Beni arkadaşımla kıyasladı

Ben de buna benzer bir kac olay yasadim
Esim sık sık arar beni bense aramam niye aramiyorsun dediginde demek ki sen daha cok ozluyorsun deyip gecistiririm zaten eve gelecek yuzyuze konusma varken neden tel
Hadi konustugumuz zamanlarda oldu isi sakin oldugu zamanlar
Ustelik bir yere gittigimde esim sık sık ararsa bende kisa keser kapatirim telefonu ki oyle yaptiginda aynisini kendisine yaparim sonrasinda bilir

Bence ileride kendinin de boyle bulusma yada benzeri seylerde sizde sık arayip sıkıştırın ki bir daha aramasin

O kadar takip etmek istiyorsaniz birbrnizi takip appleri var onu indirin. Bana itici geldi tavri..
Ajakaksksklslslsksks yorumları okudunuz mu o uygulamaların? Erkekler yuvamı yıktı bu uygulama diye ağlıyor şikayet ediyorlar uygulamaları 😂😂 bi kere eski sevgilimle kullanıyorduk öyle bir sey ki evin icinde ayaga kalksam odama yürüsem veya wc anında gösteriyordu.
Odanda mısın ne yapıyosun? Diyordu😂
Eşlere gerek yok bence kız🤣

E iyide sürekli aranır mı
Bu ilgi değil takıntı
Normal değil
Zaten haber vermiş daha ne yapsın
İşi gücü yok heralde adamun
Bunlara takıyor
Konum bildirisi mi yapacak sürekli
Çocuk muyuz
Konu sahibi gayet aklı başında normal davranıyor eşi takıntılı biri bence

onu kastetmedim.
gündüz vakti ne arama ne mesaj hiçbiri yok anladığım kadarıyla.
açıkçası ben de yoğun çalışıyorum ama iş arasında sevgilim "bi sesini duymak istedim, iyi misin, hadi görüşürüz" diye aradığında modum yükselir. yada kısa ama sevimli bir mesaj atınca.
ben de aynı şekilde ararım yada mesaj atarım arada.
adamın her dakika aranmayı kasettiğini sanmıyorum.
konum bildirisini de sürekli yapsın demiyorum. ama insan eşine "x'le y mekanına gidiyoruz, muhabbet bitince dönücem, öptüm" gibi basic bir mesaj atabilir. bunun ergenlikle alakası yok bence. hatta gayet karşı tarafa saygılı bir tutum olduğunu düşünüyorum.
bence konu sahibi bunu yapmak istemediği için eşinin talebini abartı buluyor.

Eşiniz gun icinde aranmak istiyormuş. Bunu bekledigini dile getormiş. Kirıliyor demekki. E arayin siz de. Siz ilgi bekliyor olsanız eşiniz ilgi gostermekten hoslanmiyor olsa bosanin yazar herkes. Biraz empati yapın

evet konu sahibi "beni istediğim, kaç kez söylediğim halde aramıyor, gönlümü almıyor" yazsaydı çoğu yorum farklı olurdu.

Evli insanlardaki aradın aramadın muhabbetine hastayım, ayrı kaldığımız 8 saatte 4 defa ararsam akşam konuşacak ne bulacağız ki, biz zaruret dışında aramayız birbirimizi, bana da ona da gereksiz geliyor. Ama arkadaşımla takılacaksam ve yer belliyse gideceğim yeri söylerim, belli değilse eğer bir süre so ra o arasın sorsun ne yaptınız nereye oturdunuz diye. O ne öyle ayşe yarım saatte 3 defa aramış kocasını, marifet mi bu yani, o kadar sık arayacaksam arkadaşımla buluşmam, çünkü onunla vakit geçirmiş olmam bu durumda

