Ben gerçekten yoruldum

Eşim ne yapmaya çalışıyor?

• Evet

OY: 1 33,3%
  • Hayır

OY: 2 66,7%

• Ankete Katılan
    3

Seviyorumonuben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
195
38
26
Eşimle görücü usulü evlendik daha önceden tanışıklığımız vardı. Her neyse arkadaşlar iki buçuk aylık evliyiz her gün tartışıyoruz daha birbirimizi tanımadığımız için mi bilmiyorum. Tartışmalarımızda çok ufak sebeblerden. Ben yapı olarak çok çabuk sinirlenen biriyim bi şey olduğunda eşime hemen kzııyorum. Kendimi düzeltmeyi çok isityorum ama yapamıyorum. En ufak şeye ağlıyorum ama elimde değil ki. Eşim o gün ben seni mutlu edemiyorum boşanalım dedi. Sen dört dörtlüksün ama sorun bende dedi. Bi kaç ay daha bakalım dedi. Biz zaten bi seneye yakın çocuk düşünmüyoruz. Eşime dedim ki eğer ki bi kaç ay deneyeceksek benin hamilelik riskim olmaması lazım dedim. Oda biz boşanmayız dedi. Ben de anlaşamıyoruz dedin ya daha dün akşam dedim oda öyle böyle evliliğimiz yürüyor dedii gerçekten kafamı çok karıştırıyoee ben ne yapmalıyım boşanmak zaten istemiyorum en ufak tartışmada da boşanmak çözüm değil ki. Eşim daha evliliğe alışamadım diyor. Önceden eve bir iki gibi gelen adam şimdi saat en geç onda evde işinden dolayı geç çıkıyor zaten. Bide kaynanmlarla beraber yaşıyoruz acaba diyorum bu yartışmalarımız evin içinde yaşamaktanmıdır. Kaynanayla yaşamak çok zor gerçekten. Arkadaşlar akıl verin bana biraz karışık ve uzun oldu fikirlerinizi bekliyorum

Evlilik daha çok yeni, anca birbirinizi tanır, evliliğe alışırsınız da kayınvalideyle aynı evde olunca insanlar nasıl alışıyor evliliğe hiç anlamıyorum.
Niye birlikte yaşıyorsunuz evi ayırma şansınız yok mu?

Oturup konussaniz sonra kotu taraflarinizi torpuleseniz karsilikli.. Yuva kurmak isteyen birsuru insan var bu kadar kolay bu sebeplerden silinip atilmamali bir evlilik
Birde kirada olsa kendi evinize cikin imkan varsa en iyi kaynanada olsa ev ev ustune olmuyor

İnsanların bir arada yaşamaya alışma süreleri var, kimi evlilik 1-2 yılda, kimi evlilik 4-5 yılda oturur derler.
Aranızda ağır hakaretleşmeler yoksa, şiddete varan itiş kakışlar yaşamıyorsanız, tartışma sebeplerinizi tespit ederek oturun bi konuşun, duygularınızı açarak. İletişiminiz üzerine çalışın.

Kendimi düzeltmeyi çok isityorum ama yapamıyorum. En ufak şeye ağlıyorum ama elimde değil ki.

Ve "Ben böyleyim napayım, elimde değil ki" cümlesi, insanın kendine söyleyebileceği en acımasız yalanlardan birisi. İstemeyen insan bir bahanesini, isteyen insan bir çaresini bulur. İnsanlar değişir, kimler nerelerden dönüyor, yeter ki gayret edin, kendinizi sakin tutabileceğiniz teknikleri keşfedin. Gerekirse eşinizle birlikte bir uzmandan yardım almaktan çekinmeyin.

Her tartışmada boşanalım derseniz her iki tarafta artık ağız alışkanlığı olup anlamını kaybediyor pek ciddi sorun yok gibi geldi bana kv yaşamak dışınd:KK66:

Ayrı eve çıkma şansınız varsa çıkın derim hem daha yeni evlisiniz hem ayri düzen ,daha çok paylaşım alanı yoksa yıpranıyor ilişkiler birde ev üstüne ev olunca...

