Ben bir hata yaptım, bana yol gösterin..

Kendimi keserim biçerim diyenler bi b.k yapamaz merak etme.

Bende takıntılı biriyle görüştüm ayrılsam da okuluma,evime gelirdi.

En sonunda bir kriz geçirdim başlarım sana da deyip çiçeğini sokağa fırlatıp,tokadıda yapıştırdım. Sokakta herkes bakmıştı.
Arkama bakmadan eve girdim.

İyiki bırakmışım kurtulmuşum ondan.

Yıllar sonra hay kafama ediyim bu kıroda ne bulmuşum diyorum kendime.Hatırlamak bile istemiyorum.

Ben yerinde olsam tek parçam kalmasa da kıyafetleri verirdim zor değil bende zorlukla tek parça hatta milletin kıyafetleriyle gezdim. Atardım aldıklarını,arayıp rahatsız etmesin diye ailesine söyler olmazsa suç duyurusunda bulunurdum.

Ne aramalarina cevap verin ne de mesajlarina. Size aldıklarını mi veriyosunuz parasını mi verin sonra da ne soylerse soylesin iletisiminizi kesin.başka türlü kurtulamazsiniz. Numarasini engelleyebilirsiniz . Annenizin sizin falan. Kimseden ulasamasin hic bir sekilde. Psikopata bağlamış gibi. Korktum ya.

Ay bu knuyu gecende actılar aynı kişi heralde bence evlenme oku o cocugu bırak heralde her yıl bır lıselıyı evıne alıkoyup ben senın kcanım dıyor nıkahsız evcılık oynuyor

Bundan sonra başkasıyla olmaz diye birşey yok. Herkes istediğini yaşar bu hayatta ve kendinden sorumludur. İlerdeki eş adayiniz önceki hayatına saygı duyarsa yanınızda olur. Ayrıca bakalım kendi ne naneler yemiş. Takilmayin böyle şeylere yaşınız daha çok küçük. Ayrıca mutlaka okuyup mesleğinize elinize alın. Yarın ne olacağı belli olmaz.

Hangi ilde yasıyorsun? Nisanlım dediğin kisiyle ayrıldın mı? Abim olarak gordugum biri boyle bi olay yasadı ama simdi baskasıyla nisanlı aynı kisiden mi bahsedıyoruz merak ettim

Merhaba canım. Daha üniversitesiliyim ve kendimden 5 yaş büyük biriyle birlikteyim yazısını gordugum an kesin aşırı kıskanç diye bir hisse kapıldım. Ve hislerim doğru çıktı. Bu kıskançlığın, kısıtlamaların ve okumanı istememesinin tek bir nedeni var. Senin her denileni kabul eden biri(eş bile diyemeyiz buna) olmanı istiyor ve okuyup kendi ayaklarının üzerinde durabilirsen bu mümkün değil yani beyefendinin işine gelmez. Bak canım ben bu ilişkinin biraz daha az kıskanç versiyonunu 2 ay önce bitirdim. Ve 2 yılımı böyle birine vermiş olmamın üzüntüsünü yaşıyorum. Nişanlı belki seni seviyor olabilir ama sağlıksız bir sevgi bu, kendine güveni yok. Sakın bir daha onun gibisi karşıma çıkmaz diye düşünme. Asıl senin gibisi onun karşısına çıkmaz ve bunu biliyor. Son kararı tabii ki sen kendin vereceksin. Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım :)

Ayrıl gitsin bu dar kafalı cahilden.
Ne demek seni ailenle görüsturmuyor. Nisanliyken evlendik diye sana baskı yapıyor. Bırak yahu seni iyice sindirmiş bu.
Evlenirsen ömrün 4 duvar arasında geçer.
Kv kp ugrasip durursun.
Kaç kaç kaç...
Bir zar için evlenilmez.
Calış git diktir.
Bence gerekte yok karsina cıkan adama yüreklilikle sevdim yaptım hataydı. Biliyorum de. Mantıklı açıkladıktan sonra gercekten seven senin bi zarına değil karakterine kisiligine bakar.
Artık şu zar kafasından kurtul.

