Beni arkadaşımla kıyasladı

Buluşacağız dediğinizde gideceğiniz belirli bir yer varsa söylenmeli bence. Eşimize söylemeyeceğiz kime söyleyeceğiz ki ? Sürekli aramak saçma , izin almak vs. değil ama bir yere giderken en azından bilgi verilmeli diye düşünüyorum. Ayşe’de Ahmet’e ulaşamadığı için 3 kere aramıştır, yani inşAllah öyledir…

yeni evli sendrımu bunlar. biz artık gün içinde işimiz olunca arıyoruz. Bi yere giderken de gün içinde söylemem arkadaşlarımla gittiğimde. ama iş çıkışı eve geç gelinecek bir durumsa söylerim geç geleceğim diye. Baştan böyle alıştır ki sıkıntı yaşamazsın.

yeni evli sendrımu bunlar. biz artık gün içinde işimiz olunca arıyoruz. Bi yere giderken de gün içinde söylemem arkadaşlarımla gittiğimde. ama iş çıkışı eve geç gelinecek bir durumsa söylerim geç geleceğim diye. Baştan böyle alıştır ki sıkıntı yaşamazsın.
Yeni evlilik ve evliliği oturtma süreçleri ne zormuş….

Ya bi bana mı güzel geldi sizi özlüyormuş belli ki . Kıskanma değil de özenmiş bence hesap sormuyorsa size nerdesin diye nerde olduğunuzu merak etmesi güzel. Sizde arada bir arayıverin nolucak ki:KK48:
Yok hesap sormadı. Bunu bu şekilde dile getirmesine üzüldüm. Sonrasında akşam da tavırlıydı uzatması bide beni sinir etti.

Yok hesap sormadı. Bunu bu şekilde dile getirmesine üzüldüm. Sonrasında akşam da tavırlıydı uzatması bide beni sinir etti.
Hesap sormuyorsa belli ki arkadaşlarıyken onu düşündüğünüzü bilmek hoşuna gidiyor. Ben burdaki hanımlar gibi düşünmüyorum eşim başka yerdeyken beni arayınca mutlu olurum açıkcası bu ergence gelmiyor. Dakika başı değil ama .

Eşiniz gun icinde aranmak istiyormuş. Bunu bekledigini dile getormiş. Kirıliyor demekki. E arayin siz de. Siz ilgi bekliyor olsanız eşiniz ilgi gostermekten hoslanmiyor olsa bosanin yazar herkes. Biraz empati yapın

Herkese Merhaba.. sizlere eşimle aramda geçen bir olayı anlatacağım. Biz 2 yıllık evliyiz maalesef evliliğimizi tam oturtamadık henüz. Eşim hep baştan beri gün içinde onu aramadığımdan şikayetçidir. Dün işteyken bu konuyla alakasız 3-4 kere aradım akşam iş çıkışı arkadaşımla buluştum adı Ayşe olsun kendisi de Ayşenin eşi Ahmet ile çalışıyordu aynı saatlerde. Neyse ben Ayşeyle buluşcağımı mesajda söyledim işten çıktım dedim. Sonra Ayşey le beraber giderken Ayşenin eşi aradı ve Ayşe ona gideceğimiz yeri söyledi falan. Sonra aradan 1 saat geçtkten sonra eşim mesaj attı şuraya mı gittiniz nasıldı diye bende güzeldi sen nerden biliyosun oraya gittiğimizi dedim eşim söylemiyor da başkasının eşinden öğreniyorum dedi bende o kişi eşini aradı öğrendi sende arasaydın dedim. Ayşe eşini yarım saat içinde 3 kere aradı dedi bende gerçekten bunun hesabını mı yaptın dedim hesap yapmadım aradı işte falan diye üste çıktı gerçekten bu konudan tartışığımıza inanamıyorum şu an dedim. neyse tadımız kaçtı orada zaten. Şimdi böyle bu konudan dolayı kendini geri çekmiş durumda ve bende adım atmak istemiyorum Ayşenin de belki başka kötü huyları vardır bende de o yoktur ama şimdi her zaman benim aklıma gelecek bu Ayşe daha iyi bir eş ben değilim eşimi aramıyorum diye.. Ne biliyim umarım anlatabilmişimdir. Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler 🙏🏼
Eşinizi aramıyorsanız sizden ilgi bekliyor arayın istiyor . O kadar abartılacak bir durum değil. Genelde kadınlar kocam beni sık aramaz der . Eşiniz bundan rahatsız demek. Başlığı okuyunca çok büyük bir kıyas sandım😵‍💫

Takip amaçlı değil ama bence de insan kiminle olduğunu ve nerede olduğunu hayatındaki insanla paylaşmalı.
Allah korusun kaza olur bela olur. Kim aranacak nerede bilmek isterim. Haber de veririm. Anlık bildirmek değil bu.

Bir de gerçekten ben gün içinde birbirini aramayan insanları çok anlamıyorum. Biz çok yoğun öldüm bittim gününde bile 1 2 kere konuşuyoruz. Öğlen yemek sonrası çay içerken bir sesini duyayım ne var ne yok demek, iletişim kurmak güzel. Bir şey paylaşmak istediğinde ilk arayan ya da ilk aranan olmak da güzel.

Tabi ki akşama konuşacak şey kalıyor, bu genelde akşama ne konuşacağız o zaman'a dönüyor çünkü.