onu kastetmedim.
gündüz vakti ne arama ne mesaj hiçbiri yok anladığım kadarıyla.
açıkçası ben de yoğun çalışıyorum ama iş arasında sevgilim "bi sesini duymak istedim, iyi misin, hadi görüşürüz" diye aradığında modum yükselir. yada kısa ama sevimli bir mesaj atınca.
ben de aynı şekilde ararım yada mesaj atarım arada.
adamın her dakika aranmayı kasettiğini sanmıyorum.
konum bildirisini de sürekli yapsın demiyorum. ama insan eşine "x'le y mekanına gidiyoruz, muhabbet bitince dönücem, öptüm" gibi basic bir mesaj atabilir. bunun ergenlikle alakası yok bence. hatta gayet karşı tarafa saygılı bir tutum olduğunu düşünüyorum.
bence konu sahibi bunu yapmak istemediği için eşinin talebini abartı buluyor.
Konuya bakarsan kk’daki kadınların hepsi aşırı bağımsız ve asla eşlerine nereye gittiklerini söylemezler. Tamam da bu iyi bir şey değil ki. Bu iletişim problemi bence. Nerede olduğunu haber vermeye üşeneceğin adamla neden evlisin diye sorarlar...

Sabahtan beri dört kez konuştuk biz, ilk banka hesabı hakkında bişiler söyledi, sonra yarın çıkacağımız seyahatte bi pürüz çıktı ben aradım onu anlattım, daha sonra olayı çözdüm bunu söylemek için aradım, az önce de gelirken şarap alayım mı yoksa dışarı mı çıkalım diye beyim aradı. Her aramanın bir sebebi vardı ama bunları birbirimizi aramadan da halledebilirdik, biz aramayı fikir almayı, haberdar etmeyi seçiyoruz. Akşama da konuşacak bolca şey kalıyor, konu tükenir mi? Akşama konuşacak şey kalsın diye bütün gün iletişimi kesmek nedir allah aşkına 😂

Aslında Ayşe yanımda aramadı yarım saat içerisinde 3 defa aradığını da biliyorum dedi
Bir insan her akşam beraber olduğu eşini yarım saatte 3 kere arayıp konuşacak ne bulabilir ki. Eşi bunaliyordur bence. Ayrıca işe gidip çalışan insan zırt pırt aranmaz ki. Bu insan çalışmıyor mu hiç

Evli insanlardaki aradın aramadın muhabbetine hastayım, ayrı kaldığımız 8 saatte 4 defa ararsam akşam konuşacak ne bulacağız ki, biz zaruret dışında aramayız birbirimizi, bana da ona da gereksiz geliyor. Ama arkadaşımla takılacaksam ve yer belliyse gideceğim yeri söylerim, belli değilse eğer bir süre so ra o arasın sorsun ne yaptınız nereye oturdunuz diye. O ne öyle ayşe yarım saatte 3 defa aramış kocasını, marifet mi bu yani, o kadar sık arayacaksam arkadaşımla buluşmam, çünkü onunla vakit geçirmiş olmam bu durumda
Cidden akşamları konuşacak bir şey bulamamak bir bana mı tuhaf geliyor? Ülke gündemi almış başını gidiyor onu konuşursun, bi kitap okursun onu konuşursun, sevdiğin grup yeni albüm çıkarmıştır, vizyona yeni film girmiştir, enteresan bir bilgi edinmişsindir, konuşursun da konuşursun. Öğlen ne yediğimizi bile konuşuyoruz biz. Gerçekten konuşacak bir şey bulamamayı anlamıyorum ben, iletişim problemi gibi geliyor.

Ek olarak ayşe kocasını arkadaşının yanındayken yarım saatte üç kez aramamış. Günün birinde bir yarım saat içinde üç kez aramış. Kocasına danışacağı ya da haber vermesi gereken bir şey vardı belki, bilemeyiz.

Cidden akşamları konuşacak bir şey bulamamak bir bana mı tuhaf geliyor? Ülke gündemi almış başını gidiyor onu konuşursun, bi kitap okursun onu konuşursun, sevdiğin grup yeni albüm çıkarmıştır, vizyona yeni film girmiştir, enteresan bir bilgi edinmişsindir, konuşursun da konuşursun. Öğlen ne yediğimizi bile konuşuyoruz biz. Gerçekten konuşacak bir şey bulamamayı anlamıyorum ben, iletişim problemi gibi geliyor.

