Benim gibi hamileyim sananlara :(

Ovulasyon testi nasıl yapılıyor ?
Elinizde var mı mevcut test ?
Testler gebelik testi gibidir. Fakat gebelik testindeki gibi sabah ilk idrarla test yapılmıyor aksine akşamüstü ve akşam 22.00 ye kadar en geç yapılıyor. 4 saat idrarınızı yapmamanız ve testi yapmadan 2 saat öncesinde sıvı alımını azaltmanız gerekiyor. Her gün aynı zamanlarda yapılması öneriliyor. Her gün yapın, yumurta takviminiz varsa ona göre. Çift çizgi varsa o gün yumurtlamanın olduğu gündür. :)

2 senedir benimde bir evladım olmuyor ve hamdolsun hiç bir sağlık sorunumuz yok ama olmuyor ışte.. her ay hamileymisim gibi hissediyorum yok midem bulanıyor yok başım dönüyor .. ama hep ayni son .. Rabbim yardımcımız olsun hayırlı ,sağlıklı evlatlar nasıl etsin inşAllah isteyen herkese...
Amin inşaallah... Acaba sizin neden olmuyor ? Tiroit gibi bir hastalığınız var mı ama TSH a bakmışlardır dimi ? Ya da Ben 12 vitamin eksikliği ? Bir de nefes terapisi var onu biliyor musunuz ? Sağlıklı nefes ile çok hamile kalan olmuş. Bir de onu araştırın isterseniz.

Seni en iyi ben anlarim adet olmak bile kabus geliyor bir gun gecikse hamilemiyim dusuncesi sarmalar heycanlar adet oluncada koca bir haya kirikligi. Rabbimden umit kesilmez insallah bizde goruruz ogunleri ah ahhh:KK43:(( icim parcalaniyor herkesin hamilelik haberini alfikca hele benden sonra evlenenler birde etrafin merakli sorulari, bakislari daha bir zorlastiriyor durumu:KK43:
Aynen cnm beninde etrafimdaki herkes hamile bir ben kaldim.Ilk ben evlendim.Her goren soruyor.Rabbim tum isteyenlere versin:110::KK61:

Amin inşaallah... Acaba sizin neden olmuyor ? Tiroit gibi bir hastalığınız var mı ama TSH a bakmışlardır dimi ? Ya da Ben 12 vitamin eksikliği ? Bir de nefes terapisi var onu biliyor musunuz ? Sağlıklı nefes ile çok hamile kalan olmuş. Bir de onu araştırın isterseniz.
Nefes testi dedin de aklima takildı benim burnumda kucuk bi et var ic taraftan hafif egiklik ameliyat edebileceğini söyledi doktor olmasan da olur dedi.
Ben nefesi kokuyu her zamn alamiyorum hamilelikte etkili olur mu bu yontem pko hastaligi vardi sonradan duzene girdi ustelik suan evli degilim ayrildik sadece ileri ki zaman icin soruyorum cevap verirseniz memnun olurum...

Nefes testi dedin de aklima takildı benim burnumda kucuk bi et var ic taraftan hafif egiklik ameliyat edebileceğini söyledi doktor olmasan da olur dedi.
Ben nefesi kokuyu her zamn alamiyorum hamilelikte etkili olur mu bu yontem pko hastaligi vardi sonradan duzene girdi ustelik suan evli degilim ayrildik sadece ileri ki zaman icin soruyorum cevap verirseniz memnun olurum...
Yaşayan herkes nefes alıyor ama doğru nefes mi alıyor bu muamma :) ben meslek gereği bu konuda şanslıyım ve bu konuda da bilgim olduğu için rahatlıkla konuşabiliyorum. Doğru nefes yani diyaframdan alınan nefestir. Yani karın bölgesinden. Tabi bunun çeşitli yöntemleri var uygulama için. Diyeceğim şu ki birçok yerde okudum, haberlerde de izledim. Doğru nefes terapisi ile hamile kalan çok kişi var. Yeterli nefes almıyorsa bedenimiz, vücudumuz görevini tam olarak yerine getiremiyor. Kilo vermek de de böyle bu.

