beni öyle bir nişan bohçasına layık görmüşler ki... çok üzüldüm hakediyor muyum bunu ?

ben donumu falan kimseye aldırmadım hanımefendi. ay herkese aynı açıklamaları yapmaktan yoruldum.. lütfen iyi okuyun ya.. bana kendileri bohça getirdi durduk yere.. yani biz istemedik.. ayrıca nolursa olsun kendi çeyizindeki iç çamaşırı gazeteye sarılıp genç bir kıza hediye edilmez.. Allah aşkına sırf eleştirmek için yorum yapmayın ....

Bohça adeti yapılıyorsa çamaşırda aldırılıyor, makyaj takımı da v.s.
Önemli olan karşılıklı konuşarak bu adeti ortadan kaldırmak. Çünkü herkes kendi gördükleriyle, imkanlarıyla v.s yapıyor o bohçayı.
Benim ilk yorumumu okuduysanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.
Evet hoş değil yaptığı , evet keşke yapmasaymış ama olan olmuş ve nişanlınız duzeltmiş elinden geldiğince.
Yineliyorum o nişanlınızın annesi; elinizden geldiğince hoşgörülü olacaksınız . Nişanlınızın annesine olan zaafını eleştirmeyeceksiniz.
Bu ikisine de haksızlık olur.
Eğer o bohçaya rağmen nişanlınız " annem oyle yaptıysa yaptı ne var bunda" deseydi o zaman bu zaafı hoş görmeyebilirdiniz.

Sizin istediğiniz burada " aa ne kadar ayıp etmişler , vur kaynanaya " yorumu nu ?

bohça yapılır veya yapılmaz, anlaşmaya bağlı yani. k.validen ya çok görgüsüz, cahil veya art niyetli. ikisi de kötü bir durum.

kendimden örnek verirsem, bohça işine hiç kalkışmayalım diye kendim istemedim. hani konu karşılık beklemeye gelmesin diye. k.validem buna rağmen bohçaya konacak şeyleri bana hediye olarak almayı teklif etti. bornozmuş, nevresim gelin setiymiş, pijama takımları falan. hatta daha yeni aldık, çeyiz topiğinde de paylaşmıştım. ama birlikte toptancıdan aldık mesela. uyguna getirmeye ve kalitelisini almaya çalıştık. ama herkesin yaptığı fantazi iç çamaşırları, gecelikleri ne o almayı teklif etti, ne ben o alsın istedim. ayıp geliyor bana.

hakkında hayırlısı olsun da sanki bana sıkıntı yaşarsın gibi geldi canım:KK64:

Önemli olan karşılıklı konuşarak bu adeti ortadan kaldırmak. Çünkü herkes kendi gördükleriyle, imkanlarıyla v.s yapıyor o bohçayı.
Evet hoş değil yaptığı , evet keşke yapmasaymış ama olan olmuş ve nişanlınız duzeltmiş elinden geldiğince.
Yineliyorum o nişanlınızın annesi; elinizden geldiğince hoşgörülü olacaksınız . Nişanlınızın annesine olan zaafını eleştirmeyeceksiniz.
Eğer o bohçaya rağmen nişanlınız " annem oyle yaptıysa yaptı ne var bunda" deseydi o zaman bu zaafı hoş görmeyebilirdiniz.

Sizin istediğiniz burada " aa ne kadar ayıp etmişler , vur kaynanaya " yorumu nu ?

Katılıyorum...
Bohça adeti tamamen kültür ile alakalı.
Kimine göre mahmutpaşadan ya da pazardan alınan bir don sütyen koymak mantıklı iken, kimine göre marka bir ürün koymak yakışık alır.
Aslında ikisi de lüzumsuz...
Benim sadece eşimin göreceği iç çamaşırımı ve geceliğimi ne diye annesi alsın ya da görsün?
Nikah olup da Eş konumuna gelince şimdi söylenip durulan mevzular çok başka şekild başa kalkılabilir.
Bohça mevzusu da bazı diğer mevzular gibi kapatılmalı.
Eğer bu Evliliğin en az sorunla olması isteniyorsa tabi...

