Ben ne yapmaliyim sizce?

eşyaları kullanmak artık istemiyorum yazdığım gibi kıyamadım beklettin ama nereye kadar
ailemle yaşıyorum çünkü çalışmıyorum bide annem babam yaşlı malum covit var ihtiyaçları oluyor pazar market ev işi vb..çalışmıyor oluncada ailem daha doğru olmak zorun da oldu
aslında ben evlendiğin evden buraya taşınırken eski esin ailesi sana destek olucaz söyle yapıcaz böyle yapıcaz dediler birazda onlara güvendim taşınma sırasında eşyaları satmak istedim onların sözlerine karşılık taşıdık ve verilen sizde durmadılar
neyse eskiyi desmeyim
şimdide olacağı yok ev yakın aileme merkezi iyi bir muhit artık getirisi olsun bide akşam görünce iyice soğudum herşeyden
vericem kiraya ne olursa olsun

bence eşyalı verin getirisi artsın

satarken daha içiniz acır

sonra eşyalar eskidikçe kiracılar atar sonra biter gider

yani kullanıldıkça zaten eskiyor kiracı olunca da daha eskir

ama ben o bir yere toplama vs girişmeyin derim zira orada dursalar da kullanmayacaksınız zaten

bu arada 3+1 evde kiracı olarak bekar çalışmalar gelebilir eşyalı ev tercihinde önemli bir kitle

hayırlısı olsun aklınızda kalmasın bir de gideri olmasın

bence doğru düzgün bir aile, hele de pandemi döneminde başkasının eşyalarını kabul etmez. ben olsam hepsini letgodan satardım. beyaz eşyalarınızın garantisi devam ediyorsa çok ucuza gideceklerini sanmıyorum.
oturma grupları, yatak odası yine pandemi nedeniyle satılması zor olabilir.
ama kiracının mahvetmesindense satmak gene de mantıklı bence.

hepsinin garantisi var beyaz eşya ve diğer mobilyelerin
hepsi markalı gidip bir mobilyeciden alınmadı
bellona beyaz eşyalar arçelik

bilmiyorum ki acaba 8 10 bin yaparmı hepsi yoksa çok mu uçtum

bence eşyalı verin getirisi artsın

satarken daha içiniz acır

sonra eşyalar eskidikçe kiracılar atar sonra biter gider

yani kullanıldıkça zaten eskiyor kiracı olunca da daha eskir

ama ben o bir yere toplama vs girişmeyin derim zira orada dursalar da kullanmayacaksınız zaten

bu arada 3+1 evde kiracı olarak bekar çalışmalar gelebilir eşyalı ev tercihinde önemli bir kitle

hayırlısı olsun aklınızda kalmasın bir de gideri olmasın
bir yerde toplama saklama yapmak istemiyorum şimdide bir yerde değişen bir sey olmayacak aklım eşyada kalıcak tozunu oldu fare mi girdi koktu mu en iyisi ya saticam ya kiracıya vericem bir şekilde yükünden kurtulmak istiyorum

Eşyalı olarak daha yüksek kiraya verirsiniz ama kiracı bulma oranınız düşer. Malum herkes eşyalı evde oturmak istemez. Önce bir ilana koyun deneyin baktınız gitmiyor eşyaları elden çıkarıp öyle koyarsınız. Ama ev boş boş durmasın bence yazık bir de yakıt gideri ödüyorsunuz oturmadığınız eve.

Eşyalı olarak daha yüksek kiraya verirsiniz ama kiracı bulma oranınız düşer. Malum herkes eşyalı evde oturmak istemez. Önce bir ilana koyun deneyin baktınız gitmiyor eşyaları elden çıkarıp öyle koyarsınız. Ama ev boş boş durmasın bence yazık bir de yakıt gideri ödüyorsunuz oturmadığınız eve.
evet yakıt her ay 450 ödedik bide aidat var gelir gider apartman görevlisi site ici olunca osu busu kış o kadar çokta olmadığı halde
boş eve yatırım hep benden gitti allahtan birikimim vardı kendim ödedim kimseye tek kuruş ödemedim ama hazır paraya dağ dayanmaz benimde birikim azaldi
en azından kiraya verip ek gelir olur birikim yaparım

içim acıdı hemde nasıl eve kendi başına gidemiyorum çok üzülüyorum

burda kiralar 1500 1600 eşyalı olursa ne kadar olur hiç bilgim yok

bide eşyalar beyaz ekru budra pembesi şu yeşili renklerde açık tonlarda kiracı acaba hor kullanır mi
yanlış anlamazsanız bir sorum olacak
kendiniz yaşamayı düşünmüyor musunuz o evde?
ailenizle mi oturacaksınız hep?

