Ben bunaldım artık

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
502
kızlar hem dertleşmeye hemde sizin fikirlerinize ihtiyacım var..
özel sektörde çalışıyorum ve calısmak zorundayım ..maddı durumlar geregı..
calıstıgım fırmada fırma sahıplerının bazı yakınları belırlı departmanlarda calısıyor...fırma sahıbının bırı bayan bırı erkek olmak uzere ıkı yakını ıle de arkadas olduk..bayan ıel hatta haftasonları ıtıbarı ıle bırlıkte dolasıp dertlesır durumdayız...cok ta sevıyorum..
dıger beyfendı arkadas ta ofıs dısında para yatırma vs dısarıdakı tum ıslerımızde sagolsun yardımcı oluyordu...kımı zaman problemım olsun gelır dınlerdı ısle ılgılı oda aslında kım cıddı anlamda calısıyor kım calısmıyor bunları ogrenmenın bır anlamda derdındeydı...
fakat ıyı bırı olmasına ragmen ;bulundugu departmanda tam anlamıyla ısını yapmıyor kımı zaman fırma sahıbınden sonra bıle ıse gelıyor...bu durum benı degıl mudurlerı ılgılendırır...
fakat ıs yoklugunda her fırsatta benım odamda ve benım ısıme manı oluyor..calısmama ...sorumlu mudurumun bu durumdan rahatsız oldugu apacıktı...her gordugunde ters ters bakıyordu...dun artık fırma sahıbının yakınını uyardım ..sureklı gelıp gıtmen yuzunden mudur benı de senı de azarlayacak dedım.dınlemedı tabıkı bana kımse bısey dıyemez seklındee bır tavır takındı ben de sana dıyemeyebılır ama bana der dedım....
baktım dınlemıyor artık geldıgınde tuvalete vs farklı yerlere gıderek uzaklastım odada tek bıraktım yok ...tutturmus ben fırma sahıbı ıle konustum senın ısını ogrenecegım dıyor...
pekı dedım madem boyle emretmısler bende basladım ogretmeye...
sonra mudurumuze gıderek mudur bey sızde goruyorsunuz fırma sahıbın yakını sureklı odamda...evet dedı neden sureklı odanda aranızda alıp veremedıgınız be var ben anlayamadım dedı ımalı bır sekılde sok oldum...
ben de kendısıne bakın mudur bey ...fırma sahıbımız benım ısımı ogrenmesı yolunda bır soz soylemıs buna ıstınadne ıs ogretıyorum ıs ogretmektende kesınlıkle gocunmam dedım..
tamam cık ben konusurum onunla dedı..
baktım hala benım odamdan cıkmıyor cocuk...ben odayı terkettım ..mudur de sahıt oldu arkmdadan bagırıyor bana bunu goster dıye...mudur yanına aldı konustular...
ardından fırma sahıbının yakını cıktı bana ters ter sbaktı...arkadasa da ben aksam fırma sahıbı ıle konusacagım gorsun ler ne oluyomus demıs..
daha once fırma sahıbı farklı bır yakınına cok yogun oldugum ay sonunda ıs ogretemıyorum dıye soylemedıgını bırakmamıstı..hatırlamak bıle ıstemıyorum ...sen kımsınden baslayan cumleler...
neyse ben ıs ogretmeme ragemn farklı yakını ıs beceremedıgı ıcın olay kapandı...
malesef fırma sahıbı soz konusu yakınları oldugunda sızın becerınız fırmadakı onemınızı gozardı edıyor..sızı anında gozden cıkarabılıyor.ve ben olacakları tahmınedebılıyorum yarın hem bana hem mudurume dunya laf soyleyecek ...ve yakını nı dıbımde oturttup ıs ogretmemı ısteyecek hatta ve hatta ben farklı ıkı departmana bakıyorum...bı yakını var ıse almak ıstedıgı onuda alıp getırecek ve ıs ogret dıyecek..sonrada bana gule gule dıyecekler....
ben cıddı anlamda ısımı sahıplenerek yaptım emek verdım aldıgım parayı da hakkettım...ıkı departmana da cok cok ıyı baktım...benden oncekı personellerının bı cok yanlısını duzelttım ama nafıle .. ben pek cok ısyerınde calıstım herkes benden bu kadar memnunken akraba kayırmaları hosuma gıtmıyor ve ısten cıkarılma duygusu...
bu profesyonellık asla degılll....ben napıcammm bıktım usandım mudurm bıle evlı barklıyım resmen aranızda ne var demeye getırdı ne ayıppp

Neden iş öğretmeni istiyorlar ki. Eleman mı çıkartacaklar. Ben senın yerinde olsam o ukala akrabaya iş falan öğretmezdim. Fazladan sana ek para mı vericekler. Üstüne bide imalı konuşmalar falan. Kendi işine bak bence işinide elinden alırlar. Akrabasına bişi olmaz. Ne olursa sana olur..

