ben mi aceleci davranıyorum?

ohoo diğer sayfaları da okudum da bu iş pek olacak gibi değil.

az çok tanıdık dediğiniz adamla evlilik fikri şu an benim bile içimi sıktı. bir de sanki sizde dönüp duran cümle devamlı çevre baskısı, çevre baskısı, çevre baskısı... yaşım geldi, yaşım geldi.

çevre baskısı diye bir şey yok aslında. yaşınız da gayet genç.

alınmayın ama pek mantıklı değil bazı şeyler. bu kadar koşullanmak çok
ohoo diğer sayfaları da okudum da bu iş pek olacak gibi değil.

az çok tanıdık dediğiniz adamla evlilik fikri şu an benim bile içimi sıktı. bir de sanki sizde dönüp duran cümle devamlı çevre baskısı, çevre baskısı, çevre baskısı... yaşım geldi, yaşım geldi.

çevre baskısı diye bir şey yok aslında. yaşınız da gayet genç.

alınmayın ama pek mantıklı değil bazı şeyler. bu kadar koşullanmak çok yıpratıcı.
evlilik amacım sadece çevre baskısı değil ki.. bu kadar basite indirgenemez. sadece ondan duymak istediğim şeyler var.bu sene olsa evlilik cok sevinirim evet ama açıkca seneye yaz olur diye söylese ona da sevinirim cunku önümü görmüş olurum. geleceğe dair konuşmuş oluruz. benim derdim aramızda tam anlamıyla geleceğe dair bi konuşma geçmemiş olması

ama ona benim birikimim var demedim henüz.
Çok planlı ve düşündürücüsünüz korktum hem bende destek olurum diyorsunuz hem bunu söylemiyorsunuz bile evlilik isteyecek kadar samimiyet var bunun için yok çocuk da bi destek görmediği için düşünemiyordur evlilik keşke destek olsanız
en azından yaz sonu bi adım atılabilir söz nişan gbi
Bana bi gelinlik bi nikah yeter diyorsunuz ama her lafınızda söz nişan var ? Sevgilinizin ilk evliliği mi

Yaştan dolayı acele ediyorum dıyorsunuz da ya erkek arkadaşınızla ayrılırsanız o zaman ne yapacaksınız. Bu kadar acele etmenin hiç bir anlamı yok

evlilik amacım sadece çevre baskısı değil ki.. bu kadar basite indirgenemez. sadece ondan duymak istediğim şeyler var.bu sene olsa evlilik cok sevinirim evet ama açıkca seneye yaz olur diye söylese ona da sevinirim cunku önümü görmüş olurum. geleceğe dair konuşmuş oluruz. benim derdim aramızda tam anlamıyla geleceğe dair bi konuşma geçmemiş olması
merak ediyorum, diyelim ki evlilik konusunu konuştunuz ve istediğiniz gibi gelmedi cevaplar. ne yapacaksınız? ayrılacak mısınız?