Anneler gününde hiç bir şey alma daha doğrusu kesinlikle hediye alma anlasın değerini kadının ağzıda pabuç gibi
öyle dedim bikeresinde bana ne dedi biliyo musun ? ''annen nasıl size bakmış büyütmüş tek başına,başında koca olmadan'' dedi.. o kadar bozuldum ki o lafa.. benim annem kazandıgı parayı çok iyi idare eden bir kadın dedim. ondan hepimizi okutuyor da büyütüyor da dedim.. çok şükür annemin eli bereketli bir de Allah kesinlikle yardım ediyor.. ben ünv bittikten sonra çalışmaya başladım. anneme o gururu yaşattım çok şükür.erkek kardeşim subay oldu agustosta göreve başlayacak. kız kardeşim hastanede yönetici asistan. şimdi lise okuyan en küçüğümüz var sadce.. annem hepimizi bi yere getirdi peki bu kadın sadece 1 oğluna ne yapmış hani aklım almıyor ya... maddi manevi yardım etmesin tmm ama ''yok para'' derken utanmıyor mu... var da yapmak istemiyoruz dese yada kendimize harcayacagız dese tmm ama yok demesi akıol işi degil.. cimri bu kadın ya valla... ben de ona göre davranıcam ki.... :KK76:

çok şükür tatlıya baglandı da canım bn böyle olmasını onlara baştan yaptırmayı falan istemezdim. ya yapmasalardı yada en ucuz şeyleri bile koysun ama kendi iç çamaşırını koymasaydı.. neyse canım kadı 49 yaşında.. 20 yaşında evlenmiş... 29 yıllık bir don yani gazeteye sarıp koydugu.. utanmadan... :KK43:

Aynen ya, ya da iki uc gun musaade isteselerdi boyle daha ayip olmus.Cidden koca kadin ic camasiri bide gazeteye sarilmis.Bari ucuz bir yere gidip hediye paketlerini koydursaymis falan en azindan neyse ya dusunmus almis kadincagiz falan derdiniz :) Neyse ama iyi bir ders olmustur hos 49 yasinda bir kadinin dusunmesi gerek ama :KK43:

Bilmem:) al kizim bunu evinde bi sehpaya ortersin dedi :KK70: gerci biz bohca yapmicaz diye konusmustuk.istemeye geldiklerinde halasi olcak cadaloz bohca istedi apar topar ceyizden bisiler verdim havlu camasir corap lif vs vs ertesi gun kaynanam geri verdi bohcayi bos bi sekilde

Bohça dantel miydi

Bir yerde duydum mu okudum mu hatırlayamadım ama Kv o bohçayı örtü yap diye geline veriyormuş kıza senin de verir fiskıs örtüsü yaparsın deniyordu

Belki iyi niyet ile vermiştir yani

Hayat dersleri hep sürecek sınavlar geçecek hayatınızda ,çula çapta takılmadan iyi niyetini. Koruduğun sürece hiçbir zaman sorun olmaz .kendi düşünceleriyle ve cevrenin söyledikleri ile kayınvalidenin sana deger vermediğini düşünen yine sensin .kendi kendine yapıyorsun .Ayrica çok önemsiz bir konu hayatının önceliği sevdiğin insanla mutlu olmak olmalı ,annesinin davranışlarına nasil kafayı takarım değil ,evlilik ciddi bir muesse

Bohça dantel miydi

Bir yerde duydum mu okudum mu hatırlayamadım ama Kv o bohçayı örtü yap diye geline veriyormuş kıza senin de verir fiskıs örtüsü yaparsın deniyordu

Belki iyi niyet ile vermiştir yani
Danteldi evet :) belki dedigin gibidir evlendikten sonra bi daha bohca istediler benden bana yine gelen bisi olmadi:KK70::KK70::KK70:

Malatya düşüncesinde yalnız olmadığıma sevindim :p
Ahahahaa ağlıcam hatırlayncaa.. promosyon ruj ve saçma sapan seyler getirmisti bi de giderken herkese göster demezmi bakan firlattı sen buna layıkmısn die... hiç bi sey demedim ta ki kızı evlenirken ördüğü dantelleri yıkamayla bitiremedi günlerce yıkadı... o an ihanate uğramş gibi oldum... neler nelerr.. ağzım açık kaldı..bana da eski masa örtüsünü verdi zorlaa al sana bi kaya...

benim istediğim o degil, ben

zaten nişanlımın geregini yaptıgını konuda anlattım.. sorun böyle bir kv'ye nasıl davranmalı,aynı yada benzer durumu yaşayanların tecrübesini öğrenmek... ama bunların cevabını almaktan çok özellikle 4 pro üyenin herkesin konularında oldugu gibi burda beni de acımasızca ve saçmaca eleştirisini görünce sinirleniyorum.. ben buıraya tecrübelilerin fikrini almak için konu açtığımı defalarca söyledim ama bu pro üyeler (onlar hep eleştirmiş çünkü) sürekli ve sadece beni eleştirmiş, ihtiyacın mı var,yok kendin yap,yok boşver.. ya tmm olan olmuş ben boşverdim ama nasıl davranmam gerekli böyle bi kadına karşı onu burdakilerden öğrenmeye çlışıyorum..

lütfen yani ben de bohça meraklısı degilim. ksr bakmayın ama cidden artık herkese laf anlatmaktan yoruldum. bir daha da kesinlikle konu açmayacagım.. anlamadan dinlemeden sadece beni eleştiren bayanlara tek sözüm empati kurun !

Ailesi size düğün yapmak zorunda değil ki, evlenecek yaşa gelmiş insanlarsınız. Bunun için kimseyi yargılamamalısınız. Hem eşinizle mutluysanız gönderilen yazmanın oyasına kadarbir kılıf bulcak ne var ki? Sağolun de geç. Eşin zaten iyi biriyse daha güzellerini alır sana. Bunun için kırılmaya ve kırmaya gerek var mı? Sevdiğiniz adamla evleniyorsunuz mutlu olun lütfen :)

zaten nişanlımın geregini yaptıgını konuda anlattım.. sorun böyle bir kv'ye nasıl davranmalı,aynı yada benzer durumu yaşayanların tecrübesini öğrenmek... ama bunların cevabını almaktan çok özellikle 4 pro üyenin herkesin konularında oldugu gibi burda beni de acımasızca ve saçmaca eleştirisini görünce sinirleniyorum.. ben buıraya tecrübelilerin fikrini almak için konu açtığımı defalarca söyledim ama bu pro üyeler (onlar hep eleştirmiş çünkü) sürekli ve sadece beni eleştirmiş, ihtiyacın mı var,yok kendin yap,yok boşver.. ya tmm olan olmuş ben boşverdim ama nasıl davranmam gerekli böyle bi kadına karşı onu burdakilerden öğrenmeye çlışıyorum..

lütfen yani ben de bohça meraklısı degilim. ksr bakmayın ama cidden artık herkese laf anlatmaktan yoruldum. bir daha da kesinlikle konu açmayacagım.. anlamadan dinlemeden sadece beni eleştiren bayanlara tek sözüm empati kurun !
ama sizin yazdığınız bana kötü bohça göndermişler sineye çektim ama bu anneye nasıl davranmalıyım değil ki. Baştan düzdürmüşsünüz herşeyi. Zaten zaman değişti çıkın ihtiyacınız olanları alın diye düşünüyorum , sanki hangimiz evde bihter ziyagil gibi o tüylü terliklerle geziyoruz ki.:KK23:

merhaba arkadaşlar. ben başımdan geçen bir olay ı anlatmak istedim. olaylar birbirine zincirli şekilde tuhaf ilerliyor ilerde evlenirsem nasıl bi skntı yaşayabilirim bunları merak ettiğim için yazıyorum. eminim başından geçen olmuştur..