Kendini iliskiye girdik diye ezdirme. Seni iyice sindirmiş.

ben anlamadim yaa siz bunla nisanlimisiniz evlimisiniz nisanliysaniz nisanlin neswn kocanim ben tarI konusuyor iliskimi oldu yoksa

Diyelim ki günün birince görücü usülü evlilik yapmak istesem hani ailemin akrabalarımın çevresinden biriyle, boşandım desem birşey demezler ama ilişki yaşadım dersem herkes öğrenir beni kirli görürler..
kac yasindasin?
aslinda şu dedigine burda kizanlar var
ne sacma dusunce fLan diye ama toplumumuzda bu boyle..bence yinede evlenme sonucta baska asik olucagin evlenecegin adama basta bunu anlatirsin gidipte sulalesine ailesine aciklama yapmak zorunda degilsin...o kiside onemi yok derse ikinizin arasinda kapanir gider konu..

ben anlamadim yaa siz bunla nisanlimisiniz evlimisiniz nisanliysaniz nisanlin neswn kocanim ben tarI konusuyor iliskimi oldu yoksa
Nişanlılar. Ilişki olmuş. Cocuk evli gibi davranıyor. Kızdan da aynı seýi bekliyor(!)
Kızımızda ilişki için evlenmek zorunda hissediyor kendini. Baska erkeklerin onu kullnamasindan korkuyormuş. Sanki bu çocuk onu kullanmıyormuş gibi...

kurmaca ıntıharına 'hastaneye gıt' demışsın ya orda kaybettın.adam annene mesajlar atıo hala onu dusunuosun.Keşke gebersen ne guzel olur desen her soyledıgıne boyle ters cevaplar verebılsen adam sogur senden.cok vıcdanlısın bunu kullanıo.elbıse konusu tam fırsatı bahanen olsun.elbıselerıde ıstedıkten sonra ıyıce tıksındım artık ıkı dunya bıraraya gelse olmaz ,senın gıbı cımrıyle ömur gecmez elbıse ısteyecek kadar alcaldın de.her duygu sömurusunde azına gelenı say lutfen.mıgdemı bulandırdı kocaymış..ne kocası şızofren desene canım.sesın cıksın hala kıyamıosun.elbıselerınıde tek elden gıyın ama ver,bahanesı kalmasın.

Hanımlar hepiniz çok güzel yorumlar yaptınız yön gösterdiniz hepsini uyguladım.
Hala benimle konuşmaya çalışıyor rica ediyor resim istiyor beni görmek istiyor bende ters ve kısa cevaplar veriyorum.
Yarın gidip yeni bir numara almak en mantıklısı. Ama bir yanım onu seviyor bazen özlüyor, bu yaptıkları aklıma gelince de buz gibi soğuyorum nasıl yüzyüze bakarız ki, o herşeyi unutmuş gibi davranabilir ama ben yapamam işte, söküp atmakta zor..
Adam gibi bekleseydi çalışsaydım okul okusaydım kendi ayaklarımın üzerinde durabileceğimi kanıtlasaydım..bir ihtimal evlenebilirdik seneler sonra. Ama huylu huyundan vazgeçmez ki.. Hem annemlere neler dedi, ona mesajlar attı beni suçlu çıkarmak için eski hatalarımı çıkıp gezmelerimi söylemek için. Benden aldığı şeyleri istedi işte bu en çirkin şeydi..
Ben en kısa zamanda bir işe giricem.. eğer derse ki; tamam bende yanındayım, yaptıklarım için binlerce kez özür dilerim ve bir daha tekrarlanmayacak cahillik ettim derse, onunlar görüşmeye devam etmeli miyim.
Herkes ikinci bir şansı hakeder mi? Lütfen kırıcı olmadan cevap verin biliyorum olumlu şeyler demeyeceksiniz ama aklıma takılıyor uyuyamıyorum.

X