Belirsizlik🙊

baharrr34

Aynı bedende en güzel yolculuk💞
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
2.658
8.198
31
Arkadaslar merhaba. Eşimle bebek istemeye karar verdik ve bu ay ilk kez korunmasiz sekilde iliski yasadik. ve regl 2 gun geckti normalde günü gunune bazen gununden 2 gun oncesinden olan bir duzenim vardi. Ve planli gebelik istedigim icin sac boyatacaktim daha yapamam belki diye. bi turlu vaktim olmadi simdide regl gecikince boyamakta cok kararsiz kaldim. Ilk aydan hemen hamilelik olmaz diye dusunmustum yada psikolojikmenmi bilemiyorum.. Sac duz renk dip boyasinin bi zarari olur mu yada bikac gun bekleyip test mi yaptirsam? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler 🌼🌼🌼

Saç boyatmak zararlı olan bütün kimyasalları vücudun bir anda emmesi gibi dusunulmemeli.
O kadarcik boyanın zararlı olabilecegini düşünmüyorum ama endişen varsa boyatma..
Zaruret değil ki..
Bir yanda bebek bir yanda saç boyası şeklinde düşünmek pek doğru değil.
İçine sinmiyorsa boyatma.

Arkadaslar merhaba. Eşimle bebek istemeye karar verdik ve bu ay ilk kez korunmasiz sekilde iliski yasadik. ve regl 2 gun geckti normalde günü gunune bazen gununden 2 gun oncesinden olan bir duzenim vardi. Ve planli gebelik istedigim icin sac boyatacaktim daha yapamam belki diye. bi turlu vaktim olmadi simdide regl gecikince boyamakta cok kararsiz kaldim. Ilk aydan hemen hamilelik olmaz diye dusunmustum yada psikolojikmenmi bilemiyorum.. Sac duz renk dip boyasinin bi zarari olur mu yada bikac gun bekleyip test mi yaptirsam? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler 🌼🌼🌼
Ben de ilk korunmasızda olmaz demiştim. Ama gebelik sayacımı görüyorsunuz 🙂😂

ya ben hic ihtimal vermiyodum bu kadar kolay mi bu isler.diyordum simdi gecikti ve hic regl belirtim.yokken bi telasa kapilmadim degil😁

Benim bir hafta gecikmişti. Yumurtama zamanı dışında ilişki, e bi de ilk korunmasız ilişki yaş da 33 tü. Dedim yok canım. Test yaptırayım da içim rahatlasın 😂 bi baktım ohooo 6 haftalık bebe

Ben olsam boyatırdım. Saç boyası kullanmak baslı basına zarar vermez herhalde çocuga

Erken gebelik testleri var ondan alın yapın evde adet tarihinden 1 hafta önceye kadar yapılıyor ve garanti sonuç veriyor diye biliyorum

Gecikme olduysa çok büyük ihtimalle eczanedeki testlerde belli olur. Her ihtimale karşı garanti olsun diye kan testi verin o kesin sonuç verir.

Bir de saç boyası ile ilgili şunu söyleyebilirim. Gebelikten bir süre önce kırmızıya boyatmıştım saçlarımı. Gebelik boyunca da kimyasal olmayan bir şampuanla yıkadım rengi hiiç akmadı ama diplerim yarıya kadar geldi ay çok fena idi.

Saç boyamayla anne karnındaki bebek arasında bir ilişkiyi gösteren sonuç yok. Benim iş arkadaşım, yengelerim, teyzemin kızları , hepsi boyadı çocuklarda da bir şey yok. Yalnız bir an önce test yapın veya kan verin, eğer hamilelik yoksa kendinizi boş yere moda sokup üzülmeyin
dr umun boyatabilirsin demesiyle ilk 3 aydan sonra ben de boyadım bitkisel boyalarla.ki kendisi çok tanınmış bir kadın doğum dr uydu.zararı olsa boyatma derdi diye düşünüyorum.

Zaten iki gün gecikmiş 5.gune kadar bekle test yap yoksa yoktur zaten öyle boyat. O riski göze alma sen yinede tedbiri al

X