Yaşayan herkes nefes alıyor ama doğru nefes mi alıyor bu muamma :) ben meslek gereği bu konuda şanslıyım ve bu konuda da bilgim olduğu için rahatlıkla konuşabiliyorum. Doğru nefes yani diyaframdan alınan nefestir. Yani karın bölgesinden. Tabi bunun çeşitli yöntemleri var uygulama için. Diyeceğim şu ki birçok yerde okudum, haberlerde de izledim. Doğru nefes terapisi ile hamile kalan çok kişi var. Yeterli nefes almıyorsa bedenimiz, vücudumuz görevini tam olarak yerine getiremiyor. Kilo vermek de de böyle bu.
Doğru nefes almak söz konusu evet bunu devamlı yapmamak da büyük sorun . :)

Aa o da ilginçmiş :) Alırım bi dal :) Allah size de nasip etsin. Şaka bir yana neden olmadı çocuğunuz ? :KK43:
ben artik cocuk istemiorum. uzgunde degilim. once bunu belirteyim :)
esimin sperm dna si bozuk. tup bebek bile yapsak olusan embriolar gelisim geriligi goruluyor ve yasamiorlar. normal yolla gebelik ise bu hastalikta imkansiz.
globozoospermia deniyor buna.

Amin inşaallah... Acaba sizin neden olmuyor ? Tiroit gibi bir hastalığınız var mı ama TSH a bakmışlardır dimi ? Ya da Ben 12 vitamin eksikliği ? Bir de nefes terapisi var onu biliyor musunuz ? Sağlıklı nefes ile çok hamile kalan olmuş. Bir de onu araştırın isterseniz.[/QUOTE kansızlık ve b12 vitamin eksikliği var malesef hemde baya fazla. Bunlarda etkiler mi ki acaba? Başka bir hastalık yok hamdolsun

Elinizde var mı mevcut test ?
Testler gebelik testi gibidir. Fakat gebelik testindeki gibi sabah ilk idrarla test yapılmıyor aksine akşamüstü ve akşam 22.00 ye kadar en geç yapılıyor. 4 saat idrarınızı yapmamanız ve testi yapmadan 2 saat öncesinde sıvı alımını azaltmanız gerekiyor. Her gün aynı zamanlarda yapılması öneriliyor. Her gün yapın, yumurta takviminiz varsa ona göre. Çift çizgi varsa o gün yumurtlamanın olduğu gündür. :)
Hayır yok eczaneden alabiliyoruz değilmi nasıl olduğunu daha önce hiç duymadim

Bende öyleyim adet olmayınca hamileyim sanıyorum düzensiz adetim ilaç ile oluyorum biraz agrim olsa goguslerimde falan hamile hissine kapılıyorum ve esimde öyle yansitiyorum oyleki bana iş yaptırmasını günler oluyor ya varsa diye olmadığını öğrenince ben çok üzülüyorum esim düşünme elbet olacak diyor son 2 haftadır rahatım olursa olur olmazsa yapacak biseyin yok rabbim kimseyi evlatsiz birakmasin

Bende öyleyim adet olmayınca hamileyim sanıyorum düzensiz adetim ilaç ile oluyorum biraz agrim olsa goguslerimde falan hamile hissine kapılıyorum ve esimde öyle yansitiyorum oyleki bana iş yaptırmasını günler oluyor ya varsa diye olmadığını öğrenince ben çok üzülüyorum esim düşünme elbet olacak diyor son 2 haftadır rahatım olursa olur olmazsa yapacak biseyin yok rabbim kimseyi evlatsiz birakmasin
Amin canım amin ben de bu ay rahat olmak için elimdne geleni yapacağım inşallah bayadır ertelediğim dis tedavim vardı ona başlayacağım ne bileyim kendime bakıp vakit ayiracagim. Kaç aydır aman olduysa ya tuttuysa diye hiçbir şey yapmadım bakalım Rabbım vaktini saatini biliyor

X