Ben nişanlanmak istiyorum ama kafam çok karışık ne yapmam gerektiğini de aslında bilmiyorum

guler1993

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2017
114
35
30
Merhaba ben 29 yaşındayım artık anne olmak ve yuva kurmak istiyorum 2 sene önce birine çok aşıktım beni aldattı terk etti başkasıyla evlendi kendime gelemedim ondan 1 sene sonra bi çocukla tanıştım başlar da tam istediğim gibiydi yaralarımı saracak gibiydi saf temiz ahlaklı biri ona aşık değilim ama seviyorum niyetim ciddi ben evlenmek istiyorum dedi bende öylr düşünüyorum kaç yaşında insanlarız dedim geldi ailemle tanıştı bizde gidip memleketlerinde onun ailesi ile tanıştık ben İstanbul da yasamak istediğimi ona söyledim oda sen nerde istersen orada yaşarız tabi dedi ailesi de annesi onayladı babası pek ses etmedi sonra sevgilimle babası konuşmuşlar babası demiş ki ben Hatay da 6 ay idare edecekmişim orada dükkan açtılar ortak sevgilim de basında duracak 6 ay içinde birtane de İstanbul da açacakmışız hem dükkan kirası hem ev kirası herşeyi halledermiş sevgilim bende ama biz başta böyle konuşmadık dedim sevgilimle ayrılma aşamasına geldik tamam nasıl istersen öylr yaparız dedi ama içten değildi dediği babası da hala ısrarcı babamla konuşmak istiyor bu konuda babam da benim gibi düşünüyor dedim yine konuşmak istedi sevgilime bak biz İstanbul da hem ev kirası hem dükkan kirası geçinemeyiz dedim ben hallederim diyor bak dedim ben hiç kira da oturmadım tamam kira da otururum ama birde dükkan kirası düşünmek istemiyorum dedim bu kadar sıkıntıya gerçekten gelemem dedim oda o zaman Hatay da yaşarız dedi bende başta böyle konuşmadık sözünün eri değilsin dedim ben bu korku ilke nasıl ilişki yürütürüm bilmiyorum Hatay güzel evet ama orada ne gezme ne birsey imkanı var bi sokak var hep onların akraba kafanı çevir hep akraba onlar da yeni evli olunca 3 ay evine gelen giden çok olurmus görmeye gelirmiş sevgilimlerin evi hergün ağzına kadar dolu gelen giden hiç eksik olmuyor ben böyle birşey istemiyorum zaten ailesi de inanılmaz isteksiz bayramdan sonra nişan içim arayacağız dediler tamam dedi bizimkiler de ne aradılar ne sordular hep bizimkiler hevesli onlar hiç hevesli değiller böyle yaptıkça bunlar ben çok soğuyorum hem onlardan hem sevgilimden ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum fikirleriniz neler acaba ?

Hataydaki 6 ay olur size 6 yil. Bu is yas. Beklentileriniz istekleriniz ayni degil. Hataya bi kez tamam derseniz emin olun cikamazsiniz ordan. Onumuzdeki ay onumuzdeki sene derken omur bitmis. Sevgiliniz zaten sozunde duran biri diil. Simdi nasilsa evlenince bunun iyilikte de kotulukte de 5 kati olacagini dusunup ona gore karar verin

Madem öyle erteleyin o dükkanın başında dursun 6 ay sonra İstanbul’da açsın öyle adım atarsınız atlı kovalamıyor ya.

He ben olsam ama ayrılırdım çok dönek bir aile baştan yan çizmişler, hani İstanbul’da yaşarsınız olmaz birşey olur gidersiniz aksiliktir olabilir deriz kim oturduğu yaşadığı yerde sonsuza kadar kalma garantisi veriyor ki ama bu aile dönek oğlu dönek asla bu aileye girmezdim

Hataydaki 6 ay olur size 6 yil. Bu is yas. Beklentileriniz istekleriniz ayni degil. Hataya bi kez tamam derseniz emin olun cikamazsiniz ordan. Onumuzdeki ay onumuzdeki sene derken omur bitmis. Sevgiliniz zaten sozunde duran biri diil. Simdi nasilsa evlenince bunun iyilikte de kotulukte de 5 kati olacagini dusunup ona gore karar verin
Çok düşünüyorum düşünmekten rahatsızlandım ilaç kullanıyorum psikoloğa gidiyorum

Yani bu kadar dusunecek ne var sevgilisiniz sonucta. Dunyadaki tek erkek o degil. Size iyi gelmemeye baslamis is ciddilestikce. Vazgecemeyeceginiz ne var
Beni yarım bıraktılar aldattı kandırdı eski sevgilim ben kimseyi yarım bırakmak istemedim aileler herkes öğrendi

İstanbul'da da dukkan açarız demeleri yalan. Hatayda dükkana sizi getirtip oraya mahkum bırakacaklar. Önce istanbula açsınlar madem öyle. Ussteki üyeye de katılıyorum. Dükkanı İstanbul'a acicaklari zaman evlenirsiniz madem öyle. Habire ev mi tasiycaksiniz
İşte diyolar Burada deneme yapacağız buradan oraya mal göndereceğiz diyolar bu dükkan sevgilimin abisinin üstüne açılmış

Beni yarım bıraktılar aldattı kandırdı eski sevgilim ben kimseyi yarım bırakmak istemedim aileler herkes öğrendi
Tecrube guzeldir ama yerinde kullanilirsa. Yarim birakmamak icin omrunu heba etmeye gerek var mi? Daha nisan bile yokken boyle seyler yapan bi aile evlenince sana neler yapar hayal edebiliyo musun? Evlilik disardan gorundugu gibi bisey degil aklini basina al