sevgilimle ünv normal arkadaştık. son sene sevgili olduk. 1 yıl sonra söz nişan yaptık. nişan evde oldu.. onlara bize,biz de onlara nişan bohçası gönderdik.bizimkinin içinde o kadar kaliteli A'dan Z'ye nerdeyse her ince detayı atlamadan hazırladığım o güzelim bohcanın içine birde kaliteli ,güzel bir saat aldık hediye olarak. ailesinin fertleri içinde hediyeler vardı.. herneyse.. nişan günü bana getirdikleri eski püskü küçük bi bohçanın içine koydukları şeyler beni resmen rezil etti... bi çevrem bi aile yapım var.. takıları zaten hiç söylemiyorum bile. neyse bohçayı herkesin içinde açmak adetmiş(kadınlar arasında) acmamla kapamam biroldu.sonra bakarım dedim..herkes gittikten sonra annem ve kızkardeşimle baktık bohçanın içindekilere.. gazeteye sarılmış bir alt iç maşaırı, eski zamandan kalma nenemin bile kullanmadığı bir bezsütyen, hamile kazagı gibi bir badi, rengi gitmiş topukları eskimeye yüz tutmuş bir gelin terliği.. 2 banyo lifi, 1 yazma, (oyasını sonra öğrendim basit bir modelmiş o da ) anneme modeli çok eski ve bedeni küçük bir kazak, kızkardeşime de bir tişört... hepsi bu...

derdim az bişey koymuş olmaları degil, benim derdim bu kadar demode şeyleri nasıl biraraya getirmişler ? bizim yaptıgımz hazırladıgımz o bohçanın içinde damat için herşey özenle itinayla paketlenip konulmuşken, ki ben nişanlım için en iyilerini aldırdım anneme.. bana gelene bakar mısınız ?? seim çıkmadı zaten. anneme o bohçayı kaldır yada at dedim. sonra nişanlımla konuştum. keşke getirmeseydiniz dedim. ben buna mı layıgım flan gibisine bayagı bi dertli oldugum için dayanamadım agladım.. o da annesiyle konuşmuş nasıl seyler hazırladın diye, önce allayıp pullamış sonra nişanlım benim anlattıklarımı söyleyince eveleyip gevelemiş, kendi çeyizindeki iç çamaşırlarını gazeteye sarıp koymuş bohçaya,aceleye geldi ben de onu koydum ne var bunda demiş, diğerlerine de bi kılıf bulmuş.. neyse nişanlım bana hak vermiş anlayacagınız. baştan yapacaz bu defa benim kontrolümde olacak herşey dedi bana, ve herseyin resmini çekip yolladı bu mu olsun şu mu diye, içime sinen en begendiğim ne varsa onları istedim, çalıştıgım için uzak şehirdeyim, neyseherşey çok güzel oldu ama benden dolayı yoksa bana layık gördükleri ötekiydi... şuanda da kv hoşlanmadığım şeylerini görüyorum. tek oğlu ama hiçbişey için elini taşın altına koymuyor. herşeyi nişanlım yapmaya çalışacak. düğün eşya altın masraflarında zere yardımları olmayacakmış. durumumuz yok demiş oğluna.(olmasına ragmen) üstüne bir de herşeye karışıyor. bi yere gezmeye gidecek olsak (2 ayda bir gidiyorsam mesela memleketime,yakın zaten onunla şehirlerimiz) onda bile yalnız bırakmayıp gelmek istiyor ama nişanlım engel oluyor Allahtan.. annesinin ve ablasının bana dayatma yapmalarına müsade etmiyorum. hakkımda eminim kötü gelin diye konuşuyolardır ama ben bildigimden şaşmıyorum.sırf nişanlım için. ailesi sizce evliliğimde bu kadar etkili olmaya calışır mı ? nişanlım bazen annesinin sözünden hiç çıkmıyor, en nefret ettigim şey bu..annesi ağlayınca her dediğine tmm diyor.. bana da tamam diyor ne yapmalıyım :KK43:

kesinlikle gözüm onların yaptıgı yada yapacagı bişeyde degil,keşke hiç bohça falan adetine girip de yapmasalardı,gerek de yoktu..yaptın madem o zaman bana neden kendi iç çamaşırını koydun , ayıp degil mi ? ... :KK43:
Ben bohça olaylarından pek anlamam,ne bana yapılmasını istedim ne deben yaptım.Ama nişan bohçasına kızla çıkılır.Sen alışverişe gitmedin mi.Burda en çok takıldığım konu,gazeteye sarılması.Yani bilmiyorum bu da yapılmaz herhalde.

Benim bohçamda da karyola etekleri olurdu 80li yıllarda onlardan vardı. . Sanırım kendi çeyizinden çıkarmış :KK70:

Sende o insanlara onların sana verdiği kadar değer ver . . Başka söyleyecek söz yok

Sevgili simgenil böyle bir kayınvalideye kendi annen gibi davranicaksin evlendiginde ve cocukların oldugundada aile bağlarını sağlam tutacaksın Asil empatiyi kendin yapacaksın
Öncelikle sen kendini değerli bulmalısın insanların sana verdikleri degeri ölçeklerek değil sukretmeyle başlayacaksın aslında o beğenmediğin yorumları yapanlar sana farklı bir pencereden olayı göstermeye çalışıyor, daha nişanlı iken bunlara takılırsam evliliğin boyunca çok zorluk çekersin .Cevrene karsı güler yüzünü eksik etme aile büyüklerine de saygını yuksek tut hersey yoluna girer . Aslında böyle saçma bir konuyu açarak en azından evliliğinin basında yanlış düşündüğünü anlamissindir umarım

merhaba arkadaşlar. ben başımdan geçen bir olay ı anlatmak istedim. olaylar birbirine zincirli şekilde tuhaf ilerliyor ilerde evlenirsem nasıl bi skntı yaşayabilirim bunları merak ettiğim için yazıyorum. eminim başından geçen olmuştur..

sevgilimle ünv normal arkadaştık. son sene sevgili olduk. 1 yıl sonra söz nişan yaptık. nişan evde oldu.. onlara bize,biz de onlara nişan bohçası gönderdik.bizimkinin içinde o kadar kaliteli A'dan Z'ye nerdeyse her ince detayı atlamadan hazırladığım o güzelim bohcanın içine birde kaliteli ,güzel bir saat aldık hediye olarak. ailesinin fertleri içinde hediyeler vardı.. herneyse.. nişan günü bana getirdikleri eski püskü küçük bi bohçanın içine koydukları şeyler beni resmen rezil etti... bi çevrem bi aile yapım var.. takıları zaten hiç söylemiyorum bile. neyse bohçayı herkesin içinde açmak adetmiş(kadınlar arasında) acmamla kapamam biroldu.sonra bakarım dedim..herkes gittikten sonra annem ve kızkardeşimle baktık bohçanın içindekilere.. gazeteye sarılmış bir alt iç maşaırı, eski zamandan kalma nenemin bile kullanmadığı bir bezsütyen, hamile kazagı gibi bir badi, rengi gitmiş topukları eskimeye yüz tutmuş bir gelin terliği.. 2 banyo lifi, 1 yazma, (oyasını sonra öğrendim basit bir modelmiş o da ) anneme modeli çok eski ve bedeni küçük bir kazak, kızkardeşime de bir tişört... hepsi bu...

