılarından geldiğim arkadaşlarım ben ailem gibi değilim iyi bir okul okuyorum, farklı bir çevrem olacak havası ile ve seninde övündüğün gibi çok güvendikleri güya modern erkek arkadaşlarının yönlendirmeleri ile yaşadılar bazı şeyler, ama hayat herkese eşit olmadı, bir elin parmağını geçmeyecek kadarı, dediğin gibi düzgün evlilikler yaparken, büyük bir kısmıda güvencesi olmadan yaşadıkları cinselliğin bedelini ağır ödediler, hamile kalıp bebek aldıranda oldu, ailesi duyup okuldan alınanda, erkek arkadaşlarından büyük kazıklar yiyende, hatta habersiz çekilen görüntüleri internete düşen bile oldu, bunlar ucuz türk filmi senaryosu gibi görünsede malesef ülke gerçekleri, iş hayatında da önünü ardını düşünmeden, güvence olmadan cinsellik yaşayan kızların yaşadıkları sıkıntıları bizzat gördüm.
Daha 19 yaşındasın, ne kadar kendine aklına güvensende, daha ne hayatı ne de erkekleri gerçek anlamda tanımıyorsun. Ailen sana muhafazkar yapılarına rağmen bir şans vermiş okumana destek olmuş, sen bu fırsatı değerlendir, okulunu oku, gez dolaş, kendini geliştir, geleceğini kur, erkek arkadaşların tabi ki olsun ama sonuçlarını şuan için göğüsleyemeyeceğin şeyler yaşama, zaten iş güç sahibi olup, kendi hayatının sorumluluğunu alınca eğer sonuçlarını kabullenirsen istediğini istediğinle yaşarsın,en azından ters bir durumla karşılaştığında da benim kararım diye arkasında durabileceğin maddi manevi gücün olur.
Bir büyüğün olarak söylüyorum, hayata, erkeklere, cinselliğe ve evliliğe çok yanlış pencerelerden bakıyorsun. Cinsellik= modernlik değildir. Hani demişsin ya 19 yaşındayım evlilik takıntım normal diye hiç normal değil, 19 yaşında bir kızın cinsellik yaşamama nedeni evlilikten ziyade geleceğinden kariyerinden endişe etmesi, bunları tehlikeye atmaması olmalı. Yoksa evlenmemek dünyanın sonu değil, ama bu nedenle ailen tarafından eğitimin engellenirse bu senin için dünyanın sonu olur.

Sanirim simdilik yüzeysel seylerde kalacagim, yorumunuz icin cok tesekkurler haklisiniz. Bir gun gercekten hazir olduğumda ve seks yapmak istedigimde kimsenin gorusunu umursamayacagim cunku bu beni ilgilendirir. Ancak o zaman daha gelmedi.
Bu arada kimsenin size cinsellik yaşamak konusunda baskı yapmasına izin vermeyin. Karşınızdaki kişi sizi gerçekten seviyorsa size saygı duyar. Duymuyorsa yanlış kişidir. Teyze nasihati gibi olmasın. Siz kendinizi korursunuz, kendinize güvenin.

