Evlat Edinme ben yeni 2 melegi evlat edindim...

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
merhaba tüm mesajlarınızı okudum çok mutlu oldum Allah size bağışlasın saglıkla mutlulukla. Sormak istediğim birşey var cevaplarsanız cok sevinirim. Bende basvuru yapmayı düşünüyorum bir sene içinde nasipse. ama ev sahibi olmak zorunlumu acaba ben kiracıyım durumum cok kötü değil normal sartlarda bu sorun olurmu acaba evlat edinmek için böyle bi şart varmı[/QUOTE.

Lay07 canım damla umut cok güzel yanıtlamiş Aynen onları istiyorlar ne olsun fikirlerinden sakın caymak zorluklarda çıkacak karşina Allah yolunuzu açsın inşallah

muhteşem bir insansınız...mutluluklar dilerim meleklerinizle...bir iki sorum var..biliyorum bu başlığı açalı yıllar olmuş, muhtemelen görmeyeceksiniz bile ama görürseniz ve cevap verirseniz çok sevinirim..evlat edindiğinizde çocuklarınız bebek miydi?? yoksa daha mı büyüklerdi...bebek evlat edinmeyi mi önerirsiniz yoksa 1-2 yaş arası çocukları mı??? bir de eşinizin rızasını nasıl aldınız...nasıl ikna ettiniz..çok iyi pırıl pırıl bir eşim olmasına rağmen hala çekinceleri var.ne olduklarını da söylemiyor...sanırım hala kendi çocuklarımız olabileceğine inanıyor..ona evlat edinsek de kendi biyolojik çocuğumuz için denemeye devam edebileceğimizi de söyledim ama ikna edemedim..1 aşılama,3 tüp bebek yıllarca manuel :) sonuç ben artık kabul ettim, bir evlat istiyorum, yukarıda da belirttiğim gibi "çok istersen tedavi olmaya devam da ederim" dedim ama o pek kabul edememiş gibi....sevgimi vereceğim büyütebileceğim annesi olabileceğim bir insana kalbimi, yuvamı açmak istiyorum artık...yaşadığımız bu acının iyi bir sonucu olsun istiyorum bu vesileyle bir yavruya yeni bir hayat vermek istiyorum

Toti cok cok teşekkür ederim.. Bebek'ti küçük kızım altı aylıktı büyük kızım iki yaşındaydı Benim tavsiyem tabii ki 1-2 yaş grubudur yani bebek alabiliyorsan daha iyi seninle büyüyor ..ben hem bebek hemde Büyük bebek dıyorum çünkü 2 Yaşında cok büyük olmuyorlar iki duyguyu tatdım senın imkanın varsa bebek al biliyorsundur belki yaş ortalama sınırı var 1.2 yaş grubundaki bebekle çıkarsa üzülme çünkü onlarda bebek oluyorlar ben eşimi Razı etmedim o benı etti benım korkularım endişelerım vardı Allah Razı olsun onunla çözdüm o bana destek oldu bugun de ona okadar duacıyım ki o benı ikna etmeseydi şimdi bu pırlantalara sahip olamayacaktım eşine de söyle bebegı Alınca cok pişman olacak neden bu kadar bekledık dıye.. Kendı evladın olsa belkı okadar sevmezsin bizde oyle oldu ben ve eşim cok pişmanız neden 5 sene bekledik dıye şimdi kızlarım anaokuluna Başlıyor Ömür gecıyor biran önce birseyler yapın hayat cok kısa.. Allah yolunuza Çıkan bütün engelleri aşmayı nasip etsin

Evet buyuk 2 yasindaydi küçük altı aylıktışimdi kocaman oldular kalpleri sevgı dolu oldu aılemiz aile oldu ,onlar biZlere bizler onlara hayat olduk..Rabbim isteyen ve bekleyen herkese bu Duyguları tatmayı nasıp etsın.
Çok tesekkur ederim cevaplarınız için tek korkum var birgün biyolojik ailesi geri istermi birde sıra cokmu uzun bi sürede geliyor acaba sıfır yas için

