Evlat Edinme ben yeni 2 melegi evlat edindim...

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Yeniden üniversiteye dair özel mesajla konuşmalarımız olmuştu sizinle geçen yıl, birkaçgün önce özel mesajlarımı temizlerken farkettim hatta size tekrar yazmak istedim ama özel mesaj kutunuz doluymuş, gitmedi mesajım :KK14:
Kesinlikle annelik bir gönül işi, allah utandırmasın o güzel yürekleri :KK31:
Daha önce yazıştığımızı anımsayamadım ama hoş bir hatırlatma olmuş teşekkür ederim :KK16: Mesaj kutuma da bakayım uzun zamandır kkya girmiyordum da...:KK50:

Merhaba. Ben 15 yillik evliyim. Cocugumuz olmadi. Aralik ayinda 9 gunluk bir bebegı evlat edindim. Rabbime binlerce sukrediyorum. Oglumu bana verdigi icin. Suan 6 aylik oglum. Birde kiz evlat edinmek istiyorum fakat 2.o Bebegi verirler mi bilmiyoroum. Rose siz kac aylikkeon aldiniz, ve ilerde soylemeyi dusunuyor musunuz. Cvplarsan cok mutlu olurum

Merhaba. Ben 15 yillik evliyim. Cocugumuz olmadi. Aralik ayinda 9 gunluk bir bebegı evlat edindim. Rabbime binlerce sukrediyorum. Oglumu bana verdigi icin. Suan 6 aylik oglum. Birde kiz evlat edinmek istiyorum fakat 2.o Bebegi verirler mi bilmiyoroum. Rose siz kac aylikkeon aldiniz, ve ilerde soylemeyi dusunuyor musunuz. Cvplarsan cok mutlu olurum

cok sevindim allah hayirli evlat olmayi nasip etsin insallah, 2.sinide alirsin insallah ben 2 kiz kardesi aldim buyuk kizim 2 yasindaydi kucuk kizimda 6 aylikti aldigimda ilerdede insallah soylemeyi dusunuyoruz cunku ne kadar kucuk yasta soylersen o kadar iyi oluyormus cocugun psikolojisi bakimindan daha rahat atlatiyormus. bizde pedegoglar esliginde soyleyecegi 5-6 yslarinda..siz dusunuyormusunuz ilerde..?

ne kadar guzel bırsey benım de bır kızım var 2 yasında daha kendı oz kızım...ama cok duygulandım okuduklarımdan bır anne olarak yazmak geregı duydum...bız anneyız dogru sızde annesınız her anne bır melektır...

allah evlatlarınızı sıze bağışlasın çok duygulandım bi anne olarak sizi tebrik ederim

cok sevindim allah hayirli evlat olmayi nasip etsin insallah, 2.sinide alirsin insallah ben 2 kiz kardesi aldim buyuk kizim 2 yasindaydi kucuk kizimda 6 aylikti aldigimda ilerdede insallah soylemeyi dusunuyoruz cunku ne kadar kucuk yasta soylersen o kadar iyi oluyormus cocugun psikolojisi bakimindan daha rahat atlatiyormus. bizde pedegoglar esliginde soyleyecegi 5-6 yslarinda..siz dusunuyormusunuz ilerde..?

sagol rosani, Rabbim evlatlarimizi bizlere bagislasin, ben ikinci bebegimi aldiktan sonra sehir degistirmeyi dusunuyorum ve gercegi hic bir zaman soylemeyyi dusunmuyorum.

Bu sürece yeni atılan ve evladına kavuşmuş olan herkese mutluluklar diliyorum bundan sonrası için..

Bu sürece yeni atılan ve evladına kavuşmuş olan herkese mutluluklar diliyorum bundan sonrası için..

Allah razi olsun insallah herkez icin hayirlisi olur rabbim yuvalarimizi senlendirdi olmayan kardeslerimizinde insallah yuvalari senlenir.. sizdemi evlat edindiniz..?ne zaman aldiniz..?

arkadaslar ben 2 kiz kardesi evlat edindim 7 ay oldu alali eger kafaniza katilan veya merak ettiginiz seyler varsa lutfen sorun tercubelerimle yanitlamaya calisalim..ben o bekleme surecinde cok merak ettigim seyler oldu ama kimsem yoktu soracak o yuzden kim neyi sormak istiyorsa sorsun kafaniz ne kadar rahat olursa o kadar kolay atlatirsiniz bu zor zamanlari insallah...saygilarimla...