Ek olarak ayşe kocasını arkadaşının yanındayken yarım saatte üç kez aramamış. Günün birinde bir yarım saat içinde üç kez aramış. Kocasına danışacağı ya da haber vermesi gereken bir şey vardı belki, bilemeyiz.
Tabi ki konuşacak şey bulunur istedikten sonra ama sonuçta gün içinde olanlar da konuşulur. Biz birbirimizi yarım saat içinde üç defa arıyorsak, ortak karar verilmesi gereken ama bir araya gelemediğimiz bir durum vardır. Uani olağan üstü hal gerektirir bu, rutin hayat içinde anlamsız olur. Öbür türlüsü gereksizdir, tuvalete gidiyorum diye mi arayacak adam ya da kadın. Adam abartmış, evet arkadaşının yanındayken değilmiş onu sonradan okudum ama dışarı çıkınca beni unutuyorsun demesi de çok saçma, dışarı çıkıyorsam ya işim vardır ya arkadaşımlayımdır, neden ara verip kocamı arayayım ki.
Bende biraz erkek kafası var galiba, böyle tripler ya da durumlar çok yapış yapış geliyor. Konu sahibinin eşi de kendisine göre fazla ilgi meraklısı gibi.

Tabi ki konuşacak şey bulunur istedikten sonra ama sonuçta gün içinde olanlar da konuşulur. Biz birbirimizi yarım saat içinde üç defa arıyorsak, ortak karar verilmesi gereken ama bir araya gelemediğimiz bir durum vardır. Uani olağan üstü hal gerektirir bu, rutin hayat içinde anlamsız olur. Öbür türlüsü gereksizdir, tuvalete gidiyorum diye mi arayacak adam ya da kadın. Adam abartmış, evet arkadaşının yanındayken değilmiş onu sonradan okudum ama dışarı çıkınca beni unutuyorsun demesi de çok saçma, dışarı çıkıyorsam ya işim vardır ya arkadaşımlayımdır, neden ara verip kocamı arayayım ki.
Bende biraz erkek kafası var galiba, böyle tripler ya da durumlar çok yapış yapış geliyor. Konu sahibinin eşi de kendisine göre fazla ilgi meraklısı gibi.
Ben kendimde erkek kafası olduğunu düşünürüm asıl, hatta burda erkek üye diye şikayet edilmişliğim bile var.

Ama konu iletişim bence. Evet dışarı çıkınca evli iki insanın birbirine haber vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hesap vermek değil, dünyanın binbir türlü hali var, büyük şehirlerde yaşıyoruz birbirimizin nerede olduğunu bilmeliyiz. Bir mekana girince “x mekandayım” demek ya da mekan değiştirince “x’ten kalktık y’ye geçiyoruz” demek veyahut bindiğin taksinin plakasını vermek bana anormal gelmiyor. Aksine güvenli olan bu bence. Allahın kocaman izmirinde ben kocama karşıyakadayım desem, kafama esse güzelbahçeye gitsem orda başıma bir iş gelse adam nasıl bulacak beni? İletişim önemli. Hatta iletişim evliliğin temeli.

Alakasız ama yorumları okuyunca aklıma "Ayşe Gül'ün Suçu Ne?" diye saçma bir düşünce düştü :)

Belli ki eşiniz bu yönde bir eksiklik hissediyor, sizde buna istinaden bir kaç gün saat başı arayın, mesaj atın, 1 dk geç cevaplasa bile hemen neredesin, niye dönmüyorsun diye biraz darlayın.
O zaman belki dank eder :)

Ama burada Ayşe'nin hiç suçu yok, ayıpta etmemiş bence. :))))

Ayşe yarım saatte 3 kere aramışsa kocasını, bu yaklaşık her 10 dakikada 1 kez aramaya tekabul ediyor.

Her konuşmanın yaklaşık 2 dakika sürdüğünü düşünelim.

Bu ortamdaki diğer insanlara saygısızlik bence.

Ben arkadaşlarımla buluşmaya giderken eşime bunu söylerim. Ve acil durumlar dışında birbirimizi aramayiz. Bulusmadan ayrıldıktan sonra ararım. Çünkü ben bu konuda netim. Sevmem böyle mıç mıç hareketleri.

