Ben mi yanlış anlıyorum?

tatliruuh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
3
-3
26
Merhabalar arkadaşlar benim dert ettiğim ama başkalarının bu da dert mi diyebileceği bi şey anlatacağım. Biz eşimle farklı şehirlere atandığımız için bir buçuk yıldır ayrıyız. Bu süreçte kayınvalidemle aynı ortama girdiğimizde eşim ve benim ayrı olmamdan konu açıldığında sanki çok normal bir şeymiş gibi gülerdi. Ben geçenlerde tayin dilekçesi verdim ve reddedildi. Red cevabını aldığımızda ise eşimi arayıp kötü haberi duyunca kanamam başladı (regl olmuş), hastalandım, uçukladım, çok umutlanmıştım vs vs dedi. Eşim de bana annem üzülmüş hastalanmış dedi. Ben de içimden şimdiye kadar üzülmüyordu Allah Allah dedim. Gerçekten bi tek bana mı garip geliyor, yoksa benzer bi durumu siz yaşasanız size de garip gelir miydi?

Merhabalar arkadaşlar benim dert ettiğim ama başkalarının bu da dert mi diyebileceği bi şey anlatacağım. Biz eşimle farklı şehirlere atandığımız için bir buçuk yıldır ayrıyız. Bu süreçte kayınvalidemle aynı ortama girdiğimizde eşim ve benim ayrı olmamdan konu açıldığında sanki çok normal bir şeymiş gibi gülerdi. Ben geçenlerde tayin dilekçesi verdim ve reddedildi. Red cevabını aldığımızda ise eşimi arayıp kötü haberi duyunca kanamam başladı (regl olmuş), hastalandım, uçukladım, çok umutlanmıştım vs vs dedi. Eşim de bana annem üzülmüş hastalanmış dedi. Ben de içimden şimdiye kadar üzülmüyordu Allah Allah dedim. Gerçekten bi tek bana mı garip geliyor, yoksa benzer bi durumu siz yaşasanız size de garip gelir miydi?
Yani degişik bir durum ama takmamanı öneririm ilşkine ve işine odaklan

Yani olan olmuş kaynananız tepki verse nolur gülüp geçse nolur. Bence üzgünsünüz ve neye takacağınızı şaşırmışsınız.

Bir de demişsiniz ya çok normal karşılıyor diye bu kadar anormal bir durumsa size göre ayrı şehirlerde bir süre yaşamak, olurunu bulup,olmama ihtimalini de hesap ederek evlenmeliydiniz.

Yani olan olmuş kaynananız tepki verse nolur gülüp geçse nolur. Bence üzgünsünüz ve neye takacağınızı şaşırmışsınız.

Bir de demişsiniz ya çok normal karşılıyor diye bu kadar anormal bir durumsa size göre ayrı şehirlerde bir süre yaşamak, olurunu bulup,olmama ihtimalini de hesap ederek evlenmeliydiniz.
Evet çok anormal bir durum çünkü biz evlendikten sonra atandık ikimiz de..

Bir buçuk yıldır ayrı şehirlerdesiniz ve taktığınız şey kayınvalidenin üzülüp üzülmediği mi cidden.. Önemli olan eşinizle birbirinizi özleyip özlemediğiniz.

Kötü haber almasıyla regl olması arasındaki alakayı anlamadım..

Belki içten içe üzülüyor ama size moral vermek için belli etmiyordur..

Evet çok anormal bir durum çünkü biz evlendikten sonra atandık ikimiz de..

Atanmasaydınız o kadar anormal madem? Birinden birini seçecektiniz ya devlette çalışmak yani mesleğiniz ya eşinizle birlikte olmak evliliğiniz. Burası aynen eşiniz için de geçerli. İkiniz de mesleğinizi seçmiş böyle bir evlilik hayatını normal kabul etmişsiniz ki devam ediyorsunuz. Çok anormal madem niye yaptınız böyle bir anormalliği ve hala devam ediyorsunuz? Konuya yorumuma gelince kayınvalideye takılmaya yer arıyor gibisiniz

Yani kvnizi tanımıyorum ama belki durumu dramatize etmemek için gülmüştür veya sakin kalmıştır ortamlarda. Sonucun böyle negatif olacağını tahmin etmemiştir.

Gerçi böyle bir tepki veren biri bunları nekadar düşünür bilemiyorum.

İkisi birbirinden tuhaf. Kvnin eşinizi arayıp regl oldum vs demesi aşırı saçma. Eşinizden bunu ciddiye alıp size anlatması dahada saçma. Bazen lafların yeri geliyor, keşke kvye şaşkınlığınızı belirtseydiniz.

X