Çok tesekkur ederim cevaplarınız için tek korkum var birgün biyolojik ailesi geri istermi birde sıra cokmu uzun bi sürede geliyor acaba sıfır yas için

Canım kurumdan alırsan biyolojik ailenın gerı alma şans yok çünkü evlat edınılen çocuğun aıle rızasını alıyorlar yanı aıle evlat edınebilir dıyorsa geri Dönüşü olmuyor sıraya gelınce ilden ille değişebiliyor bence en yakın kurma gidip ön bilgi allabılırsın gönüllü aile olabılırsın bence bı dene Allah yolunuzu acık etsın zorları kolay eylesın inşallah

arkadaslar ben 2 kiz kardesi evlat edindim 7 ay oldu alali eger kafaniza katilan veya merak ettiginiz seyler varsa lutfen sorun tercubelerimle yanitlamaya calisalim..ben o bekleme surecinde cok merak ettigim seyler oldu ama kimsem yoktu soracak o yuzden kim neyi sormak istiyorsa sorsun kafaniz ne kadar rahat olursa o kadar kolay atlatirsiniz bu zor zamanlari insallah...saygilarimla...

arkadaslar ben 2 kiz kardesi evlat edindim 7 ay oldu alali eger kafaniza katilan veya merak ettiginiz seyler varsa lutfen sorun tercubelerimle yanitlamaya calisalim..ben o bekleme surecinde cok merak ettigim seyler oldu ama kimsem yoktu soracak o yuzden kim neyi sormak istiyorsa sorsun kafaniz ne kadar rahat olursa o kadar kolay atlatirsiniz bu zor zamanlari insallah...saygilarimla...
Merhaba canim tebrik ederim cok guzel bir wey yapmiwsin kac yawinda cocuklarin yeni mi evlat edindin?

Sevgili anne R rosani ,

Bu yaptığın fedakarlıktan dolayı seni tebrik ediyorum. Bizlere çok güzel örnek oldun. Ben de elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum bu konuları.
Nasıl gidiyor annelik? En son onları yavaş yavaş evlatlık olduklarını anlatmaya alıştırıyordun. Bu konuda zorluk yaşıyormusun?
Eşin de en büyük destekçiymiş bu konuda. Şimdi dışardan nasıl bir ailesiniz?
Manevi açıdan seni en çok zorlayan şey ne oldu?
En çok hangi konuda kendimizi hazır hissetmemiz/geliştirmemiz gerekiyor sana göre?

Çok soru sordum farkındayım. Şimdiden teşekkürler :KK200:

Sevgili anne R rosani ,

Bu yaptığın fedakarlıktan dolayı seni tebrik ediyorum. Bizlere çok güzel örnek oldun. Ben de elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum bu konuları.
Nasıl gidiyor annelik? En son onları yavaş yavaş evlatlık olduklarını anlatmaya alıştırıyordun. Bu konuda zorluk yaşıyormusun?
Eşin de en büyük destekçiymiş bu konuda. Şimdi dışardan nasıl bir ailesiniz?
Manevi açıdan seni en çok zorlayan şey ne oldu?
En çok hangi konuda kendimizi hazır hissetmemiz/geliştirmemiz gerekiyor sana göre?

Çok soru sordum farkındayım. Şimdiden teşekkürler :KK200:
.

