Ben nişanlanmak istiyorum ama kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini de aslında bilmiyorum

Siz neden aynı konu üzerine konu açıyorsunuz.
Size herkes bu iş olmaz yazdı… Unuttunuz galiba.

Ayrıca Hatay’a ailece gitmiştiniz kalmıştınız. Nişanlınız sizi alıp gezdirmemiş bir markete bile götürmemişti, okumamış mesleği olmayan bir kişiydi dimi…
Annenizde bu donanımsız kızını alıp bir markete bile götürmeyen, sözünde durmayan adam için evlen diye destek üzerine destek veriyordu…

İstanbulda hem ev hem dikkan kirası verecekti nasıl verebilir demistik…
Dün Akbatı avm ye gittik koskoca Boyner de bi kaç kişi alışveriş yapıyorduk. Aldığımızda bir pantalona 550 t,l iki gömlek aldık gomleklerin tanesi 350 idi ki bunlar indirimli fiyatları, 6 lı don aldım 190 tl. Bunları neden yazdım biliyormusunuz donanımsız, ticarek aklı olmayan bir kişi İstanbulda şu dakikadan sonra kesinlikle barınamaz.
Siz nişanlınıza İstanbul deseniz ne olur ki yapamazsınız.
Kıytırık yerlerde dükkan kiraları olmuş 15 bin en ucuz kira asgari ücret nasıl olacak hiç düşündünüz mü??? Donunu alacak parası olmayan adamdan istiyorsunuz bir cevher çıksın çıkmaz güzel kardeşim çıkmaz.

Evde kaldım ayağına son gemiye bineyim dersen, kv ve kp rinle Hatay da aynı evde yaşarsın, adama da babası dükkan mı açar işe mi sokar artık… 30 yaşında başlarsın bilmedigim kültür, kv, kp dertleri ile boğuşma, ha bire misafir ağırlama, kocan da nişanlıyken seni gezdirmemiş evlenince hiç gezdirmez en büyük sporun ev gezmeleri olacak şekilde yaşarsın.

Daha da; Olur diyecek git cok mutlu olursun yazısı görmek için konu açmakda kişinin kendini kandırması.

Ben yazıyorum aha buraya siz evlenecek boşanıp geleceksiniz, sonra başka bir kk hesabı açıp yaşadıklarınızı anlatacaksınız….

Sirf evlenmek icin evleniyorsun, yapma. Mutsuz olacaksin, cok belli. Sonra bosanmak daha mi iyi?

Siz neden aynı konu üzerine konu açıyorsunuz.
Size herkes bu iş olmaz yazdı… Unuttunuz galiba.

Ayrıca Hatay’a ailece gitmiştiniz kalmıştınız. Nişanlınız sizi alıp gezdirmemiş bir markete bile götürmemişti, okumamış mesleği olmayan bir kişiydi dimi…
Annenizde bu donanımsız kızını alıp bir markete bile götürmeyen, sözünde durmayan adam için evlen diye destek üzerine destek veriyordu…

İstanbulda hem ev hem dikkan kirası verecekti nasıl verebilir demistik…
Dün Akbatı avm ye gittik koskoca Boyner de bi kaç kişi alışveriş yapıyorduk. Aldığımızda bir pantalona 550 t,l iki gömlek aldık gomleklerin tanesi 350 idi ki bunlar indirimli fiyatları, 6 lı don aldım 190 tl. Bunları neden yazdım biliyormusunuz donanımsız, ticarek aklı olmayan bir kişi İstanbulda şu dakikadan sonra kesinlikle barınamaz.
Siz nişanlınıza İstanbul deseniz ne olur ki yapamazsınız.
Kıytırık yerlerde dükkan kiraları olmuş 15 bin en ucuz kira asgari ücret nasıl olacak hiç düşündünüz mü??? Donunu alacak parası olmayan adamdan istiyorsunuz bir cevher çıksın çıkmaz güzel kardeşim çıkmaz.

Evde kaldım ayağına son gemiye bineyim dersen, kv ve kp rinle Hatay da aynı evde yaşarsın, adama da babası dükkan mı açar işe mi sokar artık… 30 yaşında başlarsın bilmedigim kültür, kv, kp dertleri ile boğuşma, ha bire misafir ağırlama, kocan da nişanlıyken seni gezdirmemiş evlenince hiç gezdirmez en büyük sporun ev gezmeleri olacak şekilde yaşarsın.

Daha da; Olur diyecek git cok mutlu olursun yazısı görmek için konu açmakda kişinin kendini kandırması.

