ben neden anne olamıyorum...

TopukluAyakkabi

Tuna-Öykü-Naz :))
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2009
2.501
10
Çok üzgünüm çoook
1 yıl bekledik,istemedik onu..olmaması için önlemler aldık..sonra şimdi zamanı dedik.3.denememizdi...çok istiyorduk..bu kez kesin olucak dedim..bildiğim herşeyi denedim..bugün yine hüsrana uğradım..banyo da öylece kalakaldım..çok hazırdım çok umutluydum ama olmadı yine..ve bu hüsranların devam etmesinden korkuyorum.ya anne olamazsam..ya onun kokusunu içime kadar çekmek yazılmamışsa bana..çok yakın dostumun bebeği oldu ve onunla gidermeye çalışıyorum bu acımı.. ama ben anne olmak istiyorum..
lütfen allahım bana ve benim gibi isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip et..bizi bu yüce duygudan mahrum bırakma..:Saruboceq:

Canım hiç öyle düşünme, karamsarlığa kaptırma kendini. inan bana bende bi dönem aynı duyguları yaşıyordum olmayacakmı, neden olmuyor diye kendi kendimi yiyordum. çünkü hiçbir problemimiz yoktu görünürde. ama işte Allahım ne zaman kararladıysa o zaman oluyormuş. mutlaka zamanı vardır sabırla bekle. hiç umutsuzluğa kapılma. bol bol dua et. seninde bebeğin gelecektir. dilerim tez zamanda sen ve dileyen isteyen herkes yavrularınıza kavuşursunuz..

teşekkür ederim güzel dileklerin için canım benim ama inan karamsarlığa kapılamamak elde değil.. he geçen gün eşimde bende umutsuzluğa kapılıyoruz..her adet oluşumda "ben bu ay da adet oldum" demekten sıkıldım artık eşime...hele ki onun o andaki yüzündeki ifadeyi görmek istemiyorum artık..:KK43:

ınşallah Allahım isteyen herkese nasip eder.Sizede eder inşallah.
En başta istemedik dedinizde arkadaşımı hatırladım oda ilk evlendi fiziğim bozulur felan filan dedi istemedi bebek.Şimdi 6 yıllık evli ve eşinin çocuğu olmuyormuş:KK43: ve şimdi çok üzülüyor.Ama tabi herkes bir değil.Çalıştığım yerde arkadaşım var aynı sizin gibiymiş,cocuk yapmaya karar vermişler ve 5 ay sonra hamile kalmış.Sizinde böyle bir durumunuz vardır belki sıkılmayın şimdiden.psikolojiniz bile etkiler durumunuzu.Bende evlencem ve hemen çocuk olmasını istemiyorum ama o arkadaşım geliyor aklıma hemen bu düşüncemden vazgeçiyorum.Umarım bebeğinize kısa zamanda kavuşursunuz
:Saruboceq:

rabbim"OL " derse herşey olur,üzelme,kendini karamsarlığa itme bazan öyle bir an gelirki bu günlerde yaşamak istersin bazan öyle olur ki bu günleri gülümseyerek hatırlarsın:teselli:

rabbim"OL " derse herşey olur,üzelme,kendini karamsarlığa itme bazan öyle bir an gelirki bu günlerde yaşamak istersin bazan öyle olur ki bu günleri gülümseyerek hatırlarsın:teselli:

sabırla rabbimin ol demesini bekliyorum tatlım ama insan ister istemez umutsuzluğa kapılıyor.. eşimin yüzündeki o ifadeyi görmek istemiyorum artık...beni en çok kahreden omafoldumben

üzülme canım
bende 3 sene korundum hatta korunurken 1 kere de hamile kaldım fakat düştü.
ama 3 aydır denememize rağmen bende de tık yok.
şimdi korunduğum 3 seneme yanıyorum. o kadar beklememeliydim ama kısmet işte
kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız.
en iyisi çok fazla kafaya takmamak

üzülme canım
bende 3 sene korundum hatta korunurken 1 kere de hamile kaldım fakat düştü.
ama 3 aydır denememize rağmen bende de tık yok.
şimdi korunduğum 3 seneme yanıyorum. o kadar beklememeliydim ama kısmet işte
kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız.
en iyisi çok fazla kafaya takmamak
canım umarım sende en kısa sürede meleğine kavuşursun rabbim kimseye aratmasın..:Saruboceq:

Çok üzgünüm çoook
1 yıl bekledik,istemedik onu..olmaması için önlemler aldık..sonra şimdi zamanı dedik.3.denememizdi...çok istiyorduk..bu kez kesin olucak dedim..bildiğim herşeyi denedim..bugün yine hüsrana uğradım..banyo da öylece kalakaldım..çok hazırdım çok umutluydum ama olmadı yine..ve bu hüsranların devam etmesinden korkuyorum.ya anne olamazsam..ya onun kokusunu içime kadar çekmek yazılmamışsa bana..çok yakın dostumun bebeği oldu ve onunla gidermeye çalışıyorum bu acımı.. ama ben anne olmak istiyorum..
lütfen allahım bana ve benim gibi isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip et..bizi bu yüce duygudan mahrum bırakma..:Saruboceq:

canım ınsalah tez zamandaolur bende beklıyorum.ınsalah bendede oluyor canım he busefer oldu dıyorum bı bakmısın hastalanmısım canım allah hayırlısını versın canım :teselli: :teselli: :teselli:

inşallah canım inşallah..umudumu kesmek istemiyorum ama resmen psikolojim bozuldu..herşeyi hamilelik belirtisi sanıp kendimi kandırıp duruyorum.ve bu beni daha çok yıpratıyor.

