Benim sorunum nedir?

PurpleAvis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2016
8
5
İyi günler herkese ben bugün kayıt oldum foruma ama önceden de takip eden bir insandım.Benim bir sorunum var sanırım konuyu doğru yere açtım bilemiyorum :/ yanlış yere açmışsam özür dilerim şimdiden.

Ben yeniden üniversiteye hazırlanan biriyim ve yüksek derecede DEHB (dikkat eksikliği) tanısı konuldu.dikkat arttırıcı ilaç kullanmaya başladım.Ama kullandığım iki günden sonra etkisi geçti ve şu sıralar Ben neden yaşıyorum moduna girdim.Üniversiteyi istediğim bölümü kazandım diyelim ne olucak diye düşünmeden edemiyorum.Türkiye'nin durumu beni endişelendiriyor yurtdışına gidecek imkanımda yok.Boş boş yaşıyorum şu yaşıma kadar hayal ettiğim hiç birşeyi gerçekleştiremedim.Bu saatten sonra da olmaz diye tahmin ediyorum.Diyet yapmak istiyorum yapamıyorum iradem son derecede düştü.Yapamıyorum iyice moralim bozuluyor.Kendimi nasıl iyileştireceğim onu da bilmiyorum.Aileme arkadaşlarıma bahsedemiyorum bu konuyu zaten ailemin bir ton derdi var benimle uğraşmasınlar.Arkadaşlarım dediğim insanlar da dersleri var yoğun insanlar yani ne desem pek dinlemeyecek insanlar onları suçlamıyorum bu konuda bu arada.Kendimi içten içe çürüdüğümü hissediyorum ve daha 20 yaşındayım.Yardım edin lütfen artık gülmek istiyorum eski mutlu halimi istiyorum.

Emin olabilirsin ki hepimiz gelecek kaygısıyla yaşasak aynı sorunlar belirir bizlerde de.. Anı yaşamaya bak bir saat sonra ne olacağını bilmezken bunun kaygısını şu an yaşamak sence ne denli doğru? sanırım psikiyatra gitmişsin bu ilaçları düzenli kullandınmı? Belki dozajını yükseltmekte fayda olabilir tekrar gözükmeni öneririm..

Merhaba, ben psikologum. Anlattiginiz sey ozguven sorunlarini ve depresyonu dusunduruyor ilk etapta. Özellikle bilissel davranisci calisan bir terapist iyi gelebilir size

Emin olabilirsin ki hepimiz gelecek kaygısıyla yaşasak aynı sorunlar belirir bizlerde de.. Anı yaşamaya bak bir saat sonra ne olacağını bilmezken bunun kaygısını şu an yaşamak sence ne denli doğru? sanırım psikiyatra gitmişsin bu ilaçları düzenli kullandınmı? Belki dozajını yükseltmekte fayda olabilir tekrar gözükmeni öneririm..

Belki de dediğiniz gibi anı yaşamak lazım :/ 1 ay sonra doktora gittiğimdeanlattığımda ilacın dozajını artırır belki de teşekkürler yanıtladığınız için :)

Merhaba, ben psikologum. Anlattiginiz sey ozguven sorunlarini ve depresyonu dusunduruyor ilk etapta. Özellikle bilissel davranisci calisan bir terapist iyi gelebilir size

Çok teşekkür ederim öneriniz için,zamanımın olduğu gün gitmeye çalışacağım :) ve de yenide teşekkürler yanıtladığınız için :)

X