Benim zayıflama öyküm..

saref

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
652
16
şimdi arkadaşlar zayıflama herkesin kendi elinde yanlızca ihtiyacımız olan birazcık irade o kadar :))

başlayayım anlatmaya :)

76 kiloydum ben bi gün kendi kendime aynaya bakınca o kadar rahatsız oldun ki anlatamam ıyyy dedim yanii :KK50:

heee bu arada insan kendiyle barışık olmalıdır,bu dünyaya bi kere geliyoruz,yiyende ölüyo yemeyende bunların hepsiiiii KOSKOCAMAN BİR YALANNNN .....

şimdi ilk biray akapunktura gittim o ara 4 kilo felan verdim. nasıl yapıyodum onuda anlatayım

sabahları düzenli kahvaltımı yapıyodum haftaın 3 günü kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyebiliyodum.
çay içmiyodum çay yarine bir bardak soğuk süt ama yağsız. kahvaltımı 9 dan sonra yapıyorsam kesinlikle ekmek yemiyodum.

ara öğünde kayısı yiyodum.

öğlen yine yağsız yoğurt içine 1 dilim kepek ekmeği bir tane salata doğrayıp onu yiyodum.

yine ara öğünde fındık,badem yiyodum.( ikisinden biri )

akşam sebze yemeği veya tavuk göğsünü ızgara gibi yapıyodum tavada onu yiyodum yine yanında bir dilim ekmek.

eee bie tabi bol su ( çok önemli )

sonra ,

bizim akapunkturcu ayrıldı kızılaydan sonrada gitmedim zaten evde yapabilirim dedim kendi kendme :)))

kendimi diyet psikolojisine kesilikle sokmadım.şunu şunu yemeliyim şunu şunu yememeliyim diye şartlamadım kendimi ( bence bu işin püf noktası bu kendini diyet psikolojisine sokmamak)

çünkü insan kendini diyet psikolojisine sokunca mutsuz oluyosun yaa dahada yiyesin geliyo :KK59:
2 gün sürüyo sonra bırakıyosun :KK50:

canım çok mu istedi kumpir yiyodum çiğköfte yiyodum lahmacun yiyodum yiyodum yani hee ama şu çok önemli sık sık yememek !!!!!

sabahları mutlaka düzenli kahvaltı yapmak çok önemli ...

diyelimki çok cnm çekti öğlen yemekte 2 tane lahmacun veya kumpir veya döner yedim :KK9:

akşam geldiğimde yağsız yoğurt içine bir tane salata ekmek yemediğim içi iki tanede doğruyodum bazen..

yani mutka öğlen yediğimle akşam yediğimi dengeliyordum...

+ akşam 7 den sonra kesinlikle bişey yemiyodum
+ çok su içiyodum

spor yapmadım hiç aslında kötü bişey spor yapsaydım şimdi kalan fazlalıklarımda giderdi :KK50:

yediklerinize dikkat edeceksiniz
akşam 7 den sonra kesinlikle bişey yemeyeceksiniz
bol su içiceksiniz

bide sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce 1 bardak ılık suyun içine bir bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırıp içiyodum...

hee biide şunu söyleyeyim çayı kahveyi şekersiz içiyorum.kahve istediğimde yağsız sütle yapıyodum.kesinlikle süt tozu kullanmıyorum.

sonuç kilom :63
:KK66:

HERŞEY İNSANIN KENDİ ELİNDE İSTERSE İNSANIN YAPAMAYACAĞI HİÇ BİR ŞEY YOKKKK :KK52::KK52:

Son düzenleme:
Tebrik ederim canım:KK16:
Alması kolay,vermesi çok zor.Ayrıca battı balık yan gider,yiyende ölür yemeyende.
Kocaman yalaaaann olduğuna %100 katılıyorum.
Bende kilo veriyorum şu sıralar..Az buz değil 20 kilo falan vermek istiyorum..
Diyetisyene gittim tabii öyle şok diyetlerle bünyemi bozamam.
Haftanın 3 günüde yürüyüş yapıcam inşaallah.
Rabbim kilo vermek isteyen herkese nasip etsin inşaallah.:KK70:

tebrikler 13 kiloyu ne kadar sürede verdin bende o kiloda olmak istiyorum ama çok yavaş veriyorum hersey yiyorum ama az ondan yavas veriyorum galiba spor hergün yapamıyorum malesef hele bi istediğim kiloya ulaşayım ozaman sıkılastırıcı kremler kullanıcam 7den sonra hiçmi bişey yemedin meyve felan yada 3,4 diyet bisküvü ben yiyorum ama diyet bisküvülrinden az şekerli 1 fincan çayla

arkadaşım tebrikler:KK9:Bize azim olması açısından foto koyarmısın?bu aralar diete başladım da.Hem bize de motivasyon olsun.