eğer ailenizle oturacaksanız biran önce mobilyalı kiraya verin bence

Ev büyükmüş 3+1 kendi eşyası olmayan kiracı bulmak zor olmaz mı 🤷‍♀️ ancak aile tutar ee onunda eşyası olur zaten 😐 ikinci el sitelerden satışa koyup bir süre beklerdım ben olsam. Hatta beyaz eşyalar mesela evdekıler eskıyse eve getırırdım annemı ikna edip.

yanlış anlamazsanız bir sorum olacak
kendiniz yaşamayı düşünmüyor musunuz o evde?
ailenizle mi oturacaksınız hep?

eğer ailenizle oturacaksanız biran önce mobilyalı kiraya verin bence
yok.neden yalnis anlayim çalışmıyorum o yüzden ayrı evde yasiyacak maddi gücüm yok eşten nafaka yada her hangi bir gelirim de yok ailemle yaşıyorum hertürlü gücünde olsa anne babam yaşlılar ben ayrı evde yaşarken onları öyle bırakmakta içime sinmiyor doğrusu

Ev büyükmüş 3+1 kendi eşyası olmayan kiracı bulmak zor olmaz mı 🤷‍♀️ ancak aile tutar ee onunda eşyası olur zaten 😐 ikinci el sitelerden satışa koyup bir süre beklerdım ben olsam. Hatta beyaz eşyalar mesela evdekıler eskıyse eve getırırdım annemı ikna edip.
annem çok öfkeli hakli olarak ikna olucağını sanmıyorum beyaz eşyaları koyucak ailemin apartman altında bodrum da yerleri var oraya getirmeyi düşünüyorum ama diğerlerini satarmıyim yada ne yapicam bilmiyorum belki eşyalı vermek için denerim baktım olmuyor satar veririm

Kızlar benden de bir dert gelsin aslında dert mi ne onuda bilemedim..

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

sorum şu arkadaşlar kiraya verirsem eşyalimi vereyim ?Daha mi getirisi olur?

yok eğer eşyalı kira olmasa diyelimki bu eşyaları satsam ne kadara satılır ?

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...
Bence eşyalı kiraya verin. Satarsanız çok bir getirirsi olmaz. Ama eşyalı verirseniz getirisi daha fazla olur. Tabi ben işin duygusal boyutunu es geçip sadece mantıklı olanı söylüyorum. Kendimce 😊

Bence eşyalı kiraya verin. Satarsanız çok bir getirirsi olmaz. Ama eşyalı verirseniz getirisi daha fazla olur. Tabi ben işin duygusal boyutunu es geçip sadece mantıklı olanı söylüyorum. Kendimce 😊
bende mantık arayisindayim zaten kafam allak bullak olduğu için
duygusallık geçti gitti inanın kundağa ne kadar bekleyeyim bir buçuk senedir bekliyor
artık yatırım oksun boşa gitmesin evde eşyalar da

canım sıkkın moralim bozuk şuan, bdv de acılan konu içlerine ufak tefek kendimle ilgili bazi şeyler paylaşıyorum...mesela boşanmış olmamla ilgili evet ayrıldım şuan annem babam ve kardesimle yaşıyorum...bana aitte bir evim var tamda sorunum derdim bu iftar sonrası eve gittik kardeşimle iki aydır falan gitmiyordum. Gidince üzülüyorum eşyaları falan görünce eskiler aklıma geliyor neyse...dondurucu da bir şeyler vardı ihtiyaç oldu eve gittim odaları gezerken benim ev üst katta çatı akmış boyalar kabarmış yatak odasının yatağa halıların üzerine boyalar dökülmüş nasıl canım sıkıldı nasıl moralim bozuldu. Yöneticiye apartman görevlisine telefon açtık geldiler baktılar çatıyada baktılar.sabah daha net bakalım dediler gittiler.bizde eve geldik

yol boyunca kardeşimle konuştuk evim bir buçuk yıldır duruyor eşyalarıyla arada gdiip bakıyorum her ay aidat yakıt gider oluyor
kiraya versek dedik önceden eşyalara kıyamadım çünkü hiç kullanımadi ama artık eşyalar evi ev eşyaları bekliyor

yada pare dursun biraz daha mi dersiniz bilemedim karasız kaldım sizce hangisi daha mantıklı...
eşyalar para etmiyor eşyalı kiraya vermek daha mantıklı geldi.

