beni öyle bir nişan bohçasına layık görmüşler ki... çok üzüldüm hakediyor muyum bunu ?

te
Canim hemen tecrübelermi paylaşıyorum sakin ol güçlü ol..bak benimkide oleydi uzun sureli bi ilişkin vardı hic saygısızlık yapmadım..eşinden söz bohçası diye 10milyar almış ama bana getirdiği şeyleri görsem ben xs giyiyorm bana xxl getirmiş ilk anneme sandık ama banaymis..sonra sararmış havlulaf fln..neyse hic saygısızlık yapmadim eşime de bise demedim kaynanam benim yüzüme dedi ki kayinbabam demişti ne giyse yakışıyor demiş nasıl dermis 40sene kendine dememiş ama hicbise demedim..ama bizde en güzel bihcalari yaptık kısasa kısas demedk annem dedi herkesin kendi ayıbı neyse eşim günden güne utandı çünkü eşime ve ailesine ole bohçalar goturdukki..neyse kaynanam tutturdu bensiz gelinlige bakamazsin benim gelinimsin ben begenmeden giyemezsin tamam dedim aslında haksızlığa gelemem ama eşim var onun annesi başı saygısızlık yapayım yanı kadın benim annem ben ve kaynanam gitti o gelinlik alışverişi isgenceydi ama caktirmadim gulumsememe devam ettim..snra eşime dedim ki askm yanlış anlama ama annenin getirdiği geceligide giyemem bak ck büyük degistirmiyoda eskiden aldım diyo.makyajda çok kötüydü aşkım bunları yüzüme suremem dedm eşimde aldı beni götürdü ne istesem aldı ama ben saygszlk yapmadım tabi az aldım kendi alisverisim olsa alirdm çünkü makyaja iç camasira dikkat ederim sağlık cunku ama düğün donemi diye kiyamadm neyse sonra kaynanam kızdı tabi heryerde beni söylemiş oğluna alışveriş yaptırmış diye ama bana guluyodu bende guldm hic belli etmedm eşime de annen su kadına böle demiş demedim set istedim almadı kaynanam aldirmam dedi tamam dedim gelinlik alin dedim ne gerek var dediler tamam dedm..her neyse sonunda ben kazandım evlenince bitmedi tabi hala karışıyor ama eşim bana çok saygılı gidiyo bian hediye alıyor annesi bise deyince yasli aşkım diyo biliyon aşkım sıkıntı yk diom eşim daha ck baglaniobende ona tabi benimde htalarim var aleminde belki eşime vardır ama biz kaynamaya karar verdik onlar yaşlılar bizim gibi düşünmezler kararı aldık bazen esime de ailem bise dio ama ben yapmadım için oda yapmıyor sonuç bu yani sen güçlü ol her ne olursa sadece eşine güven dünya mali bu geçici evlenirsen neler alır sana umarım yardımcı olmusimdur saglicakla kal

çok teşekkür ederim. anlıyorum.. maaşallah daim olsun.. aklımda ki bazı soru işartelrine cvp oldu yazdıklarınız... herşeye ragmen gülümsemek çok önemli.. çok sagolun. :KK58:

benim istediğim o degil, ben

zaten nişanlımın geregini yaptıgını konuda anlattım.. sorun böyle bir kv'ye nasıl davranmalı,aynı yada benzer durumu yaşayanların tecrübesini öğrenmek... ama bunların cevabını almaktan çok özellikle 4 pro üyenin herkesin konularında oldugu gibi burda beni de acımasızca ve saçmaca eleştirisini görünce sinirleniyorum.. ben buıraya tecrübelilerin fikrini almak için konu açtığımı defalarca söyledim ama bu pro üyeler (onlar hep eleştirmiş çünkü) sürekli ve sadece beni eleştirmiş, ihtiyacın mı var,yok kendin yap,yok boşver.. ya tmm olan olmuş ben boşverdim ama nasıl davranmam gerekli böyle bi kadına karşı onu burdakilerden öğrenmeye çlışıyorum..

lütfen yani ben de bohça meraklısı degilim. ksr bakmayın ama cidden artık herkese laf anlatmaktan yoruldum. bir daha da kesinlikle konu açmayacagım.. anlamadan dinlemeden sadece beni eleştiren bayanlara tek sözüm empati kurun !

Yorumları okumadım ancak her zaman farklı görüş açıları çok şey kazandırır insana çok kırıcı olmadığı sürece.
Sizin nasıl davranmanıza gelince ; bu konuyu unutmanızı tavsiye ederim. Çunku nişanlınız çözümü bulmuş. İçinizde de büyütmeyin. Farklı kültürlerin birleşmesi böyle bir şey.
Bundan sonrasında böyle birşey gördüğünüzde kırıcı olmadan kendisine söyleyin.
Az gorun, az duyun ve elinizden geldiğince buyutup şikayet etmeyin.
Maalesef ki hayatın gerçeği ; eşlerden biri aileye tepki gösterdiğinde karşı taraf hemen savunmaya geçiyor. Gerçekler varsa bile görmüyor. Çaktırmadan gösterme yoluna gidilmeli.

tşk ederim yorumunuz için.. konuyu açtığım günden beridir yazıyorum zaten hala çok saygılı ve agırbaşlı davranıyorum diye. kesinlikle bir başkası olsa benim kadar sabredemezdi yapılanlara.. kimseyi kırmamaya çalışıyorum.. farklı pencereleri bana göstermeye çalışan eleştirmen arkadaşlarımızın kırıcı yorumları burda beni maalesef tatmin edemez... çünkü anlattıgım konunun çok dışına çıkıp vurmaya çalışıyorlar.. şükürsüz biri de degilim gerçekten... elhamdülillah şükrüm var ama bana yapılan bu saçmalığa yani kendi iç çamaşırını bohçaya koymasına tahammülüm yok bu kadar yani..
İste bende onu diyorum tahammül sınırlarını yukarı cek tahammül et mutlu ol sen düşünceni degistirince annen de hizzalanir değişecek sınırlı ve ofkeli duygular beslersen arada çatışma kaçınılmaz olur senin iyiliğin icin evlilik zor süreç

X