Ben şimdi ne yapayım ?

Dedim ya sorun ne Kv ne KP sorun eşin.
Gerçekten de sorun eş. Benim de küçük bi bebegim var eşimin ailesi evde sigara içen insanlar . Eşime diyorum biz gittiğimiz de içemezler ara uyar . Gitmeden bi hafta önce ariyo . Bir hafta önceden birakiyolar evde içmiyorlar. Hatta evini bi güzel temizliyo kayinvalidem . Biz orda olduğumuz sürece balkonda içiyorlar. Eşim arayıp uyarmasa dikkat etmezler böyle seylere

Sigara icilen ortamda ben kedimi tutmuyorum gercekten etkileniyor hayvan, rahatsiz oluyor. Babam da olsa, kp olsa sigarayi rahatsiz oldugum yerde icmeyin diyordum ben ister kendi evimde, ister onlarin evinde.

El kadar cocuğunuzu bir elinde sigara olan kayinpederden almaya korkacak duruma getirmiş eşiniz sizi ve "eşim cok iyi" diyorsunuz. Bir sey diyemiyorum.

Herkese merhabalar
Geçen cumartesi ailemizin yanına yıllık izne geldik . Şuan Kv evindeyiz . Oğlum 20 aylık geçen sene tam bu zamanlar yine izindeydik . Kv ve görümcemin benim dedikodumu yaptıklarını yakalamıştım sonra olaylar çok büyümüş benim aileme kadar sıçramış eşimle boğaz boğaza gelmişti. Bu sene daha temkinli davranıyorum her duruma ani cvp vermiyorum vs . Mesela geldiğimiz gün kv kahvaltı masasında oğlum çay bardağını istiyor diye gidip çay doldurdu içine de 2 şeker atıp çocuğa içirdi sustum kp sürekli elinde sigara çocuğu kucağına alıyor içimden sus diyorum sus kavga çıkmasın çünkü geçen kavga sebebi de oğlumdu . Dün çarşıda 1 saat işimiz vardı oğlumu kv ye bıraktık eşim çok ısrar etti bırak bırak diye . Akşam kv anlatıyor komşu ile bahçede karşılaşmışlar çocuğu kucağına almış eve kadar çıkarmış sevmiş vs yine sus dedim kendi kendime içimden dua okuyorum ağzından birşey kaçmasın göz yumdum . Sabah kahvaltı bitti kv ben sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gidiyorum diye gitti . Geldi ki boğazı ağrıyormuş öksürmeye de başladı . Dedim ki doktor sana ilaç mı verdi şimdi senden nasıl test yaptır demedi dedim kalp atışlarım inanılmaz yükseldi . Soğuk su içtim ondan dedi . Sonra oğlumu yatırmaya odaya geldim eşimde arkamdan geldi dedim ki ya bu ne sorumsuzluk? Tartıştık daha annesini koruyor kalp atışlarım hala öyle yüksek ki . Çocuğu kucağına aldı sabah saatlerce insan düşünmez mi acaba bulaşmış olabilir mi diye ? Herşeyi geçtim boğaz enfeksiyonu oldum hadi çocuğu öpmeyeyim demez mi ya delireceğim artık . Bu arada asla dikkat edilmiyor evde maske yok dışarıdan gel el yıkama yok . Bugün üniversiteden arkadaşlarıma kahve sözü vermiştim 2 saat sadece aylardır kendim için birşey yapmadım . Kavga etmemek için kendimi tutuyorum eşimin ve ailesinin boğazına yapışmak istiyorum bıktım çünkü bu ailenin cahilliklerinden 🤦🏻‍♀️
bu iyi geçinmek değil ki ama.
yaptıkları her şeye susmanız, alttan almanız iyi bir ilişki oluşturmuyor.
ilişkiler karşılıklı anlayış, saygı ve özveri gerektirir.
onlar sizi kaybetmekten, sizinle aralarının bozulmasından korkmuyorsa sizin de kaybedecek bir şeyiniz yok demektir.
hem bebeğinizin hem de kendinizin fiziksel ve ruhsal sağlığını tehlikeye atmaya değmez.

Gerçekten de sorun eş. Benim de küçük bi bebegim var eşimin ailesi evde sigara içen insanlar . Eşime diyorum biz gittiğimiz de içemezler ara uyar . Gitmeden bi hafta önce ariyo . Bir hafta önceden birakiyolar evde içmiyorlar. Hatta evini bi güzel temizliyo kayinvalidem . Biz orda olduğumuz sürece balkonda içiyorlar. Eşim arayıp uyarmasa dikkat etmezler böyle seylere
Çok duyarlı eşiniz var. İşte olması gereken de bu. Eşi uyarsa güzellikle belki yapmayacaklar ama o kolayı seçip eşini susturuyor

Ben sizi de esinizi de cok iyi anliyorum. Erkekler huzursuzluk ciksin istemiyolar. Biz kadinlar kurallarimiz dogrultusunda yasamak istiyoruz. Bence esinizle agzinizin tadi bozulmamasi icin ailesini senede 1 hafta kadarcik idare edeceksin. Zaten kendi hayatinizda eminim ki esiniz siz ne derseniz oyle yapiyodur. Yani oyle sezdim insallah oyledir. :)
Evet aynen öyle annesigile gelince deliriyor böyle 30 dk geçiyor olayın üzerinden sen haklısına başlıyor sonra .

Kızlar arkadaşlarımla buluşmak için kapıdan çıkacaktım oğlum uyandı o ara bende haydi dedim çocuğu giydirdim eşime de arabanın anahtarını verdim beni bırakın gezmiş olursunuz dedim mutfağa da ara öğün hazırladım dönünce çocuğu yedir hemen annene bırakma dedim . Çıkarken de Kv ye dedim ki eşim ilgilensin çocukla sen hastasın çocuğa bulaşacak dedim öyle sustu . Bu arada eşiöi iyice haşladım

Bunu bende düşündüm işin içinde çıkamıyorum. E Esila09 beni iyi tanır sence durum ne esila

Uzak olmaniz hem avantaj sagliyor hem dezavantaj
Bebegini izole buyuttun ve cok zarar gormedi seker hamur sigara olmadi
Onun disinda cok fazla seni anlayacaklarini dusunmuyorum ama ztn anladikki iyilikten anlamiyorlar
Evet olay yasamadigin hep kendi kurallarinda oldugun icin hosgorun yada cozum uretme yetenegin gelismemis olabilir ama cokta faydasi olmazdi.

X