bende mantık arayisindayim zaten kafam allak bullak olduğu için
duygusallık geçti gitti inanın kundağa ne kadar bekleyeyim bir buçuk senedir bekliyor
artık yatırım oksun boşa gitmesin evde eşyalar da
Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama eşyalı kiraya verseniz 300-400 lira daha fazla istersiniz. Eşyalarınız yeni ise bu daha fazla da olur.

Tekrar evlenip o eve yerleşme hayaliniz falan var mı?
Nereye kadar gider ki bu düzen?
Eşyalı da kiraya vermeyin, satın gitsin. Dükkan vs alabilirsiniz cidden.
Çalışmıyorken ayrıca aidat vs masrafı açmak mantıklı değil ve bayağıdır böyle gitmiş bu düzen.

MsParem canını sıkma eşyalı kiraya ver hemde eşyaların yok yere satılmamış olur hemde çürümemiş hemde 200 300 fazla kiraya verir parayı çıkarmış olursun. Çok ucuza gidiyor eşyalar kocamam masayı 200 liraya verdim kimse fazla para vermiyor

Merhaba. O eşyalar zaten anladığım kadarıyla gördükçe üzüyor sizi. Oysa ki eşya dediğin insanı mutlu etmelidir. Satsanız o sektör çok fena. Pırıl pırıl tıka basa dolu ev eşyalarının tamamını bin TL ye zor almışlardı ben sattığımda. Bugün hala içim sızlar keşke yoksul insanlara dağıtma imkanım olsaydı,o güzelim halıları filan da hayır kurumlarına, camilere bağışlasaydım diye.. Demem o ki yok pahasına gitmesi daha üzüyor insanı. Bence eşyalı eve kiracı bulabilirseniz kira yüksek olur elbette olumlu bir durum. Baktınız ki eşyalı eve kiracı bulmak mevcut şartlarda zor oluyor o halde beyaz eşyaları (ailenizinkiler eski ise) yaşadığınız eve getirin başkası kullanacağına misler gibi ailem kullansın deyin. Diğerlerini de boşanmanın acı anıları hayıra dönüşsün hayatıma güzellikler getirsin dileği ve enerjisi ile gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim edip evinizi kiraya verin. Zaten tüm bunları yapmakla aklınız artık o evde ve eşyalarda kalmayacak,üzüntünüzün kanıtı gibi orada olmalarından kurtulmanız psikolojik olarak da size iyi gelecektir Hoppa

MsParem canını sıkma eşyalı kiraya ver hemde eşyaların yok yere satılmamış olur hemde çürümemiş hemde 200 300 fazla kiraya verir parayı çıkarmış olursun. Çok ucuza gidiyor eşyalar kocamam masayı 200 liraya verdim kimse fazla para vermiyor
kanaryam canım canımı sıktım sıktım çaresi yok
en iyisi can sıkmakla olmuyor gelirngetirsin dedim canım inşallah hayırlısı olsun

Eşyaya bu kadar anlam yüklemeyin.Eğer eşyalı kiraya verecekseniz zaten o eşyalardan daha hayır beklemeyin.Ne kadar temiz kullanılsa bile eskiyecek birde açık renk diyorsunuz.Siz kullansanızda eskiyecekti.Hani bi menkul yada gayrimenkul değil sonuçta.Daha güzellerini sonra alırsınız,sıkmayın canınızı.

Tekrar evlenip o eve yerleşme hayaliniz falan var mı?
Nereye kadar gider ki bu düzen?
Eşyalı da kiraya vermeyin, satın gitsin. Dükkan vs alabilirsiniz cidden.
Çalışmıyorken ayrıca aidat vs masrafı açmak mantıklı değil ve bayağıdır böyle gitmiş bu düzen.
tekrar evlenmek şuan için bana uzak ama evlenirsem eşinin evi olmazsa bu evde otururum
birikimden ödüyorum her şeyi ama hazıra dağ dayanmaz kuraya verip harclihim oksun birikim olsun en.mantikkisi bu

X