Ben yazıyorum aha buraya siz evlenecek boşanıp geleceksiniz, sonra başka bir kk hesabı açıp yaşadıklarınızı anlatacaksınız….
Bende saten biliyorum annem sen onu sevmiyorsun diyor sevmek ayrı birsey bu gerçekten çok ayrı birsey yani adam güven vermiyor ailesi güven vermiyor

Yok gerçekten bende boşanmak istemem Allah göstermesin yani hiç evlenmemeyi tercih ederim
Yasin hic de gec degil. Annen bir an once yuvani kurman icin baski yapiyor ama senin mutlulugunu onemsedigi yok. Nerede yasadiginizin onemi yok ama hem ev hem dukkan kirasi verip gecinebilmek için bu adamin aylik en az 30 bin falan kazanmasi lazim. Evlendiginizde sen calisacak misin?

Yasin hic de gec degil. Annen bir an once yuvani kurman icin baski yapiyor ama senin mutlulugunu onemsedigi yok. Nerede yasadiginizin onemi yok ama hem ev hem dukkan kirasi verip gecinebilmek için bu adamin aylik en az 30 bin falan kazanmasi lazim. Evlendiginizde sen calisacak misin?
Bende onunla aynı dükkan da çalışacakmışım öyle istiyor bu herkesin hayaliymiş ben istemiyormuşum

Yaşım geçiyor kafasına annen mi sokuyor seni? Yanlış düşünüyorsun yaşın geçmiyor güzel bir yaştasın.
İstanbulda evi olmayan ve işi sağlam olmayan barınamaz. Dükkan açmaktan falan bahsediyorsun kaldı ki Hatay a gitmesen bile o açma olayları normal değil. Zaten yazmışlar evlenmeden ayrılmak daha kolay. İyi düşün bu senin hayatın olacak.

Yaşım geçiyor kafasına annen mi sokuyor seni? Yanlış düşünüyorsun yaşın geçmiyor güzel bir yaştasın.
İstanbulda evi olmayan ve işi sağlam olmayan barınamaz. Dükkan açmaktan falan bahsediyorsun kaldı ki Hatay a gitmesen bile o açma olayları normal değil. Zaten yazmışlar evlenmeden ayrılmak daha kolay. İyi düşün bu senin hayatın olacak.
Ayrılmak çok zor herkes duydu herkes nişan yapacağız sanıyor herkes evlendi 😭

Bende saten biliyorum annem sen onu sevmiyorsun diyor sevmek ayrı birsey bu gerçekten çok ayrı birsey yani adam güven vermiyor ailesi güven vermiyor
Eee yani…
Adam ortada evlilik sorumluluk yürütemeyecek bi adam değil…

Sürekli bu adam için kk da konu açmanız çok saçma.
Anneniz hiç sevdiğiniz icin felan değil ilk konuyu hatırlıyorum, resmen evlenmeniz icin gözünü kapamış herşeye…

Hayır anlamadığım konu adam kabak gibi ortada olmayacak iş için evlenmek için ısrar ediyorsunuz…

Merhaba ben 29 yaşındayım artık anne olmak ve yuva kurmak istiyorum 2 sene önce birine çok aşıktım beni aldattı terk etti başkasıyla evlendi kendime gelemedim ondan 1 sene sonra bi çocukla tanıştım başlar da tam istediğim gibiydi yaralarımı saracak gibiydi saf temiz ahlaklı biri ona aşık değilim ama seviyorum niyetim ciddi ben evlenmek istiyorum dedi bende öylr düşünüyorum kaç yaşında insanlarız dedim geldi ailemle tanıştı bizde gidip memleketlerinde onun ailesi ile tanıştık ben İstanbul da yasamak istediğimi ona söyledim oda sen nerde istersen orada yaşarız tabi dedi ailesi de annesi onayladı babası pek ses etmedi sonra sevgilimle babası konuşmuşlar babası demiş ki ben Hatay da 6 ay idare edecekmişim orada dükkan açtılar ortak sevgilim de basında duracak 6 ay içinde birtane de İstanbul da açacakmışız hem dükkan kirası hem ev kirası herşeyi halledermiş sevgilim bende ama biz başta böyle konuşmadık dedim sevgilimle ayrılma aşamasına geldik tamam nasıl istersen öylr yaparız dedi ama içten değildi dediği babası da hala ısrarcı babamla konuşmak istiyor bu konuda babam da benim gibi düşünüyor dedim yine konuşmak istedi sevgilime bak biz İstanbul da hem ev kirası hem dükkan kirası geçinemeyiz dedim ben hallederim diyor bak dedim ben hiç kira da oturmadım tamam kira da otururum ama birde dükkan kirası düşünmek istemiyorum dedim bu kadar sıkıntıya gerçekten gelemem dedim oda o zaman Hatay da yaşarız dedi bende başta böyle konuşmadık sözünün eri değilsin dedim ben bu korku ilke nasıl ilişki yürütürüm bilmiyorum Hatay güzel evet ama orada ne gezme ne birsey imkanı var bi sokak var hep onların akraba kafanı çevir hep akraba onlar da yeni evli olunca 3 ay evine gelen giden çok olurmus görmeye gelirmiş sevgilimlerin evi hergün ağzına kadar dolu gelen giden hiç eksik olmuyor ben böyle birşey istemiyorum zaten ailesi de inanılmaz isteksiz bayramdan sonra nişan içim arayacağız dediler tamam dedi bizimkiler de ne aradılar ne sordular hep bizimkiler hevesli onlar hiç hevesli değiller böyle yaptıkça bunlar ben çok soğuyorum hem onlardan hem sevgilimden ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum fikirleriniz neler acaba ?
Evliliği 1 yıl erteleyin, kendisi gitsin işlerini oturtsun şubesini açsın düzenini kursun öyle evlenin, ya da evlenmeyin :KK66:

İşte diyolar Burada deneme yapacağız buradan oraya mal göndereceğiz diyolar bu dükkan sevgilimin abisinin üstüne açılmış
Bu devirde istanbulda dükkan acmakla hatayda dükkan acmayı bir tutmuyorlar inşallah. Hedefleri hatayda actiklari dukkandan kazandiklari parayla istanbuldakini açmaksa şayet vah ki ne vah 😳

Dedim ailenin söylediği bazı şeyler mantıklı gelmiyor sizinde çoğu söylediğiniz mantıklı gelmiyor dedi ne dedim söyle birini söylemiyor
Yok çünkü, adam kıvıracak yet bulamamış hepsi bu
Güven vermeyen adama duyulan sevgi zaten işe yaramaz, yarın ne yapacağı belli değil. Sevmiyorum dr annene ne olmuş, seni mutlu edecek bir oluru yok ki bu işin.

Düşünüp hasta olmana da gerek yok. Siz işinizi kurum, buradaki dükkanı da açın o zaman nişan yaparız ben işimi bırakıp 6 ay için oraya gelemem, kurulu düzenimi bozamam, işlerinizi halledin benim acelem yok de kapat çenelerini

Bende onunla aynı dükkan da çalışacakmışım öyle istiyor bu herkesin hayaliymiş ben istemiyormuşum
Tamam o zaman kursun dükkanı o zaman bırakırsın işini, sen işini bırakmafan dükkan kuramıyor mu kova adam ve ailesi
Ayrılmak çok zor herkes duydu herkes nişan yapacağız sanıyor herkes evlendi 😭

Annem evde hergün bunun tartışmasını yapacak benimle iyi çocuktu sen kaybettin diye
İyi tamam sen de anan ve elalem derdine evlen ve ömrünü hatayda akraba ziyaretleriyle tamamla. Annenin lafını çekmeyi göze alamıyorsun ama adamın koloni misali sülalesiyle kanka olmaya katlanacaksın. Şahane bir tercih. Herkes evleniyorsa kendi çilesini kendi çekiyor, kimse senin yerine hatayda akraba gönlü eylemeyecek.

Herkes duymuş, ah ne büyük felaket, verdiği sözü tutmadı ben de bıraktım demek çok mu zor

Tamam o zaman kursun dükkanı o zaman bırakırsın işini, sen işini bırakmafan dükkan kuramıyor mu kova adam ve ailesi

İyi tamam sen de anan ve elalem derdine evlen ve ömrünü hatayda akraba ziyaretleriyle tamamla. Annenin lafını çekmeyi göze alamıyorsun ama adamın koloni misali sülalesiyle kanka olmaya katlanacaksın. Şahane bir tercih. Herkes evleniyorsa kendi çilesini kendi çekiyor, kimse senin yerine hatayda akraba gönlü eylemeyecek.

Herkes duymuş, ah ne büyük felaket, verdiği sözü tutmadı ben de bıraktım demek çok mu zor
Zor değil elbet ama arkamdan denilecek olan şeyler ağırıma gidiyor

Zor değil elbet ama arkamdan denilecek olan şeyler ağırıma gidiyor

Ömür boyu mutsuz olmaktan iyidir. Esimle beni örnek veriyim. Kimsenin hayatina karismiyoruz bulasmiyoruz kimsenin malinda mülkünde gözümüz yok ama millet, heleki akrabalar yine olur olmaz dedikodular ortaya atiyor bizim hakkimizda. Elalema göre yasamak istesek ölmemiz lazim

X