BEN Mİ HATALIYIM? ( Kumar bağımlılığı)

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplarınız için ( kendimi bir nebzede olsa iyi hissettim
Eşinize bu kadar müsamaha göstermeyin, tedavi olması lazım, onda da bile tamamen kurtulma ihtimali yüksek değil.

Siz durumun ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım. Yok eşim senin yaptığın benim yaptığından ağır dedi haklı mı meseleniz bu değil.

Benim ablamın eşide malesef kumar bağımlısı yurt dışındalar kumar yüzünden tatile bile gelemiyorlar 4 yıldır görmüyoruz ablamı çocuk parası yardımlar kendi maaşı üstüne bide ek iş yapıyor ama tatile bile gelemiyorlar bize sonradan anlattı ablam aç bile kaldıkları olmuş düşünün kaç kere ablam kapıya koydu boşan dedik çocuklar var evden atınca bile ağlıyorlar dedi iyice çöktü ablam görüntülü arıyorum halini görünce gözüm doluyor belli etmemeye çalışıyorum çok üzüldüm o yüzden okuyunca sizede Rabbim yardımcınız olsun malesef kurtulamıyorlar o pislikten kendileri kurtulamıyor ailesine de o hayatın pisliğinin bedelini ödettiriyorlar

Kumar oynarken gozleri elf.
Wcye su dokerken gormuyor?

Wcyı oyle pis bırakan bırının oz bakımı da berbattır zaten. Bu durumdan utanc duymak yerine uste cıkmaya calısmakta ne bıleyım....
Arsizlik böyle birşey. Suçunu bastırmaya çalışıyor. Büyük ihtimalle konu sahibi nahif bir insan. Eşi de onu nereden vuracağını biliyor.

Kusura bakmayın ama adamın elle tutulur bir yeri yok , ailesinin nafakasını kumarda kaybediyor , söz veriyor sözünde durmuyor. Tuvaletteki o pislik görüntü aslında evinize verdiği değeri gösteriyor . Evinizi yuva olarak görse asla yapmazdı onları . Herkes kendi yaşadığını bilir , eminim anlatamadığın bir sürü şey daha vardır . O yüzden aile büyüklerine haber ver, durum böyleyken böyle de . Kumar bağımlısı , bunca yalanı var , bunca borcu var , boşanacağım ben deyin . Boşanma diyenler de olursa al sen nikahına , işte burda b.... çuvalı deyin . Umarım aileniz arkanızda durur , umarım bir süre de olsa size maddi manevi destek olurlar .
Ha ben olsam o kadar sakin kalamazdım , insan ikinci bir şansı hak eder evet ama bazı konularda hayır . Çocuğumun rızkını heba eden adam baba değildir . Evi de temizleyin , temizlerken eşyalarını da ayırın , akşam gelince verin eline . Seni artık bu evde istemiyorum deyin . Borcu harcı bitir öyle gel deyin .

Siz bu kadar anlayışlıyken üstelik kendinizi suçlu hissettirmesine izin vermişken ben kocanızda düzelme ihtimali görmüyorum. Kumar bağımlıları hep kendini kandırır siz de buna izin veriyorsunuz. Daha sert tedbirler almanız lazım. O zaman bile düzeleceği meçhul gerçi. Allah yardımcınız olsun.

Çevremde iddia kumar bagimliligi olan cok insan var . Hiç biri düzelmedi hep iki uç sene de bir aile faciası yaşanıyor . Amcam 25 yıllık memurdu tüm emekli ikramiyesini kaybetti hala sağlık olsun diyor . Çalışırken tüm maaşı kumara gitti . Yengem daha yeni bastı tekmeyi cok pişman yıllarım ziyan oldu diyor .

Demek Sizin söylenmeniz onun çoluğunun çocuğunun rızkını gidip kumarda yemesinden daha kötüymüş.
Vay be
Adam hem suçlu hem güçlü

Kumar bağımlılığı ne yazık ki düzelmiyor , düzelmediği gibi de elindekini avcundakini kaybetmeye kadar varıyor iş hatta daha kötüsü tefecilere bulaşabiliyorlar.O kişiyle birlikte eş ye yaşiyor tüm bunları.

Bence de bu durum çok haklı olarak boşanma sebebidir.Hic düşünmediniz mi böyle birşey?

Bir de 40 gün çok değil mi tatil için ?

Size söylediği şeye aldırış etmeyin, suç bastırıyor resmen. Ayrıca kumar bir bağımlılıktır sözlerle yeminlerle düzelmez. Çok sıkıntılı bir durum içindesiniz Allah yardımcınız olsun ama kesinlikle haksız değilsiniz boyle seyler düşünmeyin.

Evet artık düşünüyorum çünkü içimi kemirerek yaşayamam. Tedaviyi kabuk etmiyor ve yemin ettiği halde son maaşını da iddiaya yatırmış. Yarın dilekçe vereceğim kararlıyım.

kesinlike tolere edilebilecek bir sey degil. cift terapisi degil, esinin bagimlilik terapisi almasi gerek. once ailenizle konusun, sonra onun ailesine de soyleyin ve somut adimlar atmasini isteyin. ben de kendi kendine ya da soz vererek gececegini zannetmiyorum. bence ailelerin bilmesi gereken bir sey. verdiginiz surede kendini duzeltmezse ayrilin, yoksa cocuklarinizin da hayatini mahvedecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…