arkadaşım meraba bizde evlatlık almak için bütün işlemlerimizi bitirdik sıraya girdik ama kendi memleketimizden yani aynı şehirden olmasına izin verdik daha çabuk gelir dediler şaşkınım yani bide evlatlık bi bebeği benimseyebildinizmi çok merak ettim lütfen cevaplayın

arkadaşım meraba bizde evlatlık almak için bütün işlemlerimizi bitirdik sıraya girdik ama kendi memleketimizden yani aynı şehirden olmasına izin verdik daha çabuk gelir dediler şaşkınım yani bide evlatlık bi bebeği benimseyebildinizmi çok merak ettim lütfen cevaplayın

merhaba arkadasim oncelikle hakkinizda insallah hayirlisi olur dualarimiz seninle..ben bir tane degil iki tane melegi evlat edindim inan kendim dogursam bu kadar benimsemez bu kadar sevmezdim onlar birden benim hayatimim anlami yasama sevincim oldular bir gorseniz bir sarilsaniz size bi anne dese ne demek istedigimi cok ii anlarsin tabii insallah o gunlerde gelir... :KK1: inan bana kardesim biz 1 saat icinde 2 tane cocuga annelik babalik gibi buyuk sorumluluk aldik ve bundan hicmi hic pisman degiliz iyiki kizlarimiz karsimiza cikmislar biz cok mutluyuz..birde tavsiyem sakin alacaginiz cocugu baskasinin cocugu gibi dusunmeyin o sizin evinize girdikten sonra artik sizindir kim ne derse desin yoksa asla o cocugu benimsiyemezsiniz..cok sukur ben kapidan iceri girdiler sanki dogum yapmisimda evime meleklerim gelmis gibi hissettim onlari cok seviyorum birde gorseniz bize o kadar cok benziyorlarki evlatlik oldugunu ogrenen insanlar inanin inanmiyorlar buyuk kizim bana cok benziyor kucugumde babaya :KK1: inan cocugunu kucagina aldiginda butun kaygilarin endiselerin gidecek emin ol onlar zaten sen istemesende kendilerini sevdiriyorlar..insallah allah hersey gonlune gore verir gelismelerden haberdar edersen sevinirim baska birsey sormakta istersen yardimci olmaya calisirim..sevgilerimle

merhabalar evet hem biz hemde onlar bize cok alistilar ve cok mutluyuz zaten kizlarimin yaslari kucuk alismakta zorluk cekmediler buyuk kizim 2,5 yasinda kucugumde 1 yasina girdi...onlar bizim icin dunyanin en guzel ve en ozel varliklari ve bizde her seferinde bunu hissettiriyoruz onlara onlarda bundan buyuk keyif aliyorlar.. simdiden daha 7 ay oldu ama inanin beni yarim saat gormeseler aglamaya basliyorlar ki zaten bende onlari yarim saat gormeden yapamiyorum uyurlarken bile bakmaya giyorum yanlarina cok tatlilar coook onlar benim ballarim...

Allah sizden razı olsun
duygulandım, ne kadar güzel kocaman sevgi dolu bi yüreğiniz varmış

bir yetimin başını okşamanın dahi sevabı çoksa sizler bu çocuklara kol kanat geriyorsunuz ya mükafatı kim bilir ne kadardır..tebrik ederim..

Ne güzel, allahım mutluluğunuzu arttırsın. Evli değilim, 30 yaşındayım bende, birini çok sevdim, hala seviyorum... O da beni...Ama ayrılmamız gerekiyordu, öyle oldu. Artık başka birini sevmemezmişim gibi geliyor, ama çokta çocuk istiyorum. Aşık olmadan da evlenemeyeceğim için tek başıma bu sorumluluğun altına girebilirmiyim diye düşündümde. Çok şükür aileminde benimde halim vaktim yerinde, kurumla bir görüşmek istiyorum...

allah insallah niyetini Kabul etsin kardesim insallah sende bizim gibi guzel evlatlar alirsin hayirlisi olur insallah hakkinda boyle bi niyetin varsa hic bekleme hemen basvur o zaman...benide durumdan haberdar edersin sevinirim..

Sıkıntılar üstüne sıkıntılar yaşıyorum bu ara, kafamı iyice bir toparladıktan sonra kurumla görüşmeye gideceğim, ama bu durumun sorumluluğunun altından kalkabilir miyim diye düşünmekten geceleri uyuyamıyorum :KK50:

ne güzel insanlarsınız siz... sizin gibi insanların oldugunu bilmek içime huzur verdi... çok çok mutlu olun kızlarınızla... çok çok öpüyorum sizleri...:KK54:

Evlat edinen anneler ellerinizden opuyorum.
Birde cocuklarinzla karsilasmaniz eve gelmeleri ilk anne baba demeleri ..... bunun gibi amilarinizi sakincasi yoksa bizimle aylasirmisiniz. Okurken mutluluktan gozlerimiz doluyor.
Anali babali buyutun yavrularinizi, Rabbim sizlerden razi olsun.