canım moralini bozma tamam mı, bak benim de 2 yıldır olmuyo ve hala umutluyum yılmadım. hem sizin zaten sadece 3 ay olmuş zaten 1 yıla kadar çok normal birçok arkadaşım ilk bir yıl içinde gebe kaldılar kimi 5 kimi 3, kim 9, kimisi de 11 ayda.
biz tam 3,5 yıl korunduk, sonra karar verdik ve yaklaşık 2 yıldır olmuyo.5 yılı aşkın süredir evliyiz.başlarda olmadıkça hiç umutsuzluğa kapılmadım hep 1 yıla kadar nasılsa olur benimde diyordum ama 1 yılı geçince hemen doktora gittik tüm tetkikleri yaptırdık eşimle ve hiçbir sorun yoktu.yibe umutlandım nasılsa olur dedim doktorda acele etmeyin dedi ama insan nasıl her ay umutlanım adet olunca yıkılıyo bunu yaşayan bilir ancak.sonra aşılama denedik hızlandıralım diye ama yine olmadı hiçbir sorun yokken.
canım artık anladım ki biz ne yaparsak yapalım Allahım ne zaman isterse o zaman vericek ya da vermicek bilmiyorum.bende kahroluyorum ama sonra düşününce şükrediyorum ki sağlıklı sıhhaliyiz ne yapalım olmazsa da kısmetmiş deyip kabullenicez.
ama sen sakın moralini bozma, bizim yaşadığımız çok az bi oran yani sizin inşallah 3-5 aya kadar bebişiniz olur, sakın üzülme olur mu?

Senin daha 3.denemeymişş :))benim 3 yıl olcakk ama umrumda değilll.Çünkü rabbime sığınmışım :)))

yok yok artık karar verdim bende isyan etmicem..olmazsa da ne yapalım..rabbim böle istedi diyip oturcaz bi kenara..destekleriniz için saolun arkadaşlar..

Çok üzgünüm çoook

3.denememiz diyorsun.ah arkadaşım daha 3 denemede böyle anne olamıcam duygularına kapılıyosan kendi halimi düşünemiyorum bile.ben 3 yıldır deniyorum ki bu sitede daha fazla deneyenlerde var.o bahsettiğin hüsranları ben artık her ay başında değil,hergün yaşıyorum.söyler misin ben ne yapmalıyım.bir 3 yıl daha sabretmeli miyim?yoksa senin gibi daha 3.denemede su koyuveren bir anne adayı gibi kafamı taşlara vurup yüzlerce kez ben anne olamıcam diye tekrar mı etmeliyim?yok yok.ben 3 yıl daha beklemeyi göze alabilirim.zamanla sende alacaksın inan bana.bakmışsın 4.denemende olmuş.yada 5. yada 6. yada 7 denemende.belki 15. 20.denemende.olucak ama bu kesin.yeter ki su 'ben anne olamıcam galiba' düşüncesini sil aklından.

ben ilk defa bir topik için sinirlendim gerçekten sinirlendim. şaka mısın sen arkadaşım ? böyle bir durum için topik mi açılır? hadi bi muhabbette yazarsın. ama sırf bunun için topik açmak ! ! ! ! üçüncü denemede olmamış mış. burda yıllardır deneyen insanlar var. belki de hiç anne olamayacak insanlar var. bu topiğin iyi niyetle açıldığını sanmıyorum. lütfen arkadaşlar siz de cevap yazıp bizle dalga geçen insanları kendi üzüntülerimiz ile teselli etmeyin.

ben ilk defa bir topik için sinirlendim gerçekten sinirlendim. şaka mısın sen arkadaşım ? böyle bir durum için topik mi açılır? hadi bi muhabbette yazarsın. ama sırf bunun için topik açmak ! ! ! ! üçüncü denemede olmamış mış. burda yıllardır deneyen insanlar var. belki de hiç anne olamayacak insanlar var. bu topiğin iyi niyetle açıldığını sanmıyorum. lütfen arkadaşlar siz de cevap yazıp bizle dalga geçen insanları kendi üzüntülerimiz ile teselli etmeyin.
nasıl bir düşünce tarzıdır bu seninki anlamış değilim doğrusu..
1- burdaki herkesin sorunlarını yakından takip ediyor ve biliyorum..
2- kimseyle dalga geçmek gibi bir niyetim yok ve bunun gibi hassas bir konuyla asla yapmam bunu.
3- asla hamile olamama gibi bir ihtimalim olduğu için bukadar endişeliyim.
4- seninde ilk denemende yada 2. 3. denemende hamile kalamadığında tıpkı benim gibi umutsuzluğa kapılıp acaba?? dediğin mutlaka olmuştur.
5- hayatım boyunca hiç kimseye hiç birşeyi açıklama gereği duymadığım halde burda şu an bunu yaptığım için sana değil kendime kızıyorum.
:1ninca:

Arkadaşın dalga geçtiği falan yok bence içinden gelenleri yazmışşakkıdı

X