derdim az bişey koymuş olmaları degil, benim derdim bu kadar demode şeyleri nasıl biraraya getirmişler ? bizim yaptıgımz hazırladıgımz o bohçanın içinde damat için herşey özenle itinayla paketlenip konulmuşken, ki ben nişanlım için en iyilerini aldırdım anneme.. bana gelene bakar mısınız ?? seim çıkmadı zaten. anneme o bohçayı kaldır yada at dedim. sonra nişanlımla konuştum. keşke getirmeseydiniz dedim. ben buna mı layıgım flan gibisine bayagı bi dertli oldugum için dayanamadım agladım.. o da annesiyle konuşmuş nasıl seyler hazırladın diye, önce allayıp pullamış sonra nişanlım benim anlattıklarımı söyleyince eveleyip gevelemiş, kendi çeyizindeki iç çamaşırlarını gazeteye sarıp koymuş bohçaya,aceleye geldi ben de onu koydum ne var bunda demiş, diğerlerine de bi kılıf bulmuş.. neyse nişanlım bana hak vermiş anlayacagınız. baştan yapacaz bu defa benim kontrolümde olacak herşey dedi bana, ve herseyin resmini çekip yolladı bu mu olsun şu mu diye, içime sinen en begendiğim ne varsa onları istedim, çalıştıgım için uzak şehirdeyim, neyseherşey çok güzel oldu ama benden dolayı yoksa bana layık gördükleri ötekiydi... şuanda da kv hoşlanmadığım şeylerini görüyorum. tek oğlu ama hiçbişey için elini taşın altına koymuyor. herşeyi nişanlım yapmaya çalışacak. düğün eşya altın masraflarında zere yardımları olmayacakmış. durumumuz yok demiş oğluna.(olmasına ragmen) üstüne bir de herşeye karışıyor. bi yere gezmeye gidecek olsak (2 ayda bir gidiyorsam mesela memleketime,yakın zaten onunla şehirlerimiz) onda bile yalnız bırakmayıp gelmek istiyor ama nişanlım engel oluyor Allahtan.. annesinin ve ablasının bana dayatma yapmalarına müsade etmiyorum. hakkımda eminim kötü gelin diye konuşuyolardır ama ben bildigimden şaşmıyorum.sırf nişanlım için. ailesi sizce evliliğimde bu kadar etkili olmaya calışır mı ? nişanlım bazen annesinin sözünden hiç çıkmıyor, en nefret ettigim şey bu..annesi ağlayınca her dediğine tmm diyor.. bana da tamam diyor ne yapmalıyım :KK43:

kesinlikle gözüm onların yaptıgı yada yapacagı bişeyde degil,keşke hiç bohça falan adetine girip de yapmasalardı,gerek de yoktu..yaptın madem o zaman bana neden kendi iç çamaşırını koydun , ayıp degil mi ? ... :KK43:
Canim hemen tecrübelermi paylaşıyorum sakin ol güçlü ol..bak benimkide oleydi uzun sureli bi ilişkin vardı hic saygısızlık yapmadım..eşinden söz bohçası diye 10milyar almış ama bana getirdiği şeyleri görsem ben xs giyiyorm bana xxl getirmiş ilk anneme sandık ama banaymis..sonra sararmış havlulaf fln..neyse hic saygısızlık yapmadim eşime de bise demedim kaynanam benim yüzüme dedi ki kayinbabam demişti ne giyse yakışıyor demiş nasıl dermis 40sene kendine dememiş ama hicbise demedim..ama bizde en güzel bihcalari yaptık kısasa kısas demedk annem dedi herkesin kendi ayıbı neyse eşim günden güne utandı çünkü eşime ve ailesine ole bohçalar goturdukki..neyse kaynanam tutturdu bensiz gelinlige bakamazsin benim gelinimsin ben begenmeden giyemezsin tamam dedim aslında haksızlığa gelemem ama eşim var onun annesi başı saygısızlık yapayım yanı kadın benim annem ben ve kaynanam gitti o gelinlik alışverişi isgenceydi ama caktirmadim gulumsememe devam ettim..snra eşime dedim ki askm yanlış anlama ama annenin getirdiği geceligide giyemem bak ck büyük degistirmiyoda eskiden aldım diyo.makyajda çok kötüydü aşkım bunları yüzüme suremem dedm eşimde aldı beni götürdü ne istesem aldı ama ben saygszlk yapmadım tabi az aldım kendi alisverisim olsa alirdm çünkü makyaja iç camasira dikkat ederim sağlık cunku ama düğün donemi diye kiyamadm neyse sonra kaynanam kızdı tabi heryerde beni söylemiş oğluna alışveriş yaptırmış diye ama bana guluyodu bende guldm hic belli etmedm eşime de annen su kadına böle demiş demedim set istedim almadı kaynanam aldirmam dedi tamam dedim gelinlik alin dedim ne gerek var dediler tamam dedm..her neyse sonunda ben kazandım evlenince bitmedi tabi hala karışıyor ama eşim bana çok saygılı gidiyo bian hediye alıyor annesi bise deyince yasli aşkım diyo biliyon aşkım sıkıntı yk diom eşim daha ck baglaniobende ona tabi benimde htalarim var aleminde belki eşime vardır ama biz kaynamaya karar verdik onlar yaşlılar bizim gibi düşünmezler kararı aldık bazen esime de ailem bise dio ama ben yapmadım için oda yapmıyor sonuç bu yani sen güçlü ol her ne olursa sadece eşine güven dünya mali bu geçici evlenirsen neler alır sana umarım yardımcı olmusimdur saglicakla kal