Alması kolay,vermesi çok zor.Ayrıca battı balık yan gider,yiyende ölür yemeyende.

aynen AMİİİİİİİİİİİNNNNNNNNN :)

bende zayıflamak istiyorum ama olmuyor :KK43:( tam tersine habire canım bir şeyler istiyor yemek istiyorum:KK17:

Maşallah ya :)
Çok çok tebrik ediyorum canım, darısı başıma :)

teşekkür ederim cnm :13:
inşallah cnm azmin elinden hiç bişey kurtulamaz.
karar ver ve uygula gerisi gelecek zaten :KK34:

aa harikaymışş kesinlikle deniyeceğim:nazar:

dene tabi kaybedeceğin sadece kiloların nasıl olsa :KK52:

en iyisini yapmışsın cnm öle çok kısa sürede kilo verdire diyetler sağlık açısından çok tehlikeli. ayrıca giden sadece vücuttaki su yağ değil .....
evet bide havalar ısındı artık sabahları yürüyüş çok iyi gelir tabi ben hiç yürüyemiyorum yaa sadece işe giderken metrobüse kadar yürüyorum bide işten dönerken o kadar ama buda kardır dimi :KK52:

inşallah herkes incecik olsun tabeee :KK66:

tebrikler 13 kiloyu ne kadar sürede verdin bende o kiloda olmak istiyorum ama çok yavaş veriyorum hersey yiyorum ama az ondan yavas veriyorum galiba spor hergün yapamıyorum malesef hele bi istediğim kiloya ulaşayım ozaman sıkılastırıcı kremler kullanıcam 7den sonra hiçmi bişey yemedin meyve felan yada 3,4 diyet bisküvü ben yiyorum ama diyet bisküvülrinden az şekerli 1 fincan çayla

cnm ben 5 - 5.5 ay gibi bir sürede verdim.kilo hızlı vermek metebolizmana bağlı bişey ama dert etme verde uzun sürsün önemli değil önemliolan sağlığını bozmadan kilo vermen :KK34:

ben spor hiç yapmadım daha doğrusu yapamadım yaa ama günde 20 dk yürüsen bile kardır :)

saat 7 den sonra çok cnm istedi mi bi tane elma yiyodum yada kayısı 3 tane felan . ama kırmızı elma yemiodum keinlikle yeşil elma ...

bende atıştırıyorum bazen bisküvi :)) ama şekerli bisküvi sakın yeme :KK50: burçak ye çünkü burçakta yüksek lif oranı olduğu için 2 tane yesen bile açlığını bastırır ben yedim mi burçak yiyorum :)) hemde tatlı biraz ama diğerlerinden daha az zararlı ...

Azminizden dolayı sizi tebrik ederim..

çok teşekkür ederim :KK71:

arkadaşım tebrikler:KK9:Bize azim olması açısından foto koyarmısın?bu aralar diete başladım da.Hem bize de motivasyon olsun.

çok teşekkür ederim cnm tabi koyarım ama önce çekilmem lazım resim :KK9:
sakın diyet psikolojisine girme... bana diyetmi yapıysun dedikleride yooo ne diyeti sadece yediklerime dikkat ediyorum diyodum sende öyle yap :KK71:

bende zayıflamak istiyorum ama olmuyor :KK43:( tam tersine habire canım bir şeyler istiyor yemek istiyorum:KK17:

evet ya öyle oluyo valla bilirim ama dedğimi dene mutlaka işe yarayacaktır diye düşünüyorum çünkü kendine yasaklar koyunca insan psikolojisi iste kendine dahada çekiyosun yasaklar her zaman insanı cezbeder :KK53:

Masallah ne güzel..Ben de bu yaptiklarinizi anneme anlatayim, o da zayiflamak istiyor da..:)

:13:

evet ya öyle oluyo valla bilirim ama dedğimi dene mutlaka işe yarayacaktır diye düşünüyorum çünkü kendine yasaklar koyunca insan psikolojisi iste kendine dahada çekiyosun yasaklar her zaman insanı cezbeder :KK53:

:13:

mutlaka tavsiyene uyacağım ama bugünden sonra başlayacağım çünkü olmuyor kardeşimin düğünüde yaklaşıyor zaten :KK59: umarım zayıflayabilirim yardımın için teşkürler :KK69:

inşallah cnm azmin elinden hiç bişey kurtulamaz.
karar ver ve uygula gerisi gelecek zaten :KK34:

dene tabi kaybedeceğin sadece kiloların nasıl olsa :KK52:

en iyisini yapmışsın cnm öle çok kısa sürede kilo verdire diyetler sağlık açısından çok tehlikeli. ayrıca giden sadece vücuttaki su yağ değil .....
evet bide havalar ısındı artık sabahları yürüyüş çok iyi gelir tabi ben hiç yürüyemiyorum yaa sadece işe giderken metrobüse kadar yürüyorum bide işten dönerken o kadar ama buda kardır dimi :KK52:

inşallah yaa çok güzel destek oluyorsunuz çok teşekkür ederim ya mutlu oldum valla büyük bir moralde oldu çok mersi ya :KK9:

Evet sadece su gidiyo ve kilo verdiğini sanıyosun.Hani hep deriz ya iki katı aldım diye,bu sular geri vücuda dönünce öyle zannediyoruz aslında.
Dün 1 saat kadar yürüdüm =) kendimi o kadar iyi hissettimki,kendim için bişey yaptım,sağlıklı olmak için bi adım attım ve başardım diye.İnşaallah devamı gelir.
Olsun canım,evet buda kardır.Sonuçta hiç yürümeyedebilirdin.Bi yerde okumuştum; 'Attığınız her adım sağlığınıza dönecek kardır' diye.Buna benzer bişeydi işte =) Bide diyetisyenler uyarıda bulunuyo;şu altın çilekler var ya yeni moda.Sadece su kaybettiriyomuş,bilimsel hiçbi çalışma yokmuş kilo verdirdiğine dair.Söylemek istedim.:KK16:

İnşaallaaahhh:KK53:

tebrik ederim sevgili saref!! :) ben de aynı durumdaydım, boyun kaç bilmiyorum ilk yazıdan sonrasını okumadım ama benim boyum 178di kilom 75. akşamları tartılınca 76 geliyordum sabah 75.2-3-4 falan, sonra karar verdim isveç diyeti yapacağım dedim ama başlamadan bitirdim; ama yediklerimi büyük ölçüde azalttım mesela ben senin aksine ara öğün hiç yemiyordum sadece sabah öğlen akşam. iki hafta boyunca öğlenleri bir elma yedim zaten 1 kilo o zaman gitti. çok kilo verdiğim söylenemez 1 ayda 2 kilo verdim şu an 72.8 geliyorum. 68 hedefim. yavaş yavaş artık :KK51: akşamları ben de kesinlikle hiçbir şey yemiyorum, meyve de yemiyorum. ama öğünlerimde istediğimi yiyorum mesela akşam big mac yerim öğlen pizza ama mutlaka masaya oturduğumda aç olmam lazım önceki öğünden gelen tokluk varsa kötü:KK43: tıka basa yememek lazım. en büyük artı azim, irade. aynaya bakmak istemiyordum, bütün özgüvenim gitmişti, kendimi çok tipsiz ve obez hissediyordum. ha şimdi 2 kilo gitti güzelleştim zayıfladım mı hayır. ama kendime güvenim geri geldi. aralıkta da bu kilodaydım. eski kiloma geri döndüm. en azından şişkoluk sendromumu üzerimden attım. inşallah bu yaz sonunda bir daha dönmemek üzere 70li kilolara veda edeceğim :) akşamları yememek çok şey fark ettiriyor! aa bu arada kiraz sapı suyunu deneyin, atın suya kaynatın, adet dönemlerinde de şişliği alıyor bayağı. ben faydasını gördüm. ve günde bir bardak yeşil çay içtim, belki yaramıştır işe belki yaramamıştır. kim bilir :) ben halimden memnunum. sabahları 72.8 geliyorum neredeyse 1 haftadır. en azından istikrarlıyım :) inşallah 70 olayım da rahatlayayım o zaman kutlayacağım işte herkese bakın ben 5 kilo verdim diyeceğim 5 ayda bile olsa!!

bu arada, ilk bir hafta arada yediğim atıştırdığım bütün ıvır zıvırları kestim. biraz ani oldu ama çok iyi oldu. artık vücuduma gereksiz fazlalıklar sokmuyorum. ilk bir hafta zorlandım çünkü ne bileyim ben sürekli yiyen bir insanım çok severim bir şeyler yemeyi, yine yiyorum tabii ama sadece 3 öğün yiyorum çok faydası oldu. zaten artık canım da istemiyor. eğer bazı şeylerde katı davranmazsak asla kurtulamayız unutmayın..

Son düzenleme:
X