Tecrube guzeldir ama yerinde kullanilirsa. Yarim birakmamak icin omrunu heba etmeye gerek var mi? Daha nisan bile yokken boyle seyler yapan bi aile evlenince sana neler yapar hayal edebiliyo musun? Evlilik disardan gorundugu gibi bisey degil aklini basina al
Annem ayrılmamı hiç istemiyor çok iyi çocuk diyor evet terbiyeli efendi ahlaklı biri sonra iyisini bulamaz pişman olursun diypr hep

Yani bu kadar dusunecek ne var sevgilisiniz sonucta. Dunyadaki tek erkek o degil. Size iyi gelmemeye baslamis is ciddilestikce. Vazgecemeyeceginiz ne var
Tek erkek o değil de evliliğe yaklaşacak ilişki bulmak da kolay değil yani.şu yaşıma geldim.evliliğe yaklaştığım sayı anca 2 dir.onca sevgili arasında.

İşte diyolar Burada deneme yapacağız buradan oraya mal göndereceğiz diyolar bu dükkan sevgilimin abisinin üstüne açılmış
Tamam o zaman hatay dusuncesi sizin bu kadar psikolojinin bozduysa 6 ay sonra İstanbul meselesi gündeme geldiğinde düşünürsünüz. Siz şuan bence artık evlenmek de istiyosunuz bu adam olmazsa hiç evlenemem gibi de cekiniyo olabilirsiniz ama orda yillarinizin harcanma riskinden iyidir.

Annem ayrılmamı hiç istemiyor çok iyi çocuk diyor evet terbiyeli efendi ahlaklı biri sonra iyisini bulamaz pişman olursun diypr hep
Evlenecek ve o evliliği yaşayacak olan anneniz değil. Bakın ben evlenirken de aynı söz verildi, 1 sene oldu 5 sene 😂 Yeni başladık ayrı şehirde yaşamaya, eşim eğer atanıp özgür olmanın tadına bakmasaydı 5 senede de olmayacaktı o iş. Şimdi kendisi istiyor başka şehri ama bir de bana sorun ne çektim o arada. Demem o ki ömür boyu Hatay'da yaşarım diyorsanız evlenin. Ama bunda sözünden dönen başka şeylerde de böyle yapacak hazırlıklı olun baştan. Ben mesela bilseydim sırf bu konu için bile evlenmezdim ki eşimi cidden çok seviyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Tamam o zaman hatay dusuncesi sizin bu kadar psikolojinin bozduysa 6 ay sonra İstanbul meselesi gündeme geldiğinde düşünürsünüz. Siz şuan bence artık evlenmek de istiyosunuz bu adam olmazsa hiç evlenemem gibi de cekiniyo olabilirsiniz ama orda yillarinizin harcanma riskinden iyidir.
Ben oraya gitmem ki zaten ben onlara söyledim ailem de istemiyor gitmemi önce sözlerini tutsunlar diyolar

Evlenecek ve o evliliği yaşayacak olan anneniz değil. Bakın ben evlenirken de aynı söz verildi, 1 sene oldu 5 sene 😂 Yeni başladık ayrı şehirde yaşamaya, eşim eğer atanıp özgür olmanın tadına bakmasaydı 5 senede de olmayacaktı o iş. Şimdi kendisi istiyor başka şehri ama bir de bana sorun ne çektim o arada. Demem o ki ömür boyu Hatay'da yaşarım diyorsanız evlenin. Ama bunda sözünden dönen başka şeylerde de böyle yapacak hazırlıklı olun baştan. Ben mesela bilseydim sırf bu konu için bile evlenmezdim ki eşimi cidden çok seviyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Allah razı olsun

Siz oraya gitmek zorunda kalacaksınız eninde sonunda. İstanbul’da hem ev kira hem dükkan geçinemeyince Hatay’da kurulu düzenimiz var rahat ederiz diyerek oraya gitmeye ikna edecek sizi. Siz onu aldatıp kandırarak yarı yolda bırakmıyorsunuz ki niye kendinizi zor duruma sokacaksınız? Muhtemelen önceki ilişkinin yenilgisiyle “ben de evlendim işte” demeye çalışıyorsunuz ama evlilik öyle aman aman bir olay değil. Acele etmeyin. Kafanıza uyan biriyle mutlu olursunuz. Zaten aileden bir adım yok, siz istekliyiz diyorsunuz, bu bile ileride size olumsuz yansır.

Siz oraya gitmek zorunda kalacaksınız eninde sonunda. İstanbul’da hem ev kira hem dükkan geçinemeyince Hatay’da kurulu düzenimiz var rahat ederiz diyerek oraya gitmeye ikna edecek sizi. Siz onu aldatıp kandırarak yarı yolda bırakmıyorsunuz ki niye kendinizi zor duruma sokacaksınız? Muhtemelen önceki ilişkinin yenilgisiyle “ben de evlendim işte” demeye çalışıyorsunuz ama evlilik öyle aman aman bir olay değil. Acele etmeyin. Kafanıza uyan biriyle mutlu olursunuz. Zaten aileden bir adım yok, siz istekliyiz diyorsunuz, bu bile ileride size olumsuz yansır.
Gerçekten anne olmak istiyorum yuva kurmak istiyorum ama böyle olsun istemezdim ayrılmak kimseyi yarı yolda bırakmak istemem hep orta yol bulmaya çalıştım ben ona dedim geçinemeyiz amacın eğer beni oraya götürmek ise ben istemiyorum boşanırım yine gelmem dedim beni tehdit etme dedi

X