Eşim arkadaşlarıyken de ben aramam..ne münasebet. Hoş değil.

Ayşe benim arkadaşım olsa, ki bu tiplerle arkadaşlık yapmıyorum, benimle buluşmasının her 10 dakikasında 1 kere eşini arasa ayşeyle buluşmaları birakirdim.

Nereye gittiğinizi ve varıp varmadığınızı haber vermeniz gerekiyor bence mesaj ya da aramayla.
Aramaları abes bulurum lakin eşler bihaber olmamalı.
Dünyanın binbir türlü hali var, eşime ulaşamıyorsam onun nerede kimle olduğunu bilmeliyim, keza o da bilmeli.
Velev ki kaza yaptım varamadım yani, parçalandı telefon, nerede arayacak adam beni?

Ben kendimde erkek kafası olduğunu düşünürüm asıl, hatta burda erkek üye diye şikayet edilmişliğim bile var.

Ama konu iletişim bence. Evet dışarı çıkınca evli iki insanın birbirine haber vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hesap vermek değil, dünyanın binbir türlü hali var, büyük şehirlerde yaşıyoruz birbirimizin nerede olduğunu bilmeliyiz. Bir mekana girince “x mekandayım” demek ya da mekan değiştirince “x’ten kalktık y’ye geçiyoruz” demek veyahut bindiğin taksinin plakasını vermek bana anormal gelmiyor. Aksine güvenli olan bu bence. Allahın kocaman izmirinde ben kocama karşıyakadayım desem, kafama esse güzelbahçeye gitsem orda başıma bir iş gelse adam nasıl bulacak beni? İletişim önemli. Hatta iletişim evliliğin temeli.
İşte şehir farkı bile arama sıklığını sebebini değiştirebiliyor demek ki, biz küçük bir şehirdeyiz, evden çıksak gidebileceğimiz cadde sokak bellidir. O yüzden kimsenin aklı kimsede kalmaz.

Konu sahibi de eşine çıktığını söylemiş hatası gideceği yeri söylememiş olmak, aslında benim gibi küçük yerlerde yaşayan insanlar için önemsiz bir ayrıntı. Adamın tribine bahane bu bence, özünde sürekli aransın özlenmiş gibi yapılsın istiyor gibi geldi

İşte şehir farkı bile arama sıklığını sebebini değiştirebiliyor demek ki, biz küçük bir şehirdeyiz, evden çıksak gidebileceğimiz cadde sokak bellidir. O yüzden kimsenin aklı kimsede kalmaz.

Konu sahibi de eşine çıktığını söylemiş hatası gideceği yeri söylememiş olmak, aslında benim gibi küçük yerlerde yaşayan insanlar için önemsiz bir ayrıntı. Adamın tribine bahane bu bence, özünde sürekli aransın özlenmiş gibi yapılsın istiyor gibi geldi
Özenmiş gibi yapılsın değil de özenilsin istiyor bence. Böyle küçük isteklerin dahi karşılanmadığı evliliklerin uzun yıllar sevgiyle yürüyeceğine inanmıyorum ben açıkçası

Üzmeyin böyle duygusal adamları. Adam zaten şikayetçiymiş aramamanızdan Ayşe Fatma meselesi değil bu, kıyas başka türlü bir şey. Elinize mi yapışır, şu kadarcık şeyden gocunmayın eşiniz o yani

Kaç yaşında bu adam? Ergen gibi arkadaşını kıskanıyor. Ama onun karısı 3 kere aramış ☹️ yahu her ilişki aynı mı olacak? Belki sizin aranızdaki güven bağları daha kuvvetli o yüzden zırt pırt aramıyorsunuz. Ayşe'nin kocası belki Ayşe'ye çok güvenmediği için sürekli haber vermesini istiyor olabilir ya da Ayşe kocasını çok sıkbogaz eden bir tiptir. Evli barklı adamın çocuk gibi şöyle triplere girmesi çok sinir bozucu

X