BEN Mİ HATALIYIM? ( Kumar bağımlılığı)

uglyDucking

Rabbim şükürler olsun..
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2013
2.031
895
Herkese merhaba, beni tanımıyorsunuz düşünceleriniz tarafsız olacağı için buraya yazmak istedim. O kadar ihtiyacım var ki birileriyle dertleşmeye.. uzun olacak biraz

Dünden beri kırgınım mutsuzum umutsuzum. Eşimle 10 senelik evliyiz. Eşim 7 senedir kumar bağımlısı. Bunu ben 3 ay önce falan öğrendim. Bu süre içinde fazla maaş alıyormuş ve bana söylememiş. Bu parayla hep iddia oynamış. Eski iş yerinden çıkış almış 7000 TL bunu da söylememiş iddiaya yatırmış. Sonrasında yeni bir işe girdi, burda da bazı aylar maaşını iddiada kaybetti 2-3 ayda bir. 3-4 defa olan birşeydi. Mutsuzdum ama geçici birşey sandım. İnsan nefsine hakim olamaz mı? Dedim iki çocuk var, söz verdi yapmaz..

Çalışmaya başladıktan 1 sene sonra falan 1000 TL zam yapmışlar bunu da söylememiş. Her seferinde yemin etti tekrar oynadı.. En son aldığı maaşı (6400) onu da iddiada kaybetti. Yıkıldım. Ama bu sefer Başka yıkıldım çünkü eşimin bankalara da borcunun olduğunu öğrendim. 35 bine yakın. En son bankalar da kredi vermemiş kendisine kuzenine çektirmiş. öğrendiğimde başka seçeneği olmadığı için bana söyledi. Çünkü kuzenine ödeme yapamamış borcundan dolayı. Biz aylık 3600 kredi ödeyen, kirada olan bi aileyiz. Taşınma durumumuz oldu çokça ve biz bu süreçte cok sıkıntılar yaşadık. Depozit, emlak hizmet bedeli nakliye ön kira ödemesi... kiracı olanlar bilir. Eski iş yerinde çalışırken olsun burda olsun ne cok sıkıntılar yaşadım bir Allah bir ben bilirim. Bunları anlatmayacağım. Eşim bunları biliyorken görüyorken böyle şeyler yapması haksızlık gibi geliyor. Bu konuyu yazdım aslında bu konuyla ilgili yorum istemiyorum sizden. Haklıyı haksızı ayırmanız içim yazdım. Yeni bir sayfa açtık bütün yalanlarını söyledi eşim ben bu olmak istemiyorum vs. İnanın ne bir kötü söz söyledim ne birşey. Destek oldum geçecek dedim halledeceğiz dedim. Ama içim içimi yedi. Tamam arada ima etmiş olabilirim ama bende insanım. asıl konu şu:

Dün eşimle bir konuda tartıştık. Annemlere gittiğim bir zaman (40 gün) eve geldiğimde tuvaleti gördüğümde çok sinirlenmiştim. Tuvalet oturulmayacak kadar kirliydi. Evi çöp ev gibi kullanmıştı.(Kornea nakli oldu gözleri cok iyi görmüyor) tamam ama WC kirlenmiştir bi su tutayım demez mi insan kokusundan da mı anlamıyorsun. Ben o gece sinirden sırtımı dönüp yattım. Dün tartışmamızda ve bana dedi mi Benim iddia muhabbetim senin yaptığının yanında hiç birşey.... yıkıldım. Duygularımı ifade edemiyorum .Allah aşkına yazın. Haksızsam yazın. Ben hasta mıyım? Ben abartıyor muyum? Lütfen yazın

Eşinizin bu kötü alışkanlık ve davranışları için ve evliliginizin daha güzel olması için bir cift terapistine gitmeyi düşünmez misiniz?
Tek başınıza asabileceginiz bir sey değil ki bunlar.
Allah yardımcınız olsun

Kumar bağımlılığı söz verdim oynayacağım diyerek bitecek bir şey değil.

Eşiniz ciddi bir şekilde tedavi olmazsa yine ve yeniden oynayacaktir belki hala oynuyordur.

Siz çok anlayışlı yaklasmışsınız bu kadar borca rağmen eşiniz de işi arsızlığa vurmuş.

Olay nasıl sizin hasta olmanıza gelmiş, hayret.