selam herkese,
derdim çok büyük değil ama aklıma geldikçe üzülüyorum dert ediyorum kendime..
baştan anlatmam gerekirse, bir yıla yakındır biriyle birlkteyim ve çok şükür her şey güzel gidiyor. öncesinde yaşadığım kötü bi evlilik ve başarısız flörtler sonrasında beklediğim istediğim bi ilişkinin içindeyim.sevgilim her zaman sevgisini ilgisini hissettiren değer veren ve bunu da gösteren biridir.o zaman ne derdin var diyeceksiniz şöyleki; ben 31 yaşındayım o da 30. şu an bi eğitimde, haziranda eğitim bitecek ve memuriyete başlayacak. biz hazirandan beri birlkteyiz ama öncesinde de tanışıklıgmz vardı.
sevgilim haziranda eğitimi bitince işe başlayınca hemen araba almak istiyor.aslında buna hak veriyorum ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve araba onun için büyük ihtiyaç.kötü hissediyo araba olmadıgı için.gelecekle ilgili konustgmzda haziranda eğitim bitince hemen bişeyler yapamayacagmızı biraz birikime ihtiyacı oldgnu söyledi.kendi açısından haklı evet,20-25 bin önceden kalan birikimi varmış e araba fiyatları da malum üstüne bide düğün eşya yapması imknsız.
ama ben yaşımı çok sorun ediyorum. tabiki haziranda işe başlayınca birikim yapsın bi süre çalışsın ama bu durumda evlilik seneye mi kalacak? böyle direkt ona sormak istemiyorum,inanın evlilik delisi biri değilim ama bişeylerr gec kalmıs gbi hissediyorum.deli gbi anne olmak istiyorum.yaşıtlramın üç çocugu var muhabbetine hiç girmek istemiyorum:) tabi ki zaman herkes için farklı ilerliyo farklı akıyo,doğrusal değil,ama yine de çok geç kalmış olmak istemiyorum..
açık açık biz bu yıl içinde evlenecek miyiz diye sormak da istemiyorum.o da farkında beklentimin oldgnu o da cok istiyo bu adımları atmayı ama araba isteği de var. haziranda işe başlayınca farklı şehre gidecek ev tutacak eşya alacak kendine. yani o evi tutup eşya almak yerine kendimiz için bu eşya ev olayını yapsak olmaz mı? saçmalıyorum biliyorum ama nişan ya da söz olur mu onu da bilmiyorum.
işe başlamadıgı için kendine güveni yok,işe başladıktan sonra önümü daha rahat görücem ona göre adımlarımızı atarız diyo ama çok yuvarlak cevaplar bunlar, ne adımı atıcaz mesela? bu yıl düğün yapamicamıza göre söz nişan mı olacak? bu sorular dışında ilişkimde cok cok mutluyum ama bunlar da aklımı karıştırıyo. ilişkimizi bilen çevremdekişer sürekli düğün var mı bu yaz ne zaman olacak gbi sorularından da cok sıkıldım:KK43:
açık açık sormalı mıyım sizce? en son konusmamızda hemen araba alması gerektgni söyledi sonrada birz birikm yapması gerektgni söyledi..
Bir kere büyüksün yaş olarak.1 kere de evlenmişsin düğün falan istemek gereksiz

selam herkese,
derdim çok büyük değil ama aklıma geldikçe üzülüyorum dert ediyorum kendime..
baştan anlatmam gerekirse, bir yıla yakındır biriyle birlkteyim ve çok şükür her şey güzel gidiyor. öncesinde yaşadığım kötü bi evlilik ve başarısız flörtler sonrasında beklediğim istediğim bi ilişkinin içindeyim.sevgilim her zaman sevgisini ilgisini hissettiren değer veren ve bunu da gösteren biridir.o zaman ne derdin var diyeceksiniz şöyleki; ben 31 yaşındayım o da 30. şu an bi eğitimde, haziranda eğitim bitecek ve memuriyete başlayacak. biz hazirandan beri birlkteyiz ama öncesinde de tanışıklıgmz vardı.
sevgilim haziranda eğitimi bitince işe başlayınca hemen araba almak istiyor.aslında buna hak veriyorum ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve araba onun için büyük ihtiyaç.kötü hissediyo araba olmadıgı için.gelecekle ilgili konustgmzda haziranda eğitim bitince hemen bişeyler yapamayacagmızı biraz birikime ihtiyacı oldgnu söyledi.kendi açısından haklı evet,20-25 bin önceden kalan birikimi varmış e araba fiyatları da malum üstüne bide düğün eşya yapması imknsız.
ama ben yaşımı çok sorun ediyorum. tabiki haziranda işe başlayınca birikim yapsın bi süre çalışsın ama bu durumda evlilik seneye mi kalacak? böyle direkt ona sormak istemiyorum,inanın evlilik delisi biri değilim ama bişeylerr gec kalmıs gbi hissediyorum.deli gbi anne olmak istiyorum.yaşıtlramın üç çocugu var muhabbetine hiç girmek istemiyorum:) tabi ki zaman herkes için farklı ilerliyo farklı akıyo,doğrusal değil,ama yine de çok geç kalmış olmak istemiyorum..
açık açık biz bu yıl içinde evlenecek miyiz diye sormak da istemiyorum.o da farkında beklentimin oldgnu o da cok istiyo bu adımları atmayı ama araba isteği de var. haziranda işe başlayınca farklı şehre gidecek ev tutacak eşya alacak kendine. yani o evi tutup eşya almak yerine kendimiz için bu eşya ev olayını yapsak olmaz mı? saçmalıyorum biliyorum ama nişan ya da söz olur mu onu da bilmiyorum.
işe başlamadıgı için kendine güveni yok,işe başladıktan sonra önümü daha rahat görücem ona göre adımlarımızı atarız diyo ama çok yuvarlak cevaplar bunlar, ne adımı atıcaz mesela? bu yıl düğün yapamicamıza göre söz nişan mı olacak? bu sorular dışında ilişkimde cok cok mutluyum ama bunlar da aklımı karıştırıyo. ilişkimizi bilen çevremdekişer sürekli düğün var mı bu yaz ne zaman olacak gbi sorularından da cok sıkıldım:KK43:
açık açık sormalı mıyım sizce? en son konusmamızda hemen araba alması gerektgni söyledi sonrada birz birikm yapması gerektgni söyledi..
Siz ne iş ile meşgulsunuz. Muhtemelen arkadas sizinle evlenmeyecek bu arada.