Tesekkur ederim ben artık alıştım şimdi onlarsız nefes alamıyorum ben cok tecrübesiz bi anneydim ama kızlarımla büyüğüm tecrübe edindim büyük kızım bana küçük kardeşine Nasıl davranmam gerektiğini gösterdi bende büyük kızımı Nasıl daha iyi yetiştirebilir diye araştırdım hep, bilmiyorum belkı yanlış düşünüyorum ama ben hep büyük kızıma yoğunlaştım çünkü küçük Prensesin önünde en güzel örnek ablasıHerşeyi ondan öğreniyor..artık yavaş yavaş küçük kızımda sormaya başladı anne ben kimin kalbımdeydım dıye falan artık onada başlıyacaz inşallah pedagoglar eşliğinde anlatmaya..!zor olacağını sanmıyorum zemini ablası hazırladı,yeni taniştıgımız insanlara bu konudan bahsetmiyoruz bahsetsekte zaten kimsede inanmaz Rabbım okadar büyük ki eğer ben kızlarımın biyolojik annesi olsam bu kadar bize benzemezlerdi Büyük bana küçükte babaya cok benzıyor Evet manevi açıdan beni cok şey zorladı ne olursa olsun evinize bi kedi bile alsanız sorumluluk sahibi oluyorsunuz..ben 4 sene kendimde bile değildim bütün hayatım düzenim herseyım Melek'lerim oldu kendımden cok ödün verdim hiç sosyal hayatım olmadı hep onların düzenlerini düşündüm kendimi cok salmiştım kendime bakmaz olmuştum eşimden başka kimsem yoktu,ama şimdi yine onların sayesinde cok güzel ortamlarım var artık, hem onlara hem kendime bakabilmeyi ögrendim cok zor ama tavsiyem yeni annelere bunu en başta yapsınlar benim gibi 4 sene beklemelerine gerek yok☺️Cok uzun oldu lütfen kusura bakmayın

Evlat edinen bir anne olarak tebrik etmek ve gözünüz aydın demek istedim...
Onlar bize verilen en güzel hediye..

Evlat edinen bir anne olarak tebrik etmek ve gözünüz aydın demek istedim...
Onlar bize verilen en güzel hediye..

Bende sizi tebrik ediyorum sizinde gözünüz aydın evet gerçekten onlar bizler için cok değerli hediyeler rabbim bizlere bagişlasın inşallah sormamda bi sakınca olmazsa siz ne kadar oldu alalı..?kaç yaşında..?

Bende sizi tebrik ediyorum sizinde gözünüz aydın evet gerçekten onlar bizler için cok değerli hediyeler rabbim bizlere bagişlasın inşallah sormamda bi sakınca olmazsa siz ne kadar oldu alalı..?kaç yaşında..?

3 günlüktü kızımı kucağıma alıp evimize geldiğimizde. Şimdi 14 aylık. Hayatımız tamamen değişti. Harika bir şey evlat sahibi olmak. Ben tarif edemiyorum bu sevgiyi bu bağlılığı. Tarifi yok değil mi?

3 günlüktü kızımı kucağıma alıp evimize geldiğimizde. Şimdi 14 aylık. Hayatımız tamamen değişti. Harika bir şey evlat sahibi olmak. Ben tarif edemiyorum bu sevgiyi bu bağlılığı. Tarifi yok değil mi?

Ayyy senin kızın cok küçükmüş..lütfen benim için öpermisin ben de bulamadım kardeşım yok bu Sevgi'nin tarifi..❤️

.

