ben şimdi ne zaman doğum yapcam

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
40
merhaba kızlar cumartesi doktora gittim bebeğim gayet sağlıklı hiç bir problem yok 25haftamdayım bebek 27 haftalık göründü biraz fazla büyümüş bu ay 960 gr olmuş ben şimdi 2 hafta öncemi doğum yapcam bana yardımcı olurmusunuz kafamda karıştı açıkçası doktorada sormadım telaştan lütfen bana yardımcı olun :sm_confused:

erken dogma ihtimali var sayilir
ama iri bir bebek olarakda dünyaya gelebilir
bence sen hamileligin tadini cikar
ayrca ultrasonlar kilo konusunda bazen yanilabiliyor
benimde ogluma doguma gittigimde 3500 demisti doktor
ama gele gele 2600 bisey geldi
bence takilma bukadar saglikli ve kolay gelsinde nezaman gelirse gelsin canim

merhaba kızlar cumartesi doktora gittim bebeğim gayet sağlıklı hiç bir problem yok 25haftamdayım bebek 27 haftalık göründü biraz fazla büyümüş bu ay 960 gr olmuş ben şimdi 2 hafta öncemi doğum yapcam bana yardımcı olurmusunuz kafamda karıştı açıkçası doktorada sormadım telaştan lütfen bana yardımcı olun :sm_confused:

ya benim bebişim 25+0 da 988 di ama dr normal dedi maşallah bebişime 25 haftanın üst sınırısın dedi dr nekadar önemli kesinlikle insanı tedirgin etmede birebirler ben aksine çok rahatım sadece tombiş olduğunu biliyorum bebişimin ve bu kötü değil sen hiçççç tedirgin olma normal zamamnında doğum yapıcan tabiki 25 haftanın üstüne 15 hafta koy ve doğum yapacağın tarihi bul

canım kilosu gayet normal bence. benim bebeğimde o civardaydı. doğuma sen karar vermezsin ki canım o tamamen bebeğin ne zaman dünyaya gelmek isteyeceğine bağlı. bebekler tam gününde doğmazlar zaten. hatta bir örnek vereyim ben daha dün gittim doktora 38+5 de ama bebeğimin gelişimi 39+5 göründü ultrasonda. kilo+kemik yapısı falan olarak. yani daha zamanın var bunu düşünme bak bebiş ne güzel büyüyor maşallah.

canım masallah .son adet tarihine göre doğuyor coğunlukla bebekler .
bebeğin omlası gerekenden iri bir bebek anlamına geliyor bu kilolu yani .bu daha erken doğacağı anlamına gelmez. hayırlı doğumlar .

saolun kızlar içim rahatladı biraz zaten doktorumada dün sordum kilosunun fazla olması erken doğcağı anlamınamı gelir dedim yok hayır adet tarihinle ilgili 2 hafta önde gelişimi dedi merak edilcek bişey yok dedi hepimizin bebeişleri sağlıcakla doğar inşallah tombiş tombiş olurlar

X