Verdiğiniz cevapla bile böyle bir konuda sorumluluk alabilecek olgunlukta olmadığınızı gösteriyorsunuz. Siz daha kendinizi ve ne istediğinizi bile tam olarak bilmiyorsunuz aslında, ailenizi cinsellik konusunda açık olmamakla eleştirirken, özünde bir yanınız onlar gibi düşünüyor, kaldı ki 19 yaşında eğitim görem bir kızın cinsellik yaşamama nedeni kesinlikle koca bulamam , evlrnemem olmamalı.
Öncelikle şu serbest cinsellik yaşayan moderndir görüşünü kafanızdan atmalısınız. Modernliği bununla bağdaştırnak sadece cahillerin yapacağı birşeydir. Cinsellik sadece tercihtir, kimisi evleneceği insanla yaşamak ister, kimisi aşık olduğu insanla, kimisi içince sadece insani bir ihtiyaçtır ve karşı cinsi beğenmesi yeterlidir, bu tercihleri kimseyi bağnaz yapmadığı gibi, modernde yapmaz.
Öncelikle cinsellik yaşayacaksanız sonuçlarını da peşin peşin kabul edeceksiniz, hamile bile kalsanız partnerinizin sizle evlenme zorunluluğu olmadığını bilecekseniz, bunun yaşadığınız toplumda tabu olduğunu, toplumun bir kesimi için önemli olduğunu, bu nedenle karşı cinsle ilerde sıkıntı yaşayabileceğinizi bileceksiniz, ailenizin sizi destekleyen bir dünya görüşü yoksa hem ekonomik hemde sosyal yönden kendinize yetebilecek gücünüz olmalı. Sizinle benzer aile yapılarımız var, sana bir 16 yıl sonradan sesleniyorum, anlık hevesler için geleceğini yakma, bende muhafazkar bir aileden geliyorum, iyi bir üniversiteden mezun oldum, iyi bir işim var, bunları böbürlenmek için yazmıyorum, bundan 17 yıl önce İstanbula üniversiteye geldiğimde aynı yurtta kaldığım ya da beraber okuduğum senin gibi çok arkadaşım oldu, benzer aile yapılarından geldiğim arkadaşlarım ben ailem gibi değilim iyi bir okul okuyorum, farklı bir çevrem olacak havası ile ve seninde övündüğün gibi çok güvendikleri güya modern erkek arkadaşlarının yönlendirmeleri ile yaşadılar bazı şeyler, ama hayat herkese eşit olmadı, bir elin parmağını geçmeyecek kadarı, dediğin gibi düzgün evlilikler yaparken, büyük bir kısmıda güvencesi olmadan yaşadıkları cinselliğin bedelini ağır ödediler, hamile kalıp bebek aldıranda oldu, ailesi duyup okuldan alınanda, erkek arkadaşlarından büyük kazıklar yiyende, hatta habersiz çekilen görüntüleri internete düşen bile oldu, bunlar ucuz türk filmi senaryosu gibi görünsede malesef ülke gerçekleri, iş hayatında da önünü ardını düşünmeden, güvence olmadan cinsellik yaşayan kızların yaşadıkları sıkıntıları bizzat gördüm.
Daha 19 yaşındasın, ne kadar kendine aklına güvensende, daha ne hayatı ne de erkekleri gerçek anlamda tanımıyorsun. Ailen sana muhafazkar yapılarına rağmen bir şans vermiş okumana destek olmuş, sen bu fırsatı değerlendir, okulunu oku, gez dolaş, kendini geliştir, geleceğini kur, erkek arkadaşların tabi ki olsun ama sonuçlarını şuan için göğüsleyemeyeceğin şeyler yaşama, zaten iş güç sahibi olup, kendi hayatının sorumluluğunu alınca eğer sonuçlarını kabullenirsen istediğini istediğinle yaşarsın,en azından ters bir durumla karşılaştığında da benim kararım diye arkasında durabileceğin maddi manevi gücün olur.
Bir büyüğün olarak söylüyorum, hayata, erkeklere, cinselliğe ve evliliğe çok yanlış pencerelerden bakıyorsun. Cinsellik= modernlik değildir. Hani demişsin ya 19 yaşındayım evlilik takıntım normal diye hiç normal değil, 19 yaşında bir kızın cinsellik yaşamama nedeni evlilikten ziyade geleceğinden kariyerinden endişe etmesi, bunları tehlikeye atmaması olmalı. Yoksa evlenmemek dünyanın sonu değil, ama bu nedenle ailen tarafından eğitimin engellenirse bu senin için dünyanın sonu olur.
Ne güzel yazmışsınız ağzınıza sağlık. Sizi yetiştiren anaya babaya da helal olsun 😊🙏👏

Bir büyüğün olarak sana tavsiyem daha 19 yaşındaymışsın,cinsellik yaşaman için yaın daha çok küçük be evladım.
Şu an bir dönemden geçiyorsun olayları farklı düşünüp farklı bir hayat yaşamak istiyorsun belkide.
Bunu yaşamak içinde sakın acele etme.
Nacizane tavsiyem budur sana,hele ki ülkemizde cinsellik konusu hala tabuysa.

