Ben mi abartıyorum??

muhrap

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
8
0
29
merhaba arkadaşlar burada yeniyim. Sizlere canımı çok sıkan bir durumumundan bahsetmek istiyorum.
Görümcem ile kaynanam benimle eltim arasında sürekli ayrımcılık yapıyor. Kısa özet ile anlatayım o ne dese ne yapsa hiç bir sorun yokmuş gibi davranıyorlar aralarını kesinlikle bozmuyorlar. Yaptıklarını söylediklerini hep hiç ortada bir şey yokmuş gibi geçiştiriyorlar. 3 gün önce başıma geleni anlatayım hepimiz eltim ben benim kız kardeşim hep beraber görümcem de toplandık yemeği birlikte yapıp yemek için. Eltim biraz geç gelince nerde kaldın diye sorduk oda ben kendi kendime demişimki gidip hazıra oturayım falan demişim dedi, şaka yapıp gülerek görümcem de ordan kız sen olmazsan bişey olurmu acaba yani sen olmadan bişey hazır olmaz demeye getirdi bende buna kırıldım eşimde bunu duyunca bırak o zaman onlar halletsin dedi bende elimdekini bırakıp o anlık şeyle oturma odasıyla aynı zaten mutfak koltuğa geçtim aradan 1 dakika bile geçmeden içimden boşver deyip mutfağa girip işime baktım. Sonra görümcem herseye kızıyorsun her şeyi yalnış anlıyorsun diyerekten laf söylendi ben söyledim o söyledi derken eşim sinirlendi kalk eve gidelim dedi bende ayıp olmasın diye otur nereye gidiyoruz dedim. Görümcem eşimi yatıştırınca kaldık sonra eve döndük. Daha üstüne o kızmış. Sizce ben mi o lafını abartıyorum ?

merhaba arkadaşlar burada yeniyim. Sizlere canımı çok sıkan bir durumumundan bahsetmek istiyorum.
Görümcem ile kaynanam benimle eltim arasında sürekli ayrımcılık yapıyor. Kısa özet ile anlatayım o ne dese ne yapsa hiç bir sorun yokmuş gibi davranıyorlar aralarını kesinlikle bozmuyorlar. Yaptıklarını söylediklerini hep hiç ortada bir şey yokmuş gibi geçiştiriyorlar. 3 gün önce başıma geleni anlatayım hepimiz eltim ben benim kız kardeşim hep beraber görümcem de toplandık yemeği birlikte yapıp yemek için. Eltim biraz geç gelince nerde kaldın diye sorduk oda ben kendi kendime demişimki gidip hazıra oturayım falan demişim dedi, şaka yapıp gülerek görümcem de ordan kız sen olmazsan bişey olurmu acaba yani sen olmadan bişey hazır olmaz demeye getirdi bende buna kırıldım eşimde bunu duyunca bırak o zaman onlar halletsin dedi bende elimdekini bırakıp o anlık şeyle oturma odasıyla aynı zaten mutfak koltuğa geçtim aradan 1 dakika bile geçmeden içimden boşver deyip mutfağa girip işime baktım. Sonra görümcem herseye kızıyorsun her şeyi yalnış anlıyorsun diyerekten laf söylendi ben söyledim o söyledi derken eşim sinirlendi kalk eve gidelim dedi bende ayıp olmasın diye otur nereye gidiyoruz dedim. Görümcem eşimi yatıştırınca kaldık sonra eve döndük. Daha üstüne o kızmış. Sizce ben mi o lafını abartıyorum ?
Bide bayılın isterseniz

Eşin kalk diyorsa kalk adam senin tarafındaymış bunu değerlendir.
Ha bence ortada sizin alınacağınız bişey yok orası ayrı. Görümce eltiyi övmüş ve kıskanmışsınız.
Bu kıskaçlık değil, artık tepeme kadar çıktı aynı şeyi kaynanamda yapmıştı bundan 1 ay öncesinde biz yine iki kişi mutfaktayken eltim kaynanamı arayıp ne yapıyorsunuz deyince valla Mutfakta bişeyler yapmaya çalışıyorlar falan dedi eltim gelip hımm ben olmasam olurmu hiç gibisinden şeyler söyledi. Bu ikidir aynı şey oluyor yani

Bu ikincidir ama aynısını kaynanam yaptı 1 ay öncesinde biz yine biri ile mutfaktayken eltim kaynanamı arayıp ne yaptınız diye soruyor oda valla bişeyler yapmaya çalışıyorlar artık falan diyor oda h gelip ben olmazsam olmaz gibisinden şeyler söylüyor yani

Espriyi abartmışsınız alınacak bir şey yok. O yüzden geçinemiyorsunuz demek ki.