okurken gözlerim doldu tebrik ederim sizi.. inşallah hayatınız boyunca kızlarınızın da siz ve eşinizin de yüzü güler. hep mutlu olun. Allah hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin. sevgiler...

merhabalar evet hem biz hemde onlar bize cok alistilar ve cok mutluyuz zaten kizlarimin yaslari kucuk alismakta zorluk cekmediler buyuk kizim 2,5 yasinda kucugumde 1 yasina girdi...onlar bizim icin dunyanin en guzel ve en ozel varliklari ve bizde her seferinde bunu hissettiriyoruz onlara onlarda bundan buyuk keyif aliyorlar.. simdiden daha 7 ay oldu ama inanin beni yarim saat gormeseler aglamaya basliyorlar ki zaten bende onlari yarim saat gormeden yapamiyorum uyurlarken bile bakmaya giyorum yanlarina cok tatlilar coook onlar benim ballarim...

ahhh canım ya inan ki okurken gözlerin dolmaması mümkün değil
allah sandan razı olsun ne diyeyim
rabbim eminim ki mükafatını verecektir sizlere

benim de bir arkadaşım var. bu sene 5 yıl oldu evleneli ve çocukları olması imkansızmış
doktor evlatlık alın demiş açık açık.
kız çok üzülüyor ve geçen sene ağır bir depresyon yaşadı ve atlattı çok şükür
şimdi evlat edinmek istiyorlar ve bir bebek almak istiyor

yeni doğum yapacak ve bakamayacak durumda yada kimsesiz bir bebek almak istiyor artık
bir araya geldiğimiz zaman hep çocuklardan bahsetmekten uzat tutuyoruz kendimizi diğer arkadaşlarla
ama unutup konuştuğumuzda konuyu değiştiriyor

geçen hafta bir arkadaş dediki
bir kadın varmış hamileyken kocası terketmiş ve o da çocuğu doğduğunda birine verecekmiş dedi
biz hemen vesile olduk sen al diye
çok heveslendi duramadı yerinde
ama gelin görün ki kadın vazgeçti...

sizin tavsiyeniz ne olur. ne yapsın yardımcı olurmusunuz lütfen

ahhh canım ya inan ki okurken gözlerin dolmaması mümkün değil
allah sandan razı olsun ne diyeyim
rabbim eminim ki mükafatını verecektir sizlere

benim de bir arkadaşım var. bu sene 5 yıl oldu evleneli ve çocukları olması imkansızmış
doktor evlatlık alın demiş açık açık.
kız çok üzülüyor ve geçen sene ağır bir depresyon yaşadı ve atlattı çok şükür
şimdi evlat edinmek istiyorlar ve bir bebek almak istiyor

yeni doğum yapacak ve bakamayacak durumda yada kimsesiz bir bebek almak istiyor artık
bir araya geldiğimiz zaman hep çocuklardan bahsetmekten uzat tutuyoruz kendimizi diğer arkadaşlarla
ama unutup konuştuğumuzda konuyu değiştiriyor

geçen hafta bir arkadaş dediki
bir kadın varmış hamileyken kocası terketmiş ve o da çocuğu doğduğunda birine verecekmiş dedi
biz hemen vesile olduk sen al diye
çok heveslendi duramadı yerinde
ama gelin görün ki kadın vazgeçti...

sizin tavsiyeniz ne olur. ne yapsın yardımcı olurmusunuz lütfen
Merhaba, hayırlı Cumalar öncelikle...
Ben evlat edinmedim ama evlat edinme konularında fazlasıyla bu konuda bilgilendiğimi düşünüyorum, başvuru yapan arkadaşlar sayesinde. Tavsiye istemişsiniz, benim tavsiyem işlerin yasal yolla olmasıdır. Arkadaşınız gerçekten anne olmayı çok istiyorsa, yani sadece maksat bir çocuk sevindirelim olmamalı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na (yani eski SHÇEK) bağlı il müdürlüğüne gidip başvurusunu yapar. Ondan istenecek bazı tahlil ve evraklar olacaktır, bunları tamamladığında dosyası işleme alınacak ve beklemeye başlayacaktır. Bu süreç öyle ben çocuk istiyorum - al sana çocuk şeklinde olan birşey değil, emek lazım, sabır lazım, özlem lazım, çaba lazım. Yasal olmayan yollardan evlat edinmenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü ileride çıkabilecek sorunlara karşı çok bilgili ve aklı selim hareket edilemeyebilir, hem arkadaşınız hem de evlat edindiği çocuk zarar görebilir.
Aşağıda linkini eklediğim sayfaya gelip durumunuzu anlatırsanz, arkadaşlarımız mutlaka yardımcı olacaklardır. Saygılar...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=290676

Son düzenleme:
X