Benim bunu yaşamam normal mı benim yaşadım şey kıskançlık mı?

Sevimsizpamukseker

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
269
-5
23
Bir yıldır ev bulamıyoruz yok yani depremde oldu
İnanınki ne olduysa bize hiç bulamıyoruz
Canım sıkılıyor evdekilere etrafındakilerime bazen çoğu vakti tersliyorum
Annemin yaptı ayrımcılık kıskanmıyorum valla ama sürekli abime ve eşine herkesten fazla ilgi gösteriyor aşırı derece tapınıyor bildiğiniz benim de canım sıkılıyor
Bu sefer böyle olunca onları daha çok tersliyorum
Onlar iki ayda ev aradılar buldular bir ay da evi yerleştirdiler onları öyle görüyorum bir de bizi görüyorum bizim ki de niye yürümüyor diyorum
Tek abimin değil teyzemin kızı da öyle işleri yürüdü Hızlı maşallah kıskanmak sayılmıyor bu değil mi?
Canım sıkılmam normal mi?
Kimse de empati kurmuyor ya da bana öyle geliyor 🥺🥺
Geçen gün abimin eşi bizi niye tersliyor ben yanlış bir şey mi yaptım diyor annem arkamdan konuşuyorlar
Annem de herkese yapıyor bunu iş tututurmuyorum hepsini ben yapıyorum meğersem annem bana bilerek iş tutturmuyor herkese kızıma iş yaptırmadım desin diye yapıyor
Ev bulamıyorlar filan demeye başladı
Abim eşi yani insan direk kendini de suç aramaz aklına gelince zekice davranır düşünür

BOŞVERİN KİMSE BANA BİR ŞEY YAZIMSIN ZATEN BEN YİNE HER ZAMAN KI GİBİ BOŞ BOŞ KONUŞUYORUM
HERKESE İYİ GECELER

Son düzenleme:
Sizden iyi imkanları olan abinizin eşine (belki de hayatında sizinkinden daha büyük zorluklar vardır)sırf imkanlarından dolayı ters davranmak resmen kıskançlık.Ayrıca son cümlenizde; sizin davranışlarınızı anlamasını beklediğinizi belirtmişsiniz. Kadın demek ki sizin hakkınızda kötü düşünmemiş.

Sizden iyi imkanları olan abinizin eşine (belki de hayatında sizinkinden daha büyük zorluklar vardır)sırf imkanlarından dolayı ters davranmak resmen kıskançlık.Ayrıca son cümlenizde; sizin davranışlarınızı anlamasını beklediğinizi belirtmişsiniz. Kadın demek ki sizin hakkınızda kötü düşünmemiş.
İmkanları o kadar yok normaller hatta imkanları bizim gibi ayrıca çok olmadı evleneli ikisi de yaz tatilinde evlendiler

Bakın kadın da işine gelince düşünür işine gelmeyince düşünmüyor
Bu kadın abimin eşi olmadan benim en iyi arkadaşım da tabi ben öyle sanmıştım

Ben konudan bişey anlamadım. Ama insanların işleri yolunda gidiyor sizinki gitmiyor diye niye insanları tersliyorsunuz ki? Hayat yoluna girer, aile üyelerinizle aranızı bozduğunuzla kalırsınız.
Anlamdıysınız iyi o zaman valla şunu anldım şimdi adam akılı yaşadığım şeyleri kimse bilmeyince burada yazılanla sadece cevap veriliyor haklısınız

Bir yıldır ev bulamıyoruz yok yani depremde oldu
İnanınki ne olduysa bize hiç bulamıyoruz
Canım sıkılıyor evdekilere etrafındakilerime bazen çoğu vakti tersliyorum
Annemin yaptı ayrımcılık kıskanmıyorum valla ama sürekli abime ve eşine herkesten fazla ilgi gösteriyor aşırı derece tapınıyor bildiğiniz benim de canım sıkılıyor
Bu sefer böyle olunca onları daha çok tersliyorum
Onlar iki ayda ev aradılar buldular bir ay da evi yerleştirdiler onları öyle görüyorum bir de bizi görüyorum bizim ki de niye yürümüyor diyorum
Tek abimin değil teyzemin kızı da öyle işleri yürüdü Hızlı maşallah kıskanmak sayılmıyor bu değil mi?
Canım sıkılmam normal mi?
Kimse de empati kurmuyor ya da bana öyle geliyor 🥺🥺
Geçen gün abimin eşi bizi niye tersliyor ben yanlış bir şey mi yaptım diyor annem arkamdan konuşuyorlar
Annem de herkese yapıyor bunu iş tututurmuyorum hepsini ben yapıyorum meğersem annem bana bilerek iş tutturmuyor herkese kızıma iş yaptırmadım desin diye yapıyor
Ev bulamıyorlar filan demeye başladı
Abim eşi yani insan direk kendini de suç aramaz aklına gelince zekice davranır düşünür
onlara odaklanmaktan kendi hayatın yolunda gitmiyor. Onların suçu ne? Enerjini kötü düşünceye yorduğun için olmuyor

Anlamdıysınız iyi o zaman valla şunu anldım şimdi adam akılı yaşadığım şeyleri kimse bilmeyince burada yazılanla sadece cevap veriliyor haklısınız
Doğal olarak ne yazıyorsanız (ya da yazamıyorsanız) ona yorum yapıyoruz. Vahiy gelmiyor hayatınızın özeti bize.

Her nasibin bir vakti var.
Ev bulunması imkansız bir şey değil, sakin ol biraz.
İnsanları da tersleme, kimse kimseyi çekmek zorunda değil. Herkesin yükü kendine ağır.

Kıskançlık; Bende yok, onda da olmasın.
Gıbta; Onda var bende de olsun.

Kendinizi ölçün hisleriniz sizi hangisine yerleştiriyor. Başkasına imrenmek sizi kıskanç biri yapmaz. Lakin elinizde olmayan imkanlara sahip olmaları onlara kötü niyet beslemenize sebep oluyorsa bu kıskançlıktır.

Allah aşkına şu mesajlarınıza bir uzaktan bakın hiç tanımadığınız biri gibi. O zaman asıl sorunun kimde olduğunu göreceksiniz. İşleriniz yolunda gitmiyor diye millete sarmışsınız. Sizin gibi bir arkadaşım vardı o da hayatına birinin girmemesini takmıştı olan herkesi tersliyor, haketmediklerini düşünüyor depresyondan depresyona giriyordu. Sonunda birini buldu ama çevresinde tek kişi kalmadı. Kendinize gelin.

Kıskançlık; Bende yok, onda da olmasın.
Gıbta; Onda var bende de olsun.

Kendinizi ölçün hisleriniz sizi hangisine yerleştiriyor. Başkasına imrenmek sizi kıskanç biri yapmaz. Lakin elinizde olmayan imkanlara sahip olmaları onlara kötü niyet beslemenize sebep oluyorsa bu kıskançlıktır.
Ben onların işi yürüsün diye de dua ettim işleri yolunda diye canım sıkın değil benim canım sıkın olan neden bizim ki de onlar gibi yürümüyor olması
Ama İnan ki o evlenmeden önce ki hali bencilceydi kimse bunu farketmiyor Sadece kendini düşünüyordu kadın işi hal oldu işi düzledi kimseyi umursamaz oldu sonra kalkmış bana yakın davranmaya çalışıyor

X