Degistirmiyorum zaten onlara gunah bana degil diyorum ben inancli degilim cunku, musluman degilim yani anlatabildim umarim
Dine inanmıyorun dediğin için buraya kadar bir şey dememiştim ama günah sevap kavramı dine ait birşey bu yüzden günah olduğunu düşünmüyorum ve benim gibi düşünenlerden fikir almak istiyorum diyemezsiniz

Öncelikle herkese merhaba, ben üniversite öğrencisi bi genç kızım. Buyuksehirde yaşıyorum iyi bir okuldayim cevrem iyi. Yakın zamanda bir erkek arkadaşım oldu ve haliyle hayatıma yeni bir alan eklendi, cinsellik. Henüz bir şey yapmadık ama olabileceğini biliyorum ki erkek arkadaşımla ayrılsam bile genel olarak hayatımda ne yapacağımı düşünüyorum bu konuda. Etrafımda cinsellik yaşayan birçok kız var ancak genelde modern ailelerden geliyorlar. Ben muhafazakar bi ailede büyüdüğüm için sanki bakire olmamak hep yargilanir gibi hissediyorum. Ilerde baska biri bana bu konuda sıkıntı cikarirsa ya da bakire degilim diye eglenip geceyim gozuyle bakarsa diye korkuyorum. Aslinda dedigim gibi cevrem cok modern ancak kucukken yetistirildigim cevreden dolayi hala oyle hissediyorum sanirim. Bir yandan da belli bi dusunceye ulasamamis erkekle ben evlenmek istemem yani buna takan biriyle. Birçok baslik okudum bunu umursamayan cok erkek oldugu soyleniyor ki bence de oyle ancak sizce evlenirken ailem sorun olur mu bu konuda. Bekareti takmayan erkekler genelde modern ailelerden geliyorlar bu yuzden benim aileme sahip olan biriyle evlenmek istemezler gibi geliyor. Bu konuda etrafinizda gordugunuz ornekler nelerdir sizce kendi dogrularimla yasayip kendim gibi bir erkek bulabilir miyim ve ailem sorun olur mu yoksa sorun olmaz mi boyle bir durumda. Simdiden tesekkurler cevaplarinizi bekliyorum ve lutfen dine baglamayin cunku dindar degilim.

ben de senin gibiydim hem aile yapısı hem çevre olarak ve ilk cinselliğimi üniversitede çok sevdiğim biriyle yaşadım ve o zaman bundan hiç pişmanlık duymadım. ne var ki ayrıldık ve ben o dönem büyük bir bunalıma girdim ama bunalımda olduğumu bile sanmıyordum. günümü gün ettim malesef ve şu an ya ben bunu hayatıma niye aldım niye birliktelik yaşadım ki dediğim 1-2 kişi oldu hayatımda. sanırım artık bakire olamdığım için bunu yaşamakta bir sorun görmedim ve hayatımdaki insanlardan sevilmeyi o şekilde talep ettim. daha sonra hayatıma nişanlım girdi ve cinselliğin aslında benim düşündüğüm gibi hop oldu bitti hadi şimdi yoluna bak kafasında bir şey olmadığını, manevi olarak da hem partnerimizin enerjisel yükünü aldığımızı hem de aramızda hiç kopmayacak bir bağ oluştuğunu okudum. yani sen o kişiyi daha sonra hayatında hiç görmesen bile ne yazık ki bu enerjisel bağ asla kopmuyor. ve düzgün olarak temizlenmezsen (manevi olarak) devamlı o yükü taşımaya devam ediyorsun. yani günümüzde bize anlatıldığı kadar basit ve sıradan birşey değil bu. işte bunları öğrendiğimde çok pişman olmuş ve keşke bekleseydim demiştim. o yüzden herşeyden önce, ailem ne der, ilerideki eşim/sevgilim en der demeden önce lütfen lütfen bu konuyu araştır ve bilinçlen. gerekirse erkek arkadaşınla da konuş derim. ezoterizmde cinsellik, karmik bağlar, islamiyette enerjisel yükler... bu tip başlıkları araştırabilirsin.. sevgiler

Dindar degılım deyıp durma guzelım ya dındarlıkda sana bayılmıyor zaten Allah herkese nasip etmez dindar olmayı sıkıntı yok yani dindar olmak sana nasip olmaz zaten buraya boyle sacma sorular sormayın ya bızıne git napıyosun yap ne diyelim yanı kızım
güzel arkadaşım hüküm verme, biz kimiz ki? arkadaşımızın belli ki kafasın karışmış lütfen güzellikle yaklaş

X