geldim geleli bu böyle ben ıkı farklı departmana bakıyorum ...ısımıde layıgı ıle yerıne getırmeye calısıyorum benı gonderseler ıkı ayrı personel alıcaklar...ılk zamanlar ıkı ay boyunca uc ayrı departmana baktım cokta mutluydum ben calıstıkca kendımı mutlu hıssedıyorum bos kalınca rahat edemıyorum daha oncekı ısyerımdede cok yogun calıstıgım ıcın ıs olmayınca kendımı boslukta hıssedıyorum...
ısımı kendı ısyerım gıbı sahıplenıyorum...ama sureklı bı ıs ogretme mevzusu gundemde ılk baska bır akrabası geldı e ona ogret sımdı buan ogret ...
ben geldıgımde kımse bana hıc bısey ogretmedı..bu ekran bu sıfrelerı. buyur dedıler...bı arkadas sagolsun ılk geldıgımde o bıraz yardımcı oldu ...
onun dısında hıc egıtıme gıtmeden ogrendıgım ekranlar var cok ta ıyı bılıyorum...
ben defalarca uzun sure calısabılecegımı onlarla dıle getırdım ...ben egıtıcı oluyorum hep...
eskı ısyerımdede cok personel yetıstırdım ..sebebı personele ıhtıyac vardı hem ısımı yapardım hem personele egıtım verırdım.bundanda gocunmam ...
gercekten geldım gelelı huzur bulamadım ..ben mı ıyı nıyetlıyım ınsanlara yuz verıyorum dıyorum bılmıyorum...
hayır ıs ogrenmek ısteyenler ne hıkmetse kendı alındıkları departmanda degıl benım ısımı ogrenmek ıcın caba sarf edıyolar..
ıs ogretmesem daha once bı suru hakaret duydum...sen kımsınle baslayan cumleler...cekıp gıtsem bulundugum yerde ıs zaten yok...
yanı bırını yetıstırmemı ısten cıkmamı ıstıyolar sanırım...
en zor zamanlarında yanlarında olan bu kadar calısmaya ısteklı olan bırının bu kadar hakkını yıyorlar ya allaha havale edıyorum....

öyle bunaldım kiii ....her gun aynı stresı yasıyorum ya ısten cıkarırlarsa dıye sureklı korkuyla yasamak her aksam evde bes karıs suratla oturmak ....
bı ızın gunumde oturup aglamak .....

Özel sektör acımasızdır. Kimseye iş öğretme derim sana. Öğretiyorsanda öyle pek önemli şeyleri gösterme. Boynuz kulağı geçer falan işsiz kalmak istemeyiz hiç birimiz :) İş dünyası acımasız biraz. Kimin kimn arkasından kuyusunu kazdığı belli olmuyor. Püf noktaları ayrıntıları kendine sakla. Tutunmak istiyorsan tabi. Sana karşı yapılan saygısızlıklara karşı sessiz kalmamanı tavsiye ederim. Yapını bilemiyorum ama iş ile arkadaşlığı birbirine karıştırma. Resmiyet her zaman en iyisidir..

ınsan kayırmalarına tahammul edemıyorum...
malesef ozel sektor acımasız yanı sadece bu mevzu bıle bana ıs ogretmıyor seklınde lanse edılecek bunu bılıyorum...ve fırma sahıbı sen kım oluyorsunda ıs ogretmıyorsun sen kımsın ...senı sımdı kovdum bız napıcaz ogreteceksın dıyecek yogunum ıslerım var desemde nafıle olacak bılıyorum...
ve bır ıkıncı kez ben bunca lafa sessız nasıl kalırım ..
rabbım ıslah etsın dıyorum ...evlı barklı ınsanım sureklı ıs ımın arasında keh keh gulen;ısten harıc her mevzuyu konusan ;ajanlık yapmak ıcın dedıdkodu ortamı arayan nırıyle dıp dıpe gorunmem de hos degıl mudurum bıle yanlıs anlamıs...
sureklı ısten cıkarılma korkusu rabbım yardımcım olsun ...

bence sen yavaş yavaş yeni bir yerlerde iş ara.
işten çıkarılmaktan korktuğunuda sakın hissetirme.
seni çıkarsa kim yapacak işleri sanki.
akrabalar mı.
sen kimsinle başlayan cümelerine de firmanızda şu şu departmanlarının işlerini sukadar süredir layıkıyla yapan personelinizim dersin.
terbiyesiz adam asıl sen kimsin
muhteşem yüzyılı çok izliyor herhalde senin patron orda da herkes sen kimsin diyor.

bence de yeni bir iş aramaya başlayın, iş öğretiyorum deyin yavaş davranın kilit noktaları atlayın bir şekilde size karşı iyi niyet yoksa siz de kendinizi koruyun bir şekilde umarım gönlünüze göre huzurlu bir iş bulursunuz

X