o ne demek yahu kadının yaşı büyükse düğünü haketmiyor mu ? insan 3 kere de evlense, 5 yaşta büyük olsa eğer içinden geliyorsa düğün yapar tabi ki.
ne kadar kısıtlayıcı ve kadını küçük düşüren bir yaklaşım.

Acik acik konusun,adam set koyuyor gibi geldi bana ,araba aldim borc oduyorum birikim yapacagim derken 35 gozukuyor gibi geldi ,
Erkek yeni hayata atilip baslayinca hemen evlilik gibi bir kisitlama icine girmek istemezler,net olmakda fayda var ,oyaliyor olabilir ,
En kotusu o 35 oldugunu sizi begeeyip daha genc biriyle evlenmek isteyebilir,
Evlenip araba alabilir ,
Ailem soruyor diyin ,bizim durumumuz nolacak ?
Siz gokten zembille inmediniz bu dunyada tek degilsiniz

haziranda işe başlayınca farklı şehre gidecek ev tutacak eşya alacak kendine. yani o evi tutup eşya almak yerine kendimiz için bu eşya ev olayını yapsak olmaz mı?

mesela bunu neden konuşmuyorsunuz

siz adamın birikimini biliyor ama kendinizinkini sır gibi saklıyorsunuz

onun evi bizim evimiz gibi bir ayrım neden olsun ki

yani evin temel eşyası aynı değil mi

buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinası, tv, yatak, dolap, koltuk

büyük eşyalar bunlar

adamın bekar evine ayrı siz evlenince ayrı alınacak şeyler değil ki

siz de çalışıyorsunuz, o da çalışıyor

alırsınız taksitle

son baharda da evlenir birikmişler takı vs katıp araba da alırsınız

yani işe başladım araba alayım cidden ütopik yani maaşı 25000 olmayacaksa öyle bir yılda falan araba borcu ödemek olanaklı değil

öncelikle isteklerinizi konuşun, beklentilerinizi dile getirin

sizin işinizin tayini varsa onun şartlarını ayarlayın

yeni bir şehirde tek başına hayat kuracağına birlikte hayat kurmanız daha mantıklı çünkü yaşınız var ve evliliğin tadını çıkarıp çocuğa sonra bakarsınız. evlilik masrafları başta göz korkutsada yavas yavas yapınca insana koymuyor. bende ev araba düğün aynı anda nasıl yapacağız diyordum, hepsi oldu hem de hiç sıkıntısız. abartmadan alarak bu yola girebilirsiniz bence

