Ben mi mükemmel aski ariyorum? Sorun bende mi? Bir fikir verin...

Evet, yurtdisinda tabular daha büyük fakat bunlari asman biraz senin elinde. Sen kendini öncelik verirsen bir sekilde bu tabulari asarsin.
Ilk basta okuluna çok önem vermen gerekiyor. Diplomani al, kendi isini bul, özgür ol.

Sadece tek gayen evlilik olmasin. Kendini gelistir. Eger su an özgürlügün yoksa, bunu sadece kendini gelistirerek, o diplomani alarak, söke söke alirsin.

Ayrica 23 yasinda gerçekten çok erken evlenmek için. Bak istersen iliski yasaybilirsin, fakat evlilik çoçuk oyuncagi degil. Sirf herkes evleniyor diyor, o beyaz gelinlik giymek güzel geliyor diye evlenme. Yoksa ilerde daha çok pisman olursun. O dügün sadece bir günlük, fakat esin ömür boyuluk.
Ve hayir ben iliski yasayamam deme. Birçok kizinin (ne yazikki) gizlice yaptigini biliyorum, sonuçta olagan birsey. Bunu sende deneyebilirsin (hoslandigin bir erkekten). Baskalar ile tanismak için sosyal etkinliklere katilabilirsin.

Ama dedigim gibi, kendine önceligini ver. Öyle dar bakan insanlardan, o ortamdan kurtulmaya bak canim. Gerisi çorap sökügü gibi gelir.

iliski yasamak derken neyi kast ediyorsun? sevgili olmayi mi? benim cok güzel bir meslegim olacak, cok caliskanim ama egitimim cok uzun. Bitmesini beklersem daha cok beklerim evlenmeyi.. ve ben yalniz yasamak istemiyorum. Ilerde belki cocugum bile olmaz, hayata erken baslamak gerek diye dusunuyorum. Ûstelik yurtdisinda oldugum icin dar bakan insanlara mecburum bi yönden, cünkü benim karsima onlar olmazsa hic aday cikmayacak ve hayat yalniz cekilmiyor..

iliski yasamak derken neyi kast ediyorsun? sevgili olmayi mi? benim cok güzel bir meslegim olacak, cok caliskanim ama egitimim cok uzun. Bitmesini beklersem daha cok beklerim evlenmeyi.. ve ben yalniz yasamak istemiyorum. Ilerde belki cocugum bile olmaz, hayata erken baslamak gerek diye dusunuyorum. Ûstelik yurtdisinda oldugum icin dar bakan insanlara mecburum bi yönden, cünkü benim karsima onlar olmazsa hic aday cikmayacak ve hayat yalniz cekilmiyor..

Evet, iliski yasamak ile sevgili olmayi kast ediyorum. Cünkü karsindakini çok iyi taniman gerek diye düsünüyorum. Bende yurt disinda yasiyorum ve sen kendini hayatini yasadiginda, kendini derslere verdiginde zaten hiç kimseye firstat vermezsen arkanda konusmasini.

Ki konussalar ne olacak. Artik bu devirde herkezin kizi hemen hemen bir sevgilisi oluyor. Sonuçta hayat senin, ilerde bir ile evleneceksen, sen o kisiyi "çekecesin", etrafindaki insanlar degil.

Niye sen böyle negatif hislere kapildinki? Simdi evlenmiyorsun diye ömür boyu yalniz kalacaksin diye bir kaide yok. Önemli olan hayata, yada evlilige erken baslamak degil. Önemli olan hayatta dogru kararlar almak, dogru kisi ile evlenmek. Sen etraftaki insanlara bakma. Evliligi ile hava atan insanlarin asil hayatlari nasil hiç bilemezsin canim. Kim bilir çok mutsuzlar onuda bilemezsin.

Benim tek bildigim, eger okul döneminde evlenirsen, sen büyük ihtimalle okulunu birakirsin diye düsünüyorum ve bu çok yazik oluyor. Kendi ellerin ile özgürlügüne veda etmis olursun. Ayrica hangi bölüm okuyorsun ve ne kadar sürecek egitimin?

Selam kizlar.

Ben yurtdisinda yasiyorum ve yasadigim yer itibari ile karsima fazla aday cikmiyor, türk yok fazla buralarda.. ve benden hoslanan bir erkek var. Egitimi güzel, isi güzel, düzgün biri vs ama ben onu henüz fazla tanimiyorum. Bir iki kez görüstük baska arkadaslar ile iki-üc laf ettik ama ben heyecanlanmadim ve ordan kacip gidesim geldi. Sonra da 3-4 ay mesaj falan atmadim ona, o da atmadi ilgi görmeyince. Sonradan ben ailemin israri üstüne bi isik yaktim, yakinda görüsecez..

Aslinda cirkin degil, annem ve teyzem yakisikli diyor fotografini gösterince ama boyu kisa biraz 1.75 civari (ben 170) ve tipim degil gibi .. cok begenmiyorum yani. Ya da ben hata ariyorum bilmiyorum. Annem sans ver O'na, git görüs diyor ama bilmiyorum, icime sinmedi :KK43: sevmeye calisiyorum... ne yapmaliyim? Hic ciddi bi iliskim olmadi, onun icin ne hissetmem gerekiyor bilmiyorum ben de... zor bir bölümdeyim üstelik ve 22 yasindayim, o ise 27.. o'nunla evlenmezsem türkiyeden görücü usulu evlencem, belki daha yakisikli olacak bilemiyorum ama anlasip anlasmayacagim belli degil. Bir de buraya gelip düzen kurmasi, is bulmasi vs. ohoo bir sürü dert. Bu adam zaten burda, öyle bi sorun yok... Kafamda bir cok soru.. isin icinden cikamadim :KK43:

Dogru adam mi nerden bileyim? Sorun bende mi, ben mi mükemmel aski ariyorum? Beyaz atli prensi mi bekliyorum? O'nu sevebilir miyim taniyinca? Cok kararsiz kaliyorum.. heyecan hissetmiyorum... bana bi fikir verin ne olur... :44::KK50::KK14::KK14:
Bence gidip görüşün, ama bunu bir ümit vermek amacıyla değil de daha iyi tanımak adına. Belki daha iyi tanıyınca bir şeyler hissedersiniz. Ama içinize sinmiyorsa zorlamayın, aşksız evlilikler çok zor oluyor.

X