Birbirlerini övüp size bulaşmadıkları sürece ben olsam hiç karışmam. Fazla sohbet zaten tez ayrılık getiriyor. O zamanda uzaktan izlerim hallerini. Bu yüzden araları iyiyse boşverin. Bu konu özelinde de sizin alınacağınız birşey yok. Eşinizinde sizin de tepkileriniz gereksiz olmuş.

Siz neden süreli birileriyle mutfaktasınız ki? Kız kardeş, görümce, elti, kaynana sürekli bi iç içelik. Herkesin kendi çevresi, isi, gücü, hobisi, uğraşı olsa zaman zaman bir araya gelince hiç bunlar olmaz. Benim kardeşimin veya ablamın görümcesiyle gecirecek vaktim yok mesela. Ya da onların benim eltimle görüşmeleri 5 yılda bir falandır heralde.

Bu ikincidir ama aynısını kaynanam yaptı 1 ay öncesinde biz yine biri ile mutfaktayken eltim kaynanamı arayıp ne yaptınız diye soruyor oda valla bişeyler yapmaya çalışıyorlar artık falan diyor oda h gelip ben olmazsam olmaz gibisinden şeyler söylüyor yani
E tamam bunda ne var şimdi? Siz böyle her seyden nem kapıyosanız tabiki sizle geçinemezler. Her harekette alınan küsen insanla kimse gecinemez ki. Sizene ne konuşuyosa konuşsunlar

Ay bunda alınacak ne vardı, kadın şaka yapmış. Şu an sizin değil görümcenizin konu başlığını okumamız lazımdı "olur olmadık her şeye alınıp öbür odaya kaçan huysuz yengem" diye

Eltinize olan kiskancliginizi gizleyememis, herkesin icinde acik vermissiniz.
Millet sakalasamicak mi?
Olayi baslatmissiniz, esinizi de germissiniz, ustune de gidelim demesine dalga gecer gibi ayip olur demişsiniz:)

Ablacım şaka bunlar, şaka. Gülün geçin. Belki bu yüzden kendinizi dışlanmış hissediyorsunuzdur. Benim de yengem her şaka yapıldığında sağa sola kaçsaydı yanındayken diken üstünde olurdum. Orda evet sensiz işler yürümüyor diyip gülsen ne olacaktı yani

E tamam bunda ne var şimdi? Siz böyle her seyden nem kapıyosanız tabiki sizle geçinemezler. Her harekette alınan küsen insanla kimse gecinemez ki. Sizene ne konuşuyosa konuşsunlar
Herşeyden nem kapmak değil konun başında yazdığım gibi benim yaptığım en ufak şeyde benimle tartışmaları hediye alınacaksa ona alınması böyle böyle daha size sayamadıgım vs olaylar çevremdeki insanlar da bunu biliyor uzak dur o zaman diyorlar ben çocuklarım için 2 haftada bir gidiyorum kaynanama büyük ihtimal çoğunluk la zaten elitimde Ogün orda oluyor görümcem zaten hep orda

Fazla alingansiniz bence 😂 eltiniz övüp sizi yerdiklerini düşünüyorsaniz siz de gülerek "ay bence de eltim olmadan hiçbir şey hazır olmaz benim elimden de hiç iş gelmiyor onun eli çok lezzetli ben de izleyeyim de öğrenirim belki" deyip çekilin kenara oturun çok mu meraklisiniz iş yapmaya 😁 sizde böyle göre göre ya soylememeye başlarlar ya da rahat rahat oturursunuz işte biraz gamsız olun😂

Eltinize olan kiskancliginizi gizleyememis, herkesin icinde acik vermissiniz.
Millet sakalasamicak mi?
Olayi baslatmissiniz, esinizi de germissiniz, ustune de gidelim demesine dalga gecer gibi ayip olur demişsiniz:)
Ben kıskansam elitimle dost gibi olmazdım onunla benim hiç bir sorum yok zaten sorun onların her zaman üstün tutması.

Fazla alingansiniz bence 😂 eltiniz övüp sizi yerdiklerini düşünüyorsaniz siz de gülerek "ay bence de eltim olmadan hiçbir şey hazır olmaz benim elimden de hiç iş gelmiyor onun eli çok lezzetli ben de izleyeyim de öğrenirim belki" deyip çekilin kenara oturun çok mu meraklisiniz iş yapmaya 😁 sizde böyle göre göre ya soylememeye başlarlar ya da rahat rahat oturursunuz işte biraz gamsız olun😂
Haklısınız öyle yapsam yeriydi

X