şöyle söyleyim, 1 yıllık ilişkide evlilik konuşulması bence gayet normal. yaşlar 20lerin başı değil ikimizde 30uz. elbette evlilik düşünülecek. ben de çalışıyorum, ondan beklentim lüks eşyalar düğün değil. beni gayet iyi tanıyor zaten. sadece bi düzenim olsun sevdiğim insanla huzurlu olma kafasındayım. yok düğünmüş kınaymış pahalı eşyalarmış ev satın almaymış bunlar değil derdim. bana kalsa bi gelinlik bi nikah yeter. dğün kına bunlar gereksiz masraf gereksiz stres. benimde birikimim var, bütün herşeyi ona yıkmış değilim,ama ona benim birikimim var demedim henüz. ama sonucta yıllardır calıstgmı biliyor. benim derdim yaşlarımız, daha dogrusu benim yaşım. ona sordugumda tabiki 3-5 sene bekleyecek değilim ben de düzenimi kurmak istiyorum dedi. en açık konuşmamız bu oldu. birde haziranda ablası evlenecek, bnde haziranda evlenelim demiyorum elbette ama en azından yaz sonu bi adım atılabilir söz nişan gbi
1 yıl bence de kısa bir süre değil hele 30 lu yaşlarda evet
kadın için çocuk olayında yaş önemli erkek için değil genelde
ne bileyim sizi yeteri kadar sevmiyor mu bu adam
benim bildiğim aşık insan evlenmek ister sallamak istemez
bana resmen sallıyor gibi geldi
kendisi daha önce evlenmiş mi?

evlenmeden alabilirse alır zaten arabayı sonra çocukta olunca alamz. belki memur olunca hayalleri var bırak önce hayallerini gerçekleştirsin

Yaşınızda bir şey yok, çevreden çevreye değişir tabi ama benim etrafımdaki üniversite mezunu çalışan kadınların çoğu 30’dan sonra anne oldu. Ben 28 yaşımda evlendim, 32’de hamile kaldım. Üstelik herhangi bir problemimiz yoktu, sadece eşimle birkaç yıl başbaşa olmak istedik. Yaş hesabı yapıp kendinizi üzmeyin, 31 yaş hiçbir şey için geç değil yani.

Son düzenleme:
Hala böyle yorum yapan insan kaldı mı ya? Kalmış demek... Geçen yaz düğün mekanları açılınca bir arkadaşımız bir kokteyl yaptı, ama çok şık ve muazzam bir organizasyondu, gelin daha önce evlenmiş ayrılmış, gelinliği içinde peri gibiydi. Aileler de çok mutluydu. Sanırım mutluluklarına ortak olmayanlar da sadece köşeden izleyip kadını kıskananlardı :) İster yaşça büyük olur, ister boşanmış, her kadın çok değerlidir ve istediği gibi evlenmeye hakkı vardır.

o ne demek yahu kadının yaşı büyükse düğünü haketmiyor mu ? insan 3 kere de evlense, 5 yaşta büyük olsa eğer içinden geliyorsa düğün yapar tabi ki.
Yapmasa olur demek istedim islerin kolaylasmasi açısından. Sirf düğün için 1 sene beklemek gereksiz bence

Yapmasa olur demek istedim islerin kolaylasmasi açısından. Sirf düğün için 1 sene beklemek gereksiz bence
Hala böyle yorum yapan insan kaldı mı ya? Kalmış demek... Geçen yaz düğün mekanları açılınca bir arkadaşımız bir kokteyl yaptı, ama çok şık ve muazzam bir organizasyondu, gelin daha önce evlenmiş ayrılmış, gelinliği içinde peri gibiydi. Aileler de çok mutluydu. Sanırım mutluluklarına ortak olmayanlar da sadece köşeden izleyip kadını kıskananlardı :) İster yaşça büyük olur, ister boşanmış, her kadın çok değerlidir ve istediği gibi evlenmeye hakkı vardır.
Elbet hakki var da maddi olarak imkanı olmadığı için adamın 1 sene 2 sene beklemektense gereksiz buldugumu söyledim ben

Şimdi şöyle diyeyim, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkide bunların konuşulmasını son derece doğru buluyorum. Yani köşeme çekilip de aman bişey sormayayim, o zamanı gelince söyler vs diye bekleyemem. Onumu görmek, onun planlarını duymak isterim, ki ona göre ilerleyelim. Ha şu var ki, evlilik için bazı maddi şartlar olusmamissa acele etmem. Çünkü gerçekten de evlilik hiç tozpembe bir dünya değil. Ve ekonomik olarak belli bir standarda oturmamış evliliklerde sıkıntılar kaçınılmaz oluyor. Maddiyat gerçekten önemli.

Yaşınız konusunda da geç kaldığınız hiçbir şey yok. Ben bir sene flört bir sene nisanliliktan sonra 33 yaşında evlendim, 35 yaşındayım şuan ve hamileyim.

X