Ailesi size düğün yapmak zorunda değil ki, evlenecek yaşa gelmiş insanlarsınız. Bunun için kimseyi yargılamamalısınız. Hem eşinizle mutluysanız gönderilen yazmanın oyasına kadarbir kılıf bulcak ne var ki? Sağolun de geç. Eşin zaten iyi biriyse daha güzellerini alır sana. Bunun için kırılmaya ve kırmaya gerek var mı? Sevdiğiniz adamla evleniyorsunuz mutlu olun lütfen :)

tşk ederim inşallah mutlu oluruz... ama yazmanın oyası içindekileri anlatırken verdiğiim bi örnek sadece.. yapılan herşeyin benimle dalga geçer gibi olması yani.. gazeteye sarılı kadının kendi iç çamaşırını da kabullenemem ki ama :KK43:

Sevgili simgenil böyle bir kayınvalideye kendi annen gibi davranicaksin evlendiginde ve cocukların oldugundada aile bağlarını sağlam tutacaksın Asil empatiyi kendin yapacaksın
Öncelikle sen kendini değerli bulmalısın insanların sana verdikleri degeri ölçeklerek değil sukretmeyle başlayacaksın aslında o beğenmediğin yorumları yapanlar sana farklı bir pencereden olayı göstermeye çalışıyor, daha nişanlı iken bunlara takılırsam evliliğin boyunca çok zorluk çekersin .Cevrene karsı güler yüzünü eksik etme aile büyüklerine de saygını yuksek tut hersey yoluna girer . Aslında böyle saçma bir konuyu açarak en azından evliliğinin basında yanlış düşündüğünü anlamissindir umarım
tşk ederim yorumunuz için.. konuyu açtığım günden beridir yazıyorum zaten hala çok saygılı ve agırbaşlı davranıyorum diye. kesinlikle bir başkası olsa benim kadar sabredemezdi yapılanlara.. kimseyi kırmamaya çalışıyorum.. farklı pencereleri bana göstermeye çalışan eleştirmen arkadaşlarımızın kırıcı yorumları burda beni maalesef tatmin edemez... çünkü anlattıgım konunun çok dışına çıkıp vurmaya çalışıyorlar.. şükürsüz biri de degilim gerçekten... elhamdülillah şükrüm var ama bana yapılan bu saçmalığa yani kendi iç çamaşırını bohçaya koymasına tahammülüm yok bu kadar yani..

X