Ben mi abartıyorum??

Ben kıskansam elitimle dost gibi olmazdım onunla benim hiç bir sorum yok zaten sorun onların her zaman üstün tutması.
Benim icin kimin kimi üstün tuttuğu gram umrumda değildir, ben kendimi üstün tutarım :) siz niye bu kadar dert ettiniz ki?
Kayinvalideniz/gorumceniz onu ustun tutunca ne oluyor, onlar üstün tutma mercii mi?

Yazmışsınız ki hediye alınır eltime vs kimse size hediye almak zorunda değil. Öncelikle ben sevileyim ya da bana hediye alınsın vs vs bu kafadan çıkın. Belki görümceniz ve kv eltiyi daha çok seviyordur bunu bi kabullenin. Rahatsız oluyorsanız ki oluyorsunuz aynı ortamlara girmemeye çalışın. Siz kıskanıyor ve sinir oluyorsunuz bunu da belli ediyorsunuz onlarda yapmayacağı varsa bile yapıp sizi iyice sinir ediyorlar. Kendi hallerine bırakın sizde rahat edin onlarda

kendinizi çok kasıyorsunuz bütün sorun bu. 3 günlük dünya yok kv eltimi övüyormuş görümcemle iyi anlaşıyolarmış banane diyin geçin derdiniz mi yok hiç anlamadım ki. Valla bana dokunmayan yılan bin yaşasın, her şeye güler geçerim alınacağım şeyleri bile onlar söylediği zaman alınmam. Önemsesem içime dert edecek olsam belki😂

Kaynana ve görümce tarafından sen üstün tutulsaydın ne olacaktı Oscar falan mı veriyorlar. Ne umursuyorsun ya onların hediyesine mi muhtaçsın eşin alsın 😂 Böyle açık vererek daha üstlerine gelmelerini sağlarsın ve eşinle de aranız bozulur.
Çok sık gitmeyi bırak ve özlet o zaman kendini sosyal mesafeyi korursan seviyeli senden kıymetlisi olmaz çocukları katmaya gerek yok ben 3-4 yıl büyük annemi görmediğimi biliyorum çocukken ne değişti ki?

merhaba arkadaşlar burada yeniyim. Sizlere canımı çok sıkan bir durumumundan bahsetmek istiyorum.
Görümcem ile kaynanam benimle eltim arasında sürekli ayrımcılık yapıyor. Kısa özet ile anlatayım o ne dese ne yapsa hiç bir sorun yokmuş gibi davranıyorlar aralarını kesinlikle bozmuyorlar. Yaptıklarını söylediklerini hep hiç ortada bir şey yokmuş gibi geçiştiriyorlar. 3 gün önce başıma geleni anlatayım hepimiz eltim ben benim kız kardeşim hep beraber görümcem de toplandık yemeği birlikte yapıp yemek için. Eltim biraz geç gelince nerde kaldın diye sorduk oda ben kendi kendime demişimki gidip hazıra oturayım falan demişim dedi, şaka yapıp gülerek görümcem de ordan kız sen olmazsan bişey olurmu acaba yani sen olmadan bişey hazır olmaz demeye getirdi bende buna kırıldım eşimde bunu duyunca bırak o zaman onlar halletsin dedi bende elimdekini bırakıp o anlık şeyle oturma odasıyla aynı zaten mutfak koltuğa geçtim aradan 1 dakika bile geçmeden içimden boşver deyip mutfağa girip işime baktım. Sonra görümcem herseye kızıyorsun her şeyi yalnış anlıyorsun diyerekten laf söylendi ben söyledim o söyledi derken eşim sinirlendi kalk eve gidelim dedi bende ayıp olmasın diye otur nereye gidiyoruz dedim. Görümcem eşimi yatıştırınca kaldık sonra eve döndük. Daha üstüne o kızmış. Sizce ben mi o lafını abartıyorum ?
Bu eltilerin arasındaki yüksek voltaj ne olacak yaa? Görümceyle elti şakalaşmış. Ama üstünüze alınmışsınız. Benim eltim yok. Görümcelerle şakalaşırız. Gayet olağan bir şey. Yani kavga etmelik bir şey yokmuş. Gülüp geçebilirdiniz. Bu kadar alınmanız takdir edilme arzusu, eş ailesinden eltiye göre daha fazla ilgi görme beklentisi ve özgüven probleminden kaynaklanıyor bence. Kendinize özgüvenli olsanız ve kendi kıymetinizi bilseniz, kim kimi övüyor ya da kiminle daha çok ilgileniyor umrunuzda olmaz.