Eşiniz kornea nakli olmuşken neden annenize gittiniz? O durumda bir insanın yalnız kalması çok zor. Kumar konusunda tabii ki haklısınız.
Eşim 1.5 sene önce nakil oldu. Görme problemi yaşıyor normal bir insana göre. Annemler uzak 13 saat yol. Tatil için gitmiştik
Kumar bağımlılığı bitebilen bir şey değil bence. Pis insan da düzelmez. 40 gün neden gittiniz peki evden?
Eşim 1.5 sene önce nakil oldu. Görme problemi yaşıyor normal bir insana göre. Annemler uzak 13 saat yol. Tatil için gitmiştik

Canım geçmiş olsun çocukların ve senin adına çok üzüldüm.
Her kumar konusunda bildiğimi yazarım.
Bu konu söz verdim geçti bitti yapmaz etmez demekle olmaz.
Tedavi olanlar bile yüzde yüz düzelmiyor.
Bu bir bağımlılık.
Sigara gibi,alkol gibi,uyuşturucu gibi...
Bu konuda gözlerimin önünde kaç aile yok oldu anlatamam.
Şimdi kumar oynamak daha basit maalesef.
İnternet ve telefondan herkes girip oynuyor.
Borç yapmaya başlayınca zararım azalsın diye daha çok oynanıyor.
Eğer eşin oynamayacagim diye sözler verip seni ikna etmeye çalışıyorsa ufak bir fikir verebilirim
Maaş kartını alın esinizden.internet bankacılığını siz kullanın.odemeleri ve gelir gider hesabını siz yapın.bu adamda para olmasın.
500 bin kumar borcu olanları tanıyorum hala devam ediyorlar.
Sizi haklı buluyorum.
Her haltı yapan adam WC ye su mu dokememis

İddia bağımlılığı söz vererek bırakılacak bir şey degil.
Kocanızdaki yüzsüzlük ve üste çıkma çabası pes dedirtecek cinsten. Bence "haklı kim?"den ziyade iddia bağımlılığı konusunun üstünü kapatmayıp daha kötü borçlar altına girmeden çözmelisiniz.

Tatil için 40 gün çok fazla bence. Yani bi insanın evinden bu kadar uzak kalmasıni doğru bulmuyorum kendi ailesi açısından.

Ay um. Terbiyesiz adam

Gül gibi kadınlar böyle adamların yanında solup gidiyor

Tuvalet pis diye sırtınızı dönmenizi ,kumar bağımlılığı ile söylediği yalanlardan daha mi kötü buluyor yani?
Nasıl bir üste çıkma çabasıdır bu ya Rabbim

Kumarbaz yalancı ve pis

Ha bir de utanmaz.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cevaplarınız için ( kendimi bir nebzede olsa iyi hissettim

Kumar bağımlılığı ya düzelmez ya çoook zor düzelir. Ve o kadar uğraşa değmez şahsi fikrim.
Ayrıca da pis. İllaha gözün görmesi mi gerekiyor. Tuvaletini yaptıysan su tutarsın yani hiç olmazsa. Ayrıca kendi suçunu bastırmak için sizi suçluyor. Buna izin vermeyin.

Bir şey sorabilir miyim ?
Yanlış anlamayın lütfen.
Şu anlattıklarınız adamın tuvalete başını sokup yalatacak kadar agır şeyler.
Neden anlayışlı yaklaşıyorsunuz ?
Ya bu çok kötü bir durum.
Bilmiyorum cinnetlik mesele benim için.
O kadar normalleştirmişki adam.
Sizin tuvalet mevzusunu bile büyük görebiliyor utanmadan.

Anladım ben yeni ameliyat oldu sanmıştım. Aslında bu haklı haksız durumunun ötesinde evliliğiniz için bu konuları nasıl aşacağınız ile ilgili.Eşiniz tuvaleti kirli bırakmasının açıklamasını yaptı mı? Bir daha olmayacağını söylediyse affedilebilir bir durum. Ama kumar ciddi bir sorun. Psikiyatristten yardım alma konusunda olumluysa umut vardır, yoksa gerçekten çok zor. Çünkü kumar bilinçli olarak düştüğü bir batak değil patolojik kumar dürtüsel bir bozukluktur. Tabii ki patolojik olup olmadığının karar mercii ben değilim ama sizin gelir düzeyinize göre göz yumulamayacak miktarda oynamış. "Söz verdim oynamam" kısmı çok gerçekçi gelmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…