BETA HCG ACIL

Elem01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
77
10
30
Idrar testim pozitif. Kan sonucum 360. Ancak benden kahverengi leke geldi. Adet günlerimdeyim dün bugün yarın. Devamı gelirmi sizce

Mucize02

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2020
582
618
26
Idrar testim pozitif. Kan sonucum 360. Ancak benden kahverengi leke geldi. Adet günlerimdeyim dün bugün yarın. Devamı gelirmi sizce
Doktora başvurursanız bence iyi olur. Yerleşme kanaması dedikleri şey de olabilir ama yine de her ihtimale karşı progesteron takviyesine başlarlar belki bilmiyorum. Durumunuza göre hareket ederler. Sizin de aklınızda soru işareti kalmaz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Aaaa bosan tabii ki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2018
226
244
32
Benim de 9. Günüm de kanamam oldu. Doktor panik yapma dedi gidip kan verdik 373 çıktı. 2 gun sonra degerim 1010 lara çıktı.Sonra kanama durdu bugün 14. Günüm yine pembe akintim var. Doktoruma yazdım bekliycez dedi. Haftaya ultrasonda bakacak. Hala belimde ağrı var korkuyorum çok stresliyim, ins kötü bişey olmaz

Elem01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
77
10
30
Arkadaşlar bugünde 896 çıktı değerim. Ama kanama var. Yani çok değil asm az da değil. Düşük riski olabilir dedi. Başına gelenler yazsın. Çok rica ediyorum

Aaaa bosan tabii ki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2018
226
244
32
Arkadaşlar bugünde 896 çıktı değerim. Ama kanama var. Yani çok değil asm az da değil. Düşük riski olabilir dedi. Başına gelenler yazsın. Çok rica ediyorum
Bende aynı dertten muzdaribim, transfer sonrası 15. Günüm peceteye sürekli sildikçe geliyo. Akşam dayanamadım doktora gittim. Ultrasonla baktı kese göründü değerine de bakalım dedi 5bin küsür çıktı. Doktor korkma gayet herşey yolunda,akıntı olabiliyo dedi. Tüp bebekcime de haber verdim bekleyelim bana güven dedi. Sen de icin rahat edecekse git doktora bi görün. Kanama dediğin nasıl bi tarif eder misin. Çünkü ruhumu darladi 3 gündür bu akinti

Elem01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
77
10
30
Doktora gittim takip edeceğiz dedi. Yani miktarı nasil anlatılır bilemedim günlük pedin ortasını kaplar gibi oldu. Yat dinlen dedi progestan verdi

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.214
5.355
25
Hımmm benim çamaşıra bulaşmıyor. Sadece peçeteyle sildigim zaman geliyor. Tüp bebek mi normal mi gebe kaldın? Ben zaten progesteron kullanıyorum yüksek dozda.
Transferin kaçıncı günü kırmızı kan değilse sorun yok diğeri kesilir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Aaaa bosan tabii ki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2018
226
244
32
Transferin kaçıncı günü kırmızı kan değilse sorun yok diğeri kesilir
9. Günümde kırmızı kan gelmişti 1 defaya mahsus. Şu an 15 inci günüm 3 gündür sildigim zaman leke geliyo. Çok şükür ki kırmızı kan gelmiyo, gelecek diye ödüm patliuodu ki bugün doktora gidince içim rahatladı biraz.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.214
5.355
25
9. Günümde kırmızı kan gelmişti 1 defaya mahsus. Şu an 15 inci günüm 3 gündür sildigim zaman leke geliyo. Çok şükür ki kırmızı kan gelmiyo, gelecek diye ödüm patliuodu ki bugün doktora gidince içim rahatladı biraz.
Anladım canım kesilir o korkma hayrlısı olsun en son değerin kaç çıktı

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.214
5.355
25
Aynı gün tranfer olmuşuz sanırm benimde 15. Günüm

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.429
2.146
33
Başıma geldi ve yazıyorum. Hemen doktora gitmeniz lazım. Doktor size progestan başlatır. İkinci mesajda da arkadaşa yazmış zaten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.429
2.146
33

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)