Ben şimdi ne yapayım ?

Tugcee
Dur once sakin ol
Sigara ve seker mevzusunu unut, siz yakin olsaniz coktan defalarca benzer seyleri yasayip alismis olacaktin dogrusu senin yaptigin ama malesef tamamen engel olamiyorsun
Hastalik mevzusuna gelince ailene ne zmn gideceksin?
Ben olsam hemen toparlanir gecerim bu affedilecek birsey degil normal bir enfeksiyon bile mesafe gerektirir kaldiki su gunlerde.
Sakin hareket etmeye calis.
Geçen sene bu zamanı hatırlıyorsun dimi yine aynı duruma düşmemek için susuyorum . Aileme cumartesi sabah gidiyoruz

Benim çocuğumu düşünmeyen babayı ne hale getiririm düşünmek bile istemiyorum. Ne demek sigara ile çocuğa dokunmak, ne demek hasta hasta çocuğu sevmek, ne demek şekerli çay vermek.
Sorun ne Kayınvalidenşz de ne kayınpeder de sorun o sorumsuz eşinizde
Hepsini öldürmek istiyorum. İnsanlar nasıl adam öldürüyor şimdi anlıyorum ya ben bıktım bunlardan

Geçen sene bu zamanı hatırlıyorsun dimi yine aynı duruma düşmemek için susuyorum . Aileme cumartesi sabah gidiyoruz

Olan olmustur ztn oraya gidip insallah hasta olmazsiniz
Bence aa biz bugunden gecelim cocuga bulasmasin diyip gitmelisin kavga cikarirsada hic muhattap olma
Esin neden engel degil anlamiyorum sigarayi koklamak zorundami cocuk ya?

Nasıl kalmayalım ? Ne yapayım zaten cumartesi gidiyoruz aileme
Valla kalmayan kalmıyor. Daha geçen sene bi ton olay olmuş eşimle boğaz boğaza geldik diyorsunuz bu sene yine gitmişsiniz. Böyle şeyleri anlamıyorum o açıdan. Bu aile böyle işte yani ya alışacaksınız ya gitmeyeceksiniz. Dualarla dileklerle olcak iş değil.

Olan olmustur ztn oraya gidip insallah hasta olmazsiniz
Bence aa biz bugunden gecelim cocuga bulasmasin diyip gitmelisin kavga cikarirsada hic muhattap olma
Esin neden engel degil anlamiyorum sigarayi koklamak zorundami cocuk ya?
Adam ne yanlış olsa sırf ailesi diye susuyor ya buna saygı diyorlar birde düşünebiliyor musun ? Ben kendi ailemden birisi de aynı şeyi yapsa aynı tepkiyi veririm . Birde bunlar nasıl hala covid olmadılar bu nasıl bir şans ?

Benim çocuğumu düşünmeyen babayı ne hale getiririm düşünmek bile istemiyorum. Ne demek sigara ile çocuğa dokunmak, ne demek hasta hasta çocuğu sevmek, ne demek şekerli çay vermek.
Sorun ne Kayınvalidenşz de ne kayınpeder de sorun o sorumsuz eşinizde
Belki adam anne babasina saygisizlik yapmak istemiyofur, kalacagimiz kac gun huzursuzluk cikmasin diye . Ama kesinlikle tatli dille uyarmali. Hos kiziyla gelininin dedikodusunu yapan bi aile, yani oglu uyarsa gelin dolduruyor diye cirkeflesebilirler..

Valla kalmayan kalmıyor. Daha geçen sene bi ton olay olmuş eşimle boğaz boğaza geldik diyorsunuz bu sene yine gitmişsiniz. Böyle şeyleri anlamıyorum o açıdan. Bu aile böyle işte yani ya alışacaksınız ya gitmeyeceksiniz. Dualarla dileklerle olcak iş değil.
Kalmamak için boşanmak lazım ben kalmasam onlar bize geliyorlar gelmeyin demek lazım o zaman . Bu da denilmeyeceğine göre boşanmak lazım

Belki adam anne babasina saygisizlik yapmak istemiyofur, kalacagimiz kac gun huzursuzluk cikmasin diye . Ama kesinlikle tatli dille uyarmali. Hos kiziyla gelininin dedikodusunu yapan bi aile, yani oglu uyarsa gelin dolduruyor diye cirkeflesebilirler..
Bu msj tam bizim durum işte . Eşim geçen sene olay bitip biz eve dönerken dedi ki zaten kaç gün görüyorsunuz ki birbirinizi sen haklısın ama sus lütfen dedi

ortaniz yok mu? "anne cay cocuklara faydalı değil doktor verme sakin dedi sen o cayı icirme istersen ver ben onu bir emzireyim" diyip alip baska odaya gitseydiniz. Ya da " baba siz sigaranızı icin ben oglumu yan odaya gotureyim dumandan etkilenmesin" disariya cikmadan once " anne sagol ben arkadasimlayken cocuğuna baktigin icin fakat komsu eve verme olur mu Allah korusun neler duyuyoruz sende torununun basina kotu birsey gelsin istemezsin"

Yani ne bogazlarina yapisin ne de sessiz kalin.

hos bence komsu evine verme ihtimali varsa arkadasiniza giderken yaninızda goturun.