Eşin kalk diyorsa kalk adam senin tarafındaymış bunu değerlendir.
Ha bence ortada sizin alınacağınız bişey yok orası ayrı. Görümce eltiyi övmüş ve kıskanmışsınız.
Tam aklımdan geçen yorumu noktasında virgülüne yazmış bu arkadaş.
Yani gereksiz bir kıskançlık ve gereksiz hamleler var ortada.

kıskanıp sorun çıkarmışsınız eşiniziin tadını kaçırmışsınız. sonrada ortalığı yatıştırmaya çalışıyosunuz komikk

merhaba arkadaşlar burada yeniyim. Sizlere canımı çok sıkan bir durumumundan bahsetmek istiyorum.
Görümcem ile kaynanam benimle eltim arasında sürekli ayrımcılık yapıyor. Kısa özet ile anlatayım o ne dese ne yapsa hiç bir sorun yokmuş gibi davranıyorlar aralarını kesinlikle bozmuyorlar. Yaptıklarını söylediklerini hep hiç ortada bir şey yokmuş gibi geçiştiriyorlar. 3 gün önce başıma geleni anlatayım hepimiz eltim ben benim kız kardeşim hep beraber görümcem de toplandık yemeği birlikte yapıp yemek için. Eltim biraz geç gelince nerde kaldın diye sorduk oda ben kendi kendime demişimki gidip hazıra oturayım falan demişim dedi, şaka yapıp gülerek görümcem de ordan kız sen olmazsan bişey olurmu acaba yani sen olmadan bişey hazır olmaz demeye getirdi bende buna kırıldım eşimde bunu duyunca bırak o zaman onlar halletsin dedi bende elimdekini bırakıp o anlık şeyle oturma odasıyla aynı zaten mutfak koltuğa geçtim aradan 1 dakika bile geçmeden içimden boşver deyip mutfağa girip işime baktım. Sonra görümcem herseye kızıyorsun her şeyi yalnış anlıyorsun diyerekten laf söylendi ben söyledim o söyledi derken eşim sinirlendi kalk eve gidelim dedi bende ayıp olmasın diye otur nereye gidiyoruz dedim. Görümcem eşimi yatıştırınca kaldık sonra eve döndük. Daha üstüne o kızmış. Sizce ben mi o lafını abartıyorum ?
Evet siz abartmışsınız tat kaçırıcı gereksiz tripler olmuş. Ben olsam zerre umursamam aksine benim yapamadığımı düşünsünler valla sürekli çağırmazlar en azından diye düşünürüm. Boşverin onunla daha samimi olsunlar niye dert ettiniz ki

Eşini dinle az . Neden idare etmek zorunda hissediyorsun kendini. Belli ki haksızlık yapmışlar eşinde yanında daha ne istiyorsun. Ayrıca birazcık alıngansın. Böyle her lafa kafayı takan biriysen geçmiş olsun

Herşeyden nem kapmak değil konun başında yazdığım gibi benim yaptığım en ufak şeyde benimle tartışmaları hediye alınacaksa ona alınması böyle böyle daha size sayamadıgım vs olaylar çevremdeki insanlar da bunu biliyor uzak dur o zaman diyorlar ben çocuklarım için 2 haftada bir gidiyorum kaynanama büyük ihtimal çoğunluk la zaten elitimde Ogün orda oluyor görümcem zaten hep orda
Çocuklarınız için mi gidiyorsunuz? Ne alaka. Kendi değerimizi biraz da kendimiz belirliyoruz biraz uzak tutun kendinizi

Takılma bu kadar. Bırak aralarında şakalaşırsa şakalassınlar ayrımcılık mı yapıyor yaparsa yapsın kim ki onlar ? Gözünde büyütmüssün sen elti ve görümceyi onlar sana değer verse ne vermese ne ?

İyi de elti evlat değil ki eşit sevmek eşit muamele etmek zorunda olunsun, belki cidden eltinizi daha çok seviyor daha iyi anlaşıyorlardır. Canınıza minnet olsun mesafeyi koruyun, yüz göz olmayın, eşiniz de destekçinizmiş mis gibi çekirdek ailenizle yaşayın gitsin :)

X