Tesekkur ederim ben artık alıştım şimdi onlarsız nefes alamıyorum ben cok tecrübesiz bi anneydim ama kızlarımla büyüğüm tecrübe edindim büyük kızım bana küçük kardeşine Nasıl davranmam gerektiğini gösterdi bende büyük kızımı Nasıl daha iyi yetiştirebilir diye araştırdım hep, bilmiyorum belkı yanlış düşünüyorum ama ben hep büyük kızıma yoğunlaştım çünkü küçük Prensesin önünde en güzel örnek ablasıHerşeyi ondan öğreniyor..artık yavaş yavaş küçük kızımda sormaya başladı anne ben kimin kalbımdeydım dıye falan artık onada başlıyacaz inşallah pedagoglar eşliğinde anlatmaya..!zor olacağını sanmıyorum zemini ablası hazırladı,yeni taniştıgımız insanlara bu konudan bahsetmiyoruz bahsetsekte zaten kimsede inanmaz Rabbım okadar büyük ki eğer ben kızlarımın biyolojik annesi olsam bu kadar bize benzemezlerdi Büyük bana küçükte babaya cok benzıyor Evet manevi açıdan beni cok şey zorladı ne olursa olsun evinize bi kedi bile alsanız sorumluluk sahibi oluyorsunuz..ben 4 sene kendimde bile değildim bütün hayatım düzenim herseyım Melek'lerim oldu kendımden cok ödün verdim hiç sosyal hayatım olmadı hep onların düzenlerini düşündüm kendimi cok salmiştım kendime bakmaz olmuştum eşimden başka kimsem yoktu,ama şimdi yine onların sayesinde cok güzel ortamlarım var artık, hem onlara hem kendime bakabilmeyi ögrendim cok zor ama tavsiyem yeni annelere bunu en başta yapsınlar benim gibi 4 sene beklemelerine gerek yok☺️Cok uzun oldu lütfen kusura bakmayın

Sizi takdir ederim. Gerçekten büyük şeyler başarmışsınız. Ömür boyu kızlarınızla kocaman bir aile olarak mutlu huzurlu sağlıklı bir yaşam dilerim.

Merhaba rosani bizde düşünüyoruz evlat edinmek ama süreç beni korkutuyor olumsuz olursa diye 5 yıllık evliyim eşim 41 ben 29 yaşındayım ve çocuğumuz olmuyor 2 tup bbk denememiz oldu ve malesef yumurta yaşlanmasi var erken menopoz riskli :KK43: artık denemicez ve evlat edinmek istiyoruz fakat yeni dogan alabilirmiyiz ve maddi şartlar mecburiyetler varmı şimdiden teşekkürler

Merhaba rosani bizde düşünüyoruz evlat edinmek ama süreç beni korkutuyor olumsuz olursa diye 5 yıllık evliyim eşim 41 ben 29 yaşındayım ve çocuğumuz olmuyor 2 tup bbk denememiz oldu ve malesef yumurta yaşlanmasi var erken menopoz riskli :KK43: artık denemicez ve evlat edinmek istiyoruz fakat yeni dogan alabilirmiyiz ve maddi şartlar mecburiyetler varmı şimdiden teşekkürler

Canım hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle. Bennim kızım henüz gelmedi ama beklemede son aylardayız artık diyebilirim. Başvuruyu yapalı 15 ayı devirdik.

Sorularına gelince; eşinle aranızda yaş farkı olduğunuz için ortalamanız alınacaktır. yaş ortalamanız 35 yapıyor, 40 ortalamanın altında kaldığınız için 0-1 yaş arası bebek alabilirsiniz. ama öyle şu kadar aylık veya günlük olsun diye tercihte bulunamıyorsunuz. Ama kaç aylık veya kaç yaşında olduğu çok önemli değil, emin ol kucağına aldığında hepsi önemini yitiriyor :) Bu arada başvuru aşamasındaki yaş ortalamızla sıraya giriyorsunuz ama bekleme süresinde ortalamanız 40'ın üstüne çıkarsa 1-2 yaş gurubunda sıranız devam ediyor. yani tercihlerinize bağlı olarak bekleme sürenizi de hesaplayarak başvuru için çok beklemeyin derim. misal terk kız bebek isterseniz minimum 3 yıl bekleyebiliyorsunuz. ama erkek bebekte veya rıza tercih ederseniz bu süreler yarı yarıya azalıyor. bekleme süresi sizin tercihinize ve şehirden şehire değişiyor.