Adam ne yanlış olsa sırf ailesi diye susuyor ya buna saygı diyorlar birde düşünebiliyor musun ? Ben kendi ailemden birisi de aynı şeyi yapsa aynı tepkiyi veririm . Birde bunlar nasıl hala covid olmadılar bu nasıl bir şans ?

Bilmiyorum ben o konuda umudumu kaybettim ztn son gunlerde surekli vefat haberi aliyorum
Evet bunu fark etmeli cocuguna nasil kiyar

Eşinizin iyi bir koca olduğunu düşünmedim ben yazdıklarınızdan çünkü kesinlikle iyi bir baba değil. Benim eşim yeğenlerini çok sever onlara bile kedimizi bunaltmasınlar diye bazen uyarır. Siz burdan örnek biçin .Boğazında enfeksiyon olan hiç kimse sanırım çocuğumu kucağına almaya yeltenemezdi. Düzgünce uyarın. Sigara içmeyin lütfen anne boğazın ağrıyor lütfen kucağına alma diye sakin bir şekilde ama çok sinirli yazmışssınız mesajları söyleme şekliniz önemli. Eşinize söylenmeyin olay olduğu anda gayet normal şekilde söyleyin. Ayrıca eşinize de çok güvenmeyin bence pek normal değil çünkü birikim yapın

Kalmamak için boşanmak lazım ben kalmasam onlar bize geliyorlar gelmeyin demek lazım o zaman . Bu da denilmeyeceğine göre boşanmak lazım
Yoo boşanmak lazım değil. Herkes eşinin ailesiyle görüşmüyor görüşse bile böyle uzun uzun kalmıyor. Sizi üzmek istemem ama sizin sorununuz eş daha çok. Sizi ezdirmese ailesine lafını geçirse böyle olmazdı.

Hepsine birer Tokat atmak istiyorum artık
tuce_tuce tuce_tuce eşiniz kayınpeder elinde sigarayla çocuğu kucağına aldığında tepki göstermiyor mu?
Ben de sigara içiyorum ama bir bebeği sigara içerken almam, kocaman kızımı bile sigara içtiğim gaz odasından gönderiyorum, buradan çık duman sana dokunur diye.

Kayınvalidenize diyecek bir şey bulamıyorum, hadi eşi düşüncesizin teki torunun yanında sigara içiyor ama kayınvalide bir kadın ve anne, hastayken bebeği öpmeyi bırakın aynı odada dahi olmaması lazım, bunun için uyarmaya da hacet yok, kendisi düşünüp kızım ben hastayım bir süre aynı ortamda olmayalım, misal sizin anneniz de aynı yerdeyse ben iyileşene kadar siz bebekle annenlere gidin kalın demesi lazım.

Kavga huzursuzluk getiriyor demek ki, kayınvalidenizle sakince konuşmanın bir yolu yok mu peki?

Şimdi ne yapayım yani bilmiyorum arkadaşlarıma söz verdim çocuk kalacak . Bir tokat atıp kurtulmak istiyorum artık
Ya sen şimdi arkadaşlarınla görüştüğünde bir arkadaşın çocuğu sevmek istese, yok alma öpme falan mi diceksin? Sizin arkadaş ile görüşmemizde eve covid getirme potansiyeli yaratıyor. Bence siz aşırı kavgacı modunda takılıyorsunuz. Anlattığınız şeyler tatlı dille de halledilebilecek ufak şeyler.

Sigara konusunda da eşine söyle o söylesin babasına, kendini her konuda ortaya atarsan kavga edecek yer arıyor derler. Haksız olursun.

Ne olay oldu bilmiyorum ama sizi bastirmislar. Asil onlarin sizi huzursuz etmemek icin caba gostermesi gerekiyor. Cocugunuz ile ilgili soylediginiz seyler susulacak seyler degil. Asil onlar torunlarini bir daha gormek istiyorlarsa kurallariniza uyacaklar.

Eşim ailesi dışında çok iyidir sırf bu adam yüzünden katlanıyorum
Yooo, can sağlığınızı düşünmeyen biri ne derece mükemmel olabilir? Anası covidse ne olacak? Bebeği komşu komşu gezdirmiş bir de. Bu insanlar ne zaman anlayacaklar, ev ahalisinden biri entübe olunca falan mı?
Birinize bir şey olsa Allah korusun, yine de eşim çok iyidir mi diyeceksiniz? Bu işlerin şakası olmaz.

X