Ben mi abartıyorum , lütfen yardım edin

Merhaba arkadaşlar ben 1senelik evliyim sorunum kayinvalidem ve gorumcelerim iki bekar görümcem var eşim tek erkek çocuk, ilk günden beri beni kabullenmediler ve bunu yüzüme söylüyorlar , görumcelerim bir kere üstüme yürüdü seni abimin yanında istemiyoruz o bizi çok seviyor diye , kayınvalidem de kızlarını uyaracagina onlara destek oldu , mesela biz eşimle bir konu hakkında konuşuyoruz hemen atlıyorlar konuya yorum yapıyorlar, bir yere gideceğiz ya gitmeyin ne işiniz var diyorlar eşim ağzını açmıyor bana sen sabret alttan al sen haklısın diyor , çocuğumuz olmuyor diye sürekli laf sokuyorlar bir de beni en rahatsız eden şey görumcelerim eşim üzerini degistirirken sürekli odaya gidiyorlar ve bizim aramızda özel yok o abimiz diyorlar yani bana göre bu çok yanlış sonuçta o bir erkek ve ben ne zaman eşime sarılsam abimize bir daha sarılma diyorlar ne yapayım sizce?
Ya siz ne yapacaksiniz allah askina esiniz ne gune duruyor? Ben anlamiyorum bi adam nasil karisina bu sekilde muamele edilmesine goz yumabilir. 1 gun bile katlanmazdim yanimda durmayan adama kusura bakmayin.

Cesaret edemiyorum aslında ailesi dışında eşimin kötü huyu da yok beni bu tutuyor galiba ama bu sorun da çığ gibi büyüyor
Esin o kadar pasif biri ki sen nasıl dayanıyorsun ilginc. Blöf yapacaksın kuzum giderse hiç bi zaman senin olmamıştır gitmezse hep senindir. Biraz kötülüğü yap 🤷🏼‍♀️

Ya siz ne yapacaksiniz allah askina esiniz ne gune duruyor? Ben anlamiyorum bi adam nasil karisina bu sekilde muamele edilmesine goz yumabilir. 1 gun bile katlanmazdim yanimda durmayan adama kusura bakmayin.
Ne yapacağımı şaştım inanın, anlayamıyorum ben erkek olsaydım eğer karımın yanında olurdum o bana emanet diye düşünüp onu ezdirmezdim , ailemi de atmazdim ama kafalarına göre karıma bir şey dememeleri gerektiğini bildirirdim

Ben bunu söyledim kendisine bu kul hakkı ben size hakkımı helal etmiyorum aynısını siz de yaşayın dedim eşim de bana o beddua sana döner sen böylesin işte hep kötü düşünüyorsun dedi

Esin yigitse seninle beraber bir hocaya gitsin. Durumu oldugu gibi anlatsin. Görür bir kul hakki mi degil mi. Yalnis bir adam secmissiniz es olarak üzgünüm. Böyle birini sakın baba yapmaya da ugrasmayin. Bunlar cocuk olunca sizi asla rahat birakmaz..esiniz de cocugu ellerinde oyuncak yapar

Bazen k
Esin o kadar pasif biri ki sen nasıl dayanıyorsun ilginc. Blöf yapacaksın kuzum giderse hiç bi zaman senin olmamıştır gitmezse hep senindir. Biraz kötülüğü yap 🤷🏼‍♀️
Bazen çok zor tutuyorum kendimi , bazen de kendi kendime ağlıyorum sakinlesmeye çalışıyorum, dayanmak çok zor ama bir şeyler de yapmam lazım, haklısınız aslında biraz dişimi göstermek iyi olacak

Esin yigitse seninle beraber bir hocaya gitsin. Durumu oldugu gibi anlatsin. Görür bir kul hakki mi degil mi. Yalnis bir adam secmissiniz es olarak üzgünüm. Böyle birini sakın baba yapmaya da ugrasmayin. Bunlar cocuk olunca sizi asla rahat birakmaz..esiniz de cocugu ellerinde oyuncak yapar
Eşim hocaya gitmeyi bırakın bana anne babaya saygısızlık en büyük günah diyip duruyor, evet öyle günah bunu ben de biliyorum ama anne baba haklı olduğu zaman günah oluyor , bana ben ailemin hayır duasını alacağım beddua almak istemem diyor konunun bununla alakası yok ama anlamıyor

Ben öyle desem adımı terbiyesize çıkarırlar diye diyemiyorum.
Eşim sürekli onlar cahil henüz seni yeni taniyorlar daha samimi olsanız birbirinizi kabul edersiniz sık dişini diyor bana
Biz çocuğumuz olmuyor demedik sadece zamanı var nasip dedik onlar olmuyor diye laf çıkarttı
esiniz yatak odanizin kapiyi kilitlesin üzerini degistirirken hattada kilitli tutun kimse iceriye girmesin sizden baska ayip denen birsey var yoksa ögretsin abisi cok yüzsüzler ve hasetler bir dur demezse esiniz daha cok ahlaksiz ve saygisizliga magdur kalacaksiniz

Eşim hocaya gitmeyi bırakın bana anne babaya saygısızlık en büyük günah diyip duruyor, evet öyle günah bunu ben de biliyorum ama anne baba haklı olduğu zaman günah oluyor , bana ben ailemin hayır duasını alacağım beddua almak istemem diyor konunun bununla alakası yok ama anlamıyor
iyide sende anana babana karsi saygisizlik yap demiyorsunki onlarin görümcelerin sana saygisiz davranislarinin bir son bulmasini istiyorsun

Bu zamana kadar hep sustum görmezden geldim ama mesela eşim banyoya giriyor görumcelerim kapının önünde bekliyor yani bu artık beni delirtiyor
Pessss aklima hic iyi seyler gelmiyor ama dillendirmek istemiyorum...
Ben olsam aslaa ama asla bir araya gelmem onlarla, eşimede sert bir dille uyarimi yaparim aram acilirsa acilir yemisim evliligi yani.