Maddi koşullara evet dikat ediyorlar. Gelir durumunu belgeliyorsun zaten. Sigorta bilgilerini de alıyorlar. Gelir durumunuza göre üsttüne kayıtlı taşınmaz, ev vs isteyebiliyorlar. Ama bunları bir uzmanla görüşerek en doğru şekilde cevaplayabilirsin.

Eğer bu konuyu düşünüyorsanız geç kalmadan gidin biran önce görüşmenizi yapın. Herşey gönlünüzce olsun :)

Canım hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle. Bennim kızım henüz gelmedi ama beklemede son aylardayız artık diyebilirim. Başvuruyu yapalı 15 ayı devirdik.

Sorularına gelince; eşinle aranızda yaş farkı olduğunuz için ortalamanız alınacaktır. yaş ortalamanız 35 yapıyor, 40 ortalamanın altında kaldığınız için 0-1 yaş arası bebek alabilirsiniz. ama öyle şu kadar aylık veya günlük olsun diye tercihte bulunamıyorsunuz. Ama kaç aylık veya kaç yaşında olduğu çok önemli değil, emin ol kucağına aldığında hepsi önemini yitiriyor :) Bu arada başvuru aşamasındaki yaş ortalamızla sıraya giriyorsunuz ama bekleme süresinde ortalamanız 40'ın üstüne çıkarsa 1-2 yaş gurubunda sıranız devam ediyor. yani tercihlerinize bağlı olarak bekleme sürenizi de hesaplayarak başvuru için çok beklemeyin derim. misal terk kız bebek isterseniz minimum 3 yıl bekleyebiliyorsunuz. ama erkek bebekte veya rıza tercih ederseniz bu süreler yarı yarıya azalıyor. bekleme süresi sizin tercihinize ve şehirden şehire değişiyor.

Maddi koşullara evet dikat ediyorlar. Gelir durumunu belgeliyorsun zaten. Sigorta bilgilerini de alıyorlar. Gelir durumunuza göre üsttüne kayıtlı taşınmaz, ev vs isteyebiliyorlar. Ama bunları bir uzmanla görüşerek en doğru şekilde cevaplayabilirsin.

Eğer bu konuyu düşünüyorsanız geç kalmadan gidin biran önce görüşmenizi yapın. Herşey gönlünüzce olsun :)

Gerçekten diyecek kelime söz bulamıyorum ama yapmak istedim sizin gibi tüm harika anneleri gönülden kutluyorum o kadar güzel düşünüp gerçekleştirmişsiniz ki 31 aylık bi oğlum ve 3 aylık da ikizlerim var cok zorlanıyorum ama gidip bi başvuru da benim yapasım geldi o kadar yüreklendirdi duygularınız beni. Allah razı olsun hepinizden..

Ayyy senin kızın cok küçükmüş..lütfen benim için öpermisin ben de bulamadım kardeşım yok bu Sevgi'nin tarifi..❤️

Merhaba ne mutlu sizlere böylesi büyük bir sevgiyle yavrularınıza kavuşmuşsunuz. Tebrik ediyorum ve şu zamanın hayırlısıyla bir an önce geçmesini ve bebeğimi kucağıma alacağım günün gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Benim bir sorum olacak eşimin işi gereği tayin durumumuz olacak sürekli. Sıramız gelene kadar başvuru yaptığımız ilde olmama durumumuz var. Zaten lojmanda kalıyoruz ev denetimine geldikleri zaman lojmanın durumu eskiliği odaları sorun olur mu? Başvuruya henüz 2yıl 4 ayımız var. Sıranız geldi yarın gelin deseler dahi eşim asker olduğu için izin alamama durumu olabilir. Bu durumda sadece ben gitsem verirler mi nasıl olacak? Eşimin işi ve şartları bu durumda çok düşündürüyor beni.. (önce allah ona sağlık versin uzun ömürler versin tabi) bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Kaldığımız lojman bebeğe uygun görülmezse?
İşlemler sırasında tayin yaşarsak?
Görüşmeler için eşim izin alıp gelemezse?

X