Ben ne yapmaliyim sizce?

Kızlar benden de bir dert gelsin aslında dert mi ne onuda bilemedim..

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

sorum şu arkadaşlar kiraya verirsem eşyalimi vereyim ?Daha mi getirisi olur?

yok eğer eşyalı kira olmasa diyelimki bu eşyaları satsam ne kadara satılır ?

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...
eşyalı var. +500,600 civarı olur

Büyük bir evi eşyalı kiraya vermeniz zor
Ya tatil beldesinde yada istanbul'da yaşıyorsaniz bu daha mantikli olur
Yada ögrenciye kiralik verebilirsiniz ancak

Diyelim ki eşyalı kiraya verdiniz.normal bir aileye
Ama 5 yıl içinde en temiz insan bile olsa o eşya mahvolur.onlar taşınsa ikinci bir kiracı bulmak daha zor olur eskimiş eşyaya.

Ve siz eşyalardan vazgectim de deseniz üzüleceksiniz
Ben kullanamadim onlar kullaniyor diyecek siniz

Ayrica bu ekonomik krizde kimse 300-500 tl fazla verip ev kiralamaz , sanmıyorum.

Azda verseler bu eşyaları satın gitsin
Gözünüz görmesin
Nerde nasıl eskirse eskisin eşyalar

Büyük bir evi eşyalı kiraya vermeniz zor
Ya tatil beldesinde yada istanbul'da yaşıyorsaniz bu daha mantikli olur
Yada ögrenciye kiralik verebilirsiniz ancak

Diyelim ki eşyalı kiraya verdiniz.normal bir aileye
Ama 5 yıl içinde en temiz insan bile olsa o eşya mahvolur.onlar taşınsa ikinci bir kiracı bulmak daha zor olur eskimiş eşyaya.

Ve siz eşyalardan vazgectim de deseniz üzüleceksiniz
Ben kullanamadim onlar kullaniyor diyecek siniz

Ayrica bu ekonomik krizde kimse 300-500 tl fazla verip ev kiralamaz , sanmıyorum.

Azda verseler bu eşyaları satın gitsin
Gözünüz görmesin
Nerde nasıl eskirse eskisin eşyalar
kiraci eskiticek iyice elimde kalıcak eskici bile almayacak çöpe gidicek
en azından az çok ne tutarsa satıp boş evi vereyim sanki bu fikir daha gir basıyor bende

2. El eşya satan sitelerde öldü parasına gidiyor. Benim çalıştığım otelin derin dondurucusunu sattık. Sıfırı 7 bin tl. Bin tl anca letgo’da satabildik. Eski değildi, hala çalışır vaziyette.
Eşyaları daire nerden baksan 500 tl fark eder. 12 bin tl satmayı düşündüğün eşyalar kendini 2 senede amorti eder. Bir de zaten sözleşmede depozite alacaksın. Hasar olursa depoziteyi de vermeyeceksin. 3+1 daireyi Aileler tutar onlarda başkasının eşyasını istemez denmiş ama hazır kurulu bir eve gitmek büyük konfor. sıfır evi dayayıp döşemek zaman ve para demek. İğnesinden ipliğine kadar kendin alıyorsun ve nerden baksan 1 ayını alır.

annem diyor ki elin parası bide annem.onun iğnesini bile istemiyorum diyor öfkesi geçmedi
annemler yataknodasini almışlardı onuda ben getirmek istemiyorum
Öfkeli olması çok normal,yatak odasınıda getirsen onada hayır der bence sonuçta orada beraber uyuduğunuz bir yerdi.
Sakın geitrme bence.

Evi eşyalı kiraya vermek de ayrı risk. Apartlarda birtakım eşyalar oluyor ama markaları düşük oluyor, yatak ebatları küçük, koltuk ise genellikle koltuk değil iki tane ya da bir tane üçlü kanepe, tv küçük ve markasız gibi oluyor. Sizin ev ise dondurucusuna kadar çeyiz eşyaları ile dolu bir ev. Ben eşyalara kıyamazdım sanırım... Kendiniz bu evde dursanız daha iyi olur ya da tek tek letgo gibi ikinci el sitelerinde eşyaları satmanızın daha yüksek getirisi olur. Saklama ihtimali varsa bir yerlerde saklayın. Kıymet bilinmeyebilir...

Evi eşyalı kiraya vermek de ayrı risk. Apartlarda birtakım eşyalar oluyor ama markaları düşük oluyor, yatak ebatları küçük, koltuk ise genellikle koltuk değil iki tane ya da bir tane üçlü kanepe, tv küçük ve markasız gibi oluyor. Sizin ev ise dondurucusuna kadar çeyiz eşyaları ile dolu bir ev. Ben eşyalara kıyamazdım sanırım... Kendiniz bu evde dursanız daha iyi olur ya da tek tek letgo gibi ikinci el sitelerinde eşyaları satmanızın daha yüksek getirisi olur. Saklama ihtimali varsa bir yerlerde saklayın. Kıymet bilinmeyebilir...
sakladigim yerde toz olucak rutubet varsa çürüyecek yada depo olursa fare olucak belki büyük risk insallah en iyi kararı verebilirim

Başka annede olsa aynı tepkiyi verir.
hanım ablacığım diyelimki annemizin verdi eşyaları getirdim her gün o eşyalarla yasiyacak ve eskiden yaşadıklarımdan kurtulamayacam her dakka gözümün önünde
düşününce bende istemiyorum annem disaridanyakrim yine eve sokmam dedi sabah

hanım ablacığım diyelimki annemizin verdi eşyaları getirdim her gün o eşyalarla yasiyacak ve eskiden yaşadıklarımdan kurtulamayacam her dakka gözümün önünde
düşününce bende istemiyorum annem disaridanyakrim yine eve sokmam dedi sabah
Yaşanmışlıklar var sonuçta,acı yada tatlı bir şekilde bitmiş sayfada gördüm 20 gün evli kalmışsın ne yaşadın hiç bilmiyorum tabi.
Eşyaları gördükçe eski yaşadaıkalrın mutlaka canlanacak gözünde ,üzülürsün belki ağlarsın .
Annen anladıpım kadarıyla kesin kararını vermiş asla eve almaz ..

X