Eşim sürekli çocuk istiyor ben bekleyelim diyince kızıyor, sen böyle yaparsan annemler de çocuğun olmuyor diye konuşur işte laf verme kimseye diyor
cocuk oluncada konusacak seni sinirden cildirtacak kadar abuk subuklar bulacaklardir

Ben olsam aslaa ama asla bir araya gelmem onlarla, eşimede sert bir dille uyarimi yaparim aram acilirsa acilir yemisim evliligi yani.
niye onlar yokken yikanmiyor vs ayni evin icindemisiniz herseyden haberdarlar

Esiniz adam degil. Madem psikopat ailesi bu kadar kiymetli siz kendinizi kurtarmaya bakin. Cok ciddiyim. Tek kendiniz icin degil. Ilerde cocuklariniz olsa bu ruh hastalarin arasina getirmeyin.

Görümceleriniz kaç yaşında çok merak ettim. Bu okuduklarım akıl alır değil çünkü. Allah size sabır versin

1 saatlik mesafeden sizi bu kadar çıldırttılarsa, çocuğunuz olunca ne olur hiç düşünemiyorum. Yardımcı olmak adı altında evinizden çıkmayacaklar. Eşiniz, size sürekli alttan al diyerek sizi manipüle ediyor. Siz de biraz delirirseniz işler düzelecek gibi. Aksi halde evlenmeyen ve muhtemelen bir işleri, uğraşları olmayan görümceler böyle davranmaya devam edecekler.

Yine çocuk diyeceğim kusura bakmayın, özel alanın ne olduğunu bilmeyen bir ailede çocuk yetiştirmek nasıl olur bilemiyorum. Eşiniz de dahil buna. Sadece eş seçmiyoruz, eğer anne olmak gibi bir hayalimiz varsa baba da seçiyoruz aslında, seçmeliyiz. Bir annenin çocuğu için yapabileceğini en önemli şey, ona düzgün bir baba seçmektir. Bir babanın da aynı şekilde bir anne seçmektir. Lütfen biraz da böyle düşünün. Düzellmeyene kadar çocuk düşünmeyin.

Ailesine sizinle olan özelini anlatamaz, bu şekilde sizin hakkınıza giriyor. Benim de 3 abim var, eşlerini, çocuklarını öncelerler, evlerinde yaşanan şeyi bilmeyiz, bilmemeliyiz. Anne baba yeri de ayrıdır. Eşini öncelemek anne babayı atmak demek değil ki... Ben de yerimi haddimi bilirim bir kardeş, görümce olarak. Sizin görümcelerinizin yaptığı hadsizlik hatta sapıklık.

Ailem yok diye kendinizi ezdirmeyin. Yaşadıklarınız normal değil. Bir ömür böyle geçmez.

esiniz yatak odanizin kapiyi kilitlesin üzerini degistirirken hattada kilitli tutun kimse iceriye girmesin sizden baska ayip denen birsey var yoksa ögretsin abisi cok yüzsüzler ve hasetler bir dur demezse esiniz daha cok ahlaksiz ve saygisizliga magdur kalacaksiniz
Eşim bırakın kapı kilitlemeyi giyinip soyunmana dikkat et kardeslerin varken dediğimde sen kardeşlerimi mi kıskanıyorsun demişti

Siz de hastalanın, fenalaşın, tansiyonunuz düşsün, hıçkırıklara boğulun, birden anne ben seni annem gibi görüyorum neden beni sevmiyorsun diyip drama bağlayın, böyle aileye böyle yöntem bence 😀 Evde falan da hiç kötü konuşmayın, ben hep onlara yakın olmaya çalışıyorum ah ah neden sevmediler diye kendi kendinize üzülün köşelerde 😀 böylece eşinizin gözünde korunması gereken narin civciv görümceleriniz değil siz olursunuz

iyide sende anana babana karsi saygisizlik yap demiyorsunki onlarin görümcelerin sana saygisiz davranislarinin bir son bulmasini istiyorsun
Bir laf var ya ne kadar anlatirsan anlat yalnizca karşındakinin anlamak istediği kadar duyurabilirsin sesini diye o hesap işte, ne dersem ters anlıyor sanki onu ailesinden koparmak istiyorum gibi davranıyor

Benim de aklıma geliyor yakıştıramıyorum ama gerçek bu , Allah var eşimde görmedim onlara karşı bir sapkınlık ama görumcelerim tam sapıkll sürekli eşime dokunmak istiyorlar

X