Ben mi abartıyorum , lütfen yardım edin

Bir kere bu tarz bir konuşma gecti aramızda senin abinse benim kocam dedim 😂 sonra eşime ağlamış görumcelerim bize neler yaptı bir bilsen ne fena karın var seni bizden uzaklaştırmak istiyor demişler
Burada önemli olan eşin tavrı, kızlar bunları söyleyince eşiniz onlara ne cevap vermiş mesela?

Güzellikle konuşma vakti dolmuş demek ki,güzellikle yapmayacaksınız tepkilerinizi koyun ne saçmalamışlar bunlar manyak mı benim de 3 abim var ikisi evli ben de görümceyim 🤣ama ben onların kök ailesiyim,çekirdek ailesi eşi ve çocukları bir çizgi olmalı bence ,ben koruyorum o çizgiyi, kaç yaşındalar bunlar ? Abileri bi aile kurmuş farkında olsunlar
Ne kadar olgun ve naifsiniz keşke herkes sizin gibi güzel düşünse 🌸

Yavaş yavaş o çizgiyi siz ayarlamaya çalışacaksınız eşinizle birlikte 😍siz çalışıyor musunuz

Abim yok öyle yapmaz o da sizi seviyor demiş kalmış öylece
Aile olarak hafif bir sapıklık mevcut, abi duş alırken banyonun kapısında beklemek nedir yani?
Eşiniz de bir tuhaf gerçekten, net ve kesin bir dille konuşması gerekiyor. Kayınvalideniz kayınpederiniz ne yapıyor? Süs bitkisi gibi köşede izliyor mu?

Çalışıyor musunuz bilmiyorum ama napın edin işe girin kendi ayaklarınızın üstünde durun. Bu sürede kesinlikle korunun. Çocuk olunca daha da karışırlar size. Evlendikten sonra ailem de ailem olayı sizi yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. En azından çekip gitme gücünüz olsun ya da hiç bir şekilde görmemezlikten gelip mutlu olmaya çalışacaksınız. Başka yolu yok

Aile olarak hafif bir sapıklık mevcut, abi duş alırken banyonun kapısında beklemek nedir yani?
Eşiniz de bir tuhaf gerçekten, net ve kesin bir dille konuşması gerekiyor. Kayınvalideniz kayınpederiniz ne yapıyor? Süs bitkisi gibi köşede izliyor mu?
Kayınpederim tamamen etkisiz eleman , kayinvalidem de çocuklarımın arasına giremezsin sen benim çocuklarıma ağzını açmayacaksin o benim oğlum kızlarımın abisi senden önce biz vardık diyor

Çalışıyor musunuz bilmiyorum ama napın edin işe girin kendi ayaklarınızın üstünde durun. Bu sürede kesinlikle korunun. Çocuk olunca daha da karışırlar size. Evlendikten sonra ailem de ailem olayı sizi yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. En azından çekip gitme gücünüz olsun ya da hiç bir şekilde görmemezlikten gelip mutlu olmaya çalışacaksınız. Başka yolu yok
Çalışıyorum, korunuyorum da ben de çocuk olmasın istiyorum göz göre göre onu da stresli bir ortamda büyütmek istemiyorum

Merhaba arkadaşlar ben 1senelik evliyim sorunum kayinvalidem ve gorumcelerim

Uzaktayız 1 saat kadar ama eşim hiç mesafe koymuyor her ozelimizi anlatıyor ben anlatma dediğimde onlar benim ailem diyor
Sorununuz direkt eşiniz, anne baba kardeşler ailemizdir tamam ama eşle yaşanılan her şey aileye dahi anlatılmaz, yaşınız doğruysa 33 yaşındasınız eşiniz de sizinle aynı yaşlarda demek ki, bu saatten sonra asla değişmez yatak odanızdan yediğiniz makarnaya kadar her şeyi ailesine anlatmaya devam eder, nasıl desem tanımlama için af buyurun özür dilerim ama böyle kapı önünde çekirdek çitleyerek gelenin geçenin dedikodusunu yapan mahalle teyzeleriyle dedikodu yapıp herkesi çekiştiren erkekler vardır, eşiniz onlardan.

Eşinizi şuraya koysanız hepimiz bi tokat atsak rahatlıcaz gibi hissettim
Bazen benim de içimden geçmiyor değil, silkelen kendine gel demek istiyorum, en çok zoruma giden kaç defa hastanelik oldum ailesi yüzünden sadece üzülüyorum sana dedi ve hiçbir şey yapmadı

Çalışıyorum, korunuyorum da ben de çocuk olmasın istiyorum göz göre göre onu da stresli bir ortamda büyütmek istemiyorum
Her yaptıkları şeye çizgini koruyarak tepki verirsen ama eşinle de aranı iyi tutarak ona da bunların normal olmadığını baş başkayken güzellikle anlatarak bence bir zaman sonra o noktaya ulaşırsın inşallah ,yani güzellikle eşine anlat ama görümcelerine biraz daha sert çizgi olmalı eski tavırlarına göre.

Sorununuz direkt eşiniz, anne baba kardeşler ailemizdir tamam ama eşle yaşanılan her şey aileye dahi anlatılmaz, yaşınız doğruysa 33 yaşındasınız eşiniz de sizinle aynı yaşlarda demek ki, bu saatten sonra asla değişmez yatak odanızdan yediğiniz makarnaya kadar her şeyi ailesine anlatmaya devam eder, nasıl desem tanımlama için af buyurun özür dilerim ama böyle kapı önünde çekirdek çitleyerek gelenin geçenin dedikodusunu yapan mahalle teyzeleriyle dedikodu yapıp herkesi çekiştiren erkekler vardır, eşiniz onlardan.
Ben de sorunun eşim olduğunu düşünüyorum ama defalarca konuştum ailenle arana sınır koy her şeyi anlatma dedim ben dedikçe tersini yapıyor sen beni ailemden uzaklaştırmak istiyorsun diyor

Öğrenilmiş yanlış alışkanlıklar içinde eşiniz onun normali olmuş zamanla değişmesi lazım bu durumun inşallah toparlanır

X