Evlenmeden önce3 sene flört ettiğimiz halde,ilk 1 yıl birbirimize alışma sürecimiz inişli çıkışlı geçmişti.zaten bence marifet o alışma sürecini atlatabilmekte.şimdi dolu dolu 3 yıllık evliyiz,eğer o ilk zamanlarki kavgalarımız tartışmalarımıza sabretmeseydik ohoooo çoktan boşanırdık.

demem o ki,siz daha birbirinizi çok iyi tanımıyorsunuz bile, gerçi ne kadar uzun flört geçmişin olursa olsun aynı evin içine girmeden kimse kimseyi çok iyi tanıyamıyor ya orası da ayrı. sabredin, tabiki kavga tartışma olacak ama daha 2,5 ayda boşanma lafını diline dolamanız hiç hoş değil..

Ayrı eve çıkma şansınız varsa çıkın derim hem daha yeni evlisiniz hem ayri düzen ,daha çok paylaşım alanı yoksa yıpranıyor ilişkiler birde ev üstüne ev olunca...
Aynen öyle annemlerin evine gidiyoruö surat asyor bi iş yapmayım hemen suratlar aslıyıyor kendimi hizmetçi gibi hissediyorum :cry:

Evlenmeden önce3 sene flört ettiğimiz halde,ilk 1 yıl birbirimize alışma sürecimiz inişli çıkışlı geçmişti.zaten bence marifet o alışma sürecini atlatabilmekte.şimdi dolu dolu 3 yıllık evliyiz,eğer o ilk zamanlarki kavgalarımız tartışmalarımıza sabretmeseydik ohoooo çoktan boşanırdık.

demem o ki,siz daha birbirinizi çok iyi tanımıyorsunuz bile, gerçi ne kadar uzun flört geçmişin olursa olsun aynı evin içine girmeden kimse kimseyi çok iyi tanıyamıyor ya orası da ayrı. sabredin, tabiki kavga tartışma olacak ama daha 2,5 ayda boşanma lafını diline dolamanız hiç hoş değil..
Çok doğru sanırım ikimizde hala bekar hayatını istitoruz alışırz inşallah

Yeni evlilerde tartışma sık yaşanan bir durum. Gün boyu evde yalnız da olsanız kavga gürültü bir şekilde çıkar. Fakat ayrı eviniz yokken sizin durumunuzda birbirinizi tanıma ve uyum sağlama süresi daha uzun olacaktır, bu kavgalı dönemleri aşmak için daha çok gayret göstermeniz gerekecek. Kayınvalide, kayınpeder yanında ikiniz de kendiniz olamazsınız ve her şeyi yatak odanızda yaşamak zorunda kalırsınız. Haliyle ilk yalnız kalışınızda da gün boyu biriken sorunlar gündeme gelir, tartışma kaçınılmaz olur.

İmkanınız varsa bunu da bir kavga sebebi yapmamaya özen göstererek ayrı eve çıkın. Boşanma kelimesi kolay kolay ağızdan çıkamamalı, bu evliliği çok yıpratacak bir problem, eşinizle tatlılıkla konuşun bunu. Siz de öfkenize hakim olmak için çok gerekiyorsa bir psikologla görüşün. Eşiniz onda evde oluyor, uyuyana kadar karısıyla geçirebileceği en çok iki üç saati varken karısı en küçük şeye öfkeleniyor. Gün boyu yabancı bir evde yalnızsınız, eşiniz onda geliyor, en çok iki üç saat görebiliyorsunuz. Zor. Kavga kaçınılmaz.

İki tarafın da fedakarlık yapmasını gerektiren bir kurum evlilik. Karşılıklı yapabileceğiniz fedakarlıkları gözden geçirin.

Evlilik daha çok yeni, anca birbirinizi tanır, evliliğe alışırsınız da kayınvalideyle aynı evde olunca insanlar nasıl alışıyor evliliğe hiç anlamıyorum.
Niye birlikte yaşıyorsunuz evi ayırma şansınız yok mu?

Eşim de istiyor ayrı eve çıkmayı ama bi kaç ay daha sabret diyor. Eltimin yerine talınmayı düşünüyoruz çok bunalıyorum artık diken üstünde gibiyim. Eşim diyor zaten üzülüyorun sna çok yıpranıyosun eşim geç çıkıyor şişten saat on gibi evde oluyor yapamazsın diyor evde tek bide tartışmalarımız artar diye kokrkuyorum diyor. Ben ayrı eve çıkmayı gerçekten istiyorum bakalım sözde eşim de istiyor ama

Hane derler ya cicim aylari aslinda evliligin en zor aylari bu aylar birbirinize sayginizi kaybederseniz toplayamazsin bidaha bende ilk evlwndim esim yemeklerime sikinti buldu gec geliodu fqlan ama git gide duzen oturuo hane siddet aldatma dolandirma yoksa eger bosanma bence

X