İlgili olmanın temeli iletişim kurmaktır benim gözümde.

Aslında sorunu bu evet bunu kafasına aşırı takmış olması evet zamanında aramadım sormadım ama bunu kıyas yaparak anlatması normal mi bunu anlamıyorum bugun bunu kıyaslayan yarın başka bişeyi kıyaslar bende Ahmet te Ayşeyi çok seviyor küstüklerinde hemen arayıp özürler diliyor vs mi demeliyim
Onu anladığınızı ama kıyas yapmasından rahatsız olduğunuzu, bir sorun olduğu zaman kıyas yapmadan, laf sokmadan güzelce konuşmanın daha yapıcı olacağını sakin bir dille anlatabilirsiniz.

Çok saçma değil mi yaa. Yani sanki ergenlikte kalmış eşiniz. Arkadaşla beraberken eşi zırt bırt aramak karşındakine saygısızlık.

İlgi görmeyi sadece aranmak olarak görüyor heralde. O sizi arıyor mu madem ilgi böyle gösteriliyor?

Bir de nasıl bir iş ki bu sürekli aranmak istiyor. Benim eşim de tam tersi hiç istemez. Eğer söyleyeceğim acil değilse mesaj atarım gördğünde cevap verir. Bu yüzden mesai saatlerinde aradığımda mutlaka açar çünkü önemli olmasa aramayacağımı bilir.

herkesin sevgi-ilgi anlayışı farklı ama.
arandığında sevildiğini hissediyor olamaz mı ? erkek olması engel mi buna ?
E iyide sürekli aranır mı
Bu ilgi değil takıntı
Normal değil
Zaten haber vermiş daha ne yapsın
İşi gücü yok heralde adamun
Bunlara takıyor
Konum bildirisi mi yapacak sürekli
Çocuk muyuz
Konu sahibi gayet aklı başında normal davranıyor eşi takıntılı biri bence

Ben büyütülecek, abartıp trip atılacak bir durum göremedim doğrusu. Her insan aynı kişilikte ve beklentide hatta aynı duygusallıkta insanlar olmadığımızdan eşin beklentisini fazla bulmayı ve eleştirmeyi de kendimce doğru bulmuyorum.

Eğer eşiniz bu tepkiyi aşırı kıskançlık, takip ve kontrol altında tutma çabası gibi baskı ve dayatmalar nedeniyle vermiyorsa, gün içinde sizinle daha çok iletişim halinde olmayı istemek, sizin de bu istekte olmanızı hissetmek gibi masum bir talepte bulunuyor. Ve bu talebin patolojik olmadığını size ifade edebilmek için de sizin arkadaşınızı size örnek gösteriyor. Amacı sizi kişiyle kıyaslamak değil, öyle algılasam yorumum çok farklı ve eşinize tepkili olurdu.

Bence oturun ve sıcak bir ifadeyle konuşun eşinizle. Sizi başkasıyla kıyasladığınızı düşünmediğinizi, öyle algılasaydınız bunun çok kırıcı ve büyük bir hata olacağını vurgulayın. Konunun sadece kişilik ve tercih farkı olduğunu, bu kadar kısa sürede eşi defalarca aramanın görgü kuralı olarak aslında buluşulan kişiye bir nezaketsizlik ve saygısızlık olduğunu, bunun eşe bir sevgi ve bağlılık olduğunu düşünmediğinizi anlatın. Eğer tüm bu düşüncelerime rağmen sen benim sesimi, ilgimi hissetmek istiyorsa da bu tür ortamlarda sohbetin ortasında seni bir kere arayayım, elbette ki benim için senin duyguların da önemli diye ekleyip bir de sevgi kelimesi konduruverin sonuna :KK39:

Aramak istemiyorsanız ya da vaktiniz yoksa mesaj atın. Buluşacağı diyorsunuz ama nerede olacağınızı demiyorsunuz belli ki bilmek istiyor e siz de mesaj ativerin.

Yanındayken arkadaşım eşiyle sürekli haberdar kalsa eşim beni aramasa bende bozulurdum ya. Şuraya gittik buradayız demek zor değil ülke öyle bir yer haline geldi ki ben de eşimi merak ediyorum çıktım buradayım çıktım suradayim eve geliyorum haber ver diyorum. Hayatı lrtak planliyoruz çünkü olması gereken bu bana göre. Biraz daha aramaya sormaya dikkat etseniz?

Ayşe eşini yarım saat içinde 3 kere aradı dedi bende gerçekten bunun hesabını mı yaptın dedim hesap yapmadım aradı işte falan diye üste çıktı gerçekten bu konudan tartışığımıza inanamıyorum şu an dedim.
ben soğurum böyle bir insandan ya. yaptığı kıyaslamaya bak. yarım saat içinde 3 kez aramak sevgi değil ruh hastalığı belirtisidir ayrıca. valla bana böyle tuhaf bi tip denk gelmesin hayatımda, çok ağır laflar söyler kalbini kırarım herhalde. ayşenin kocası ayşe'yi daha iyi tatmin ediyordur belki derim kan çıkar ağzımın ayarı yoktur benim.

allah sabır versin çok itici.

Sen ayseyle evli değilsin benimle evlesin Ayşe gibi birini bulsaydin ozaman hödük der kapatırdim telefonu 😒 nefret ediyorum kiyaslanmaktan herkes kendine özel bu ne saçma karşılaştırma

X